PDA

Zobacz pełną wersję : 24 1.4 II L fotografia klubowa



buka111
28-01-2017, 02:22
Witam wszystkich, ostatnio wypożyczylem 24 żeby ją sprawdzić za nim wydam spore pieniążki. Pomyślałem, że sprawdzę ja w jednym z krakowskich kluhow. Podpialem ja do mojego 6D plus speedlight 580 II i masakra.. Autofocus był tak wolny, że dziewczyna tańcząca już dawno była gdzie indziej. Połowa zdjęć nie ostra, rozmazana.

Ogólnie pytam czy tak już po prostu jest czy to ja coś robię źle? Chodzi mi tu o ustawianie ostrości w ciemnych pomieszczeniach jakim są kluby taneczne. Niby speedlight i jego czerwone światło ma wspomagać AF ale to nic nie dawało..

Przyszedł drugi fotograf z wielkim flash ringiem i lekko mnie zawstydzil chociaż miał w ręce sprzęt za nie więcej jak 2 tys. Ale ten ring dawał takie światło, że telefonem można było cykac. Ale czy to jest jedyne rozwiązanie w takich sytuacjach?

Oglądam wiele galerii z imprez, i większość korzysta tylko z lampy. Dlaczego ich zdjęcia są ostre? Proszę o odpowiedź.

Obiektyw w świetle dziennym spisywał się bardzo dobrze jeśli chodzi o AF.

aptur
28-01-2017, 09:03
Jaki tryb AF miałeś w aparacie?

PELIKAN
28-01-2017, 10:27
czasem lepiej podkrecic ISO niż dawać pełną moc lampy.
raz na imprezie byl kolega z lampą LED do kręcenia filmu. Miny ludzi oślepionych nią mówiły same za siebie..

Co do AF, to mam 6d częto robie zdjęcia w klubach (są na moim fb) i świetnie daje rade z moim zoomem.
Uustaw pkt centralny w miejsca kontrastowe.

Dioda wspomagajaca Af, ta czerwona, nigdy mi nie pomogła, bo poprostu nie łączy się z puntami AF.

buka111
28-01-2017, 11:06
Al focus i tylko centralny punkt. Mimo to w tych ciemnościach AF nic nie widział.

aptur
28-01-2017, 11:52
Al focus i tylko centralny punkt.

No to już masz odpowiedź.

becekpl
28-01-2017, 13:03
i Dlaczego ich zdjęcia są ostre? Proszę o odpowiedź.
pewnie zanim wydali pieniądze to zdobyli wiedze a i pewnie znają możliwości swojego sprzętu
samo wydanie pieniędzy jak widzisz nie bangla

buka111
28-01-2017, 13:32
No to już masz odpowiedź.

Al servo / al focus, sytuacja i tak się powtrzała. Więc gdzie leży błąd jeśli już wiesz to może podzielisz się tą informacją?

aptur
28-01-2017, 14:10
Al servo / al focus, sytuacja i tak się powtrzała.

No to pozostał tobie jeszcze jeden tryb pracy AF. Może warto spróbować?

buka111
28-01-2017, 22:30
No to pozostał tobie jeszcze jeden tryb pracy AF. Może warto spróbować?

Oneshot z tegoc co mi wiadomo to używa się gdy postać jest nieruchoma :)

7four
29-01-2017, 00:32
Oneshot z tegoc co mi wiadomo to używa się gdy postać jest nieruchoma :)

Wróć do podstaw fotografii.

tombas
29-01-2017, 09:10
Oneshot z tegoc co mi wiadomo to używa się gdy postać jest nieruchoma :)
brawo za przeczytanie instrukcji aparatu :lol:
ale serio, postrzelaj jak koledzy radza a potem (jak to nic nie da) bedzie sie "stawiał"
robie wesela (to takie klubowe foty tylko muzyka troche inna;), i zawsze używam one shot z jasnymi szkłami
zakładam także ze robiłes w M odpowiednio dobierając czas (jak pisałes "połowa zdjęć nieostra, rozmazana" itd...)a nie dałes wolna reke aparatowi(w ten sposób delikatnie chciałem zapytac czy przypadkiem nie jestes profi od automatycznego trybu):mrgreen:

xxkomarxx
29-01-2017, 10:48
Tryb auto, preselekcja przyslony bez pomyslunku, zle dobrany tryb af, brak podstaw o fotografii i juz masz przepis na nieudane zdjecia. Udostepnij jakies foto z exifem dla potwierdzenia.

