PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać: 1DX + 7Dmk2 czy 5Dmk4?



Hellfire
10-03-2017, 09:31
Przepraszam, że ostatnio ciągle zaśmiecam forum swoimi tematami, ale rozkmin mam całą masę. Niebawem będę zmieniał puszkę i nie wiem w którą iść stronę. Wczoraj zapytałem o śledzenie AF w czasie nagrywania wideo. Z tego powodu z mojej listy zakupów wypadły 5Dmk3 i 6D. A jest to funkcja na której bardzo mi zależy. Teraz robię leciwym już bardzo 1Dmk3 i z tego powodu chciałbym zostać przy tej serii i kupić 1DX. Ale jako, że nie śledzi on ostrości w wideo, to uzupełnić go o 7Dmk2. Wtedy 1DX używałbym do "mądrzejszych" zdjęć, a 7Dmk2 do wideo i zdjęć bardziej codziennych. A może kupić 5Dmk4 i używać go do wszystkiego? Cenowo wyjdzie mniej więcej podobnie (dwa używane/jeden nowy).

1DX + 7Dmk2
Plusy:
- 1D bije na głowę 5D swoją pancernością i ergonomią. Najszybszy aparat, uszczelniony, ciężko go zniszczyć.
- 7Dmk2 jako zapasowy aparat. Najtańszy ze wszystkich, więc w razie awarii, zniszczenia najmniej szkoda.

Minusy:
- starsze już konstrukcje.
- crop w 7D
- potrzebne mi funkcje podzielone na dwa aparaty.
- musiałbym kupić używane.

5Dmk4
Plusy:
- nowy.
- najnowsza konstrukcja.
- wszystko co potrzeba w jednej puszcze.

Minusy:
- jedna puszka.
- nie tak mocny jak 1D.
- wolniejszy niż 1D.

No więc tak rozmyślam i nie wiem. Aparat do wszystkiego. 80% zdjęcia do gazet, ale też śluby i sport.

Marv84
10-03-2017, 09:44
Nie ma sie co martic bo 1Dx nie ma uzywanych praktycznie wcale na sprzedaż. Będziesz czekał i kupisz pierwsze co ktoś wystawi? bierz 5d4 i masz zaawansowany nowy sprzęt w miare uniwersalny dla twoich potrzeb.

Hellfire
10-03-2017, 10:15
Nie ma sie co martic bo 1Dx nie ma uzywanych praktycznie wcale na sprzedaż. Będziesz czekał i kupisz pierwsze co ktoś wystawi? bierz 5d4 i masz zaawansowany nowy sprzęt w miare uniwersalny dla twoich potrzeb.

5D podpowiada rozum. Serce mówi 1D. Na ebay kilka jedynek jest zawsze do wyboru. No ale nie wiadomo co się trafi. Poza tym z kropem 1.6 mam złe wspomnienia i nie wiem czy 7D jest wyleczony z tego co mnie wkurzało kiedyś (plastikowy obrazek i mała rozpiętość tonalna w 50D). Z drugiej strony mam pewność, że 1D to jest ten aparat, który da mi pełne zadowolenie z robienia zdjęć (ale tylko zdjęć, bo wideo już nie). A 5D jest idealny pod każdym względem, z wyjątkiem tego, że nie jest jedynką :(

becekpl
10-03-2017, 12:45
weź sony rx1rII-do wszystkiego się nada i dylematów ubędzie

Makudonarudo
10-03-2017, 12:54
W sumie nie napisałeś czego brakuje w 1d który teraz masz. Możesz dokupić tamtą piątkę a jedynkę jeszcze zostawić póki działa.

Hellfire
10-03-2017, 13:27
weź sony rx1rII-do wszystkiego się nada i dylematów ubędzie

Sony to inny system. Kompletnie odpada.


W sumie nie napisałeś czego brakuje w 1d który teraz masz. Możesz dokupić tamtą piątkę a jedynkę jeszcze zostawić póki działa.

