PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)



ewie
16-01-2017, 01:51
Od dluzszego czasu przegladam forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie: jak sie przesiac na ff zeby nie zadszarpnac budzetu rodzinnego, a zeby jednak spelnic swoje marzenie i sprobowac jakosci pelnej klatki.
Przygode z fotografia zaczynalam od analogowego Zenita wiec waga ciezka mnie nie przeraza :)
Fotografię kocham od...chyba od zawsze. Teraz chciałabym sprawdzic, to to jest milosc odwzajemniona.
Na kwiecień zostałam zaproszona na ślub jako drugi fotograf.
Chce ta okazje wykorzystac do sprawdzenia sie w takiej roli. I to mnie mobilizuje do kupna (jak już wspomniałam, od lat wymarzonej) pełnej klatki. Jesli to mnie wciagnie i zostane, pomysle o nowszym sprzecie, a jesli nie to bede i tak szczesliwa z posiadania ff do uzytku wlasnego a nie bede miala wyrzutów sumienia, że przeinwestowałam.

Ale tutaj wlasnie potrzebowalabym Waszej pomocy w ocenie sytuacji
znalazlam dwie oferty (zaleta taka, ze z miasta w ktorym mieszkam, wiec moge sprawdzic na miescu)

opcaj nr 1 Canon d1 mark II .stan niemalże 200tys klapniec cena 1400 nowa migawka (podobno tylko kilkaset zdjec)
opcja nr 2 Canon d5 calssic, przebieg ok 70tys , cena 1600, oryginalna migawka i lustro (co gorsza tez)

Czy jest sens kupowac ktory z z tych aparatów czy szukac dalej :)?

Acha. w tej chwili posiadam
canon 550d oraz
canon 50mm 1,8
canon 85 1,8
sigma 10-20

rafels3
16-01-2017, 02:23
Tylko jeden z nich to FF, więc wybór prosty ;)

r_m
16-01-2017, 02:35
Canon d5 calssic, przebieg ok 70tys , cena 1600, oryginalna migawka i lustro (co gorsza tez)

Tylko ten jest FF, i jak na mój gust nieco za drogo jak na przebieg i nie poprawiane lustro.

mwitek
16-01-2017, 10:51
5d będzie dobrym wyborem tylko ze raczej poszukaj innego egzemplarza

ewie
16-01-2017, 12:58
dziękuję. faktycznie. jakos sie zakrecilam. czesto natykalam sie na 1d w watkach o sprzecie slubnym

--- Kolejny post ---

dziekuje bardzo za odpowiedzi. czyli powinnam szukac czegos z naprawionym lustrem i w nizszej cenie?

igor58
16-01-2017, 13:31
pożycz za piwo od kolegi na 3 dni i zobaczysz

mwitek
16-01-2017, 17:38
Są też 1D z pełną klatką więc twoja pomyłka jest jakby tylko połowiczna.

Pierwsze 1d miały matrycę aps-h jeśli się nie mylę z współczynnikiem 1,3 potem wyszły też z FF ale to musiałabyś poszukać który jest już z FF bo tego nie pamiętam. (Poprawcie mnie jeśli się mylę)

Co do drugiego pytania to szukaj czegoś z mniejszym przebiegiem no i najlepiej naprawionym lustrem. Choć nie powiedziane jest , że lustro na pewno się popsuje. Nie będzie to łatwe ale masz szansę :D

r_m
16-01-2017, 21:01
Są też 1D z pełną klatką

... i nazywają się 1Ds ;)

zdebik
17-01-2017, 02:39
Jak chcesz sie zakochac w pelnej klatce, jest tylko jedno rozwiazanie i nazywa sie... 1DX mark II ^^

jelcyk
17-01-2017, 08:52
Wydaje mi sie, ze w pewnych momentach rozwoju lustrzanek pelnoklatkowych nastapil skok jakosciowy i od tego momentu sa to sprzety, ktore mozna brac pod uwage jako sprzet do zastosowan profesjonalnych , a wczesniejsze modele to jakby modele probne ( co nie oznacza, ze nie mozna ich uzywac z pelna satysfakcja - ale jakos tak jakby uzywanie wiaze sie z koniecznoscia znacznie lepszego opanowania sprzetu). I tak 5D - to od modelu MkII , 1Ds - MkII lub z matryca APS-H 1D, - model MkIII. W kazdym razei , gdybym szukal - to wlasnie w tej grupie. Pewnie, ze im nowszy model, tym lepszy, ale ceny powoduja istnienie ceny zaporowej dla sensu ich zakupu. No, ale ja nie jestem fascynat...

