PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań do zawodowców, proszę o poradę ;)



Kurpś
04-03-2017, 10:28
Witam.


Mam aparat 400D , obiektyw 400/5.6 oraz 50/ 1.4. Ponieważ mam kłopoty z tym aparatem, często ostrzy przed celem mam dylemat czy zawieść do serwisu na kalibrację czy kupić coś większego i tu mam parę pytań :).

1. Magia obiektywu 18-55 IS STM
Brakuje mi zoomu gdyż odkąd z fotografowanie przeprowadziłem się z terenu do domu i zamiast ptaków i krajobrazu częściej focę dzieci szukałem czegoś krótkiego i zmiennoogniskowego.
Czytałem że ten obiektyw za tę cenę nie ma wad a nawet góruje nad lepszymi z powodu dobrego AF i celności.
Jak to się ma do zdania , które przeczytałem że jak chce się ma obiektyw za tyle kasy to puszka do 500 nie więcej.

2. Chciałem kupić 70D + 18-55 IS STM czy rzeczywiście nie zauważę różnicy przez to szkło jeśli się przesiądę z 400D na 70D ?

3. A może FF ?
No właśnie , czytałem że pełno klatkowe oferują lepsze zdjęcia pod względem rozdzielczości/szczegółowości, ale też mają wady wynikające z większej matrycy.
Czy nie lepiej więc kupić starszy używany obiektyw xD ? Mam budżet do 4000 i na nowy oczywiście mnie nie stać.

4 AF u Canona.
Czytałem ostatnio sporo (rozważam różne możliwości) i na podstawie testów na optyczne.pl widzę że prawie we wszystkich aparatach od XXD do XD Canon ma jeden stały problem czyli celność autofocusa. Dlatego myślę chyba o 70D jako że z tego co czytałem najlepiej sobie radzi z AF.

4a. Czy te problemy z AF znikną jeśli oddam do serwisu na kalibrację czy to już jest stała przypadłość (np 80D ) ?


5. A może jednak zostawić to wszystko i po prostu dać do serwisu na kalibrację ? Uch im więcej czytam tym większy mętlik w głowie.


Pozdrawiam :)

Tom77
04-03-2017, 10:54
Witam.


Mam aparat 400D , obiektyw 400/5.6 oraz 50/ 1.4. Ponieważ mam kłopoty z tym aparatem, często ostrzy przed celem mam dylemat czy zawieść do serwisu na kalibrację czy kupić coś większego i tu mam parę pytań :).

1. Magia obiektywu 18-55 IS STM
Brakuje mi zoomu gdyż odkąd z fotografowanie przeprowadziłem się z terenu do domu i zamiast ptaków i krajobrazu częściej focę dzieci szukałem czegoś krótkiego i zmiennoogniskowego.
Czytałem że ten obiektyw za tę cenę nie ma wad a nawet góruje nad lepszymi z powodu dobrego AF i celności.
Jak to się ma do zdania , które przeczytałem że jak chce się ma obiektyw za tyle kasy to puszka do 500 nie więcej.

2. Chciałem kupić 70D + 18-55 IS STM czy rzeczywiście nie zauważę różnicy przez to szkło jeśli się przesiądę z 400D na 70D ?

3. A może FF ?
No właśnie , czytałem że pełno klatkowe oferują lepsze zdjęcia pod względem rozdzielczości/szczegółowości, ale też mają wady wynikające z większej matrycy.
Czy nie lepiej więc kupić starszy używany obiektyw xD ? Mam budżet do 4000 i na nowy oczywiście mnie nie stać.

4 AF u Canona.
Czytałem ostatnio sporo (rozważam różne możliwości) i na podstawie testów na optyczne.pl widzę że prawie we wszystkich aparatach od XXD do XD Canon ma jeden stały problem czyli celność autofocusa. Dlatego myślę chyba o 70D jako że z tego co czytałem najlepiej sobie radzi z AF.

4a. Czy te problemy z AF znikną jeśli oddam do serwisu na kalibrację czy to już jest stała przypadłość (np 80D ) ?


5. A może jednak zostawić to wszystko i po prostu dać do serwisu na kalibrację ? Uch im więcej czytam tym większy mętlik w głowie.


