PDA

Zobacz pełną wersję : Co do grania



igor58
23-01-2017, 08:41
Jeśli tu można o wszystkim, to może temat sprzętu audio też się "nada"...

Ponieważ zawieszam na jakiś czas zakupy sprzętu foto (chwilowo mam, tak mi się przynajmniej wydaje, wszystko, co chciałem), zaczynam się rozglądać za jakimś bazowym "grajkiem" typu wzmak, cd, kolumny. Kiedyś byłem dobry w te klocki, miałem to i owo, ale od jakiegoś czasu przestałem śledzić nowości, no i okazało się, że już nie kumam, o co chodzi na rynku. Dodam, że muzą zajmuję się zawodowo, pisuję do gazet branżowych, w tym jednej dla audiofiów.
Nie wypada pytać kolegów z redakcji, zresztą i tak każdy poleci "pełną klatę" lub "średni format", na co mnie w tym momencie nie stać.

Zacznę od wysłuchania waszych propozycji, na pewno jest tu całą masa ludzi, którzy znają się na rzeczy.

Słucham głównie klasyki i jazzu, w porywach starego rocka.
I jeszcze: mam sporo czasu na decyzję i mało grosza na "wypasy" z haj półki.

Będę wdzięczny za opinie i rady.

kmeg
23-01-2017, 09:23
^^ Tylko nowości wchodzą w gre? Ja całkiem niedawno kompletowalem wzmak + kolumny i stanęło na sprzecie z początku lat 90tych...

igor58
23-01-2017, 09:45
raczej nowości- dzięki

becekpl
23-01-2017, 10:12
obok domu mam dwa audiofilskie punkty i chodze tam sobie posluchac i popatrzeć na nowości, ale na zakupy to mnie tam średnio stać;)
u mnie w domu się sprawdza wzmak Yamahy+ cd Nad+ kolumny DIY
od paru ładnych lat

kmeg
23-01-2017, 10:30
obok domu mam dwa audiofilskie punkty i chodze tam sobie posluchac i popatrzeć na nowości, ale na zakupy to mnie tam średnio stać;)
u mnie w domu się sprawdza wzmak Yamahy+ cd Nad+ kolumny DIY
od paru ładnych lat

Pytanie czy słyszysz różnice na plus miedzy tym co masz a tym co tam jest... Ja już różnic nie słyszę więc przestałem chodzić.

igor58
23-01-2017, 10:31
yamaha chyba nigdy nie miała ewidentnych wtop w temacie wzmaków, motory też robi niezłe, a fortepiany jeszcze lepsze

becekpl
23-01-2017, 10:41
Pytanie czy słyszysz różnice na plus miedzy tym co masz a tym co tam jest... Ja już różnic nie słyszę więc przestałem chodzić.
słyszę, jeszcze tak
po drugie dla mnie znaczenie ma design a ten obecnie jest fantastyczny
sprzet staje sie obiektem takze dekoracyjnym
niestety fotografia kosztuje do tego dochodzi nieustanne podrozowanie i na muzyke finansowo jestem za krotki
wiec chodze tam i ciesze oczy i uszy:)

kmeg
23-01-2017, 10:46
To masz pecha ;) Mnie na szczęście czarne, siermiezne klocki z lat 90tych nie biją po oczach lub mogę je skutecznie zamaskować :)

becekpl
23-01-2017, 10:52
to nie to ze bija
tylko teraz te klocki sa po prostu sliczne
chcialbym je miec8-)

Kolekcjoner
23-01-2017, 13:22
yamaha chyba nigdy nie miała ewidentnych wtop w temacie wzmaków, motory też robi niezłe, a fortepiany jeszcze lepsze

Choć gdzieś tam funkcjonuje powiedzonko złośliwców (może to właściciele Hond ;)), że "właściciel yamahy ma ręce ubabrane po pachy" ;).

A co do audio to przemyśl jednak możliwość zakupu jakichś używek, można za śmieszne pieniądze kupić sprzęt który niegdyś brylował na półkach w sklepach audio.

kmeg
23-01-2017, 14:14
Choć gdzieś tam funkcjonuje powiedzonko złośliwców (może to właściciele Hond ;)), że "właściciel yamahy ma ręce ubabrane po pachy" ;).

A co do audio to przemyśl jednak możliwość zakupu jakichś używek, można za śmieszne pieniądze kupić sprzęt który niegdyś brylował na półkach w sklepach audio.