heybe
17-01-2017, 11:58
Jak dla mnie, jeśli koniecznie chcesz tanią FF w Canonie to bierz 5d + dokup sobie 35mm 2.0 Canona - tą starszą wersję. Musisz jednak pamiętać o tym, że i 5d i 5d mk2 ostrzyć da się tylko centralnym punktem, co wiąże się z przekadrowywaniem, czego musisz się nauczyć, żeby nie gubić ostrości. Oczywiście da się to robić sprawnie nawet jaśniejszymi obiektywami niż 2.0 tyle że trzeba to dobrze opanować ;)
P.S - pamiętaj, że nie każde szkło pasuje pod FF no i takie szkła są też droższe.

Pozdrawiam ;)

cubbus
17-01-2017, 15:52
5D kupiłbym tylko po wymianie migawki. Ona przy ~70-80k lubi siadać i wtedy to koszt ok 700 za nową a puszka warta max 1500 zł.

1ds jest ciekawą opcją a w II wersji to już całkiem przyjemnie obrazuje ale nie ma do nich migawek w serwisie i lepiej nie kombinować.

Jak miałaś zenita to może lepiej sony A7, bo to jego rozmiar i waga bardziej zenitowi odpowiada. 5 to wielka puszka a jedynka to już prawie kilowy kloc. Także słabe zestawienie ;-)

aptur
17-01-2017, 17:50
5D kupiłbym tylko po wymianie migawki. Ona przy ~70-80k lubi siadać

Nie ma reguły. Może paść po 10 tys. albo pociągnąć do 200 tys. Miałem egzemplarz z przebiegiem 220 tys na pierwszej migawce.

ewie
17-01-2017, 19:13
jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila:)

zdebik
17-01-2017, 19:39
jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila:)
Boze widzisz i nie grzmisz :), #gdzie te chlopy?!?

ewie
17-01-2017, 21:02
dzieki!. Tez tak mi sie wydawalo, ale wolalam to uslyszec
niestety sprzedawca nie ruszy tej ceny ani o zlotówke twierdzac ze sprzed jest super hiper:)
szukam dalej


Tylko ten jest FF, i jak na mój gust nieco za drogo jak na przebieg i nie poprawiane lustro.

--- Kolejny post ---

jeszcze raz bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
o 1 DX to oczywiscie bede snic, ale na razie nie moge spac przez decyzje co do 5d :) XD :)

w poniedzialek dzwonilam do serwisu na Zytniej i tam powiedzli, ze z migawek do 1D Mark, 5d i 5d Mark I juz w ogole nie maja..
Naprawa lustra w ramach wady fabrycznej chyba tez juz nie bardzo. Niby nie dostalam jednoznacznej odpowiedzi, ale wydaje mi sie ze raczej juz tego nie wykonuja.
Natomiast w dwóch krakowsich serisach migawka do 5d znalazlaby sie, ale tez juz chyba na wyczerpaniu.
no i w takiej sytuacji rzeczysicie musze to chyba potraktowac eksperymentalnie, znaczy jesli uda mi sie wyszukac cos ciekawego to musi byc niska cena bo moze sie okazac ze naprawa przekroczy koszt aparatu (o ile w ogoe bedzie mozliwa)

no chyba, że jednak zacząć szukac wśród używanych 6d?

jelcyk
18-01-2017, 14:42
jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila:)

A skad jestes?

cubbus
18-01-2017, 18:03
A skad jestes?

