PDA

Zobacz pełną wersję : Polaroid - pomoc w wyborze



izmac90
07-01-2017, 18:16
Witam.

Wiem, że aparat typu polaroid odbiega "trochę" od lustrzanek ale może znajdzie się ktoś obeznany w temacie :)

Poszukuję aparatu w cenie do 1000zł, który oferuje przyzwoitą jakość zdjęć i nie ma wkładów w gigantycznej cenie.
- ma służyć jako atrakcja na imprezach, więc używany będzie we wnętrzach

Rozważam Polaroid Snap lub Polaroid Z2300- może ktoś używał, albo podpowie mi coś innego ?

A może ktoś wie czy istnieje taki Polaroid, który można podłączyć z zewnętrzną drukarką do zdjęć, żeby zamiast drukować wszystkie zdjęcia na wkładach móc niektóre wydrukować na zwykłym papierze fotograficznym ?

Pozdrawiam

eleroo
07-01-2017, 19:10
Do drukowania na drukarce to kup sobie jakąś małpkę cyfrową, do tego polaroida nie potrzebujesz, są nawet takie, co bezprzewodowo na drukarke przesyłają wybrana fotkę.

Jeśli zaś chodzi o same aparaty na film natychmiastowy, to na imprezy najbardziej chyba sie nadają te z serii instax mini, aparay tanie, wkłady tanie, jakośc zdjęć całkiem okej, sprawa typowo imprezowa.

Te polaroidy, które wymieniłeś to sa cyfrówki z wbudowaną drukarką. Tam nie ma filmu natychmiastowego. Jeśli chcesz "prawdziwe" polaroidy to albo kupujesz jakąś sześćsetkę i wkłady Impossible (aparaty tanie jak barszcz, wkłady koło stówki za 8 zdjęć) albo idziesz w Fuji instax mini (aparaty tanie i wkłady tanie, ale fotki wielkości karty kredytowej, jakość filmu bardzo okej) - na imprezy doskonałe. Są też Fuji instax wide, na duże zdjęcia (wielkość dwóch małych sklejonych razem), ale aparaty to krowy wielkie :) Oczywiście wybór aparatów jest dużo większy, bardzo fajny aparat na instaxy mini wypuściło ostatnio Lomography, mają też aparat na szerokie filmy Fuji, nie są to bardzo tanie sprzęty, ale w budżecie się mieszczą.

Edit: Przypomniało mi się, że możesz kupić same "drukarki polaroid" zarówno na Zinki Polaroida jak i na Instaxy Mini Fuji. Działa to tak, że robisz fotkę czym popadnie i przesyłasz do drukarki i ona Ci to drukuje. Ta Polaroida na tym papierze Zink, ta od Fuji naświetla fotkę na filmie. Chociaz na impreze to jednak lepiej chyba aparat,k bo jak ludziki zaczną z telefonów wysyłac na te drukarki to nie nadążysz wkłądów wymieniać ;)