becekpl
29-01-2017, 12:31
kolega sie za pozno za to wziął
był kiedyś artysta zwany Savage i on zawsze stał stał nieruchomo jak zona Lota
jego fotki wyszły by pierwszorzędnie

tombas
29-01-2017, 12:45
kolega sie za pozno za to wziął
był kiedyś artysta zwany Savage i on zawsze stał stał nieruchomo jak zona Lota
jego fotki wyszły by pierwszorzędnie
nie sądze:mrgreen:, to były czasy analoga, negatyw iso400 był praktycznie szczytem mozliwości (jak raz kupiłem iso 800 to modliłem sie do niego i trzymałem na specjalną okazje) reasumując wtedy by były problemy że coś ciemne te zdjecia wychodza:lol:
ale może to jest własciwa droga... fotografowanie pomników:mrgreen:

becekpl
29-01-2017, 12:56
tak radzili sobie jeszcze przed camera obscura


https://canon-board.info/imgimported/2017/01/220pxDiscobulus-1.jpg
źródło (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b8/Discobulus.jpg/220px-Discobulus.jpg)


da się??? ostry w całym kadrze

marfot
29-01-2017, 13:39
A może by jednak któryś z doświadczonych kolegów podał po prostu przykładowe ustawienia dla tego typu fotek ;)
Jak bym się na tym znał to pewnie bym coś zaproponował.

xxkomarxx
29-01-2017, 14:42
A może by jednak któryś z doświadczonych kolegów podał po prostu przykładowe ustawienia dla tego typu fotek ;)
Jak bym się na tym znał to pewnie bym coś zaproponował.

No to będzie tak. Wyciągasz telefon i szukasz numeru kolegi który się na tym zna, dzwonisz prosisz by przyjechał, potem oddajesz mu aparat, on wykonuje kilka zdjęć pokazując, że się da. Płacisz mu za poświęcony czas bądź gratyfikujesz w inny akceptowalny dla kolegi sposób, potem korzystając już z jakiejś wiedzy próbujesz iść tą samą drogą, wracasz do domu i zaczynasz czytać o podstawach fotografii. Po jakimś czasie gdy odpowiednia ilość wiedzy się wchłonie, bijesz się ręką w głowę mówiąc aaaaa to o to chodzi. Ciężko napisać o parametrach jakich używać nie będąc tam i nie widząc jakie są warunki.

pawjas21
29-01-2017, 16:14
Cześć. Następnym razem spróbuj focus ustawić na one shot. Tryby śledzenia nie sprawdzą się w ciemnym otoczeniu. Żeby uchwycić światła lamp warto wydłużyć czas do np 1/20s. Błysk Flasha, gdy będzie odpowiednio ciemno na parkiecie skutecznie zamrozi osobę przed obiektywem. Można także ustawić błysk na drugą przysłonę. Przysłona f4-f5. Będzie łatwiej utrzymać osobę w ostrości. ISO 1000-1600. Jeśli masz problem z ustawieniem ostrości spróbuj wykorzystać błysk modelujący. Lampa emituje wtedy przez ok 1s światło ciągłe, w tym czasie powinieneś złapać focus. Pamiętaj tylko żeby nie używać go zbyt często. Może to spowodować przegrzanie lampy i przez jakiś czas nie będzie błyskać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