Też to delikatnie sugerowałem... Ja kupiłem Grundiga a903 za 52 euro (wyższy model a904 jest minimalne droższy a potem a9000, który jest już hiend z górnej półki, który kosztuje tyle co nowa zwykła ledwo grająca yamaha), do tego kolumny T+A Criterion t110 (z transmission line) za 320 euro. Za jakieś 50-100 euro można kupić mniejsze kolumny T+A dwudrożne z bass-reflex - też świetnie grające. Sprzęt może i z początku lat 90tych ale cena nowego grającego podobnie jest z innej bajki.

igor58
23-01-2017, 14:47
używkowy wzmak mógłby być...
cedek musi być nowy, za dużo sprzętu widziałem ze zwalonym "laserem" i innymi przypadłościami
gdzie szukać używek?
jeśli nawet nie kupię, to przynajmniej zerknę na ceny i modele

na cb jest jednak więcej fachowców od pralek, a kolegom, którzy mi pomagają - dziękuję bardzo

becekpl
23-01-2017, 14:57
ja ciekawostek to szukam min. tu;
Hi-Fi - Audiostereo.pl (http://www.audiostereo.pl/hi-fi_k1.html)
Forum / Audiofil.pl (http://www.audiofil.pl/forum/)
Giełda (http://audio.com.pl/gielda)
STEREO - Forum Hi-Fi i Muzyki (http://www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo.html)
czasem można na giełdzie cos ciekawego w cenie wyhaczyć

kmeg
23-01-2017, 15:25
mój ulubiony to ebay.de :) choć na allegro też trafiło mi się kilka tanich perełek od przetrząsaczy niemieckich "śmietników".

igor58
23-01-2017, 16:24
dzięki za linki

macmathys
23-01-2017, 17:15
Przydałoby się nieco więcej informacji, chociażby jaki metraż pomieszczenia, bo jednak nie ma co szaleć z podłogówkami do małego pokoju i na odwrót - kolumny podstawkowe mogą nie wystarczyć do salonu.
U mnie (pokój około 20m2) w podobnej muzyce, z dodatkiem rocka progresywnego i grania akustycznego sprawdzają się Zensory 7 i amplituner Onkyo 807 ale i tak planuję dokupić wzmak Marantza bo jednak co wzmacniacz to wzmacniacz :).
Na pewno powinieneś popytać na dedykowanych forach, ja zdecydowanie mogę polecić to: http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php#audio
Jest tam nawet forumowy sprzedawca który ma naprawdę bardzo dobre ceny (oczywiście sprzęt nowy, z gwarancją, fakturą, itd.).

Eberloth
23-01-2017, 17:34
Na pohybel nieintymnym odsłuchom kolumnowym. Za ułamek kasy takiego zestawu możesz mieć świetną integrę słuchawkową z DAC-iem, to tego dobre słuchawki (osobiście jestem fanem AKG), a pliki w takiej konfiguracji możesz mieć nawet na telefonie komórkowym i odtwarzać je przez OTG. Byle nie były to mp3. Odsłuch bajeczny i nie zakłócający spokoju innych domowników (no chyba że wybierzesz otwarty model słuchawek, ale i tak będzie to lepiej odbierane przez nich niż wyjące kolumny). Nie jesteś uwiązany do jednego pomieszczenia, integrę podłączysz pod kompa, pod zestaw wolnostojcy, tablet, telefon - pod wszystko. A dźwięk będzie niezmiennie na tym samym poziomie.

Hawk :)

macmathys
23-01-2017, 18:44
Oczywiście to wszystko przy założeniu, że sluchasz muzyki sam ?.

leon28
23-01-2017, 22:11
Jeśli tu można o wszystkim, to może temat sprzętu audio też się "nada"...

Ponieważ zawieszam na jakiś czas zakupy sprzętu foto (chwilowo mam, tak mi się przynajmniej wydaje, wszystko, co chciałem), zaczynam się rozglądać za jakimś bazowym "grajkiem" typu wzmak, cd, kolumny. Kiedyś byłem dobry w te klocki, miałem to i owo, ale od jakiegoś czasu przestałem śledzić nowości, no i okazało się, że już nie kumam, o co chodzi na rynku. Dodam, że muzą zajmuję się zawodowo, pisuję do gazet branżowych, w tym jednej dla audiofiów.
Nie wypada pytać kolegów z redakcji, zresztą i tak każdy poleci "pełną klatę" lub "średni format", na co mnie w tym momencie nie stać.

Zacznę od wysłuchania waszych propozycji, na pewno jest tu całą masa ludzi, którzy znają się na rzeczy.