1D mkIII to już bardzo stary aparat. Swoje w życiu już zrobił. Brakuje mi na dzisiejsze standardy w nim wszystkiego. Najbardziej jednak użyteczne ISO by się przydało wyższe. Teraz 3200 to w ostateczności i jest dość słabo. Megapikseli czasem by się chciało więcej, ale to akurat nie jest priorytet. Sprzedawać go i tak nie zamierzam, bo więcej jest warty jako zapasowa puszka do roboty w błocie i pyle niż ten 1500zł, który mógłbym za niego dostać. A zmienić muszę, bo potrzebuję trybu wideo. W 5D odrzuca mnie cena. Moim zdaniem jest zbyt wysoka. 12 000zł jest do przyjęcia. 14000zł to gruba przesada.

xxkomarxx
10-03-2017, 20:39
Sony to inny system. Kompletnie odpada.



1D mkIII to już bardzo stary aparat. Swoje w życiu już zrobił. Brakuje mi na dzisiejsze standardy w nim wszystkiego. Najbardziej jednak użyteczne ISO by się przydało wyższe. Teraz 3200 to w ostateczności i jest dość słabo. Megapikseli czasem by się chciało więcej, ale to akurat nie jest priorytet. Sprzedawać go i tak nie zamierzam, bo więcej jest warty jako zapasowa puszka do roboty w błocie i pyle niż ten 1500zł, który mógłbym za niego dostać. A zmienić muszę, bo potrzebuję trybu wideo. W 5D odrzuca mnie cena. Moim zdaniem jest zbyt wysoka. 12 000zł jest do przyjęcia. 14000zł to gruba przesada.

Zawsze masz 5dmk3 i ML do video :)
Moim zdaniem niewiele ustępuje 5dmk4 a po wgraniu ml jest lepsze do video niż 5dmk4

Tom77
11-03-2017, 21:00
Sony to inny system. Kompletnie odpada.



1D mkIII to już bardzo stary aparat. Swoje w życiu już zrobił. Brakuje mi na dzisiejsze standardy w nim wszystkiego. Najbardziej jednak użyteczne ISO by się przydało wyższe. Teraz 3200 to w ostateczności i jest dość słabo. Megapikseli czasem by się chciało więcej, ale to akurat nie jest priorytet. Sprzedawać go i tak nie zamierzam, bo więcej jest warty jako zapasowa puszka do roboty w błocie i pyle niż ten 1500zł, który mógłbym za niego dostać. A zmienić muszę, bo potrzebuję trybu wideo. W 5D odrzuca mnie cena. Moim zdaniem jest zbyt wysoka. 12 000zł jest do przyjęcia. 14000zł to gruba przesada.

Co z tego że inny system. Chcesz nowości to szukaj nowości, Canon śpi od 10 lat

kmeg
12-03-2017, 09:15
Oprócz 7d2 jest jeszcze 80d. Najnowsza technologia od Canona.

mkamelg
12-03-2017, 15:49
Teraz robię leciwym już bardzo 1Dmk3 i z tego powodu chciałbym zostać przy tej serii i kupić 1DX. Ale jako, że nie śledzi on ostrości w wideo, to uzupełnić go o 7Dmk2. Wtedy 1DX używałbym do "mądrzejszych" zdjęć, a 7Dmk2 do wideo i zdjęć bardziej codziennych. A może kupić 5Dmk4 i używać go do wszystkiego? Cenowo wyjdzie mniej więcej podobnie (dwa używane/jeden nowy).

1DX + 7Dmk2

Minusy:
- musiałbym kupić używane.

No więc tak rozmyślam i nie wiem. Aparat do wszystkiego. 80% zdjęcia do gazet, ale też śluby i sport.


1D mkIII to już bardzo stary aparat. Swoje w życiu już zrobił. Brakuje mi na dzisiejsze standardy w nim wszystkiego. Najbardziej jednak użyteczne ISO by się przydało wyższe. Teraz 3200 to w ostateczności i jest dość słabo. Megapikseli czasem by się chciało więcej, ale to akurat nie jest priorytet. Sprzedawać go i tak nie zamierzam, bo więcej jest warty jako zapasowa puszka do roboty w błocie i pyle niż ten 1500zł, który mógłbym za niego dostać. A zmienić muszę, bo potrzebuję trybu wideo. W 5D odrzuca mnie cena. Moim zdaniem jest zbyt wysoka. 12 000zł jest do przyjęcia. 14000zł to gruba przesada.