xxkomarxx
29-01-2017, 17:01
Cześć. Następnym razem spróbuj focus ustawić na one shot. Tryby śledzenia nie sprawdzą się w ciemnym otoczeniu. Żeby uchwycić światła lamp warto wydłużyć czas do np 1/20s. Błysk Flasha, gdy będzie odpowiednio ciemno na parkiecie skutecznie zamrozi osobę przed obiektywem. Można także ustawić błysk na drugą przysłonę. Przysłona f4-f5. Będzie łatwiej utrzymać osobę w ostrości. ISO 1000-1600. Jeśli masz problem z ustawieniem ostrości spróbuj wykorzystać błysk modelujący. Lampa emituje wtedy przez ok 1s światło ciągłe, w tym czasie powinieneś złapać focus. Pamiętaj tylko żeby nie używać go zbyt często. Może to spowodować przegrzanie lampy i przez jakiś czas nie będzie błyskać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Na drugą kurtynę a nie przysłonę. Lampa nie emituje światła ciągłego tylko wyzwala serię szybkich błysków. Błysk modelujący jest nie po to by af złapał, od tego jest dioda w lampie wyświetlająca siatkę aby af mógł się na czymś zaczepić (mówiąc kolokwialnie)
Z czasem 1/20 i zamrażaniem to też nie tak do końca.
Jak pisałem, wszystko zależy od warunków panujących w sali, ogniskowej jakiej się używa i pewno masy innych czynników. Nie ma schematu do zastosowania.

miszaj
29-01-2017, 22:58
6D to calkiem fajny aparacik - uzywalem go okragly rok do fotografii eventowej - śledzenie działa dobrze, gdy jest jasno, a najlepiej działa w połączeniu ze środkowym punktem AF. W zasadzie warto używać tylko środkowego. W kiepskim świetle aparat wyostrzy na One Shot, ale potrzebuje troche więcej czasu. Przez to używalem go tylko z 70-200 do statycznych scen, a do reszty 5d3. W zeszlym roku zamienilem 6D na drugie 5d3.

7four
30-01-2017, 00:25
Tryb auto, preselekcja przyslony bez pomyslunku, zle dobrany tryb af, brak podstaw o fotografii i juz masz przepis na nieudane zdjecia. Udostepnij jakies foto z exifem dla potwierdzenia.

e tam, to nie to, gów...any sprzęt widać, bo nie ogarnia speca epoki smartfona i narzeka na forach, że brak dotykowego wyświetlacza.

xxkomarxx
30-01-2017, 11:01
A czy ten post nie powinien trafic do dzialu dla poczatkujacych?

becekpl
30-01-2017, 11:02
oj proszę Cię

buka111
02-02-2017, 20:15
Tu macie fotkę, dość udaną wg mnie.

https://scontent.fbhx2-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/16522310_1561217753893758_1487223417_o.jpg?oh=f5bb 1a2513967d17f0f940613cf71afb&oe=589614D6

Canon 6D + C24mm II L
ISO 1600
f/2.8
1/25
Tryb manualny.

I co do tych trybów i czemu nie użyłem ONE SHOT. Owszem, może wiedzę mam czysto teoretyczną i książkową, ale dużo czytam i nigdy nie spotkałem się z twierdzeniem, żeby użyć one shot dla obiektów ruchomych. Ale jeśli tylu z Was jest za tym, to spróbuję z tym one shot. Tutaj jeszcze cytat jakiegoś fotografa.

Tryb ONE SHOT to tryb wykorzystywany do zdjęć statycznych. Ustawia ostrość, blokuje różne pomiary i dopóki podtrzymujemy nastawy ostrość nie ulega zmianie. Od dawna nie używam tego trybu, z prostej przyczyny, nawet kiedy wykonujemy zdjęcia statyczne (nieruchome) wystarczy, że nasz cel delikatnie się przemieści lub my się przemieścimy względem niego nasza ostrość, o ile jej nie skorygujemy, pozostanie na uprzedniej już błędnej pozycji. Podczas fotografowania przyrody, zwłaszcza żyjącej, jej obiekty często nie są statyczne, więc ten tryb jest dla nas mało użyteczny.

aptur
02-02-2017, 21:13
Tu macie fotkę, dość udaną wg mnie.

https://scontent.fbhx2-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/16522310_1561217753893758_1487223417_o.jpg?oh=f5bb 1a2513967d17f0f940613cf71afb&oe=589614D6

Canon 6D + C24mm II L
ISO 1600
f/2.8
1/25
Tryb manualny.

I co do tych trybów i czemu nie użyłem ONE SHOT. Owszem, może wiedzę mam czysto teoretyczną i książkową, ale dużo czytam i nigdy nie spotkałem się z twierdzeniem, żeby użyć one shot dla obiektów ruchomych. Ale jeśli tylu z Was jest za tym, to spróbuję z tym one shot. Tutaj jeszcze cytat jakiegoś fotografa.