Jak wino to widzę więcej chętnych na krzywkę się wbić ;P

BTW. Niedawno sprzedawałem swoją 5D z 2 migawką i przebiegiem coś ok 15k i poszła od ręki za 1500 zł. W godzinę.

ewie
18-01-2017, 23:52
Jak dla mnie, jeśli koniecznie chcesz tanią FF w Canonie to bierz 5d + dokup sobie 35mm 2.0 Canona - tą starszą wersję. Musisz jednak pamiętać o tym, że i 5d i 5d mk2 ostrzyć da się tylko centralnym punktem, co wiąże się z przekadrowywaniem, czego musisz się nauczyć, żeby nie gubić ostrości. Oczywiście da się to robić sprawnie nawet jaśniejszymi obiektywami niż 2.0 tyle że trzeba to dobrze opanować ;)
P.S - pamiętaj, że nie każde szkło pasuje pod FF no i takie szkła są też droższe.

Pozdrawiam ;)

cenne wskazowki. Dziekuje. Czyli trzeba sie nagimnastykowac zeby pozniej bylo z czego kadrowac

--- Kolejny post ---


A skad jestes?

z Krakowa :)

--- Kolejny post ---


Jak wino to widzę więcej chętnych na krzywkę się wbić ;P

BTW. Niedawno sprzedawałem swoją 5D z 2 migawką i przebiegiem coś ok 15k i poszła od ręki za 1500 zł. W godzinę.

Jesli nie boicie sie smogu, to zapraszam :)

kurcze Mk II za 1500? musze faktyczynie lepiej poszukac :)
pozdrawiam

mwitek
19-01-2017, 10:13
E raczej chodziło o mkI tylko z 2 migawką. Poszukaj nie koniecznie w swojej okolicy. Jest na forum temat bezpieczne zakupy i tam możesz znaleźć kogoś kto w innym mieście sprawdzi dla ciebie aparat przez zakupem.
Ja sam kupiłem rok temu mniej więcej 5Dmk1 z nienaprawionym lustrem i dość małym przebiegiem. Stan zewnętrzny igła i do tej pory bezawaryjnie działa i zdjęcia robi. Nie wiem ile mógł natrzaskać przez ten rok ale obstawiam że z 10-15k. Polecam. I na pewno nie tylko Ja. Jak nie chcesz/nie masz możliwości wydawać 4-5 lub więcej tysięcy polskich złotych na nowszą puszkę to uzbrój się w cierpliwość i szukaj puchy w fajnym stanie. Do tego fajnie sprawdza mi się 35 2.0 w wersji pierwszej. Trafiłem za 700 pln. Prawie nie zdejmuję go z aparatu.
To sprzęt już mocno wiekowy ale wciąż dający sporo frajdy i możliwości. I na początek myślę, że w zupełności może być. A nawet można się pokusić o bardziej zaawansowane wykorzystanie. Mając backup śmiało możesz startować ze zleceniami używając 5dI. Myślę, że niejeden pro-foto-forumowicz :D jeszcze korzysta z Classica.

No ale dość pochlebstw. Wracam do pracy.

Powodzenia w poszukiwaniach.

cubbus
20-01-2017, 12:11
kurcze Mk II za 1500? musze faktyczynie lepiej poszukac :)
pozdrawiam

Pisałem o pierwszej wersji z drugą migawką.

BTW. Na Śląsku nie mniejszy smog niż w Krk ;-)

janpur
21-01-2017, 21:28
Ja dla zabawy amatora kupilem 5D po przebiegu ok.54 tys.I bawie sie swietnie.

ewie
22-01-2017, 10:34
janpur a czy moge zapytac ile zpalaciles o czy miales problem z odklejajacym sie lustrem?

Morfii
25-01-2017, 12:09
Też mam 5D na pierwszym lustrze ok. 20tys przebieg i się jeszcze nie odkleiło lustro.

aptur
25-01-2017, 12:55
Też mam 5D na pierwszym lustrze ok. 20tys przebieg i się jeszcze nie odkleiło lustro.