Canon Tobie pomoże w wyborze Porównanie aparatów firmy Canon — moduł wyboru aparatu - Aparaty - Canon Polska (http://www.canon.pl/for_home/product_finder/cameras/camera-selector/) a jak nie to może coś takiego:


Kupłem jako backup do 1Dx i używam obu równolegle. Czasami chętniej 7-kę niż 1-kę. Bezbłędnie uszczelniona obudowa - 3 godziny w silnym deszczu, bez możliwości osłonięcia - zero problemów. Opinie, że AF się gubi pozycjonuję w świecie bajek. Jeśli coś się gubi,to najwyżej ten "fotograf". Opcji do ustawienia jest dużo,więc trzeba wiedzieć co się robi. Zastosowanie w 70% do zdjęć w sporcie motorowym - dookoła świata. Ktoś kto tego apartu używa, ma w ręku precyzyjne narzędzie pokazujące bez litości tak jego możliwości, jak i błędy obsługi właściciela. Co do jęków nad jakością - dziwnym trafem jakoś wystarcza do ilustrowanych misięczników, do GEO i kilu innych tytułów nie biorących byle czego. Z dobrą optyką robiłem już ponad metrowe postery, wiąc o co chodzi?

Tak ktoś napisał tutaj Canon EOS 7D Mark II - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=26&aparat=1920&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=) o EOS 7D Mark II.

Jak zwykle wszystko się rozbija o pieniądze. Ile masz kasy do rozdysponowania? Widziałeś ceny używanych 1DX na eBay? W większości przypadków dzięki wysokim kursom walut są wyższe niż nówki w Proclubie (14999 zł) gdzie o dziwo (to nie jest tani sklep) cena jest na tę chwilę jest najniższa w Polsce. 7D Mark II kosztuje u nich 5699 zł. Cena za obydwa aparaty wyniesie w zaokrągleniu 20700 zł, negocjujesz zbicie tej końcówki i masz za 20000 zł dwie świetne nówki.

No chyba że masz do rozdysponowania tylko 12000 zł. W takim przypadku kupujesz sobie 7D Mark II (może z oryginalnym gripem bo ten aparat jest dosyć prądożerny i żeby nie tracić kontaktu z dużą obudową do jakiej się przyzwyczaiłeś) i zostawiasz sobie tego swojego 1D Mark III - matryca APS-H czyli taka nieco przycięta pełna klatka, jakość obrazka podobno na poziomie kultowego 5D więc w czym problem?

milsa666
12-03-2017, 22:01
Nie ma sie co martic bo 1Dx nie ma uzywanych praktycznie wcale na sprzedaż. Będziesz czekał i kupisz pierwsze co ktoś wystawi? bierz 5d4 i masz zaawansowany nowy sprzęt w miare uniwersalny dla twoich potrzeb.

Mówisz, że nie ma na sprzedaż? :)

http://www.canon-board.info/sprzedam-17/sprzedam-canon-eos-1dx-105461/

ultimator
12-03-2017, 22:48
weź sony rx1rII-do wszystkiego się nada i dylematów ubędzie
To jest akurat bardzo dobra propozycja jeśli chodzi o filmy.

Hellfire
15-03-2017, 19:34
Canon Tobie pomoże w wyborze Porównanie aparatów firmy Canon — moduł wyboru aparatu - Aparaty - Canon Polska (http://www.canon.pl/for_home/product_finder/cameras/camera-selector/) a jak nie to może coś takiego:



Tak ktoś napisał tutaj Canon EOS 7D Mark II - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=26&aparat=1920&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=) o EOS 7D Mark II.

Jak zwykle wszystko się rozbija o pieniądze. Ile masz kasy do rozdysponowania? Widziałeś ceny używanych 1DX na eBay? W większości przypadków dzięki wysokim kursom walut są wyższe niż nówki w Proclubie (14999 zł) gdzie o dziwo (to nie jest tani sklep) cena jest na tę chwilę jest najniższa w Polsce. 7D Mark II kosztuje u nich 5699 zł. Cena za obydwa aparaty wyniesie w zaokrągleniu 20700 zł, negocjujesz zbicie tej końcówki i masz za 20000 zł dwie świetne nówki.