Tryb ONE SHOT to tryb wykorzystywany do zdjęć statycznych. Ustawia ostrość, blokuje różne pomiary i dopóki podtrzymujemy nastawy ostrość nie ulega zmianie. Od dawna nie używam tego trybu, z prostej przyczyny, nawet kiedy wykonujemy zdjęcia statyczne (nieruchome) wystarczy, że nasz cel delikatnie się przemieści lub my się przemieścimy względem niego nasza ostrość, o ile jej nie skorygujemy, pozostanie na uprzedniej już błędnej pozycji. Podczas fotografowania przyrody, zwłaszcza żyjącej, jej obiekty często nie są statyczne, więc ten tryb jest dla nas mało użyteczny.

Zapomniałeś dodać, że cytat pochodzi od fotografa dzikiej przyrody (w sumie jakieś podobieństwo do klubów jest) oraz posiadacza 1D mark III.
Widzisz, jakbym chciał się poradzić kogoś jak robić dobre zdjęcia w klubie to raczej pytałbym kogoś kto ma doświadczenie w tym temacie. Weź także pod uwagę, że fotografujesz modelem 6D w którym AF jest... jaki jest.
Inne tryby niż one shot w 6D działają raczej słabo i to nie jest jakaś wiedza tajemna. Dlatego właśnie większość sugeruje abyś użył tego trybu. Mam wrażenie, że po prostu przeceniasz możliwości AF w twoim aparacie. Problem nie leży w obiektywie który wypożyczyłeś.

Tom77
02-02-2017, 21:28
Tu macie fotkę, dość udaną wg mnie.

https://scontent.fbhx2-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/16522310_1561217753893758_1487223417_o.jpg?oh=f5bb 1a2513967d17f0f940613cf71afb&oe=589614D6

Canon 6D + C24mm II L
ISO 1600
f/2.8
1/25
Tryb manualny.

I co do tych trybów i czemu nie użyłem ONE SHOT. Owszem, może wiedzę mam czysto teoretyczną i książkową, ale dużo czytam i nigdy nie spotkałem się z twierdzeniem, żeby użyć one shot dla obiektów ruchomych. Ale jeśli tylu z Was jest za tym, to spróbuję z tym one shot. Tutaj jeszcze cytat jakiegoś fotografa.

Tryb ONE SHOT to tryb wykorzystywany do zdjęć statycznych. Ustawia ostrość, blokuje różne pomiary i dopóki podtrzymujemy nastawy ostrość nie ulega zmianie. Od dawna nie używam tego trybu, z prostej przyczyny, nawet kiedy wykonujemy zdjęcia statyczne (nieruchome) wystarczy, że nasz cel delikatnie się przemieści lub my się przemieścimy względem niego nasza ostrość, o ile jej nie skorygujemy, pozostanie na uprzedniej już błędnej pozycji. Podczas fotografowania przyrody, zwłaszcza żyjącej, jej obiekty często nie są statyczne, więc ten tryb jest dla nas mało użyteczny.

6D radzi sobie bardzo dobrze w takich warunkach, problemem jest obiektyw. To moja jedynka elka która wariuje przy mniejszej ilości światła, 17-40, 35, 85,135,200 łapie bez problemu a 24 zatrzymuje sie i nawet szukać nie chce.

salas
02-02-2017, 21:57
doświadczenia dużego w takiej foto nie mam, ale dwa razy w ciemnościach fociłem (kluby właśnie) 6d + 50 1.8 stm BEZ LAMPY :D i co ciekawe to tylko kilka strzałów na około 100zdjęć 50tka przestrzeliła ;)
Za drugim razem 6d + 17-40 + lampa i wspomaganie z lampy (yn 685) i tutaj już praktycznie wszystko trafione (no i też G0 duża) kombinowałem z błyskiem na 1 i 2gą kurtynę i można się fajnie pobawić ;) W obu przypadkach tylko i wyłącznie ONE SHOT i CENTRALNY PUNKT. Przy 50tce bez lampy to była zabawa, bo za każdym razem musiałem celować w coś kontrastowego, inaczej było ciężko, nawet bardzo ciężko.
Ze wspomaganiem z lampy i centralnym punktem, nie było problemów, AF ustawiał szybko i pewnie.

buka111
02-02-2017, 22:37
Wydaje mi się właśnie, że to nie wina obiektywu.. Bo jeśli 24 II L nie jest królem ostrości w ciemnościach to co w takim razie używać na imprezach i żeby to był szeroki kąt pod FF?