Pozdrawiam :)

1. Chcesz magii to kup za 100zł zestaw małego/młodego magika. 18-55 STM to dobry obiektyw w swojej klasie/cenie i to wszystko, gdyby był jakościowo na poziomie obiektywów za 1000zł to za tyle tez by go Canon sprzedawał.

2. To czy zauważysz to juz od ciebie zależy, ale zmiana będzie raczej symboliczna

3 Nie musisz uciekać w FF - to kosztuje. Pomysl o dobrym szkle do cropa C17-55, S18-35, jakiejś stałce, potem pomysl o zmianie body

4.Zależy czym i w co chcesz trafić. Na pewno 400D nie wykorzystuje możliwości 400 5,6, po przesiadce na 60/70D czy 7D odczujesz spora różnice w działaniu AF

5 Jeżeli myślisz o zmianie sprzetu to chyba nie ma sensu wysyłać sprzetu do kalibracji. Na wszystkich szkłach jest problem z AF ? jezeli to wina aparatu to jego naprawa/kalibracja nie ma sensu, szkoda na to pieniędzy

7four
04-03-2017, 11:09
@Tom77: jakbyś nie doczytał, kolega ma już dwie stałki.

Tom77
04-03-2017, 11:24
@Tom77: jakbyś nie doczytał, kolega ma już dwie stałki.

Doczytałem, 50 i 400 :) Do tego 24/35 i 85/135 i jest fajny zestaw

Kurpś
04-03-2017, 13:09
Doczytałem, 50 i 400 :) Do tego 24/35 i 85/135 i jest fajny zestaw

Stałka 400 ok, czasem uda mi się urwać na polowanie.
50 to niestety jest mało użyteczny teraz bo potrzebuję focić też w domu i stałka przy ruchliwych dzieciakach to nie dla mnie :)



"4.Zależy czym i w co chcesz trafić. Na pewno 400D nie wykorzystuje możliwości 400 5,6, po przesiadce na 60/70D czy 7D odczujesz spora różnice w działaniu AF"

Czy odczuję też różnicę w jakości zdjęcia ? W sensie rozdzielczości, zachowania szczegółów ?

jaś
04-03-2017, 16:05
magia kita - pierwszy raz słyszę ale cóż zawsze jest kiedyś pierwszy raz - magiczna w kicie jest tylko cena i to koniec magii - dostajesz to za co zapłacileś - plastikowy ciemny zoom - ten kit to nie jest ukryta elka, jak to na forum o niektórych tanich obiektywach twórcy mitologii piszą - ale ja się słabo znam bo jestem amatorem i nigdy nie fociłem tym kitem :) (ale w rękach go miałem), zawodowcy jak znam życie to raczej tez nic konkretnego o takim obiektywie powiedzieć nie mogą - dokładnie z tych samych powodów - nie używają.

Tom77
04-03-2017, 16:37
magia kita - pierwszy raz słyszę ale cóż zawsze jest kiedyś pierwszy raz - magiczna w kicie jest tylko cena i to koniec magii - dostajesz to za co zapłacileś - plastikowy ciemny zoom - ten kit to nie jest ukryta elka, jak to na forum o niektórych tanich obiektywach twórcy mitologii piszą - ale ja się słabo znam bo jestem amatorem i nigdy nie fociłem tym kitem :) (ale w rękach go miałem), zawodowcy jak znam życie to raczej tez nic konkretnego o takim obiektywie powiedzieć nie mogą - dokładnie z tych samych powodów - nie używają.

Skoro mało się znasz i mało fociłeś tym kitem to zdradzę ci wielce ukrywaną prawdę :) Ukryte elki są w obiektywach klasy L i w opisach obiektywów na allegro. Co nie znaczy że i elki nie zaliczały wpadek.

jaś
04-03-2017, 19:51
Skoro mało się znasz i mało fociłeś tym kitem to zdradzę ci wielce ukrywaną prawdę :) Ukryte elki są w obiektywach klasy L i w opisach obiektywów na allegro. Co nie znaczy że i elki nie zaliczały wpadek.

no właśnie, cóż amator (jak ja) o tym może wiedzieć, niestety nie mało ale po prostu nigdy nie fociłem żadnym z kitów 18-55 :mrgreen: - ale jeśli twierdzisz że jest w nich magia to będę musiał spróbować :mrgreen: kiedyś.

