PDA

Zobacz pełną wersję : C1 Pro problem



heniek
30-04-2006, 15:52
Witam,
przerobiłem rawy na jpg w tym programie,
zrobiłem prezentacje w Fotooffice i makabra.. zdjęcia są zupełnie inne, mdłe kolory, bez nasycenia.:sad:
Oglądając zdjęcia w przeglądarce windows wszystko jest ok.
Przerobiłem rawy w innym programie zrobiłem prezentacje i jest ok, znaczy się że coś jest nie tak w C1 Pro.. ale co?
bedę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam

SimOn!
30-04-2006, 16:43
A jaki masz profil kolorow ustawiony przy konwersji na jpg w C1? Moze tu jest problem?
Poza tym ten program do prezentacji ( nie znam go) mozliwe ze on ingeruje w zdjecia, jakas kompresja itp.

heniek
30-04-2006, 19:03
pierwszy raz zrobiłem prezentacje z jpgów z C1pro, jakie powinny być prawidłowe ustawienia tego programu?

misiul
01-05-2006, 00:25
Wg mnie to C1 ma tendencje do podbijania kolorów a nie spierania. Ja mam ustawienia przy ściąganiu z aparatu profil 350D Generic. Dla Destination (tak to się chyba nazwywa) mam sRGB (jeśli masz AdbeRGB albo Gamut to kolory będą sprane).

Mogło być tak, że masz ustawiony któryś z w/w profili i zapisany w pliku jpg (ustawiane jako opcja) - windows nie czyta niestandardowego profilu i wyświetla sRGB a fotoofice przeczytał i przekonwertował.

misiul
01-05-2006, 00:59
A tak przy okazji zauważyłem, że C1 bardzo podnosi temperaturę barwową dla WB, można to w łatwy sposób skorygować. To podbijanie temp ma charakter błędu systematycznego na każdej focie około + 1500K - trochę to denerwujące.

borkomar
01-05-2006, 02:26
Wlasnie sobie porownalem C1Pro i CS2 Rawy zupelnie inaczej wychodza na wyjsciowych ustawieniach.
Na poczatku myslalem, ze C1Pro jest znacznie lepsze w wywolywaniu RAW'w teraz widze natomist, iz nie we wszystkich wypadkach.Z PS'a wychodza mniej nasycone i mniej kontrastowe i mniej ocieplone chyba.
Z tym, ze w C1 jakos latwiej jest manewrowac ustawieniami w moim odczuciu.
Jak lepiej Shopke poznam, moze sie to zmieni.
Plusem C1 jest to, ze ma profil 350D i pokazuje jak fota wyszla z puszki a PS kaze sie domyslac.
C1 ma tez lepszy podglad nizeli Shop'ka.Hmmm, Niepotrzbnie wrocilem do CameraRaw bo teraz bede porownywal a tak spokoj mialem :wink:

heniek
01-05-2006, 05:44
dzięki wszystkim!
już jest ok!
sp........łem ustawienia profili w c1pro :oops:
pozdrawiam

misiul
01-05-2006, 12:23
dzięki wszystkim!
już jest ok!
sp........łem ustawienia profili w c1pro :oops:
pozdrawiam

jak miło pomóc Koledze :)

Oczekuję rewanżu, jak z tym WB, podbija Wam C1 i musicie oziębiać (puszka 350D)?:twisted:

borkomar
01-05-2006, 14:37
jak miło pomóc Koledze :)

Oczekuję rewanżu, jak z tym WB, podbija Wam C1 i musicie oziębiać (puszka 350D)?:twisted:

Ja jak mi nie pasuje WB to pipetka klikam dotad az oki bedzie.
Ale faktycznie na profilu 350D sa zywsze kolorki i cieplej nizeli w CameraRaw - tylko, ze tam profili nie ma.

misiul
01-05-2006, 16:01
Ja jak mi nie pasuje WB to pipetka klikam dotad az oki bedzie.
Ale faktycznie na profilu 350D sa zywsze kolorki i cieplej nizeli w CameraRaw - tylko, ze tam profili nie ma.
dzięki

Pawel Woo
06-05-2006, 21:11
Wlasnie sobie porownalem C1Pro i CS2 Rawy zupelnie inaczej wychodza na wyjsciowych ustawieniach.
Na poczatku myslalem, ze C1Pro jest znacznie lepsze w wywolywaniu RAW'w teraz widze natomist, iz nie we wszystkich wypadkach.Z PS'a wychodza mniej nasycone i mniej kontrastowe i mniej ocieplone chyba.
... :

Daj opcję LINEAR - :)