No chyba że masz do rozdysponowania tylko 12000 zł. W takim przypadku kupujesz sobie 7D Mark II (może z oryginalnym gripem bo ten aparat jest dosyć prądożerny i żeby nie tracić kontaktu z dużą obudową do jakiej się przyzwyczaiłeś) i zostawiasz sobie tego swojego 1D Mark III - matryca APS-H czyli taka nieco przycięta pełna klatka, jakość obrazka podobno na poziomie kultowego 5D więc w czym problem?

Do rozdysponowania mam około 40000zł (chociaż wolałbym mniej, bo częściowo wiąże się to z kredytem). W tej kwocie muszę poskładać stacjonarny komputer z monitorem. Jakbym nie liczył to wychodzi mi koło 5500zł. Do tego chcę Sigmę 12-24 (6900zł) i Canona 24-70 MkII (nowy 7500zł., używka 5500zł). Marzy mi się jeszcze Phantom 4 Pro i dwie puszki. Tylko, że to wszystko już przekracza budżet. I kombinuję, żeby kupić jak najwięcej za jak najmniej. Im więcej gadam czy z wami forumowiczami, czy ze znajomymi fotografami tym bardziej nie wiem. Dzisiaj miałem okazję pobawić się chwilę 7DmkII i moim zdaniem jest super ten aparat. Szybki, wielki wizjer, ergonomia jaką lubię. Do tego 1DX z pełną klatką i obie puszki będą się doskonale uzupełniać. Nie wiem tylko najważniejszego... jakie zdjęcia robi 7D :/

tombas
15-03-2017, 20:00
Nie wiem tylko najważniejszego... jakie zdjęcia robi 7D :/
z dobrym szkłem, naprawde przyzwoite, ale pewnie zaraz usłyszysz, że to nie aparat robi zdjecia tylko fotograf:mrgreen:

epiata
15-03-2017, 20:09
Też mam ten sam dylemat niestety :)

Hellfire
15-03-2017, 20:33
z dobrym szkłem, naprawde przyzwoite, ale pewnie zaraz usłyszysz, że to nie aparat robi zdjecia tylko fotograf:mrgreen:

A no to wiadomo, że fotograf :D Głownie mi chodzi o wyższe ISO i ogólną plastykę zdjęcia. Bo tak jak pisałem gdzieś wcześniej, miałem kiedyś 50D i tam zdjęcia były jak z plastiku. Jakieś takie jak z komórki. Najzwyczajniej w świecie mi się nie podobały. Po przesiadce na 1DmkIII nagle okazało się jak różnie mogą wyglądać dokładnie te same kadry.

salas
15-03-2017, 21:15
No to sie na cuda nie nastawiaj, cropy canona to cropy canona. Dopiero matryca 80d jest imo znosna. 7dmk2 to nadal ta "stara" szkola

mkamelg
16-03-2017, 00:43
Dzisiaj miałem okazję pobawić się chwilę 7DmkII i moim zdaniem jest super ten aparat. Szybki, wielki wizjer, ergonomia jaką lubię. Do tego 1DX z pełną klatką i obie puszki będą się doskonale uzupełniać. Nie wiem tylko najważniejszego... jakie zdjęcia robi 7D :/


Głownie mi chodzi o wyższe ISO i ogólną plastykę zdjęcia. Bo tak jak pisałem gdzieś wcześniej, miałem kiedyś 50D i tam zdjęcia były jak z plastiku. Jakieś takie jak z komórki. Najzwyczajniej w świecie mi się nie podobały. Po przesiadce na 1DmkIII nagle okazało się jak różnie mogą wyglądać dokładnie te same kadry.

To powinno Tobie w jakiś sposób pomóc w ocenie:

Canon EOS 7D Mark II Noise Test Results (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Camera-Noise.aspx?Camera=963&Test=0&ISO=6400&CameraComp=411&TestComp=0&ISOComp=6400)

Canon EOS 7D Mark II ISO Noise Comparison (http://www.the-digital-picture.com/Comparisons/Canon-EOS-7D-Mark-II-ISO-Noise.aspx)

Hellfire
16-03-2017, 14:02
To powinno Tobie w jakiś sposób pomóc w ocenie:

Canon EOS 7D Mark II Noise Test Results (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Camera-Noise.aspx?Camera=963&Test=0&ISO=6400&CameraComp=411&TestComp=0&ISOComp=6400)

Canon EOS 7D Mark II ISO Noise Comparison (http://www.the-digital-picture.com/Comparisons/Canon-EOS-7D-Mark-II-ISO-Noise.aspx)

