PDA

Zobacz pełną wersję : C1 Pro, Przetwarzanie wsadowe,kolorki,data utworzenia pliku



misiul
30-04-2006, 11:41
Witajcie, od 2 dni testuje C1, szukałem info na C-B na intersujące mnie tematy, ale nie udało mi sie znaleźć ;)
1.Nie mogę znależć możliwości nadania np tej samej temperatury dla WB dla wielu zdjęć. Jak zaznaczę lub zataguję kilka fotek to i tak ustawienia zmieniają się tylko dla jednej aktywnej w oknie podglądu. Można oczywiście stworzyć sobie profill dla WB ale trzeba przydzielać dla każdej foty oddzielnie.

2. Przy konwersji do TIFF lub JPG, daty EXIFa oczywiście nie rusza, ale datę stworzenna pliku ustawia na date wywołania/konwersji - nie znalazłem parametru odpowiadającego za to.

3.Czy odpowiada Wam (użytrkownicy 350D) profil kolorów dla 350D (generic)?Czy ktoś robił odbitki w LABie z ustawieniami : wołanie dla GENERIC 350D przy konwersji JPG oczywiście profil sRGB.

Tak przy okazji: zrobiłem testy w labie www.edysk.pl - nie czytają w ogole profili kolorów, wszystko defaultowo dla sRGB - masówka. Robiłem odbitki dla różnych przestrzeni barwnych (oczywiście z informacją w JPG o profilu kolorów).

arturs
30-04-2006, 12:55
Witam..

Ad. 1 Na zakładce white balance masz z ostatnią ikonę z lewej (apply this white balance...). Zaznaczasz sobie inne fotki (z shiftem lub ctrl) i po naciśnięciu tego wybierasz które ustawienia ma skopiować z ustawień bieżącego zdjęcia
Ad. 2. A na co ma ustawić jak wtedy jest tworzony plik?
Ad. 3. Mnie odpowiada - może dlatego że nie próbowałem z innymi

Pozdrawiam
Artur Starz

misiul
30-04-2006, 13:05
Witam..

Ad. 1 Na zakładce white balance masz z ostatnią ikonę z lewej (apply this white balance...). Zaznaczasz sobie inne fotki (z shiftem lub ctrl) i po naciśnięciu tego wybierasz które ustawienia ma skopiować z ustawień bieżącego zdjęcia
Ad. 2. A na co ma ustawić jak wtedy jest tworzony plik?
Ad. 3. Mnie odpowiada - może dlatego że nie próbowałem z innymi

Pozdrawiam
Artur Starz

ad.1 dzieki, też mi się udało znaleźćw międzyczasie - chyba za dużo przy kompie siedzę :)
ad.2 hmm.. wydaje mi się, że DPP ustawia datę tworzenia pliku JPG na tą samą co plik CR2, Fast Stone Image Viever też tak robi (przeglądarka), to dość ważne jak się przegląda efekty w managerze plików.
ad.3 mi też się zaczyna podobać, ale pytam o opinię - zawsze można sobie troszkę sprać te kolorki przez edycję profilu :). Ach pięknie te kolorki, oby się nie okazały sztuczne na odbitkach...