Zawsze się zastanawiam skąd wy bierzecie 5D z przebiegami 20 tys. Ostatnio nawet widziałem, że ktoś podawał 7 tys. Dziesięcioletni aparat z przebiegiem 20 tys. to wychodzi ok. 150 zdjęć miesięcznie. Hmmm, teoretycznie jest to możliwe...

becekpl
25-01-2017, 13:11
to akurat jest proste
kupują od starszych kobiet/mężczyzn , którzy używali aparatu tylko raz na tydzień, w niedziele na mszy

mar_ko
25-01-2017, 13:31
Zawsze się zastanawiam skąd wy bierzecie 5D z przebiegami 20 tys. Ostatnio nawet widziałem, że ktoś podawał 7 tys. Dziesięcioletni aparat z przebiegiem 20 tys. to wychodzi ok. 150 zdjęć miesięcznie. Hmmm, teoretycznie jest to możliwe...

No jak to skąd?
Niemiec płakał jak sprzedawał...

Ja swoje 5D kupiłem z potwierdzonym przebiegiem 37tys.. Przez 2 lata zrobiłem z 5 tysięcy zdjęć.

tomfoot
25-01-2017, 14:45
to akurat jest proste
kupują od starszych kobiet/mężczyzn , którzy używali aparatu tylko raz na tydzień, w niedziele na mszy

Czyli typowi fotografowie ślubni made in Powiatowy Urząd Pracy? Tacy zawodowcy jakich 95%.

--- Kolejny post ---



Ja swoje 5D kupiłem z potwierdzonym przebiegiem 37tys.. Przez 2 lata zrobiłem z 5 tysięcy zdjęć.

I co - Twój Niemiec tez beczał jak sprzedawał?

ewie
26-01-2017, 17:54
tez sie nad tymi przebiegami zastanawiam. ostatnio nawet byl z przebiegiem 3033. poszedl za 2096 pln. sprzedawca twierdzil ze Mikolaj sie pomylil bo mial przynieść marka ii

aptur
26-01-2017, 18:03
ostatnio nawet byl z przebiegiem 3033.

To policzmy szybko. Aparat był produkowany w latach 2005-2008. Załóżmy że mówimy o egzemplarzu z 2008 r. Wychodzi ok. 300 zdjęć rocznie.
Kupując ten model zalecam jednak prosić o potwierdzenie przebiegu z Żytniej.

becekpl
26-01-2017, 18:46
stawiam zdanie odrębne
popatrz na watek o akwarium gdzie kolega teoretycznie ma 5dmk3
jak myślisz ile on nim zdjęć rocznie strzela?
obstawiam ze nie wiecj jak 200
sporo ludzi kupuje takie rzeczy dla lansu, mój kumpel dostał od drugiego lekko uzywanego mkII bo mu miejsce zajmował w szufladzie
ten nim pobawił sie z dwa miesiące, upgrade obiektyw na lepszy i zapadła cisza
apart leży i czeka na lepsze czasy

mar_ko
26-01-2017, 21:04
sporo ludzi kupuje takie rzeczy dla lansu,

Pewnie jest jak mówisz. Ale z drugiej strony, gdybym nagle wygrał w totolotku jakąś kumulację, to kupuję wszystkie L-ki Canona. Tak dla wypróbowania. I żadnego lansu w tym nie będzie (żaden z moich znajomych nie ma lustrzanki) a "po mieście" nie spaceruję :-)

janpur
26-01-2017, 22:35
janpur a czy moge zapytac ile zpalaciles o czy miales problem z odklejajacym sie lustrem?

Za 5D+1.8/50 dalem 1500pln. Nie mam zadnych problemow.
Dzisiaj kupilem Sigme 2.8/24mm Bedzie zabawa.Tak w ogole to w skali roku robie max do 5.000 zdjec.

