PDA

Zobacz pełną wersję : [tomkk] Portrety



tomkk
11-04-2017, 20:08
Czesc wszystkim,
Jestem na forum od dluzszego czasu, ale do tej porty glownie obserwowalem. Od dzisiaj postanowilem poddac sie krytyce :). Bede publikowal jedno zdjecie na jeden post.
W watku bede dodawal portrety (dzieci,kobiety) i w odpowiedziach fajnie byloby znalezc konstruktywna krytyke i Wasze opinie :).
Pierwsze zdjecie ze "scoutingu" przed letnio-jesiennego, wiec nie jest to to co chce uzyskac ostatecznie. Niemniej jednak miejscowka i kompozycja tak mi sie spodobaly (ale moze tylko mi, dlatego czekam na opinie od Was :), ze wrzucam to co jest aktualnie :). Zamierzam tam wrocic jak beda odpowiednie kolory.

Mam nadzieje, ze zdjecia bedzie dobrze widac. Jak nie jest optymalnie wyswietlane to dajcie prosze znac i poradzcie jak je inaczej wklejac.


https://canon-board.info/imgimported/2017/04/3_J7_A3854forum-2.jpg
źródło (https://ibb.co/gtYGy5)

PanAlex
11-04-2017, 20:43
Wszystko super ale potret... Moim zdaniem zrób zdjęcie tak aby było więcej twarzy na zdjęciu i najlepiej byłoby gdyby zdjęcie zgadzało się z zasadą trójpodziału, bo jednak portret to portret czyli przede wszystkim twarz a tak to światło i cała kompozycja jest naprawdę świetna. Powodzenia! ?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

r_m
11-04-2017, 21:05
jednak portret to portret czyli przede wszystkim twarz

A kto i gdzie tak powiedział? :)

italy
11-04-2017, 21:06
Nie moja działka , ale to na portret nie wygląda ...i jakieś to zdjęcie na twarzy nie ostre - przynajmniej u mnie tak się wyświetla.

biodar
11-04-2017, 21:19
[] ...i jakieś to zdjęcie na twarzy nie ostre - przynajmniej u mnie tak się wyświetla.

Mi wyświetla się ostro.
Portret jakoś bardziej osobowo niż krajobrazowo mi się kojarzy. To wygląda jak typowe zdjęcie z wycieczki do ładnego miejsca. Jak dla mnie otoczenie trochę za bardzo pochłania uwagę - jeśli miałby to być typowy portret. Ale to tylko moja opinia :)
Fajna za to obróbka.

tomkk
11-04-2017, 21:23
Wszystko super ale potret... Moim zdaniem zrób zdjęcie tak aby było więcej twarzy na zdjęciu i najlepiej byłoby gdyby zdjęcie zgadzało się z zasadą trójpodziału, bo jednak portret to portret czyli przede wszystkim twarz a tak to światło i cała kompozycja jest naprawdę świetna. Powodzenia!

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Do ktorego dzialu bys to zaklasyfikowal? Tematem generalnie tutaj jest osoba i jezeli byloby ogladane prawidlowo (w pelnej rozdzielczosci i na pelnym ekranie/duzym wydruku) to by nie bylo z tym watpliwosci. Jezeli do tego dzialu nie pasuje to przeniose.

--- Kolejny post ---


Nie moja działka , ale to na portret nie wygląda ...i jakieś to zdjęcie na twarzy nie ostre - przynajmniej u mnie tak się wyświetla.

Wina wyswietlania/forum/moje uploadu. Zdjecie jest w 100% ostre.

PanAlex
11-04-2017, 21:28
Do ktorego dzialu bys to zaklasyfikowal? Tematem generalnie tutaj jest osoba i jezeli byloby ogladane prawidlowo (w pelnej rozdzielczosci i na pelnym ekranie/duzym wydruku) to by nie bylo z tym watpliwosci. Jezeli do tego dzialu nie pasuje to przeniose.

--- Kolejny post ---



Wina wyswietlania/forum/moje uploadu. Zdjecie jest w 100% ostre.
Tak jak ktoś zauważył jak się ogląda to zdjęcie bardziej zwraca się uwagę na tło. Nie wiem jakie są kategorie ale jeżeli jest to ludzie i przyroda albo coś w ten deseń ☺️

PanAlex
11-04-2017, 21:29
To po prostu nie koniecznie wygląda jak portret (według mnie)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

PanAlex
11-04-2017, 21:32
To bardziej przypomina portret, ja bym się starał to tak skadrować.
https://canon-board.info/imgimported/2017/04/043599925e15301c0278f0ecdae5a5ba-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170411/043599925e15301c0278f0ecdae5a5ba.jpg)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

tomkk
11-04-2017, 21:36
Mi wyświetla się ostro.
Portret jakoś bardziej osobowo niż krajobrazowo mi się kojarzy. To wygląda jak typowe zdjęcie z wycieczki do ładnego miejsca. Jak dla mnie otoczenie trochę za bardzo pochłania uwagę - jeśli miałby to być typowy portret. Ale to tylko moja opinia :)
Fajna za to obróbka.

Nie jest to typowy ksiazkowy portret, ale tematem dalej jest osoba. Byc moze problemem troche jest forum, gdzie nie mozna wyswietlic w wysokiej rozdzielczosci na pelnym ekranie? Osoba wtedy od razu przyciaga a otoczenie jest drugoplanowym tematem. Ciasniejsze portrety tez oczywiscie bede wklejal, ale troche zaczynaja mi sie nudzic ;). Jezeli to zdjecie tutaj nie pasuje to usune/przesune do innego dzialu.

michalab
11-04-2017, 21:36
To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.

