PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 7D Mark II + Tamron 17-50 f/2.8 ??



Radzillao0
03-03-2017, 16:22
Witam.

Chciałbym zająć się fotografią aczkolwiek rozumiem że na razie mam małe umiejętności i znikomą wiedzę na ten temat.
Mój problem polega na tym że mam możliwość w dobrej cenie zakupić Canona D7 Mark II + Tamron 17-50 f/2.8 ale zastanawiam się czy
na początek potrzebuje aż takiego sprzętu do nauki fotografowania. Nie mam sprecyzowanych torów jeżeli chodzi o fotografie. Pewnie początki będą skromne, jakiś plener, portret, macro, przyroda itd.

Co radzicie, czy warto inwestować w ten zestaw czy raczej znaleźć coś tańszego w Canonie

r_m
03-03-2017, 16:51
Jeśli "w dobrej cenie" to nawet, jak Ci się nie spodoba, nie stracisz - chyba, że to nie jest taka dobra cena.
Do nauki wystarczy cokolwiek z trybem M, Av, Tv, cała reszta to tylko ułatwienia pracy (moim zdaniem), więc równie dobrze jak 7d II sprawdzi się choćby stary 450d kosztujący tyle, co oryginalny akumulator do tego 7d. Druga sprawa to obiektywy, tu jest nieco inaczej: jakikolwiek obiektyw wystarczy do "ogarnięcia podstaw", ale jeśli "makro" w większej skali (tzn. np. pszczoła, lub jej fragment, a nie kilka kwiatków z pszczołą), to potrzebujesz albo obiektyw "macro", albo "pierścienie pośrednie", podobnie z innymi rodzajami zdjęć. I takie same obiektywy będą pasowały do tego starego 450d, jak i do nowego 7d II.

Radzillao0
03-03-2017, 16:53
za 5 tysięcy Body z tym obiektywem . Aparat ma 10 K przebiegu i gwarancje na ponad rok. Obiektyw sporo ponad dwa lata gwarancji.

Adam71
03-03-2017, 19:21
Bez sensu. 7D MK II jest dla bardzo zaawansowanego amatora . I cena mocno przesadzona w obecnej chwili. Na początek proponuje tanie body typy 100D i jakiś dobry systemowy obiektyw - jasny .
Albo 5D i 50 1.8 II + 85 1.8 jeśli idziemy prosto w FF . A sam 7D MK I wystarczy tez na początek i np. 15-85 IS .

RobertON
03-03-2017, 19:32
za 5 tysięcy Body z tym obiektywem . Aparat ma 10 K przebiegu i gwarancje na ponad rok. Obiektyw sporo ponad dwa lata gwarancji.

Jak stać Cię, to kupuj, będziesz miał radochę i sporo pytań.

Taki sprzęt będzie na dłużej, bo to dla wielu obiekt westchnień.

Radzillao0
03-03-2017, 20:32
Poczytałem Faktycznie chyba postaram się znaleźć jakiegoś 5D, może 5D MK II zadbanego choć oglądając aukcje ciężko to stwierdzić.
Dzięki za pomoc
Temat do usunięcia

r_m
03-03-2017, 23:12
Nie tak szybko.
Wszyscy Ci napiszą, że pełna klatka to pełna klatka, że ma swoją "unikalną plastykę", ale niewielu wspomni, że w tych dwóch które wymieniłeś autofocus (mówiąc oględnie) nie jest rewelacyjny.
Wszystko ma swoje wady i zalety.

Tom77
05-03-2017, 19:22
Nie tak szybko.
Wszyscy Ci napiszą, że pełna klatka to pełna klatka, że ma swoją "unikalną plastykę", ale niewielu wspomni, że w tych dwóch które wymieniłeś autofocus (mówiąc oględnie) nie jest rewelacyjny.
Wszystko ma swoje wady i zalety.

Nie jest rewelacyjny to mało powiedziane :) 7D II ma się do 5D II pod względem AF jak Tico do Porsche pod względem silnika

italy
05-03-2017, 20:44
Nie jest rewelacyjny to mało powiedziane 7D II ma się do 5D II pod względem AF jak Tico do Porsche pod względem silnika
Tom, znaczy że 7dmII to Tico a 5D II to porsche ?;) no chyba że ja źle Twoja interpretację odczytuję :)

Tom77
05-03-2017, 20:49
Tom, znaczy że 7dmII to Tico a 5D II to porsche ?;) no chyba że ja źle Twoja interpretację odczytuję :)

Oj tam, nie czepiaj się :)

italy
05-03-2017, 21:24
Oj tam, nie czepiaj się
Ale ciekawie by to wyglądało i jeździło - Tico z silnikiem Porsche i Porsche z silnikiem Tico :)

Radzillao0
11-03-2017, 16:17
Domyślam się że wszystko ma swoje wady i zalety. Jednak przemyślałem trochę sprawę.
Kupiłem D5 mk II + canon 24-105 L jako jeden zestaw od jednego z Forumowiczów. Jestem naprawdę zadowolony :D