Tom77
26-01-2017, 22:40
stawiam zdanie odrębne
popatrz na watek o akwarium gdzie kolega teoretycznie ma 5dmk3
jak myślisz ile on nim zdjęć rocznie strzela?
obstawiam ze nie wiecj jak 200
sporo ludzi kupuje takie rzeczy dla lansu, mój kumpel dostał od drugiego lekko uzywanego mkII bo mu miejsce zajmował w szufladzie
ten nim pobawił sie z dwa miesiące, upgrade obiektyw na lepszy i zapadła cisza
apart leży i czeka na lepsze czasy

Co wy z tym lansem. Wolny kraj, jak ktoś chce to kupuje. Żyjemy w takim popieprzonym kraju gdzie każdy przejaw niekontrolowanego wydania pieniedzy jest odbierany jako lans. Życie jest krótkie i trzeba wydawać pieniądze na głupoty

pan.kolega
26-01-2017, 23:13
Liczenie lat nie ma sensu. Akurat dzisiaj sprzeda się mój 60d z mniej niż 6000 na liczniku oczywiście za bezcen i oczywiście płaczę.
Ale sporo czasu leżał sobie i przez wiele miesięcy robił zero zdjęć miesięcznie. Zrobiłem nim tyle zdjęć, na ile miałem ochotę i sprzedaję w momencie kiedy akurat zachciało mi się pohandlować.....

Zowa
26-01-2017, 23:47
Dużo sprzętów jest też kupowanych za dotację, a po 2 latach sprzedawanych za mniejsze pieniądze. Łatwo oddać za bezcen jak się swoimi nie płaciło ? Ja mam same używki, większość po roku-dwóch mogę sprzedać za te same pieniądze a nawet ciut większe. ? Po 5d widać, czy ma mały przebieg, moje bylo jak nówka, czarne sanki, zadbane jakieś takie, nie to co teraz po prawie 3 latach, chociaż go specjalnie nie zamęczam ??

Morfii
27-01-2017, 12:54
Nie każdy kupuje lustrzankę po to by zarabiała na niego... Przepraszam aparat miał przebieg 7tysięcy a nie 20 tys. :D Ale było tak jak pisze becekpl .. aparat więcej leżał jak był używany. Widać po aparacie. Nawet bateria się nie rozładowywuje jak jest nie używany.. Da się kupić fajne body :) ale też cena musi być adekwatna do stanu. Teraz mam ofertę zamiany 6D na 5DMKIII z dopłatą 3000zł - przebieg 5DMKIII ok 5000 zdjęć. No i mam dylemat też czy zmieniać... Tylko ja robię śluby i zdjęcia dzieci tym body więc może warto. Nie wiem bo nie miałem nigdy 5DMKIII.

Tom77
28-01-2017, 21:08
Nie każdy kupuje lustrzankę po to by zarabiała na niego... Przepraszam aparat miał przebieg 7tysięcy a nie 20 tys. :D Ale było tak jak pisze becekpl .. aparat więcej leżał jak był używany. Widać po aparacie. Nawet bateria się nie rozładowywuje jak jest nie używany.. Da się kupić fajne body :) ale też cena musi być adekwatna do stanu. Teraz mam ofertę zamiany 6D na 5DMKIII z dopłatą 3000zł - przebieg 5DMKIII ok 5000 zdjęć. No i mam dylemat też czy zmieniać... Tylko ja robię śluby i zdjęcia dzieci tym body więc może warto. Nie wiem bo nie miałem nigdy 5DMKIII.

A jaki związek ma lans z małą ilością zrobionych zdjęć ?

mwitek
29-01-2017, 03:14
Niezawodowy przeważnie :-)

GalaktycznyMuczaczo
31-01-2017, 01:56
bierz 5d ziomeczku

MAF
03-02-2017, 17:54
bierz 5d ziomeczku
Ale z wymienionym lub naprawionym lustrem.

GalaktycznyMuczaczo
03-02-2017, 20:41
albo i bez, w aparacie może paść migawka, karty mogą na koniec dnia mieć error, akumulator może wybuchnąć itd . 5D w obecnej cenie jest najtańszym wyborem od canona żeby wejść w FF . Przyznam że miałem 2 5D i w jednym wypadło mi lustro, ale decydujac się na prace na ślubach backup to podstawa. Szukanie na siłe aparatu z naprawionym lustrem spowoduje ten sam efekt których sie dzieje przy zakupie auta tzn. sprzedawcy przekręcają liczniki tylko po to aby wmówić że 20 letnie auto ma mniej niż 200k przebiegu, wracjać do 5D skonczy się na tym że posiadacze aparatu sami zaczną albo podklejać lustra albo robić przeróbki albo na siłe wmawiać że W SERWISIE PODKLEILI (nie każdy , ale ten co chce sie pozbyć sprzętu zrobi dużo żeby tylko 1500zł wskoczyło do portfela) .