Tom77
02-02-2017, 23:08
ciach .... Bo jeśli 24 II L nie jest królem ostrości w ciemnościach to co w takim razie używać na imprezach i żeby to był szeroki kąt pod FF?

Nie rozumiem twojego toku rozumowania i nie rozumimiem pytania

salas
02-02-2017, 23:24
po prostu buka się nie chce albo nie może pogodzić z tym, że to może być jego wina :lol: i tu nic nie pomoże :) trzeba kupić body z lepszym AFem i lepsze szklo, bo to 24 1.4 II to zdjęć nie robi :(

buka111
03-02-2017, 00:30
Mam na myśli czy polecacie coś innego niż 24L? Bo niektórzy nie wiem czy ironizuja czy faktycznie nie polecają tej 24. Chyba, że 6D, 24L plus WIĘKSZA MOJA WIEDZA to będzie klucz do bezblednych zdjęć :)

Paviarotti
03-02-2017, 01:42
Popracuj więcej z tym szkłem i po prostu poćwicz. Robię 24LII różne reportaże, często w ciemnych klubach i daje sobie radę. Ostrość czasami przestrzeli gdzieś w pole i AF wolniejszy niż w zoomach L, ale fajnie się nim pracuje z lampą na drugą kurtynę. Obrazek i ostrość bdb.

merida
03-02-2017, 02:16
Mam to szkło od nie dawna, na początku zmartwiło mnie działanie af, ale jak to już*dużo osób powiedziało, trzeba z nim popracować*i się go nauczyć. Przekonałem się, że do jasnych szkieł 35mm i szerzej (przynajmniej dla mnie) duże znaczenie ma sprawny af w bocznych punktach. Wygoda i możliwości pracy np z 5d3 na takich szkłach są*nie do przecenienia... Sam obiektyw faktycznie nie jest aż tak szybki i powtarzalny jak zoomy L, ale u mnie jest co raz lepiej, a obrazek z niego nie raz mnie zachwyca :)

heybe
03-02-2017, 09:00
Tak się składa, że pracuje w dwóch klubach, zaczynałem od 40d poprzez 5d mk2, 6d i kończąc na 5d mk3. We wszystkich tych modelach wykorzystywałem tylko centralny punkt i ONE SHOT (w mk3 czasem bawie się punktami bocznymi lub AISERVO ale tylko na centralnym, i tylko kiedy jest w miarę jasno). W 6D tylko teoretycznie występują tryby AI focus i AI Servo zresztą tak samo jak w 5d mk2... Naucz się przekadrowywania i wszystko będzie dobrze. Kolejna sprawa to to zdjęcie przykładowe, które podesłałeś... F2.8? Wypożyczasz stałkę ze światłem 1.4 i walisz na 2.8 portret jednej osoby? Ja rzadko na 20mm używam czegoś wyżej niż 1.4 - czasem 1.6, a na 35mm w sumie do f2 max (mowa o klubach).
Problem nie leży w sprzęcie a w wykorzystaniu. Fotografia klubowa to chyba najgorsza z możliwych pod względem zmieniających się diametralnie warunków na parkiecie oraz sprzęt dostaje konkretnie po dupie, nie wspomnę o tym, że trzeba uważać na niego jak na oko w głowie bo jak Ci ktoś rozwali to niestety nie będziesz miał się do kogo zwrócić o pomoc...
Powodzenia życzę ;)

robson999
03-02-2017, 09:49
... Naucz się przekadrowywania i wszystko będzie dobrze.

Teraz pewnie i ja się trochę skompromituję, ale co tam, człowiek się uczy całe życie.
Powiedzcie, w jaki sposób przekadrować w ciemnym klubie np wykonując zdjęcie tańczących dziewczyn, na przysłonie powiedzmy F1.6 (6D+Sigma 20A)?
Przecież zanim utworzę kadr w wizjerze, wyostrze i przekadruję, to obiekt przemieści mi się 5 razy względem płaszczyzny ostrości.
Można w ogóle coś takiego wykonać, wykorzystując tylko punkt centralny?