PanAlex
11-04-2017, 21:37
To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.
Zgadzam się

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

biodar
11-04-2017, 21:51
Nie ma co przenosić gdzie indziej ;)
Wrzucaj następne bo zapowiada się ciekawie.

tomkk
12-04-2017, 10:34
To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.


Zgadzam się
Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Dzieki za opinie, a mozecie zaproponowac alternatywny kadr, ktory wyglada lepiej Waszym zdaniem?

--- Kolejny post ---


Nie ma co przenosić gdzie indziej ;)
Wrzucaj następne bo zapowiada się ciekawie.

Chyba wczesniej musze poprosic moderatora o zmianie nazwy tematu, bo lubie szersze kadry ostatnio. Za granica nazywaja toto "environmental portrait". Na tym forum, w tej kategorii moze to nie pasuje. Jakby moderator po prostu zmienil nazwe z "portrety" na "czlowiek" to by nie bylo problemu? Wolalbym uniknac za kazdym razem klotni o terminologie ;).

michalab
12-04-2017, 11:29
Dzieki za opinie, a mozecie zaproponowac alternatywny kadr, ktory wyglada lepiej Waszym zdaniem?
Trzeba popróbować. Gdybam, bo musiałbym spojrzeć przez wizjer na finalny efekt, aby ocenić, ale kombinowałbym jakoś tak:
Tło podobnie jak jest teraz, ale trochę do góry, aby murek ciął mniej więcej w jednej trzeciej, zamiast w połowie kadru, modelka też mniej więcej w jednej trzeciej od brzegu kadru.

--- Kolejny post ---


Wolalbym uniknac za kazdym razem klotni o terminologie ;).
Zamiast zmieniać tytuł, po prostu nie wdawaj się w dyskusję na ten temat. Jak ktoś będzie ustawicznie trolował możesz go dodać do ignorowanych.

tomkk
12-04-2017, 15:47
Trzeba popróbować. Gdybam, bo musiałbym spojrzeć przez wizjer na finalny efekt, aby ocenić, ale kombinowałbym jakoś tak:
Tło podobnie jak jest teraz, ale trochę do góry, aby murek ciął mniej więcej w jednej trzeciej, zamiast w połowie kadru, modelka też mniej więcej w jednej trzeciej od brzegu kadru.

Tez tak probowalem, ale byly z tym pewne problemy. Modelka w 1/3 kadru zaburzala balans z tlem i liniami wiodacymi z lewej i prawej strony (linia drzew i ogrodu zbiegajacymi sie na horyzoncie) prowadzacymi wzrok w strone twarzy modelki, ktora jest tematem. Tlo mialo za zadanie subtelnie wzmacniac osobe. Podniesienie aparatu do gory obcielo by mi modelke a podniesienie i lekki tilt zmienialoby perpektywe, wprowadzaloby lekka dystorsje (obiektyw 35mm) i zmniejszalo optycznie modelke. Wiec mimo iz bym chcial, to wyglad modelki stal na pierwszym miejscu a poswiecic trzeba bylo cos innego, ale tez myslalem podobnie jak Ty :).

--- Kolejny post ---



Zamiast zmieniać tytuł, po prostu nie wdawaj się w dyskusję na ten temat. Jak ktoś będzie ustawicznie trolował możesz go dodać do ignorowanych.

Tak moglbym robic, ale z drugiej strony po co inni maja czytac takie klotnie zamiast cos konstruktywnego z czego wszyscy mozemy sie czegos nauczyc...

michaelsz
12-04-2017, 20:55
Zasady są po to, żeby je łamać. Mnie się podoba. Jest coś więcej niż tylko twarz. I dobrze. Jeśli obróbką chciałeś uzyskać efekt anioła na modelce, to Ci się udało. Znacznie rozświetlona twarz jest. To Twój pomysł na portret i to jest Twoja wizja. Ogólnie na plus.

maxwell61
18-04-2017, 10:16
Widze tutaj podobną technikę do mojej :)))
Kadr typowo kinowy, portret całej postaci jak i pół postaci to nadal portret, więc nie wiem po co tutaj taka dyskusja.
Rozciągnie zdjecia popsuło Ci jakość w gałęziach.
Pozdrawiam

Tom77
18-04-2017, 19:59
Nie jest to typowy ksiazkowy portret, ale tematem dalej jest osoba. Byc moze problemem troche jest forum, gdzie nie mozna wyswietlic w wysokiej rozdzielczosci na pelnym ekranie? Osoba wtedy od razu przyciaga a otoczenie jest drugoplanowym tematem. Ciasniejsze portrety tez oczywiscie bede wklejal, ale troche zaczynaja mi sie nudzic ;). Jezeli to zdjecie tutaj nie pasuje to usune/przesune do innego dzialu.

Mi się podoba, nawet bardzo, chciałbym je zobaczyć na całym ekranie. Możesz je spróbować obrobić w pionie. Co to za obiektyw ?

tomkk
20-04-2017, 21:47
Widze tutaj podobną technikę do mojej :)))
Kadr typowo kinowy, portret całej postaci jak i pół postaci to nadal portret, więc nie wiem po co tutaj taka dyskusja.
Rozciągnie zdjecia popsuło Ci jakość w gałęziach.
Pozdrawiam
Tez lubie szerokie kadry :)

--- Kolejny post ---


Mi się podoba, nawet bardzo, chciałbym je zobaczyć na całym ekranie. Możesz je spróbować obrobić w pionie. Co to za obiektyw ?

35mm, jak bede mial chwile to wrzuce.