jaś
03-02-2017, 23:04
wypadające lustro 5D to wada fabryczna, przez długi czas była naprawiana za darmo, były informacje że że kiedyś przestaną naprawiać - podawali datę - i przestali naprawiać - jeśli posiadacz felernego sprzętu nie naprawia wady fabrycznej tylko kombinuje (bo jak padnie to przy okazji najczęściej wymienią migawkę, również za darmo) to nie należy się dziwić że kupujący używki pytają czy feler został usunięty i nie są skłonni płacić za coś co może paść w każdej chwili, ja bym nie zapłacił :)

GalaktycznyMuczaczo
04-02-2017, 03:11
wypadające lustro 5D to wada fabryczna, przez długi czas była naprawiana za darmo, były informacje że że kiedyś przestaną naprawiać - podawali datę - i przestali naprawiać - jeśli posiadacz felernego sprzętu nie naprawia wady fabrycznej tylko kombinuje (bo jak padnie to przy okazji najczęściej wymienią migawkę, również za darmo) to nie należy się dziwić że kupujący używki pytają czy feler został usunięty i nie są skłonni płacić za coś co może paść w każdej chwili, ja bym nie zapłacił :)

I dlatego sprzedający którzy mają ten aparat i chcą się go pozbyć będą mówić że aparat mial to zrobione albo sami będą taki coś naprawiać tylko po to aby pozbyć się sprzętu :) rozumiesz o co mi chodzi?

robertskc7
04-02-2017, 12:48
Biorąc pod uwagę ile lat mają te aparaty to wątpię, aby uchwał się egzemplarz w którym odklei się lustro po zmianie właściciela :) No chyba, że ze starości.

aptur
04-02-2017, 14:44
Biorąc pod uwagę ile lat mają te aparaty to wątpię, aby uchwał się egzemplarz w którym odklei się lustro po zmianie właściciela :) No chyba, że ze starości.

Miałem kilka egzemplarzy tego body. Lustro odkleiło się tylko w jednym po przebiegu ponad 200 tys.

FLTM
08-02-2017, 12:54
Miałem kilka egzemplarzy tego body. Lustro odkleiło się tylko w jednym po przebiegu ponad 200 tys.

Pamiętasz może ile kosztowała naprawa czegoś takiego? Ostatnio spotkałem się z opinia, ze spoko można kupować np 5dmk I lub II nawet z grubo zajechaną migawka bo wymiana tego to jakieś niewiadomo wielkie pienidze to nie są, ale coś mi ciężko było wierzyć

aptur
08-02-2017, 13:09
Pamiętasz może ile kosztowała naprawa czegoś takiego? Ostatnio spotkałem się z opinia, ze spoko można kupować np 5dmk I lub II nawet z grubo zajechaną migawka bo wymiana tego to jakieś niewiadomo wielkie pienidze to nie są, ale coś mi ciężko było wierzyć

Lustro kleili kiedyś gratis. Teraz nie wiem ile kosztuje taka przyjemność. Wymiana migawki to pewnie coś w okolicy 700-800 zł. Jak trafisz na mocno zajechany egzemplarz to do wymiany może być cały mirror box. Wtedy możesz się zastanowić czy nie lepiej kupić drugie body 5D :D

r_m
08-02-2017, 14:00
Chyba wymiana mirrorboxa w "classicu" będzie droższa, niż drugie body, o ile jeszcze mają części.

salas
08-02-2017, 14:25
Chyba wymiana mirrorboxa w "classicu" będzie droższa, niż drugie body, o ile jeszcze mają części.

no właśnie pojawiają się wpisy, że brakło migawek do 5d :O więc chyba zaprzestają darmowych wymian przy padnięciu przed 100k :(

aptur
08-02-2017, 14:34
Chyba wymiana mirrorboxa w "classicu" będzie droższa, niż drugie body, o ile jeszcze mają części.