Makudonarudo
03-02-2017, 12:31
Tak jak pisali - af na coś kontrastowego.
Choć ogólnie bywają wyjątki.
Na jednej studniówce była panna w czerwonej sukience, i aparat ni cholery nie mógł w nią wcelować. Były też inne w czerwonym ale z nimi nie było problemu, a tylko z tą jedną jedyną. Więc różnie bywa:)

W najgorszym scenariuszu możesz próbować focić na chybił trafił z kalkulatora głębi ostrości. Czyli AF na manual, przesłona powiedzmy 4, do tego lampa, i mniej więcej pamiętać z jakiej odległości focić aby było dobrze. W klubie masz trochę łatwiej
bo tańczy wiele "singli". Na studniówce jest już gorzej bo masz pary (stąd moje f4
aby była większa głębia na dwie osoby). Dla jednej osoby f2 pewnie styknie, choć tu już masz mniejszą głębie aby focić w trybie "na chybił trafił".

I jeszcze apropo al servo. Ono bardziej się przydaje jak obiekt się np zbliża/oddala.
A w klubie - to owszem, osoba jest w ruchu ale jednak kica w jednym miejscu - góra,dół. Czyli odległościowo można powiedzieć - jest nieruchoma.

No i przede wszystkim - obserwować taniec. Z czasem z doświadczeniem wyjdzie jakie kadry są "pewniakami"(dla sprzętu,warunków i umiejętności) a jakie wprost przeciwnie. I niektórych kadrów z czasem może nawet nie będzie już robić.

heybe
03-02-2017, 13:43
Teraz pewnie i ja się trochę skompromituję, ale co tam, człowiek się uczy całe życie.
Powiedzcie, w jaki sposób przekadrować w ciemnym klubie np wykonując zdjęcie tańczących dziewczyn, na przysłonie powiedzmy F1.6 (6D+Sigma 20A)?
Przecież zanim utworzę kadr w wizjerze, wyostrze i przekadruję, to obiekt przemieści mi się 5 razy względem płaszczyzny ostrości.
Można w ogóle coś takiego wykonać, wykorzystując tylko punkt centralny?

W klubie to jeszcze pół biedy bo jest ciasno i ludzie jakoś chaotycznie nie tanczą, gorzej na weselach (dlatego też 5d mk2 i 6d wymieniłem na mk3).Ale wracając do klubów - z szerokim szkłem masz większą głębie na 1.6 niż z 35mm na f2.2 lub nawet więcej - więc z ucieczką z pola ostrści problemów być nie powinno.

Jako anegdotę mogę dodać, że też używam 20mm 1.4 tyle, że bez wspomagania z lampy i w klubie często na AI Servo - także wszystko się da :P (bez wspomagania dlatego, że sigma nie trafia z ostrością jeśli w kadrze pojawi się Assist z lampy)

Pozdro

miszaj
03-02-2017, 16:41
Co do świecenia w ciemnych klubach - spróbujcie świecić świetlówką fluorescencyjną kołową - po pierwszym razie nie chciałem już wracać do flesza ;) Po pierwsze widać w co się celuje i jak ludzie pozują, więc łatwiej wyostrzyć i skomponować kadr, po drugie jest fun i ludzie chetniej chca sie fotografować, no i po trzecie - światło z ringa jest naprawde super. Polecam!

buka111
03-02-2017, 18:41
Co do świecenia w ciemnych klubach - spróbujcie świecić świetlówką fluorescencyjną kołową - po pierwszym razie nie chciałem już wracać do flesza ;) Po pierwsze widać w co się celuje i jak ludzie pozują, więc łatwiej wyostrzyć i skomponować kadr, po drugie jest fun i ludzie chetniej chca sie fotografować, no i po trzecie - światło z ringa jest naprawde super. Polecam!

