PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom - problem po edycji w PS



BW+
10-02-2017, 19:11
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum więc jak coś nie tak to wybaczcie.

Spróbuję wytłumaczyć z czym mam problem, a nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi. Może ktoś się z tym spotkał.
Mam mały problem z Lightroomem w wersji 5,7,1. Po edycji w PS 5 i zapisaniu kopii pliku w PSD czy TIFF oryginał CR2 wraz z kopią PSD lub TIFF lądują na końcu wszystkich zdjęć thumbailsów. Chciałbym żeby po edycji zostały na swoim miejscu. Przy reportażu chcę zachować kolejność, a tak po każdej edycji muszę ręcznie przeciągać z końca do miejsca w którym się one znajdowały.
Czy ktoś ma taki sam problem ?
Co trzeba zrobić żeby zdjęcia nie lądowały na końcu tzw. timeline ?

Pozdrawiam
BW+

the.watcher
11-02-2017, 02:13
Hehe, timeline to programie do edycji filmów... Tu jest "film strip" ;)

Przestaw sobie sortowanie z "added order" na "capture time" (lub "file name", jeśli nie zmieniasz nazw plików tylko rozszerzenia)
(Menu Library -> View -> Sort)

michaelsz
12-02-2017, 08:33
Klawiaturowo:
Przejdź na tryb Library (E), następnie G (grid), później T (pasek na którym masz sort order).

BW+
12-02-2017, 20:50
no tak , faktycznie dzięki. Tak, tak nie timeline tylko film strip. Tylko wypadło mi z głowy. Już szukałem prawie wszędzie w preferencjach, różnych ustawieniach podglądu okien, filtrowaniu film stipu w module DEVELOP i nie wpadłem na pomysł, że to jest w Library. Zauważyłem jednak jak miałem ustawione wcześniej w obrabianych zdjęciach CUSTOM ORDER to mimo zmiany na np. CAPTURE TIME nie działało i zdjęcia z PS-a i tak wędrowały na koniec film stripu. Wielu znajomych których pytałem nikt nie wiedział e trzeba ustawić Capture Time. Dziękuję serdecznie za pomoc.