PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o poradę: jak "z głową" podratować ostrzenie Canona 40d



czyszyn.wro
07-03-2017, 12:50
Kilka dni temu przyszło mi powrócić do intensywniejszego fotografowania. Nie jestem absolutnie profesjonalistą, stąd może dla niektórych pytania i problemy okażą się dość banalne albo niedorzeczne, jednak proszę o radę bardziej doświadczonych zanim aparat trafi do serwisów.

Canon 40d służy już sporo lat mi i rodzinie, jednak teraz przy wysilonym używaniu i po zdjęciach nowym szkłem (Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM)widzę, że coś nie gra z AF. Mianowicie, ostrość zdecydowanie nie pada w zamierzonym punkcie. Przy dłużej używanych obiektywach Canona są to dostrzegalne nieznaczne odchylenia ostrości(50mm f/1.8 II lub 70-300mm f/4-f/5.6 EF IS). Domyślam się, że Sigma która może niestety wymagać kalibracji jest też po części winna. Nie przeprowadzałam jeszcze testów na tablicy FF/BF, bo nie chcę stawiać mylnej diagnozy, której będę się potem trzymać. Stąd pytanie, czy warto szukać we Wrocławiu serwisu, który ewentualnie wyreguluje body i dopiero potem walczyć z Sigmą?

I drugie pytanie, czy ktoś z was jest w stanie polecić rzetelny wrocławski serwis, który zajmie się body (najlepiej także gruntownym czyszczeniem matrycy/wnętrza)?

Z góry dzięki za pomoc.

Tringa
07-03-2017, 12:53
Jak chodzi o czyszczenie to we Wrocławiu polecam Andrzeja Wysockiego, czynne od wt-pt 11-17, ul. Psie Budy 12/13. Czyści wszystko, dokładnie, rzetelnie i ma przystępne ceny :)

czyszyn.wro
07-03-2017, 13:01
Jak chodzi o czyszczenie to we Wrocławiu polecam Andrzeja Wysockiego, czynne od wt-pt 11-17, ul. Psie Budy 12/13. Czyści wszystko, dokładnie, rzetelnie i ma przystępne ceny :)

to na jedno z pytań już mam odpowiedź, czekam teraz na to pierwsze :)

Tringa
07-03-2017, 13:20
Właściwie to odpowiedź na oba pytania - Pan Andrzej body chyba też reguluje, ale to trzeba byłoby zapytać, bo nie jestem pewna :P