Właśnie wtedy co byłem w klubie to był taki jeden co przyszedł ze zwykłym cropem ale miał ze sobą duża okrągła lampę ledową chyba zasilaną na baterię chyba. Świeciła bardzo mocno także żadna lampa mu potrzebna nie była. Więc jest to jakiś pomysł i efekt ciekawy. A czy jest jakaś inna opcja niż zasilanie bateriami? Może jakiś ringflash na obiektyw i zasilany jakoś przez aparat?

merida
04-02-2017, 23:18
Trochę mnie zaciekawiłeś*tym ringiem, może jakieś zdjęcia pokażesz?

aptur
05-02-2017, 08:13
byłem w klubie to był taki jeden co przyszedł ze zwykłym cropem ale miał ze sobą duża okrągła lampę ledową chyba zasilaną na baterię chyba. Świeciła bardzo mocno także żadna lampa mu potrzebna nie była.

Klubowicze musieli być zachwyceni.

marfot
05-02-2017, 08:23
Właśnie wtedy co byłem w klubie to był taki jeden co przyszedł ze zwykłym cropem ale miał ze sobą duża okrągła lampę ledową chyba zasilaną na baterię chyba. Świeciła bardzo mocno także żadna lampa mu potrzebna nie była. Więc jest to jakiś pomysł i efekt ciekawy. A czy jest jakaś inna opcja niż zasilanie bateriami? Może jakiś ringflash na obiektyw i zasilany jakoś przez aparat?

Ten ring light pięknie wspomaga AF wyświetlając w oku wyraźne kółko :mrgreen:
Samo światło nie wydaje się ciekawsze niż z lampy z jakimś modyfikatorem.

miszaj
05-02-2017, 14:12
Trochę mnie zaciekawiłeś*tym ringiem, może jakieś zdjęcia pokażesz?

Przykladowe zdjecia znajdziesz na stronie klubu - na pewno poznasz, ktore to - PROJECT CLUB LONDON Âť 78 Wells Street, London, W1T 3QL (http://projectclublondon.com/)

PELIKAN
05-02-2017, 19:34
zdjęcia super. ale ten ring to światło ciągłe, czy błyska? zapodasz linka do sklepu?

merida
05-02-2017, 20:23
Dzięki za linka, przyłączam się do pytania :)

RTSiak
06-02-2017, 21:57
Z tego co tu czytam wychodzi ze 24L ma gorszy AF od sigmy 35/1.4?

A 2 sprawa to wspomaganie AF z lampy dziala chyba tylko w one shot? Przynajmniej moje yanguno tak ma... a wlasnie robie foty po klubach 6d i kundlami, da sie

miszaj
10-02-2017, 13:10
zdjęcia super. ale ten ring to światło ciągłe, czy błyska? zapodasz linka do sklepu?

Ciągłe. Ten ring to była samoróba - świetlówka ze sklepu, włącznik i battery pack z ładowarką - polutowane i posklejane gaffer taśmą w całość.

buka111
10-02-2017, 22:47
Ciągłe. Ten ring to była samoróba - świetlówka ze sklepu, włącznik i battery pack z ładowarką - polutowane i posklejane gaffer taśmą w całość.

A co sądzicie o videolight? W sensie lampa ledowa na sankach aparatu. Czytałem ostatnio książkę o fotografii ślubnej i autor napisał tam, że lampa błyskowa poszła na bok (chodzi tu raczej o samo wesele i zabawę) i poleca właśnie taką opcję ciągłego światła.

aptur
11-02-2017, 09:09
A co sądzicie o videolight? W sensie lampa ledowa na sankach aparatu. Czytałem ostatnio książkę o fotografii ślubnej i autor napisał tam, że lampa błyskowa poszła na bok (chodzi tu raczej o samo wesele i zabawę) i poleca właśnie taką opcję ciągłego światła.

Lampa ledowa owszem ale raczej nie na sankach.

michaelsz
12-02-2017, 08:35
Z tego co tu czytam wychodzi ze 24L ma gorszy AF od sigmy 35/1.4?

A 2 sprawa to wspomaganie AF z lampy dziala chyba tylko w one shot? Przynajmniej moje yanguno tak ma... a wlasnie robie foty po klubach 6d i kundlami, da sie

Na c430 II działa tylko w trybie Oneshot.

Marv84
12-02-2017, 12:38
Ja kupiłem 24L II niedługo po jego premierze i mam go do dziś. Jego trzeba się nauczyć jak 85L którego AF królem predkości nie jest.