Tom77
04-03-2017, 19:55
no właśnie, cóż amator (jak ja) o tym może wiedzieć, niestety nie mało ale po prostu nigdy nie fociłem żadnym z kitów 18-55 :mrgreen: - ale jeśli twierdzisz że jest w nich magia to będę musiał spróbować :mrgreen: kiedyś.

Warto kupić używany, koniecznie z opisem "jak elka" bo przy odsprzedaży nic nie stracisz.

jaś
04-03-2017, 21:13
Warto kupić używany, koniecznie z opisem "jak elka" bo przy odsprzedaży nic nie stracisz.
ale o tej magii napisz coś więcej, bo jak nie ma magii to nie kupuję - to że używany to oczywiste jest, taki bym kupował, o kupowaniu coś wiem, bardziej mnie ta magia intryguje.

Tom77
04-03-2017, 21:26
ale o tej magii napisz coś więcej, bo jak nie ma magii to nie kupuję - to że używany to oczywiste jest, taki bym kupował, o kupowaniu coś wiem, bardziej mnie ta magia intryguje.

To nie jest tak, że Canon sprzedaje magiczne obiektywy. Magia rodzi się z czasem. Canon robi coraz gorsze aparaty i obiektywy, więc te starsze stają się kultowe i magiczne. Im mniejsza szansa na sprzedanie sprzetu w dobrej cenie tym bardziej jest on magiczny, przynajmniej w opisie sprzedającego.

Kurpś
04-03-2017, 22:45
ale o tej magii napisz coś więcej, bo jak nie ma magii to nie kupuję - to że używany to oczywiste jest, taki bym kupował, o kupowaniu coś wiem, bardziej mnie ta magia intryguje.
Panowie.
Nie zrozumieliście mnie.

Rzeczony obiektyw jest chwalony przez użytkowników. poczytajcie sobie komentarze w optyczne pl. Jest to dla mnie zaskoczenie bo w każdym innym który oglądałem obok chwalenia jest jojczenie że winieta, dystorsja, zbyt mydlany, itd.. Dla tego nazwałem go "magicznym" bo nikt się do niego nie przyczepił o nic (za wyjątkiem jego plastikowości). Jest także chwalony także tu na forum.

Dlatego chciałem zapytać czy jeśli przesiądę się na 70D to coś zyskam.
Dostałem odpowiedź że nie. (dzięki za odpowiedź). Co prawda zastanawiam się nad tym bo w 70d jest lepsza matryca, - rozdzielczość więc może jednak coś zyskam ?
Dostałem odpowiedź (też dzięki) , że dopiero przy 400 zyskam gdyż lepszy AF będzie bo tam jest USM.

Ja chciałbym dopytać co jeszcze, czy tylko AF na 400.

Moje najważniejsze pytanie to jaka jest różnica w optyce takiego 400 i tego 18-55 STM skoro nikt przy nim nie pisze że winieta, abberacja, dystorsja itp.

Wiem , że kity są tanie, bo zawodne, słabo wykonane itp, ale jeśli wadą rzeczonego ma być nie pancerne wykonanie to może jednak nie jest źle ? Co o tym sądzicie ?


Co do ceny. Moim zdaniem ceny za obiektywy/aparaty są raczej umowne. Założę się , że koszt produkcji lustrzanki XXD i XD nie różnią się tak wiele.


zdrówko

Tom77
04-03-2017, 22:51
Panowie.
Nie zrozumieliście mnie.

Rzeczony obiektyw jest chwalony przez użytkowników. poczytajcie sobie komentarze w optyczne pl. Jest to dla mnie zaskoczenie bo w każdym innym który oglądałem obok chwalenia jest jojczenie że winieta, dystorsja, zbyt mydlany, itd.. Dla tego nazwałem go "magicznym" bo nikt się do niego nie przyczepił o nic (za wyjątkiem jego plastikowości). Jest także chwalony także tu na forum.