Porównałem sobie szumy różnych puszek i... jestem srogo zawiedziony. Wychodzi na to, że 1DmkIII nie szumi aż tak bardzo. Owszem przy ISO 6400 szumi bardziej niż 1DX przy 12800, ale to tylko jeden stopień czułości. 25600 to już katastrofa. I pytanie po kij oni tam dają jakieś kosmiczne czułości 204800 skoro wtedy jest tylko szum, a nie ma zdjęcia. Chyba miałem za duże oczekiwania co do nowych puszek (bo 5DmkIV też szumi bardziej niż myślałem).

Kolekcjoner
16-03-2017, 14:42
Porównałem sobie szumy różnych puszek i... jestem srogo zawiedziony. Wychodzi na to, że 1DmkIII nie szumi aż tak bardzo. Owszem przy ISO 6400 szumi bardziej niż 1DX przy 12800, ale to tylko jeden stopień czułości. 25600 to już katastrofa. I pytanie po kij oni tam dają jakieś kosmiczne czułości 204800 skoro wtedy jest tylko szum, a nie ma zdjęcia.
To jest po to, że czasem w repo bardziej liczy się żeby zrobić jakiekolwiek zdjęcie niż nie zrobić go w ogóle. Tu na forum panuje kult bezwzględnej jakości, w życiu natomiast dużo bardziej liczy się co na zdjęciu widać i czy w ogóle ono jest. Ja na zleceniach robię zdjęcia praktycznie wyłącznie komórką (i to dziadowskim szajsungiem) - bo mam ją przy sobie, nigdy nie spotkałem się z tym żeby ktoś odmówił ze względu na jakość. To fakt że brakuje mi często tele i iso ale nie chce mi się wozić grata. Pewnie gdybym to robił na większą skalę to takie iso byłoby na bank wykorzystywane.

Marv84
16-03-2017, 15:47
Porównałem sobie szumy różnych puszek i... jestem srogo zawiedziony. Wychodzi na to, że 1DmkIII nie szumi aż tak bardzo. Owszem przy ISO 6400 szumi bardziej niż 1DX przy 12800, ale to tylko jeden stopień czułości. 25600 to już katastrofa. I pytanie po kij oni tam dają jakieś kosmiczne czułości 204800 skoro wtedy jest tylko szum, a nie ma zdjęcia. Chyba miałem za duże oczekiwania co do nowych puszek (bo 5DmkIV też szumi bardziej niż myślałem).

Nikon zdaje sie tym nie przejmować bo w D5 max iso to 3280000.

ultimator
28-03-2017, 08:57
Jeśli mówimy o sprzęcie dla podkreślam zawodowego fotografa,oto moja propozycja: 40000zł

śledzenie AF do filmów? odkąd pamiętam to do filmów używa się wyłacznie MF ewentualnie można sobie dokupić/dorobić jakis FollowFocus, ale AF to będzie kaplica...

Filmy i zdjęcia (we wnętrzach) body: 1D MK IV (używany) 5000zł (crop 1.3 - dzięki temu wycinamy z soczewki obiektywu to co najlepsze)
Zdjęcia na zewnątrz body: 1Ds MK III (uzywany) 5000zł
Obie puszki to pancerniaki z bardzo dobrym AF. ISO 1600 w 1Ds MK III całkowicie używalne, nawet na upartego można użyć Hiso 3200 jeśli mowa tylko o zarejestrowaniu zdjęcia.
1D MK IV ISO 5000-8000 całkowicie używalne. Bardzo dobra puszka.
https://www.youtube.com/watch?v=UyJwO37t9BQ Film z 1D MK IV sample.

Sigmę 12-24 6900zł
Canona 24-70 MkII nowy 7500zł
Phantom 4 Pro 7500zł
___________________________________________
31900zł

zostaje 8100 na kompa i na ciastko z kremem.

Kolekcjoner
28-03-2017, 09:55
śledzenie AF do filmów? odkąd pamiętam to do filmów używa się wyłacznie MF ewentualnie można sobie dokupić/dorobić jakis FollowFocus, ale AF to będzie kaplica
Nie jest to już aktualne. Śledzenie w niektórych sprzętach działa po prostu znakomicie 8-).