PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 16-35 Front Lens Barrel - wymiana na Żytniej



Fotograf1995
23-01-2017, 16:09
Czy ktoś z Was mierzył się kosztowo z tym problemem? Upadł mi aparat, filtr się wygiął, zdjąłem filtr i teraz nie mogę wkręcić nowego. Gwint na 16-35 minimalnie się wygiął i jest problem. Czy ktoś z Was wymieniał tę część na Żytniej i wie ile mogą pokasować?

becekpl
23-01-2017, 16:16
drogo panie drogo
ale podpowiem
odbieraja/odpisuja na maile/telefony wiec sam rozumiesz, możesz się dowiedzieć u źródła , za to nie kasują
z

r_m
23-01-2017, 16:19
Jeśli obiektyw działa, spróbuj poszukać warsztatu w którym tylko "odegną" gwint (nie chodzi o walenie młotkiem, są do tego odpowiednie przyrządy).

--- Kolejny post ---



odbieraja/odpisuja na maile/telefony wiec sam rozumiesz, możesz się dowiedzieć u źródła , za to nie kasują
z
Oszczędzę pytającemu telefonu/czasu na pisanie maila:
"Proszę dostarczyć obiektyw do darmowej wyceny, bez sprawdzenia obiektywu nie jesteśmy w stanie podać kosztów naprawy" - co po solidnym urazie mechanicznym ma swój sens, bo uszkodzenia mogą być większe niż wygięty gwint.

becekpl
23-01-2017, 16:22
@r_m zepsułeś
to miało byc ciekawe doświadczenie typu "jak radzić sobie w życiu"
teraz jak mu się coś innego zepsuje to znowu będzie pomocy szukał na forach zamiast w warsztacie
dawaj wędkę a nie wędzoną rybę;)

Fotograf1995
23-01-2017, 16:25
@becekpl
W życiu sobie radzę, nie musisz się martwić. Jako zawodowy fotograf często musiałem wysyłać sprzęt do serwisu. A oczywistym jest, że na Żytniej nie powiedzą mi przez telefon wyceny, bo niby jak. Myślałem, że ktoś z forum się z tym mierzył. Pozdro.

becekpl
23-01-2017, 16:29
sugerujesz ze obiektywy zawsze jak kot spadają na jedna stronę zatem za każdym razem występuje takie samo uszkodzenie?
hmmm, jesteś w błędzie

mnie na ten przykład kosztowało to 300 zeta + filtr do wyrzucenia
jeśli ci to w czymś pomoże....

r_m
23-01-2017, 17:15
mnie na ten przykład kosztowało to 300 zeta + filtr do wyrzucenia
jeśli ci to w czymś pomoże....

Myślę, że o coś takiego chodziło - o doświadczenia innych związane z wymianą danego elementu, z pełną świadomością, że po otwarciu może się okazać, że będą do wymiany inne elementy za wielokrotnie większą kwotę.

Fotograf1995
23-01-2017, 19:24
Dokładnie o to mi chodziło. Przy czym reszta obiektywu wygląda na sprawną. Ostrość, AF jak przed upadkiem. Chociaż oczywiście nie wiadomo co tam w środku siedzi.

Tom77
23-01-2017, 19:40
Dokładnie o to mi chodziło. Przy czym reszta obiektywu wygląda na sprawną. Ostrość, AF jak przed upadkiem. Chociaż oczywiście nie wiadomo co tam w środku siedzi.

Cena będzie zależeć od uszkodzeń i typu obiektywu, ciężko powiedzieć czy w twoim przypadku będzie to 300, 500 czy 1000zł

Fotograf1995
27-01-2017, 14:00
Dla zainteresowanych - wycena Żytniej: 930 zł. 490 zł części i 440 zł robocizna.