Dlatego chciałem zapytać czy jeśli przesiądę się na 70D to coś zyskam.
Dostałem odpowiedź że nie. (dzięki za odpowiedź). Co prawda zastanawiam się nad tym bo w 70d jest lepsza matryca, - rozdzielczość więc może jednak coś zyskam ?
Dostałem odpowiedź (też dzięki) , że dopiero przy 400 zyskam gdyż lepszy AF będzie bo tam jest USM.

Ja chciałbym dopytać co jeszcze, czy tylko AF na 400.

Wiem , że kity są tanie, bo zawodne, słabo wykonane itp, ale jeśli wadą rzeczonego ma być nie pancerne wykonanie to może jednak nie jest źle ? Co o tym sądzicie ?


Co do ceny. Moim zdaniem ceny za obiektywy/aparaty są raczej umowne. Założę się , że koszt produkcji lustrzanki XXD i XD nie różnią się tak wiele.


zdrówko

70D + obiektywy które masz to jak najbardziej odczujesz . 18-55 to taki starter na chwilę, toner na kilkaset stron, taki gratis do zestawu.

Kurpś
05-03-2017, 00:07
Mógłbyś rozwinąć ? :)
Dlaczego w 400 i 50 stałce poczuję a w tym kitowym nie ?

pan.kolega
05-03-2017, 00:07
Popełniłeś fatalny błąd zwracając się do zawodowców fotografii z pytaniem o magię kita. Oni szybuja tak wysoko, że kit z 400D to jest dla nich abstrakcja.:confused:
To tak jakby zapytać zawodowego kierowcę z Secret Service czy nawet BOR 8-) czy warto kupić Daewoo Tico albo Seicento.:x

Kurpś
05-03-2017, 00:34
To tylko tytuł posta. Proszę o odpowiedź kogokolwiek kto jest w stanie :)

r_m
05-03-2017, 00:37
To tak jakby zapytać zawodowego kierowcę z (...) BOR 8-) czy warto kupić (...) Seicento.:x

W świetle ostatnich wydarzeń odpowiedź mogłaby Cię zaskoczyć, skoro stare Seicento jest prawie nietknięte, a pancerne Audi... :D
(przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać)

@Kurpś: Co do obiektywów, coś w tym jest. Sprzęt klasy amatorskiej nie cieszy się popularnością na forum, premiery tego segmentu nie budzą praktycznie żadnych emocji, więc adresowanie pytania do zawodowców o prawie najtańszy, amatorski obiektyw, może trochę trafiać w próżnię.
Dodatkowo użyłeś słowa-klucza "magiczny", które do tej pory było kojarzone głównie z 5d classic ("magiczny obrazek") :D

Wracając do Twoich pytań:
1. Jedno drugiemu nie przeczy, w klasie obiektywów do 300zł to 18-55 IS STM jest najlepszy, zwłaszcza przy filmowaniu z nowymi body, posiadającymi "dual pixel AF" (wykorzystywany podczas filmowania, nie podczas robienia zdjęć przez wizjer).
Jeśli body nie filmuje, albo posiadacz nie zamierza filmować, to (moim zdaniem) mógłby być zadowolony z poprzedniej wersji obiektywu, tzn. 18-55 IS.

2. Różnicę zobaczysz, będzie więcej pixeli, i lepsza praca na wysokich czułościach, co może być przydatne przy "ciemnym" obiektywie (przy ogniskowej 50mm jasność masz tylko 5.6)

3. Każdy mówi o "magii" pełnej klatki. W cenie do 4000 możesz poszukać używanego 6d (nie pytaj na forum, do czego się nadaje, bo pomimo tego, że wielu kolegów używa go zawodowo to i tak od innych się dowiesz, że do robienia zdjęć nadaje się z trudem 5d III, a najlepiej te droższe). Zwróć uwagę, że obecnie 50/1.4 ma kąt widzenia jak "85" na pełnej klatce, jeśli kupisz body pełnoklatkowe, to pole widzenia Twojej "50" poszerzy się (tak jakbyś miał 30mm na 400d).