Ze dwa lata temu kosztowała 1500 zł.

ewie
11-02-2017, 12:54
dziękuję wszystkim pomoc w podjęciu decyzji. Juz zamowilam i z niecierpliwością czekam na forumowa piątkę :)
pozdrawiam gorąco

tomfoot
12-02-2017, 10:58
Za to na allegro jest 5d podobno z przebiegiem 300 klatek za jedyne 2999 :-) To tak dla wierzących iż jest to lepszy aparat niż mkII mkIII czy mkIV

aptur
12-02-2017, 11:16
Za to na allegro jest 5d podobno z przebiegiem 300 klatek za jedyne 2999 :-) To tak dla wierzących iż jest to lepszy aparat niż mkII mkIII czy mkIV

Nie był praktycznie nigdy używany i zrobił 300 klatek ale za to zdążył odwiedzić serwis trzy lata temu. Może warto zapytać dlaczego? Stan faktycznie bardzo ładny.

becekpl
12-02-2017, 11:54
trafiłem przypadkiem 5d2 w lombardzie
pytam się jaki przebieg, gość na to ze 25k....
tylko się uśmiechnąłem, był bardziej powycierany niż mój 5d3, którego mam od nowości

https://www.olx.pl/oferta/canon-eos-5d-digital-slr-CID99-IDjI8WL.html#861fcf8d77
i ten opis-prawie nie używany:mrgreen:

igor58
12-02-2017, 13:06
tzw. efekt pełnej klatki można zobaczyć na pełnej klatce z zeskanowanego filmu wyjętego z aparatu za 50 zł.

steamhammer
13-02-2017, 15:57
Nie był praktycznie nigdy używany i zrobił 300 klatek ale za to zdążył odwiedzić serwis trzy lata temu. Może warto zapytać dlaczego? Stan faktycznie bardzo ładny.
Chciałem zapytać w powyższym kontekście - Czy przy odczytywaniu tylko stanu licznika zrobionych klatek będzie zanotowany że aparat zaliczył serwis?

Przemasl1985
13-02-2017, 16:39
Nie nie będzie. Historię aparatu można sprawdzić na stronie csi, oczywiście jeśli był serwisowany w Polsce.

aptur
13-02-2017, 18:30
Nie nie będzie. Historię aparatu można sprawdzić na stronie csi, oczywiście jeśli był serwisowany w Polsce.

Zdaje się, że ślad zostaje nawet gdy aparat pojawia się w celu odczytu licznika ale w kontekście tego konkretnego aparatu to trochę wątpliwe. Chyba że sprzedający wykonał 300 zdjęć (w latach 2006-2014), wysłał trzy lata temu do serwisu aby potwierdzić przebieg a teraz sprzedaje. No kurde sam w to nie wierzę :)

becekpl
13-02-2017, 19:22
a zalezy jaki serwis

ewie
24-02-2017, 00:21
Już u mnie jest! Na razie sie pozjanemy, ale już czuję, że to jednak miłość! Jak już wspomniałam, zamowłam na naszej giełdzie 5d od MICHPOK. Bodziaczek przyjechał w stanie idelanym, starannie zapokowany, z dodatkowymi kartami i akumulatorkami. Bardzo dziękuję Michałowi za cierpliwość i pomoc w podejęciu słusznej decyzji.
Już nawet wizualnie sprawia, że 550d zaczyna wyglądać jak zabawka, a robiąc zdjęcia próbne to wrażenie się pogłebia. Sam dzwięk lustra jest taki jakby "cieply" i bardzo przyjemny :)
Oczywiście 550 zawsze zostanie w moim sercu, bo kawał świata ze mna zjdechła i zawsze bedę miała sentyment.

i jeszcze raz bardzo Wam dziekuję za wszystkie porady!

Zowa
24-02-2017, 10:52
Powodzenia i udanych kadrów! ?? Teraz zbieraj kasiorę na kolejne wydatki, bo na 5d się nie skończy, taki urok tego hobby ? :D

mwitek
24-02-2017, 11:54
Tak, to fakt :-) teraz obiektywy :-)