Słucham głównie klasyki i jazzu, w porywach starego rocka.
I jeszcze: mam sporo czasu na decyzję i mało grosza na "wypasy" z haj półki.

Będę wdzięczny za opinie i rady.

zeby cokolwiek doradzic, to powinienes podac przede wszystkim budzet, preferowany rodzaj muzyki, pomieszczenie, preferowane nosniki itd.

igor58
23-01-2017, 22:51
leon28,
rodzaje muzyki wymieniłem
budżet... dojrzewam, ale nie chcę wydać majątku
pomieszczenie: małe, zaciszny gabinet do "prac umysłowych", rozważałem nawet niniwieżę Yamaha PianoCraft, ale chyba odpuszczę

--- Kolejny post ---

nośnik: prawie wyłącznie CD, czasem może mp3

Eberloth
23-01-2017, 23:03
nośnik: prawie wyłącznie CD, czasem może mp3

Mp3 - apage satanas.

CD - oczywiście zawsze kupuję. Prawie nigdy nie używam ;) To znaczy używam raz żeby przekonwertować do flac. Później ozdabia regał...

becekpl
23-01-2017, 23:35
ten model Yamahy kupiłem kiedyś dziewczynie, stal w salonie jakieś 40-50 m2 i doskonale dawał rade
w sumie to bylem pozytywnie zaskoczony
bo to taki maluch

michalab
24-01-2017, 00:40
Na pohybel nieintymnym odsłuchom kolumnowym. Za ułamek kasy takiego zestawu możesz mieć świetną integrę słuchawkową z DAC-iem, to tego dobre słuchawki (osobiście jestem fanem AKG)
Ja to głuchy jestem, ale moja córka z tych co słyszą różnicę, używa właśnie takiego zestawu podłączonego pod telefon słuchawki też ma AKG i jest zadowolona. A wszystkie płyty (nie tylko z muzyką, ale też video, audiobooki) traktuję podobnie jak Eberloth - używane są raz do zgrania i do pudła (miejsca na regale tyle nie mam).

kmeg
24-01-2017, 00:58
Wiekszosci dobrych słuchawek zwykły telefon nie jest w stanie poprawnie zasilić. Do tego celu lepiej kupić sobie Creative Aurvana 1 - grają jak bardzo dobre słuchawki a komórka napedzi je bez problemu. Przy czym nowe kosztują 1/3 1/4 porządnych słuchawek AKG czy Bayer

Eberloth
24-01-2017, 02:09
Wiekszosci dobrych słuchawek zwykły telefon nie jest w stanie poprawnie zasilić

A kto napisał, że jest w stanie (bardziej napędzić, niż zasilić)? Telefon ma być głupią składnicą plików. Za nim ma być DAC, omijający szerokim łukiem "szlachetny" dźwięk telefonowego dac-a, co za tym idzie wyjście jack. Telefon ma wyprowadzić cyfrowy dźwięk po usb (OTG). Dalej w torze ma zagrać DAC + słuchawki. A może to zagrać tak, że klękajcie narody ;)

P.S. Zdziwiłbyś się, jak HUAWEI (Mate 8, P8 Lite, innych nie słuchałem) potrafi napędzić AKG K240 MKII, K550 - szajsungi, jabłka, mogą tylko pomarzyć...

pan.kolega
24-01-2017, 03:58
A kto napisał, że jest w stanie (bardziej napędzić, niż zasilić)? Telefon ma być głupią składnicą plików. Za nim ma być DAC, omijający szerokim łukiem "szlachetny" dźwięk telefonowego dac-a, co za tym idzie wyjście jack. Telefon ma wyprowadzić cyfrowy dźwięk po usb (OTG). Dalej w torze ma zagrać DAC + słuchawki. A może to zagrać tak, że klękajcie narody ;)

P.S. Zdziwiłbyś się, jak HUAWEI (Mate 8, P8 Lite, innych nie słuchałem) potrafi napędzić AKG K240 MKII, K550 - szajsungi, jabłka, mogą tylko pomarzyć...

Mój telefon nie ma ani DAC ani wzmacniacza ani wyjścia na słuchawki, więc nie ma problemu z marnym dźwiękiem telefonowego daca.8-) Zadowalam się zupełnie w temacie słuchawek Sony MDR-XB950BT na bluetooth. Napędzają się do oporu.

igor58
25-01-2017, 10:50
czy ktoś z Krakowa może polecić jakiś sensowny salon audio?

Merde
25-01-2017, 11:02
rozważałem nawet niniwieżę Yamaha PianoCraft, ale chyba odpuszczę
Też niedawno rozważałem "klasyka", tj. MCR-750, ale odpuściłem ze względu na długi start i niewystarczającą ilość wejść.

Wybrałem ostatecznie bezpośredniego konkurenta, tj. Denona D-M40DAB i na 20 m.kw. daje radę z palcem w AUX ;-)

igor58
25-01-2017, 11:05
dzięki, Merde
napisz, pliz, gdzie się zaopatrujesz

Merde
25-01-2017, 11:09
dzięki, Merde
napisz, pliz, gdzie się zaopatrujesz
W Selgrosie mieli za 1474 zł jakoś. Widziałem gdzieś ciut tańszą ofertę, ale nie lubię kupować w sieci.

igor58
25-01-2017, 11:25
miałem na myśli jakiś salon audio, w miniwieżę na razie nie wchodzę

Eberloth
25-01-2017, 11:43
Poszukaj mp3store. Mają sklep w necie i sieć salonów w Polsce

becekpl
25-01-2017, 13:13
przyjedz Igor na wycieczkę do stolycy;), podam Ci pare ciekawych adresów
polaczysz mile z pozytecznym:mrgreen:

macmathys
25-01-2017, 14:09
Ja zaopatrywałem się tu: http://audiotrendt.com.pl/ . Można negocjować ceny (tzn można było gdy kupowałem swój sprzęt, nie wiem jak teraz), spuścili wtedy do najniższej, jaką znalazłem w sieci.

igor58
25-01-2017, 14:54
dzięki, panowie
podany przez macmathysa salon jest chyba w Kr.

--- Kolejny post ---

dzięki, panowie
podany przez macmathysa salon jest chyba w Kr.

macmathys
25-01-2017, 16:25
Tak, jest :). Chyba zmienili lokalizację, ale nadal Kraków :).

Kolekcjoner
25-01-2017, 17:24
Jeszcze jest to:
NAUTILUS (http://salony.nautilus.net.pl/) i w Hucie niedaleko ronda czyżyńskiego - dokładnego adresu Ci nie powiem ale zaraz za rondem jak jedziesz w stronę M1 po prawej.

igor58
28-01-2017, 21:37
w końcu nabyłem najważniejszy komponent zestawu
padło na klasycznego wzmaka (nówka kupiona w salonie HF) Yamahy A-S701
kawał solidnego sprzętu za rozsądne pieniądze, bez wodotrysków, bez cudów, opcji
gra "jak stodoła"
CDek na razie pożyczyłem od kumpla, może go odkupię
zabawy z siecią zostawiam na tzw. przyszłość

dzięki wszystkim za pomoc

Tom77
28-01-2017, 21:47
Wiekszosci dobrych słuchawek zwykły telefon nie jest w stanie poprawnie zasilić. Do tego celu lepiej kupić sobie Creative Aurvana 1 - grają jak bardzo dobre słuchawki a komórka napedzi je bez problemu. Przy czym nowe kosztują 1/3 1/4 porządnych słuchawek AKG czy Bayer

To zależy od impedancji słuchawek, od wielu lat czołowi producenci produkują wersję pod zasilacze telefonów

--- Kolejny post ---


Na pohybel nieintymnym odsłuchom kolumnowym. Za ułamek kasy takiego zestawu możesz mieć świetną integrę słuchawkową z DAC-iem, to tego dobre słuchawki (osobiście jestem fanem AKG), a pliki w takiej konfiguracji możesz mieć nawet na telefonie komórkowym i odtwarzać je przez OTG. Byle nie były to mp3. Odsłuch bajeczny i nie zakłócający spokoju innych domowników (no chyba że wybierzesz otwarty model słuchawek, ale i tak będzie to lepiej odbierane przez nich niż wyjące kolumny). Nie jesteś uwiązany do jednego pomieszczenia, integrę podłączysz pod kompa, pod zestaw wolnostojcy, tablet, telefon - pod wszystko. A dźwięk będzie niezmiennie na tym samym poziomie.

Hawk :)

Tu się z tobą zgodzę. Ja jadę na karcie modzie 808 za 1 tys + Dac 3-4 tys + słuchawki 2-3 tys i jest zestaw którego nie pobije zestaw z kolumnami na xx tys. A daca można w sumie pominąć

kmeg
28-01-2017, 21:49
To zależy od impedancji słuchawek, od wielu lat czołowi producenci produkują wersję pod zasilacze telefonów
Może i produkują. Moich k401 nie wyprodukowali. Tak samo jak kilka innych modeli. Impedacja drivera ma często wpływ na dźwięk i różne warianty niby tych samych słuchawek brzmią inaczej. Potem trzeba używać wynalazków typu Voyager Grahama Slee.

Tom77
28-01-2017, 21:50
w końcu nabyłem najważniejszy komponent zestawu
padło na klasycznego wzmaka (nówka kupiona w salonie HF) Yamahy A-S701
kawał solidnego sprzętu za rozsądne pieniądze, bez wodotrysków, bez cudów, opcji
gra "jak stodoła"
CDek na razie pożyczyłem od kumpla, może go odkupię
zabawy z siecią zostawiam na tzw. przyszłość

dzięki wszystkim za pomoc

A-S701 - gratulacje ale to ma wyglądać a nie grać :)

igor58
28-01-2017, 21:51
tu akurat jest dwa w jednym, dzięki

Tom77
28-01-2017, 21:56
Może i produkują. Moich k401 nie wyprodukowali. Tak samo jak kilka innych modeli. Impedacja drivera ma często wpływ na dźwięk i różne warianty niby tych samych słuchawek brzmią inaczej. Potem trzeba używać wynalazków typu Voyager Grahama Slee.

401 jakoś mi nie zapadły w pamięci, czas zmienić słuchawki :)

kmeg
28-01-2017, 21:57
^^ A mi zapadły i zmieniać nie zamierzam (tak samo jak k501/k601). Zresztą mam tez inne.

Tom77
28-01-2017, 22:01
^^ A mi zapadły i zmieniać nie zamierzam (tak samo jak k501/k601). Zresztą mam tez inne.

To fakt, słuchawki to bardzo indywidualna sprawa, mam jeszcze gdzieś 601

kmeg
28-01-2017, 22:04
^^ i kwestia wygody na uszach, a te modele są bardzo wygodne dla mnie. Zresztą dźwięk i scenę jaka maja bardzo lubię i nie znalazłem niczego co je pobiło w tej cenie...

Tom77
28-01-2017, 22:06
^^ i kwestia wygody na uszach, a te modele są bardzo wygodne dla mnie. Zresztą dźwięk i scenę jaka maja bardzo lubię i nie znalazłem niczego co je pobiło w tej cenie...

AKG 550 i Bayer DT 880 polecam

--- Kolejny post ---


AKG 550 i Bayer DT 880 polecam

To dla tych co mieli grado na uszach :)

kmeg
28-01-2017, 22:12
Te bayery znam, zresztą używam tez dt660 pro, które mi bardziej odpowiadają. Nie jest to jednak wygoda akg401 i dźwięk minimalnie mniej mi leży choć lubię. Te akg tez znam, nie ruszają mnie do zmiany :)

Tom77
28-01-2017, 22:15
Te bayery znam, zresztą używam tez dt660 pro, które mi bardziej odpowiadają. Nie jest to jednak wygoda akg401 i dźwięk minimalnie mniej mi leży choć lubię. Te akg tez znam, nie ruszają mnie do zmiany :)

Miałeś 550 na uszach ? Nie słuchaj wersji pro DT, jest spora róznica na + w wersji bez pro

Eberloth
28-01-2017, 22:36
w końcu nabyłem najważniejszy komponent zestawu
padło na klasycznego wzmaka (nówka kupiona w salonie HF) Yamahy A-S701
kawał solidnego sprzętu za rozsądne pieniądze, bez wodotrysków, bez cudów, opcji
gra "jak stodoła"
CDek na razie pożyczyłem od kumpla, może go odkupię
zabawy z siecią zostawiam na tzw. przyszłość

dzięki wszystkim za pomoc

To teraz prosty odtwarzacz CD https://www.koris.pl/naim-cd555.html (ma wady, DVD nie odtwarza), jakieś kolumny, o okablowaniu nie wspomnę, i ma szanse toto zagrać :mrgreen:

Tom77
28-01-2017, 22:40
To teraz prosty odtwarzacz CD https://www.koris.pl/naim-cd555.html (ma wady, DVD nie odtwarza), jakieś kolumny, o okablowaniu nie wspomnę, i ma szanse toto zagrać :mrgreen:

Ja nie mam kasy, dlatego za kilka tys buduję np kolumny na które musiałbym wydać 30 tys. Ten odtwarzacz w częściach to 3-4 tysiące

Merde
28-01-2017, 22:50
i w Hucie niedaleko ronda czyżyńskiego - dokładnego adresu Ci nie powiem ale zaraz za rondem jak jedziesz w stronę M1 po prawej.
To chyba był wspomniany wcześniej Audio Trendt, który aktualnie ma salon na Sołtysowskiej.

Z dalszej dyskusji odpadam, dla mnie moje AKG K518 za ~150 złotych to już jest wypas. Nie potrafię sobie racjonalnie uzasadnić wydatku dwudziestokrotnie większego na tego typu akcesorium.

Tom77
28-01-2017, 22:59
To chyba był wspomniany wcześniej Audio Trendt, który aktualnie ma salon na Sołtysowskiej.

Z dalszej dyskusji odpadam, dla mnie moje AKG K518 za ~150 złotych to już jest wypas. Nie potrafię sobie racjonalnie uzasadnić wydatku dwudziestokrotnie większego na tego typu akcesorium.

Bo jest to ciężko sobie uzasadnić kiedy słuchamy słuchawek z pudełka. AKG 550 potrzebuja ze 100 godzin i zachwycają zarówno na źrodłach typu smartfon z flac jak i najtańsszych kartach muzycznych za 500 zł.
Dt 880 to klasa przy pierwszym odsłuchu ale niestety otwarta konstrukcja ma pewne ograniczenia. Wygrzane Aurvana Liva z pierwszej produkcji, jeszcze na fortexach, kopia denona tez potrzebuje czasu, po recablingu nie ustępuje słuchawkom z 400-500zł.

igor58
28-01-2017, 23:26
Eb.,
dla ciebie "toto", dla mnie spoko
ciekawe, czego słuchasz na tych swoich gadżetach

Tom77
28-01-2017, 23:29
Eb.,
dla ciebie "toto", dla mnie spoko
ciekawe, czego słuchasz na tych swoich gadżetach

:) Jazz, klasyka, dla nich zbudowałem zamknięte kolumny

kmeg
28-01-2017, 23:30
Miałeś 550 na uszach ? Nie słuchaj wersji pro DT, jest spora róznica na + w wersji bez pro
Miałem ale ja nie używam ani bayerdynamic ani akg na komórce/laptopie. Do tego wole aurvany, które wygodne nie są ale grają świetnie. Miałem k550 na uszach ale nie slysze niczego co mowiloby mi kup mnie w porównaniu do tego co mam. Zmiana dla zmiany nie jest dla mnie. Ja juz mam wybrany zestaw i tego się trzymam. Jak pojawi się cos z efektem wow to ok, narazie wow nie slyszalem w sensownej cenie.

Ps. Wersja pro mi bardziej leży i jest inna niż akg - czasem lubię to inne brzmienie

Ps2. Merde, kup sobie aurvany 1 za 100 zł - te słuchawki dźwiękowo radzą sobie ze wszystkim do 600-700 zl

Tom77
28-01-2017, 23:33
Miałem ale ja nie używam ani bayerdynamic ani akg na komórce/laptopie. Do tego wole aurvany, które wygodne nie są ale grają świetnie. Miałem k550 na uszach ale nie slysze niczego co mowiloby mi kup mnie w porównaniu do tego co mam. Zmiana dla zmiany nie jest dla mnie. Ja juz mam wybrany zestaw i tego się trzymam. Jak pojawi się cos z efektem wow to ok, narazie wow nie slyszalem w sensownej cenie.

2 lata nie znalałem zamienników dla aurvany live :)

--- Kolejny post ---


Miałem ale ja nie używam ani bayerdynamic ani akg na komórce/laptopie. Do tego wole aurvany, które wygodne nie są ale grają świetnie. Miałem k550 na uszach ale nie slysze niczego co mowiloby mi kup mnie w porównaniu do tego co mam. Zmiana dla zmiany nie jest dla mnie. Ja juz mam wybrany zestaw i tego się trzymam. Jak pojawi się cos z efektem wow to ok, narazie wow nie slyszalem w sensownej cenie.

Ps. Wersja pro mi bardziej leży i jest inna niż akg - czasem lubię to inne brzmienie

550 tak, ale dobre źródło i kilkaset godzin na uszach

kmeg
28-01-2017, 23:34
^^ Aurvany są bardzo dobre mimo, ze wkurzaja hi-fi 'owców ;)

Eberloth
28-01-2017, 23:36
ciekawe, czego słuchasz na tych swoich gadżetach

Gadżety to mam ciągle za słabe :lol:, ale ostatnio najcześciej Roger Waters the Wall... polecam...

Tom77
28-01-2017, 23:38
^^ Aurvany są bardzo dobre mimo, ze wkurzaja hi-fi 'owców ;)

Aurvany na foreksie nie sprzedam, to klasa sama w sobie do 200zł :) Do 700 Akg 550, do 1 tys Dt 880, mam też cudo za 3 tys ale to już zaczyna się zabawa w bajki i bokehy ... :)

kmeg
28-01-2017, 23:46
^^ elektrostaty?

Tom77
28-01-2017, 23:49
^^ elektrostaty?

Mam staxy, zapraszam na priv

Merde
28-01-2017, 23:50
Ps2. Merde, kup sobie aurvany 1 za 100 zł - te słuchawki dźwiękowo radzą sobie ze wszystkim do 600-700 zl
Gdzie ty widziałeś te słuchawki za stówkę?

kmeg
28-01-2017, 23:53
Gdzie ty widziałeś te słuchawki za stówkę?
Na allego :) używki o wyglądzie nowki. 80-120 zł bo polecalem ostatnio kilku osobom i widzialem co dostali. Oczywiście aurvana 1(tylko ta się liczy) a nie wersja 2.

kmeg
28-01-2017, 23:53
Mam staxy, zapraszam na priv

Słuchałem w sklepie ale to juz nie na mnie :)

Tom77
28-01-2017, 23:58
Gdzie ty widziałeś te słuchawki za stówkę?

Chyba najtaniej to 300 i to 1 wersja, 2 wersja po cichaczu zubożona to 200zł. Niemniej warta uwagi jest w tej chwili uzywka kopia D5000

--- Kolejny post ---


Słuchałem w sklepie ale to juz nie na mnie :)

Mi tez nie leżą na głowie, dużej zresztą :)

igor58
29-01-2017, 00:00
przecież the wall to najsłabszy album pinków, nienawidzę tej płyty
zappy byś posłuchał

--- Kolejny post ---

no jest jeszcze dark sajd od the MON (zasłyszane)

Tom77
29-01-2017, 00:00
przecież the wall to najsłabszy album pinków, nienawidzę tej płyty
zappy byś posłuchał

--- Kolejny post ---

no jest jeszcze dark sajd od the MON (zasłyszane)

hahahahaa

kmeg
29-01-2017, 00:02
Chyba najtaniej to 300 i to 1 wersja, 2 wersja po cichaczu zubożona to 200zł. Niemniej warta uwagi jest w tej chwili uzywka kopia D5000

--- Kolejny post ---



Mi tez nie leżą na głowie, dużej zresztą :)
Słuchałem kilku modeli, zresztą w tym sklepie to trzeba by z tydzień spędzić na wszystko co mieli ;)

Mam limity na audio bo to co mam mnie cieszy a powyżej pewnej kwoty wlaczam przycisk stop :)

Tom77
29-01-2017, 00:04
Słuchałem kilku modeli, zresztą w tym sklepie to trzeba by z tydzień spędzić na wszystko co mieli ;)

Mam limity na audio bo to co mam mnie cieszy a powyżej pewnej kwoty wlaczam przycisk stop :)
Audiotechnica jak masz stopa, polecam

Eberloth
29-01-2017, 00:12
przecież the wall to najsłabszy album pinków, nienawidzę tej płyty
zappy byś posłuchał

--- Kolejny post ---

no jest jeszcze dark sajd od the MON (zasłyszane)

To ja już nie komentuję. Pokonałeś mnie. Powtórzę jeszcze tylko raz, źe w ciut innej wersji tego słucham... Roger W...

kmeg
29-01-2017, 03:46
Ja tez lubię the wall ;)

pan.kolega
29-01-2017, 06:32
Pink Floyd? Już to przesłuchałem. Ja lubię Migos. Bad and Boujee to jest genre którego słucham obecnie. Fascynujące, to jest dla mnie top, słucham na okrągło, ale co prawda, wymaga bardzo dobrego sprzętu.

igor58
29-01-2017, 08:50
jak muzyka potrzebuje dobrego sprzętu, to znaczy, że...
Bacha mogę słuchać w jakości telefonicznej
Migos może i spoko, tyle tylko, że w warstwie muzycznej (pomijam brzmienie i texty) nie znajduję niczego ciekawego, po paru kawałkach odpadam
ale de gustibus...

aptur
29-01-2017, 08:57
przecież the wall to najsłabszy album pinków, nienawidzę tej płyty

O kurde co to za herezje?

igor58
29-01-2017, 09:14
O kurde co to za herezje?

ok, były słabsze

kmeg
29-01-2017, 09:44
jak muzyka potrzebuje dobrego sprzętu, to znaczy, że...
Bacha mogę słuchać w jakości telefonicznej
Migos może i spoko, tyle tylko, że w warstwie muzycznej (pomijam brzmienie i texty) nie znajduję niczego ciekawego, po paru kawałkach odpadam
ale de gustibus...
To Bach czy klasyka jest mało wymagająca? :)

Ps. Do testów audio sporo osób jednak używa Yello ;)

igor58
29-01-2017, 10:27
To Bach czy klasyka jest mało wymagająca? :)

Ps. Do testów audio sporo osób jednak używa Yello ;)

... oraz "Kind of Blue" Davisa

--- Kolejny post ---

chodziło mi o to, że podczas słuchania np. Bacha, zwracam uwagę tylko na muzykę, refleksje na temat jakości dźwięku pojawiają się dużo później
ale wiem, każdy ma inaczej

asdf
29-01-2017, 10:31
przecież the wall to najsłabszy album pinków, nienawidzę tej płyty
zappy byś posłuchał

--- Kolejny post ---

no jest jeszcze dark sajd od the MON (zasłyszane)

Mam nadzieję, że ten post to troll...


Co do sprzętu, warto samemu coś poskładać, kolumny i DAC mam DIY, wzmacniaczy pełno narobiłem, ale usłyszenie różnicy we wzmacniaczach i DACach jest dużo trudniejsze niż w kolumnach (najgorsza jest autosugestia), więc na razie gram na gotowym...
A w przypadku wzmacniacza, mniejszym kosztem od budowy nowego jest kupienie jakiegoś zabytku, wiem, bo mam kilka.

Kolekcjoner
29-01-2017, 11:44
Mam nadzieję, że ten post to troll...
Myślę że kolega zapomniał podkreślić że "dla niego". Takie oceny są z natury rzeczy bardzo indywidualne.

kmeg
29-01-2017, 14:27
chodziło mi o to, że podczas słuchania np. Bacha, zwracam uwagę tylko na muzykę, refleksje na temat jakości dźwięku pojawiają się dużo później
ale wiem, każdy ma inaczej

Zaciekawilo mnie to stwierdzenie. Możesz to jakoś rozwinąć? W Bachu czy klasyce zwracasz uwagę na muzykę,a w Pink Floydach na jakość?

igor58
29-01-2017, 14:50
przy takim stopniu skomplikowania muzyki jak u Bacha (polifonia, harmonia, interpretacja) muszę słuchać czynnie (tak mam), jakość nagrania mniej mnie interesuje, Floydzi (cóż za porównanie w ogóle?) to muzyczny lajt, miłe granie, gdzie dobre brzmienie jest jednym z głównych elementów całego utworu.

Merde
29-01-2017, 16:50
Chyba najtaniej to 300 i to 1 wersja, 2 wersja po cichaczu zubożona to 200zł.
W sensie te:

https://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-51ef0060aa001-138459/

a nie te:

https://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-2-czarny-51ef0660aa001-615911/

?

Używki nie wchodzą w grę, czułbym się tak jak w cudzych majtkach... :-)

aptur
29-01-2017, 17:24
Używki nie wchodzą w grę, czułbym się tak jak w cudzych majtkach... :-)

Fakt, używane słuchawki jakoś także mi nie odpowiadają. Z używanymi obiektywami nie mam tego problemu.

kmeg
29-01-2017, 19:51
Tak te pierwsze (bez 2 w nazwie).

Tom77
29-01-2017, 20:09
W sensie te:

https://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-51ef0060aa001-138459/

a nie te:

https://www.morele.net/sluchawki-creative-aurvana-live-2-czarny-51ef0660aa001-615911/

?

Używki nie wchodzą w grę, czułbym się tak jak w cudzych majtkach... :-)



1 wersja ma 2 wersje. Stara, lepsza jakościowo, potem chodziły słuchy o zmianie przetworników i kiepskiej kontroli jakości, teraz zależy jak trafisz, albo bedzie dobrze albo nie. Natomiast Cali 2 to inna konstrukcja jakością podobne do Cali 1, pierwszej wersji, tyle że droższe

Merde
29-01-2017, 22:17
1 wersja ma 2 wersje.
No to mnie pocieszyłeś...
Da się je jakoś odróżnić?

Tom77
29-01-2017, 23:14
No to mnie pocieszyłeś...
Da się je jakoś odróżnić?

Albo używane albo nowe i liczyć na szczęście. 1 wersję warto przymierzyć przed zakupem, słuchawki mają małą muszlę i nie każdemu może to pasować