4. Zdarza się, dlatego wyższe modele mają mikrokalibrację, dzięki której sam możesz "dostroić" obiektyw i body.
4a. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną, może być body, może być obiektyw. Jeśli skalibrujesz jedno, a powód jest w drugim elemencie, to efekt końcowy nie zawsze się polepszy (przykład: jeśli obiektyw ma minimalny frontfocus, a body większy backfocus, to błędy częściowo się zniosą i kalibrowanie tylko obiektywu paradoksalnie spowoduje zwiększenie błędu).

5. To teoretycznie nigdy nie zaszkodzi, choć praktycznie jest takie powiedzonko "działa? nie poprawiaj".

6. (wiem, że Twoja lista miała tylko 5 punktów) To co zrobić? Kupić "zwykły kit" 18-55, najlepiej "IS", najlepiej młodszy, czyli co najmniej "II" (albo "III" o ile jest), za 100-150zł. Sprawdzić, czy Ci nie wystarcza do domu (i pomyśleć o lampie błyskowej). Sprawdzić, czy kąt widzenia "kita" na 30mm Ci wystarcza. Jeśli kit + 400d się nie sprawdzi (jest duża szansa), a pole widzenia z "30" będzie ok, możesz pomyśleć np. o 6d. To tylko jedna z propozycji, inna to Sigma 30/1.4 Art (jasny, szeroki dla małej matrycy - "cropa", ale według niektórych osób może być także zakładany na pełnoklatkowe body, w przyszłości).

7four
05-03-2017, 13:21
Kup ten obiektyw jeśli chcesz, skup się nad kadrami a nie na sprzęcie. A tutaj jednej odpowiedzi na pytanie nigdy nie otrzymasz.
Naczytasz się za dużo na temat narzekań, których np. niektórzy nigdy nie doświadczają, a wnioski sam musisz wyciągnąć.
Jak już znajdziesz dziedzinę w której będziesz się realizował dobierzesz pod to odp. sprzęt, jak ktoś chce złapać kilka srok za ogon, raczej za dobrze na tym nie wyjdzie.
Kupi sprzęt który będzie zalegał w szafach, bo nie będzie umiał z niego korzystać.

--- Kolejny post ---

I tak panowie, "kitowym" sprzętem można robić niezłe zdjęcia. Tylko trzeba je robić a nie myśleć jak tu kupić nie wiadomo co. "Bo "L" w opisie.

Janusz_K
05-03-2017, 14:34
A do czego potrzebny ci jest obiektyw? Robisz wesela, czy dajesz materiały do National Geographic, bo jak to drugie, to też bóg wie czego ci nie potrzeba, bo dla nich liczy się temat i ujęcie.

Z drugiej strony jeśli chcesz bawić się w fotografię wielkoformatową, to Mamiya RZ33 będzie do tego dobra.

Coś mi się zdaje, że twoim marzeniem jest Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO Trafiłem?

zdebik
05-03-2017, 14:35
Kup 70d z stm i po sprawie. Puszka nowsza, lepsze iso dr pewnie tez. Jesli robisz zdjecia w raw docenisz lepsza matryce.

Tom77
05-03-2017, 18:05
To tylko tytuł posta. Proszę o odpowiedź kogokolwiek kto jest w stanie :)

W weekend to niewiele osób jest w stanie :)
7D + obiektywy które masz, świetna puszka, świetny AF
6D + to co masz, na centralnym swietny AF i genialna jakość obrazka
60D + S18-35/C17-55/C15-85, dobra puszka, AF ujdzie

Masz 400 5,6, jeżeli chcesz go dalej używać to zapomnij o 400D, szkoda go do tego body. Pod 7D obiektyw pokazuje pazur.

Chcesz szybkości - puszko 7D/1D
Chcesz jakości - puszki 5D/6D

biodar
05-03-2017, 18:16
dla mnie różnica jak się przesiadłem z 400d na 60d była ogromna. Do tego stm a w pokoju 50mm które masz i będzie nieźle. Teraz z 60d przesiadłem się częściowo (bo 60d nadal używam) na 6d i znów jest przeskok. Ta sama 50mm f1.8 na cropie i pełnej klatce robi różnicę (może nie kolosalną ale widać to)
ja bym zestawił tak:
70d + 17-50 f2,8 tamron IS (lub sigma is) - bo tym stabilizowanym 2,8 wiele ujęć da się zrobić - przynajmniej jak dzieciak siedzi a nie biega po pokoju ;)

ps - do zawodowca mi daleko ;)

