PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie AF Yongnuo + Canon 6D nie działa



wujekw
09-03-2017, 23:46
Cześć Wszystkim!
Mam taki problem, otóż niedawno zakupiłem canona 6d i niestety jak podpinam którąś z lamp (YN568EXII i YN565EX) nie działa lampka wspomagająca autofokusa.
Na Canonie 600D i 60D działają bezproblemowo. Z ustawień próbowałem już chyba wszystkiego(na oneshot i włączonym wspomaganiu w nastawach, oraz w lampie także nie działa).
Co więcej było mi dane we wrześniu robić zdjęcia 5D mark IV i tam występował identyczny problem z tymi lampami (jenakże autofocus 5DIV to marzenie, przy 6D obawiam się, że może być ciężko wyostrzyć w ciemnościach).

I tutaj pojawia się moje pytanie:
Czy biec od razu do serwisu, czy może jeszcze można coś wymyślić w "domowych warunkach"? :D

P.S.
Firmware w aparacie - 1.1.3, sprawdzałem także na 1.1.7, nadal nie działa, więc zrobiłem downgrade spowrotem do 1.1.3

RadOs41
10-03-2017, 09:26
Skoro sprawdziłeś konfiguracje: 6d+Y oraz 60d i 600d+Y, to spróbowałbym jeszcze i upewnił się jak jest w przypadku 6d+Speedlite Canona - czy działa wspomaganie AF. Wówczas będziesz miał informację, czy jest to wina tylko 6d (nie działa z Y i nie działa z C), czy też może jakiś ''konflikt sprzętowy'' z Y - jeżeli wspomaganie af będzie działało ze Speedlite'm.

Nozanu
10-03-2017, 23:41
wybierz z menu 6D :"C.FnII:Autofokus" a następnie pozycję "2:Tylko ośw. wspomag.IR AF"
Oczywiście to wspomaganie działa tylko wtedy gdy zachodzi taka potrzeba a aparat sam decyduje kiedy wspomóc AF. Więc próbę zrób w ciemności albo zakryj dekielkiem obiektyw.
A jeszcze!- można także wyłączyć-włączyć wspomaganie AF w nastawach menu c.fn Lampy, no i ew wyczyścicić styki spirtem to ważne.

wujekw
01-04-2017, 19:07
Cześć!
Tak jak mówiłem, próbowałem już wszystkiego :)

Pomógł dopiero serwis i lutowanie fabrycznie niepołączonego styku.

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi :)