PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw ślubny max 20tys



MarcinPietrzak
22-02-2017, 22:06
Witam serdecznie- nowy na forum pozdrawiam wszystkich.
Szybko w skrócie : po 10 latach od zrobienia zawodu fototechnika i machnięciu kilkadziesiąt tys klatek a może więcej chyba dojrzałem do fotografii ślubnej, dlatego też proszę o porady sprzętowe.
Aktualnie użytkuje 50D z obiektywami 24-105F/4 70-200F/4 i 50F/1,8
Związku z chęcią zmieniania mojego Canona 50D na pełną klatkę narodziła się myśl - dlaczego nie spróbować na ślubach ( choć woj Dolnośląskie z którego pochodzę jest mocno obsadzone)
Jeśli chodzi o body myślałem o 6D (choć chyba warto poczekać na następce)
Jeśli chodzi o obiektywy to bardzo podoba mi się Sigma A 85 1,4 - taka portretówka w plener i jasna do kościoła, może do tego Sigma A 35 1,4 Zastanawiałem się także nad Sigma A 24-35 bo moje Lki są dość ciemne.. Coś doradzicie ?? Aha dodam że mam 430EX III-RT Taka lampa chyba powinna wystarczyć czy lepiej zainwestować w 600tke do tego może jakiś wyzwalacz, no sam niewiem głowie się myśle..

r_m
22-02-2017, 22:32
2x 6d (zero problemów przy zestawianiu zdjęć z dwóch body), 85/1.4, 35/1.4, dobrze byłoby mieć drugą lampę i coś szerokiego

marlo
23-02-2017, 09:02
Na pewno 35tka będzie świetnym wyborem do pełnej klatki, albo stałka, albo "długi koniec" jakiegoś przyzwoitego zooma np wspomnianego 24-35 czy Lki 16-35. 35mm, to dla wielu (świadomych) absolutny standard ogniskowych, a jak widzę na cropie też pracowałeś na podobnym obrazowaniu "24mm". Oczekiwanie na nowsze body, to się mija z celem, kupuj 6D i używaj! ;)

Marv84
23-02-2017, 09:19
20K ciasno ale da się rade. Jak radzą poprzednicy 2x6D (teraz promocja z serwerami wiec jak je sprzedasz mozesz odzyskac troche kasy) 85mm może być sigma bo w tej samej cenie co uzywane 85L. Jak jestes przekonany to weż 24-35mm sigmy. Kolega ma i sobie chwali. Ja wole stałki. Druga lampa tez by się przydał ale teraz YU robi tanie lampy więc z tym nie powinno byc problemu.

michaelsz
23-02-2017, 11:03
Dlaczego wszyscy ciśniecie 6D? Przecież autofokus w tym aparacie delikatnie mówiąc daleki jest od tego co prezentuje 5d mark III, a na ślubach to ekstremalnie ważne. Praca na sali weselnej wyłącznie AF-em środkowym (i ciągłe przekadrowywanie) to nieporozumienie.
Ja na Twoim miejscu zostawiłbym 50d, kupił 5d mark III, 24-35 sigmy lub s35mm+s20mm i s85 mm na 50d. Jak Ci "pójdzie" temat to dokupisz drugą puszkę 5d mark III i bajka.
Na cropie opcją jest również s50mm, po przeliczeniu masz świetną ogniskową na drugim body.

zdebik
23-02-2017, 11:23
Niczego nie kupuj, na zlecenie wynajmij to co uwazasz za sluszne. Pchanie sie w FF, bo moze cos zarobie to lekka lipa.

r_m
23-02-2017, 13:10
@zdebik: W sumie racja, tylko o ile wynajęcie sprzętu na jeden dzień w tygodniu to ok. 150/body, to biorąc pod uwagę weekend (w piątek po południu trzeba go mieć) wychodzą 3 dni, a to już może być istotna część wynagrodzenia.
Jeśli jednak chodzi o zakup (z jakiejś dotacji, sądząc po kwocie), to po zastanowieniu nie odrzucałbym nawet Canona 85/1.8, przynajmniej na początek, bo zostanie więcej na coś szerszego (oprócz 35 przydałoby się 16, albo 20).
5d III jest lepszy, a mk IV jeszcze lepszy, tylko wygodniej mieć dwa takie same body, i prawie niczego nie zmieniać, niż próbować połączyć zdjęcia z 5d III i 50d (moje subiektywne zdanie).

Marv84
23-02-2017, 14:32
Dlaczego wszyscy ciśniecie 6D? Przecież autofokus w tym aparacie delikatnie mówiąc daleki jest od tego co prezentuje 5d mark III, a na ślubach to ekstremalnie ważne. Praca na sali weselnej wyłącznie AF-em środkowym (i ciągłe przekadrowywanie) to nieporozumienie.


miałem 6d na jednym ślubie. Nie ma tragedii jak wcześniej pracowało sie na słabszych puszkach. Osobiście bym nie kupiłe 6d przez wzgląd na AF właśnie ale w podobnej cenie nie ma nic innego po za dojechanym mocno 5d3

faraon20
23-02-2017, 16:42
6d nówka - 5,5k
5d mk2 używka 3,5k
2 x yn 685 - 1k
1 x yn 622 - 0,2k
sigma 35 1.4 - 3,3k
sigma 85 1.4 - 5k
18,5k
Zostaje jeszcze na jakieś manualne UWA do kilkunastu ujęć :)
Potem ewentualnie 135L i może 50 1.4.
5d mk3 spoko pucha ale wydaje mi się że na początek 6d to jest bardzo dobry aparat. Przekadrowywanie tak jak wyżej ktoś pisał przynajmniej jak dla mnie nie jest uciążliwe.

MarcinPietrzak
23-02-2017, 21:34
Dzięki za odpowiedzi z nich wynika w zasadzie jedno, ze potrzebuje dwa porządne body. W duchu miałem nadzieje że ślub można oblecieć jednym aparatem, a moje stare poczciwe 50D chciałem zostawić w zapasie jakby coś było nie tak z podstawowym sprzętem. Nie mam jeszcze zleceń i niestety dotacji;) Powiększa mi się rodzinka i postanowiłem wzbogacić się o porządny obiektyw portretowy stąd pomysł o Sigmie 85 1,4 o zmianie na pełną klatke już od dawna choruje. Sprzętu zaczyna przybywać myśle, że doświadczenie jest wystarczające i może zaowocuje to większą ilością sesji i ślubami- no i prawde powiedziawszy wypady w plener i martwa natura po prostu mi sie nudzi, a praca z luldzmi wzbogaci mnie o nowe doświadczenie

--- Kolejny post ---

A tak na marginesie nikt nie wspomniał o 24-70, myślałem żeby moje 24-105 wymienić właśnie na takie szkło to nie stałka ale ogniskowa uniwersalna do tego 85 Sigmy..

tlustyx
23-02-2017, 21:51
Dzięki za odpowiedzi z nich wynika w zasadzie jedno, ze potrzebuje dwa porządne body. W duchu miałem nadzieje że ślub można oblecieć jednym aparatem, a moje stare poczciwe 50D chciałem zostawić w zapasie jakby coś było nie tak z podstawowym sprzętem. Nie mam jeszcze zleceń i niestety dotacji;) Powiększa mi się rodzinka i postanowiłem wzbogacić się o porządny obiektyw portretowy stąd pomysł o Sigmie 85 1,4 o zmianie na pełną klatke już od dawna choruje. Sprzętu zaczyna przybywać myśle, że doświadczenie jest wystarczające i może zaowocuje to większą ilością sesji i ślubami- no i prawde powiedziawszy wypady w plener i martwa natura po prostu mi sie nudzi, a praca z luldzmi wzbogaci mnie o nowe doświadczenie

--- Kolejny post ---

A tak na marginesie nikt nie wspomniał o 24-70, myślałem żeby moje 24-105 wymienić właśnie na takie szkło to nie stałka ale ogniskowa uniwersalna do tego 85 Sigmy..
Jednym body zrobisz bez problemu - na początek spokojnie wystarczy + 50D w zapasie. Nie wiem o jakim 24-70 piszesz, używam Canona 2.8 w I wersji. Większy i cięższy od 24-105. Używam od pełnej dziury, choć troszkę mydli ale tragedii nie ma. Przez trochę robiłem na samych stałkach, bo 24-105 to trochę za ciemno, ale na 1 body ta ciągła zmiana szkieł to bardo niewygodne było.

r_m
23-02-2017, 21:58
Wiele osób robi na jedno body, i tylko zmieniają szkła zależnie od potrzeb, jeśli to Ci nie przeszkadza, 5d III będzie lepszy niż 6d (jako bonus dostajesz możliwość zapisu na drugą kartę, czyli masz backup materiału). Z drugiej strony, dwa takie same body mogą być wygodniejsze przy częstszej, regularnej pracy.Jeśli śluby i zlecenia mają być tylko pretekstem i opcją na przyszłość, to nie jest najważniejsze.
Moje odpowiedzi były pod kątem "dotacji", czyli konieczności zakupu nowego sprzętu, "z papierem", jeśli wchodzi w grę używany, możliwości się zwiększają (co nie jest dobrą wiadomością, bo od wyboru głowa boli ;) ).
W takiej sytuacji 5d III, S 85/1.4, S 35/1.4 wydają się być ciekawym pomysłem. Będziesz mieć dobry zestaw "rodzinny" (o ile waga Cię nie przeraża, poczytaj na forum wypowiedzi kolegów, którzy ze względów "rodzinnych" zostawiają w domu FF i stałki, a na spacery zabierają coś wygodniejszego), a jak pojawi się ślub dokupisz zapasową lampę i jakieś szersze szkło.

michaelsz
24-02-2017, 09:12
Wiele osób robi na jedno body, i tylko zmieniają szkła zależnie od potrzeb, jeśli to Ci nie przeszkadza, 5d III będzie lepszy niż 6d (jako bonus dostajesz możliwość zapisu na drugą kartę, czyli masz backup materiału). Z drugiej strony, dwa takie same body mogą być wygodniejsze przy częstszej, regularnej pracy.Jeśli śluby i zlecenia mają być tylko pretekstem i opcją na przyszłość, to nie jest najważniejsze.
Moje odpowiedzi były pod kątem "dotacji", czyli konieczności zakupu nowego sprzętu, "z papierem", jeśli wchodzi w grę używany, możliwości się zwiększają (co nie jest dobrą wiadomością, bo od wyboru głowa boli ;) ).
W takiej sytuacji 5d III, S 85/1.4, S 35/1.4 wydają się być ciekawym pomysłem. Będziesz mieć dobry zestaw "rodzinny" (o ile waga Cię nie przeraża, poczytaj na forum wypowiedzi kolegów, którzy ze względów "rodzinnych" zostawiają w domu FF i stałki, a na spacery zabierają coś wygodniejszego), a jak pojawi się ślub dokupisz zapasową lampę i jakieś szersze szkło.

Potwierdzam co kolega napisał. Jedna porządna puszka i dobre szkła. Drugie body jako zapas.

Marv84
24-02-2017, 09:55
Potwierdzam co kolega napisał. Jedna porządna puszka i dobre szkła. Drugie body jako zapas.

Każdy ma swoje przyzwyczajenia i nawyki. Ja nie wyobrażam sobie pracy na stałkach z jedną puszką. Co do zestawu jednego aparatu + szkła to 5d3+24-70II miałem pierwszą wersje i bez żalu zamieniłem na 35L

faraon20
24-02-2017, 17:16
Praca na jednym body ze stałkami jest możliwa. Uciążliwa ale możliwa.
Druga sprawa że materiał z 1 aparatu ze stałkami jest dość monotonny no bo przecież nie będziesz zmieniał szkła co 5 minut.
Ja na twoim miejscu 50d bym sobie zostawił w razie czego. Kupił 6d + S35 1.4, jakaś lampa i spokojnie można tym objechać ślub, sesje itd.
Inwestować w szkła, potem dokupić drugie FF i jakoś się będzie kręcić.

MarcinPietrzak
24-02-2017, 19:33
Trzeba byłoby to jakoś podsumować, bo nawet nie wiedziałem że jest tyle podobnych tematów na forum.
Chyba błędem jest dokładać ok 4tys do 5DIII. 50D zostawie sobie na zapas a najprawdopodobniej kupie 6D.
Jeśli chodzi o obiektywy to widze że większość przekonana jest do stałek nie wiem czy na początek to dobry wybór dla mało doświadczonego fotografa ślubnego- szczególnie w kościele, gdzie nie ma powtórek wolałbym mieć uniwersalny zoom i czuć się bezpieczniej.. Ma ktoś doświadczenie z 6D i 24-70II jak to się sprawdza na ślubach ? Choć 24-70 to prawie 8tys i dubluje sobie ogniskowe a pozbycie się 24-105 za 2tys troche szkoda. Ale 24-105 f/4 na weselu to chyba zbędny cięzar szczególnie w kościele

becekpl
24-02-2017, 19:37
a skąd miałeś wiedzieć jak się nie zainteresowałeś?

Shadow
25-02-2017, 10:59
Trzeba byłoby to jakoś podsumować, bo nawet nie wiedziałem że jest tyle podobnych tematów na forum.
Chyba błędem jest dokładać ok 4tys do 5DIII. 50D zostawie sobie na zapas a najprawdopodobniej kupie 6D.
Jeśli chodzi o obiektywy to widze że większość przekonana jest do stałek nie wiem czy na początek to dobry wybór dla mało doświadczonego fotografa ślubnego- szczególnie w kościele, gdzie nie ma powtórek wolałbym mieć uniwersalny zoom i czuć się bezpieczniej.. Ma ktoś doświadczenie z 6D i 24-70II jak to się sprawdza na ślubach ? Choć 24-70 to prawie 8tys i dubluje sobie ogniskowe a pozbycie się 24-105 za 2tys troche szkoda. Ale 24-105 f/4 na weselu to chyba zbędny cięzar szczególnie w kościele

Głównie chodzi o światło, 2.8 a 1.4 to spora różnica a zdarzają się ciemne kościoły. Natomiast używanie lampy podczas liturgii jest nie mile widziane przez księży i rozprasza zarówno parę młodą jak i gości.

Marv84
25-02-2017, 12:13
Przemyśl sobie czy na pewno chcesz w to wchodzić bo taka inwestycja nie wiem kiedy Ci się wróci. Może lepiej robić zdjęcia dla siebie i być z tego zadowolonym niż robić dla kogoś i zmieniać wszystko pod to. Ja nie wiem czy bym drugi raz wszedł w śluby gdybym mógł zacząć od nowa. Sporo kasy na sprzęt a przez śluby nie ma czasu na zdjęcia dla siebie. Całkowicie wysprzedałem długie ogniskowe o nie było czasu na sport.

MarcinPietrzak
26-02-2017, 20:57
a skąd miałeś wiedzieć jak się nie zainteresowałeś?

Faktycznie, racja dobrze nie poszukałem i może niepotrzebnie rozpoczynałem

--- Kolejny post ---

Chyba wezme 6D i S85 1,4 Choć ciągle mam w głowie następce 6D, który ma sie pojawić niebawem. Dalej cykam zdjęcia dla siebie, a jeśli chodzi o śluby to zobaczymy jak to się potoczy czas pokaże.. Dzięki za zainteresowanie

michal.firszt
05-03-2017, 09:31
Ja mam 6d + tamron 28-75 f/2.8 + canon 85mm f/1.8. Dotychczas trafialem na same ciemne koscioly i wtedy z 2.8 a tak naprawde czesto przymykam do 3.2 jest nie za ciekawie :-( trzeba blyskac i faktycznie ksieza krzywo sie na to patrza. Do tego uzywam iso nawet do 5000! Mimo ze to 6d to jednak wolalbym oscylowac w granicach 1600-2000. Za nie dlugo planuje starac sie o dotacje i w planach mam sigme 24-35 f2 lub 35 f1.4 + canon 85 f/1.8 i do tego 5dm3. Kiedyś jeszcze myslalem o nowym 24-70 sigmy ze stabilizacja ale mysle ze schodzenie do 1/60 podczas wazny ujec jest zbyt ryzykowne i raczej zostane przy jasnych stalkach.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Masaesu
19-03-2017, 21:35
Witajcie :)

własnie chciałam się doradzić w tym samym "problemie". Tzn, potrzebuje nowy sprzet do 20 tys.
Zajmuje się fotografią slubną ale też studyjną, plenerową, okolicznościowa itd.

Narazie na oku mam taki zestawik:

Canon 5D Mark III
obiektyw Canon EF 85 mm f/1,2 L II USM
canon speedlite 600ex ii-rt

Najbardziej zalezy mi aby zestawik nadawał się na sluby bo z obecnym zestawem kiepsko szczególnie na weselach....
Dajcie znać co myslicie i co innego w razie czego byscie doradzali :)
Z góry dzieki.

zdebik
20-03-2017, 00:44
Rozumiem, ze mialas w rece 85'ke i wiesz jak sie nia robi zdjecia ;).

tombas
20-03-2017, 08:49
Witajcie :)

własnie chciałam się doradzić w tym samym "problemie". Tzn, potrzebuje nowy sprzet do 20 tys.
Zajmuje się fotografią slubną ale też studyjną, plenerową, okolicznościowa itd.

Narazie na oku mam taki zestawik:

Canon 5D Mark III
obiektyw Canon EF 85 mm f/1,2 L II USM
canon speedlite 600ex ii-rt

Najbardziej zalezy mi aby zestawik nadawał się na sluby bo z obecnym zestawem kiepsko szczególnie na weselach....
Dajcie znać co myslicie i co innego w razie czego byscie doradzali :)
Z góry dzieki.
a może "pochwal"sie co masz jeszcze poza tym planowanym "zestawikiem" bo rozumiem, że nie chcesz całego wesela "obleciec" 85L (BTW powodzenia w tancach):mrgreen:

aptur
20-03-2017, 10:00
Narazie na oku mam taki zestawik:
Canon 5D Mark III
obiektyw Canon EF 85 mm f/1,2 L II USM
canon speedlite 600ex ii-rt

Coś poza tym masz? Bo tylko z tym będzie słabo.

Marv84
20-03-2017, 10:12
Też chyba bede się starał o dotacje jak dają 20k :D ale już nie bede zakładał wątku bo wiem co bym sobie kupił :D

--- Kolejny post ---

A tak swoją droga to fajnie mieć 20tys do wydania i nie wiedzieć czego się potrzebuje

zdebik
20-03-2017, 10:53
Też chyba bede się starał o dotacje jak dają 20k :D ale już nie bede zakładał wątku bo wiem co bym sobie kupił :D

--- Kolejny post ---

A tak swoją droga to fajnie mieć 20tys do wydania i nie wiedzieć czego się potrzebuje
Boczek z miodem, zakladanie biznesu za dwie zachodnie pensje.

tomfoot
20-03-2017, 11:08
A za ile chciałbyś zakładać "biznes" polegający na pstrykaniu fotek po weselach. Na "zachodzie", o ktorym piszesz to w 85% przypadkow zajecie raczej dla studentów dorabiajacych sobie lub dla imigrantów z Egiptu lub Polski.

tombas
20-03-2017, 11:43
"biznes" polegający na pstrykaniu fotek po weselach.
z ciekawości jestes fotografem slubnym? zakładam ze nie, bo inaczej byś wiedział ze to "pstrykanie" to naprawde cięzka, czesto twórcza praca;), i raczej byś nie wypowiadał sie w tonie "pstrykania fotek po weselch" to troche tak jak "chodzenie z turoniem po koledzie" a jesli jestes to... gratuluje podejscia do zawodu (dla jasności, nie uwazam tego co robie za jakąs misje ale pisanie o pstrykaniu fotek po weselach ma wydzwięk mocno pejoratywny)

zdebik
20-03-2017, 11:46
A za ile chciałbyś zakładać "biznes" polegający na pstrykaniu fotek po weselach. Na "zachodzie", o ktorym piszesz to w 85% przypadkow zajecie raczej dla studentów dorabiajacych sobie lub dla imigrantów z Egiptu lub Polski.
Kursy, sprzet, marketing, strona, kontakt z klientami, auto - gdyby to bylo takie proste mialbym juz 10 takich biznesow pod soba i nic nie robil.

aptur
20-03-2017, 13:00
Na "zachodzie", o ktorym piszesz to w 85% przypadkow zajecie raczej dla studentów dorabiajacych sobie lub dla imigrantów z Egiptu lub Polski.

To ja wobec tego znam te pozostałe 15%. Ciężko pracują na cały etat na swoją markę.

tomfoot
20-03-2017, 15:57
Panowie (tudzież Panie)! Nie, nie jestem fotografem ślubnym (Bogu dzięki). I oczywiście wielu z Was ciężko pracuje, robiąc zdjęcia na ślubach. Dlatego mam nadzieję, ze mieścicie się w owych 15%. Ba, kilku zapewne nawet mieści się w 5%, którzy w rzemiośle swym ocierają się o sztukę. Ale nie demonizujmy, ze jest to biznes ogólnie wymagający kompetencji niczym projektowanie promów kosmicznych. Patrząc na 85% zdjęć weselnych jestem zdania, ze wystarczy do ich realizacji przyzwoity aparat i obiektyw, a nie dziesiątki tysięcy złotych, dolarów czy rubli transferowych. I doskonale wiecie o tym, ilu byłych tapicerów, stolarzy czy ogólnie wykształconych bez zawodu, dzieki dotacjom z bezrobocia przynajmniej na dwa lata staje się częścią tego zawodu. Tymczasem jak wyżej napisałem, do zrobienia zdjęć i to obojętnie czy ślubnych, czy landszaftów etc. nie trzeba Canona 1dx i 85L, a po prostu umiejętności i zmyslu do fotografowania.

becekpl
20-03-2017, 16:11
A za ile chciałbyś zakładać "biznes" polegający na pstrykaniu fotek po weselach. Na "zachodzie", o ktorym piszesz to w 85% przypadkow zajecie raczej dla studentów dorabiajacych sobie lub dla imigrantów z Egiptu lub Polski.

Fotograf weselny (2009) - Filmweb (http://www.filmweb.pl/film/Fotograf+weselny-2009-507490#)
w sumie ciekawy film nie tylko dla fotografów (w tym weselnych)

robertskc7
20-03-2017, 17:43
Patrząc na 85% zdjęć weselnych jestem zdania, ze wystarczy do ich realizacji przyzwoity aparat i obiektyw
Dokładnie tak, ale przede wszystkim potrzebujesz klienta, który Ci za te zdjęcia zapłaci. Do tego niestety sam przyzwoity aparat i obiektyw nie wystarczy.

tlustyx
20-03-2017, 19:03
Panowie (tudzież Panie)! Nie, nie jestem fotografem ślubnym (Bogu dzięki). ...
Widać to po twojej wypowiedzi.



... I oczywiście wielu z Was ciężko pracuje, robiąc zdjęcia na ślubach. ...
Gdyby bycie fotografem ślubnym polegało tylko na robieniu zdjęć na ślubach, to byłaby to przyjemność nie praca.

tomfoot
20-03-2017, 19:26
Gdyby bycie fotografem ślubnym polegało tylko na robieniu zdjęć na ślubach, to byłaby to przyjemność nie praca.

Jasne. Z różnych rzeczy ludzie czerpią przyjemności.

Masaesu
21-03-2017, 12:52
Coś poza tym masz? Bo tylko z tym będzie słabo.

Poprzedniego aparatu chce sie pozbyc całkowicie. Zostawiam sobie jedynie 50mm 1.8 gdyz bardzo lubie ten obiektyw. Nie jestem zwolennikiem duzej ilosci sprzetu. Wole miec "mało" a sensowne.
Zastanawiałam się jeszcze nad obiektywem Canon 35 mm f/1.4L ale nie jestem przekonana do końca.



A tak swoją droga to fajnie mieć 20tys do wydania i nie wiedzieć czego się potrzebuje

Jeszcze niemam tych 20 tys :P ale dobrze jest zaplanować na co najsensowniej wydac taką kase :) A, że ja bardziej się znam na robieniu zdjec niz na sprzecie jaki jest teraz najlepszy na rynku w sensownej kwocie to radze sie własnie Was bo mysle, że macie wiekszą wiedze w tym temacie ;)


Jak tak czytam Wasze posty o tym, że fotograf ślubnych sobie pstryka fotki i tyle to zastanawiam sie dlaczego ja po całym dniu reportazu jestem padnieta jak to przeciez odpoczynek a nie praca :P

zdebik
21-03-2017, 12:54
Poprzedniego aparatu chce sie pozbyc całkowicie. Zostawiam sobie jedynie 50mm 1.8 gdyz bardzo lubie ten obiektyw. Nie jestem zwolennikiem duzej ilosci sprzetu. Wole miec "mało" a sensowne.
Zastanawiałam się jeszcze nad obiektywem Canon 35 mm f/1.4L ale nie jestem przekonana do końca.




Jeszcze niemam tych 20 tys [emoji14] ale dobrze jest zaplanować na co najsensowniej wydac taką kase :) A, że ja bardziej się znam na robieniu zdjec niz na sprzecie jaki jest teraz najlepszy na rynku w sensownej kwocie to radze sie własnie Was bo mysle, że macie wiekszą wiedze w tym temacie ;)




Usmiałam się jak to przeczytalam [emoji14] Ciekawie twierdzić, że fotograf weselny sobie odpoczywa robią zdjęcia na weselu....


Hej jak cytujesz to nie tnij postow, bo potem wychodza takie kwiatki. Niczego takiego nie pisalem, prosze o sprostowanie.

Masaesu
22-03-2017, 07:12
Hej jak cytujesz to nie tnij postow, bo potem wychodza takie kwiatki. Niczego takiego nie pisalem, prosze o sprostowanie.

Wybacz, zle zaznaczyła tekst. Zauważyłam dopiero po publikacji.

zdebik
22-03-2017, 10:29
Wybacz, zle zaznaczyła tekst. Zauważyłam dopiero po publikacji.
I wyszedlem na buraka, a w 2025 jak nasa zacznie latac na ksierzyc, chcialem zajac sie slubami. W koncu dla kazdego amatora ktory kupil pirewsza lustrzanke canona, to Valhalla.

Merde
23-03-2017, 15:36
Fotograf weselny (2009) - Filmweb (http://www.filmweb.pl/film/Fotograf+weselny-2009-507490#)
w sumie ciekawy film nie tylko dla fotografów (w tym weselnych)

Lubisz kino skandynawskie, becekpl?

Mam dla ciebie jeszcze jeden tytuł:

Łowca trolli (2010) - Filmweb (http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owca+trolli-2010-597615)

becekpl
23-03-2017, 17:16
tylko ze mój mówi o zostaniu fotografem ślubnym z dnia na dzień w warunkach skandynawskich
a z bajek już wyrosłem, tak ze tak:confused:

riikkas
07-04-2017, 14:55
Niezły ten film, podobał mi się !