Tom77
05-03-2017, 19:19
dla mnie różnica jak się przesiadłem z 400d na 60d była ogromna. Do tego stm a w pokoju 50mm które masz i będzie nieźle. Teraz z 60d przesiadłem się częściowo (bo 60d nadal używam) na 6d i znów jest przeskok. Ta sama 50mm f1.8 na cropie i pełnej klatce robi różnicę (może nie kolosalną ale widać to)
ja bym zestawił tak:
70d + 17-50 f2,8 tamron IS (lub sigma is) - bo tym stabilizowanym 2,8 wiele ujęć da się zrobić - przynajmniej jak dzieciak siedzi a nie biega po pokoju ;)

ps - do zawodowca mi daleko ;)

Dla mnie zawodowiec to słaby fotograf robiący zdjęcia za kasę. Też nie jestem zawodowcem :)

Kurpś
05-03-2017, 23:19
Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Lubię siedzieć zamaskowany i focić wszelaką dziczyznę.
No i dzieci, wiadomo :)


Więc stanie prawdopodobnie na 70D.
http://pliki.optyczne.pl/C70D/przyk4/C70D_iso000100_scenka.JPG

Choć właśnie oglądałem zdjęcia też z 6d
http://pliki.optyczne.pl/C6D/C6D_iso000100_scenka.JPG

i muszę powiedzieć że z 6d są lepsze. Zwróćcie uwagę na napis "Spec" na butelce.

Chciało by się 6d ale chyba ciężko znaleźć pewnego człowieka który by sprzedał używany bez wad 6D w okolicach 4000.

No i jeszcze dochodzi wydatek na lampę i TC 1,4 dla 400/5,6 (aby sobie skompensować skrócenie ogniskowej) i tu też dylemat czy podpięcie tego TC nie spowoduje że z jakością zjadę do poziomu zdjęć 70D ?:)

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. Z tymi zawodowcami to tak wystrzeliłem bo w sumie mało wiem i muszę poczytać o obróbce zdjęć tak aby wychodziły żyletki jak wielu tym co się tu chwalą zdjęciami na forum :)

biodar
05-03-2017, 23:57
mam 6d i mam szkło canona 400mm f5,6 i niestety TC canona 1.4 generalnie mi nie działa przy 400mm f5,6 - to znaczy nie ma autofocusa :( nawet na centralnym punkcie. Trzeba ostrzyć na LV albo ręcznie ;)

sam 6d + 400mm - jak najbardziej :)

mmteam
06-03-2017, 00:10
Bo w 6d AF działa do 5.6

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

biodar
06-03-2017, 00:23
Bo w 6d AF działa do 5.6

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

dlatego napisałem o tym, by kolega Kurpś się przypadkiem nie rozczarował, bo widzę, że planował wstępnie taki zestaw ;)

mmteam
06-03-2017, 00:30
Jasne
50tka i 400 na 6d będą działać znakomicie. Aż strach pomyśleć co by było gdyby 6d robił zdjęcia.

Ale tc do tego zestawu odpada

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Kurpś
06-03-2017, 14:38
Czy mógłbym jeszcze prosić o podpowiedź jaką kartę do tego 70D dokupić ?
Z tego co wiem moja stara CF Sandisk nie pasuje już , więc SD, ale są też różne typy tych kart no i jakie parametry powinna mieć ? :)

kmeg
06-03-2017, 16:04
Czy mógłbym jeszcze prosić o podpowiedź jaką kartę do tego 70D dokupić ?


Rozumiem, że kupujesz używane 70D? Wg mnie kupowanie nowego jest średnim pomysłem biorąc pod uwagę 80D, które jednak spowodowało ruch w używanych 70D.

Shadow
06-03-2017, 16:21
Kurpś -----> Kit jak sama nazwa wskazuje jest do kitu. O jakiejś magii nigdy w życiu nie słyszałem :)

Kurpś
06-03-2017, 16:21
Rozumiem, że kupujesz używane 70D? Wg mnie kupowanie nowego jest średnim pomysłem biorąc pod uwagę 80D, które jednak spowodowało ruch w używanych 70D.

