PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ustawienia polecicie do canona 750D w filmowaniu ?



Kapiusz
08-02-2017, 17:01
Przedwczoraj zakupiłem aparat , nagrałem filmik , zmontowałem i zrenerowałem w vegasie ale jakość mnie nie zadowala :(
Dacie jakieś ustawienia (iso itp.) za niedługo jade w góry i chce coś nagrać w super jakości a ta jest na poziomie mojego telefonu :twisted:
Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=Vs9hyAL1krw
Nie zwracajcie uwagi na sens filmu tylko obraz

becekpl
08-02-2017, 17:09
polecam zielony kwadracik

Kapiusz
08-02-2017, 17:25
czyli ?

zdebik
08-02-2017, 17:36
Swiatlo masz do bani, kup jakies softboxy i zrob cos z tlem bo tez nie powala.

Ogolnie nie jest tak tragicznie ;)

the.watcher
11-02-2017, 20:34
No niestety Canonom ciężko konkurować z dobrym telefonem przy nagrywaniu filmu... :lol:

Żartuje trochę... Na samplu powyżej głębia trochę mała, więc ruch w przód/w tył powoduje uciekanie z zakresu ostrości. WB skopany, światło zbyt kontrastowe (poza światłem modelującym, pasowało by jakieś wypełniające i kontrowe przez sitko/plaster;)

Możesz to trochę poprawić w sofcie: nie ściągać tak mocno czerni w dół, obniżyć saturację, wrzucić unsharp mask na najniższym presecie. (Tyczy Vegasa)

W plenerze nie będzie takich problemów bo jest więcej światła, może go być nawet za dużo i może być potrzebny filtr szary. Pewnie wiesz, że filmuje się migawką o kącie 180stopnie, co możesz przeliczyć jako podwójna wartość wybranego fps'a: 25fps -> migawka 1/50s; 50fps -> 1/100s itd. Jest to standard przeniesiony z kina i choć dziś technicznie mogłoby go nie być, to wciąż obowiązuje i "jest właściwy" ;)
Praktyczna konsekwencja jest taka, że filmując w dzień na długim czasie i otwartej przysłonie zabraknie Ci niskich czułości, stąd potrzebny filtr szary.
Kolejna kwestia w plenerze, to wybranie jak najbardziej płaskiego profilu (w kamerach stosuje się profile logarytmiczne, C-log/S-log/V-log itp), tu możesz pobrać z Internetu Cinestyle profile by Technicolor. Takie profile zwiększają rejestrowany zakres dynamiczny (brak rawów w aparacie). Kolejna kwestia to użycie największego możliwego fps'a aby ograniczyć efekt strobo przy panoramowaniu (głowica olejowa).
Ostatnia rzecz, to balans bieli, h.264 przypomina jpga, nie poprawisz skopanego balansu bieli w poście..

the.watcher
11-02-2017, 21:51
Niestety nie ma możliwości edycji poprzedniej wiadomości (dziwne!?), a musiałem wyjść na chwilkę i przerwać pisanie...

edit:

Obserwuj ekspozycję, niestety brak tu Waveforma i Vectroscopu jak w kamerze, ale na histogramie tez oszacujesz rozkład świateł i cieni (lepiej ciut niedoświetlić i później rozjaśniać (zawsze można odszumić Neat'em) niż wywalić przepalone ujęcie.
Panoramuj tylko na głowicy olejowej.
Poziomuj aparat przed ujęciem. W canonie na ma zapasu rozdzielczości (np. 4K) żeby wypoziomować lub stabilizować w sofcie (chyba, że obniżysz rozdz. do HD)
Ostrzy się głównie ręcznie, jednak w słoneczny dzień nic nie widać na wyświetlaczu, pomocny jest LCD viewfinder
Dźwięk nagrywa się zewnętrznym mikiem, najlepiej na rejestrator (oczywiście jeśli chcesz otrzymać ajfonową jakość) ;) ;)
Na filmie powyżej, możesz możesz poprawić odcień skóry, korygując do "flesh tone line" na Vectroscopie. Odcień skóry białego człowieka powinien pokrywać się z tą linią.
Nie wiem czy ML już chodzi na 750, ale to otwiera zupełnie nowe możliwości... :D

Tom77
11-02-2017, 21:59
Przedwczoraj zakupiłem aparat , nagrałem filmik , zmontowałem i zrenerowałem w vegasie ale jakość mnie nie zadowala :(
Dacie jakieś ustawienia (iso itp.) za niedługo jade w góry i chce coś nagrać w super jakości a ta jest na poziomie mojego telefonu :twisted:
Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=Vs9hyAL1krw
Nie zwracajcie uwagi na sens filmu tylko obraz

Kup kamerę albo telefon