Myślałem o nowym, jednakże nie mam fetyszu kupowania nowych rzeczy. Teraz ceny nowych opadły - cena w partnerskich sklepach Canona jest rzędu 3500 . Może być używany. Tylko ja nie jestem ekspertem i nie potrafię ocenić na szybko czy używany aparat nie ma ukrytych wad. Moja decyzja raczej raczej podyktowana jest ostrożnością.

kmeg
06-03-2017, 16:49
Myślałem o nowym, jednakże nie mam fetyszu kupowania nowych rzeczy. Teraz ceny nowych opadły - cena w partnerskich sklepach Canona jest rzędu 3500 . Może być używany. Tylko ja nie jestem ekspertem i nie potrafię ocenić na szybko czy używany aparat nie ma ukrytych wad. Moja decyzja raczej raczej podyktowana jest ostrożnością.

70d można kupić dużo łatwiej i z mniejszym ryzykiem niż puszki jednocyfrowe. w okolicach ~2500 zapewne są bezpieczne body z do 20 tys klatek max i około 2 letnie. Posprawdzaj ogłoszenia i podejmij decyzje.


Kurpś -----> Kit jak sama nazwa wskazuje jest do kitu. O jakiejś magii nigdy w życiu nie słyszałem :)

Szczególnie kity typu 24-105L/4 są do kitu ;)

Kurpś
06-03-2017, 18:12
No tak widzę na allegro takie ceny z udokumentowanym przebiegiem. Jednak czy to dobry egzemplarz , nie ma BF/FF, nie był już dostrajany do konkretnych szkieł w serwisie,nie ma jakichś innych drobnych usterek, te rzeczy mi trudno sprawdzić. :)

Czy poleciłbyś mi dobrą kartę SD do tego sprzętu ?

kmeg
06-03-2017, 20:05
No tak widzę na allegro takie ceny z udokumentowanym przebiegiem. Jednak czy to dobry egzemplarz , nie ma BF/FF, nie był już dostrajany do konkretnych szkieł w serwisie,nie ma jakichś innych drobnych usterek, te rzeczy mi trudno sprawdzić. :)


Jeszcze warto sprawdzać OLX w swojej okolicy bo może być taniej.

BF/FF to funkcja głównie obiektywów, 70D ma mikrokalibracje AF. Możesz poprosić o numer seryjny i na stronie CSI sprawdzić czy był serwisowany, kalibrowany, cokolwiek. Używka to zawsze mniejsze lub większe ryzyko...

RobertON
06-03-2017, 21:32
Kurpś -----> Kit jak sama nazwa wskazuje jest do kitu. O jakiejś magii nigdy w życiu nie słyszałem

He...he kit - magia w zestawie z oknem :) :)

--- Kolejny post ---


Szczególnie kity typu 24-105L/4 są do kitu

A jeszcze mój dziadek mawiał, że jak coś jest do kitu, to tak samo jak do luftu :)

miszaj
06-03-2017, 22:02
Szczególnie kity typu 24-105L/4 są do kitu

24-105L - jest genialne i tanie - przez 4 lata zarobilem nim dziesiatki tysiecy funtow - zepsul mi sie tylko raz w ciagu tego czasu. Polecam!

pan.kolega
06-03-2017, 22:56
BF/FF to funkcja głównie obiektywów,

A jak serwis reguluje BF/FF w samym obiektywie? Istnieją jakieś miarodajne informacje, że coś takiego w ogóle istnieje:?:

kmeg
07-03-2017, 08:17
A jak serwis reguluje BF/FF w samym obiektywie? Istnieją jakieś miarodajne informacje, że coś takiego w ogóle istnieje:?:

Część kalibrują do wzorca sprzętowo, część kalibrują programowo w FW obiektywu. Miarodajnych informacji nie widziałem, zresztą nie miałem (lub nie zauważyłem) jakiegoś stałego BF/FF w swoich obiektywach.

pan.kolega
07-03-2017, 09:42
Część kalibrują do wzorca sprzętowo, część kalibrują programowo w FW obiektywu. Miarodajnych informacji nie widziałem, zresztą nie miałem (lub nie zauważyłem) jakiegoś stałego BF/FF w swoich obiektywach.

A ja zauważyłem, ale nigdy nie zauważyłem żadnych efektów kalibracji obiektywu przez serwis. Na pewno nie kalibrują nic sprzętowo, bo nie maja takiej możliwości. Wysyłałem kiedyś obiektyw kilka razy z wyraźną prośbą o skorygowanie kalibracji w konkretnym kierunku, ale nie zmieniło to zupełnie nic.

kmeg
07-03-2017, 09:46
A ja zauważyłem, ale nigdy nie zauważyłem żadnych efektów kalibracji obiektywu przez serwis. Na pewno nie kalibrują nic sprzętowo, bo nie maja takiej możliwości. Wysyłałem kiedyś obiektyw kilka razy z wyraźną prośbą o skorygowanie kalibracji w konkretnym kierunku, ale nie zmieniło to zupełnie nic.

CSI twierdzi, że ma:
https://e-csi.pl/maszyny-serwisowe

Co rozumiesz przez nie mają takiej możliwości?

fasolkaet
07-03-2017, 10:31
Też polecam 70d a przesiadłem się z 600d którego używałem 3-4 lata ( amatorsko oczywiście ) i byłem zadowolony.
Zmieniając na 70d przemawiał za mną skuteczniejszy af, wyższe użyteczne ISO i lepsza ergonomia aparatu.
Z aparatem kupiłem kitowy 18-55 stm który żadnej "magi" nie posiada ale można nim zrobić naprawdę przyzwoite,ostre zdjęcia korzystając oczywiście z innych niż zielony programów aparatu.

Ps. Tutaj nie ma zawodowców...



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

pan.kolega
07-03-2017, 10:45
CSI twierdzi, że ma:
https://e-csi.pl/maszyny-serwisowe

Co rozumiesz przez nie mają takiej możliwości?

A który to jest ten sprzęt do kalibracji obiektywów?

Serwis nie kalibruje obiektywów przez manipulowanie soczewek. Można naprawić obiektyw, który był źle zmontowany albo został uszkodzony.
Rozbieranie obiektywu i manipulowanie optyki to o wiele droższy zabieg niż koszt kalibracji i jestem pewien, że mało kto w serwisie to potrafi zrobić. Praktyka jest taka, że tego nie robią.

kmeg
07-03-2017, 10:51
A który to jest ten sprzęt do kalibracji obiektywów?

Serwis nie kalibruje obiektywów przez manipulowanie soczewek. Można naprawić obiektyw, który był źle zmontowany albo został uszkodzony.
Rozbieranie obiektywu i manipulowanie optyki to o wiele droższy zabieg niż koszt kalibracji i jestem pewien, że mało kto w serwisie to potrafi zrobić. Praktyka jest taka, że tego nie robią.

Z tej listy stawiałbym na Lens projektor.

Kalibracja po złym zmontowaniu to też kalibracja. Układ optyczny też potrafi się rozkalibrować. Wg mnie to robią ale kopii o to kruszył nie będę.

fasolkaet
07-03-2017, 15:04
CSI twierdzi, że ma:
https://e-csi.pl/maszyny-serwisowe

Co rozumiesz przez nie mają takiej możliwości?

Mieć sprzęt to trochę za mało, trzeba jeszcze do tego posiadać wiedzę i umiejętności by takowy sprzęt skutecznie wykorzystać.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

mkamelg
07-03-2017, 23:58
A ja zauważyłem, ale nigdy nie zauważyłem żadnych efektów kalibracji obiektywu przez serwis. Na pewno nie kalibrują nic sprzętowo, bo nie maja takiej możliwości. Wysyłałem kiedyś obiektyw kilka razy z wyraźną prośbą o skorygowanie kalibracji w konkretnym kierunku, ale nie zmieniło to zupełnie nic.

Tak to wygląda od środka, niestety nic lepszego nie udało mi się znaleźć.


https://www.youtube.com/watch?v=CYjZOFaC_zw


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/rtowp2-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/rtowp2.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://i64.tinypic.com/23usewk.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/20at0qo-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/20at0qo.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/im0agz-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/im0agz.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/29c2dsz-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/29c2dsz.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/fnqmwm-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/fnqmwm.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2017/03/2w383d2-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2w383d2.jpg)