PDA

Zobacz pełną wersję : Video Konwerter/Joiner z opcją miekkich przejść między ujęciami



siudym
02-01-2017, 09:53
Jest sporo programów nawet darmowych, które umożliwiają łączenie wielu ujęć video i przekonwertowanie go do dowolnego formatu. Jednak czy jest jakiś soft tego typu, który posiada możliwość aby miękko połączyć pliki video? Zwyczajnie przejścia aby były płynne jedno w drugie.

Wiadomo, że zaawansowany soft do montażu to posiada, ale mnie ciekawi czy jest coś prostego w miarę - najlepiej darmowe, ale niekoniecznie.

adawro
02-01-2017, 14:11
"OpenShot" - Darmowe proste i ma funkcję przejść

siudym
05-02-2017, 11:47
OpenShot calkiem ciekawy, niestety ciagle sie wiesza :/ Ale za to znalazlem naprawde stabilny i takze mega prosty VSDC Free Video Editor. Nawet nie spodzewalem sie, ze jest tak dobry :)

janpur
05-02-2017, 18:11
OpenShot calkiem ciekawy, niestety ciagle sie wiesza :/ Ale za to znalazlem naprawde stabilny i takze mega prosty VSDC Free Video Editor. Nawet nie spodzewalem sie, ze jest tak dobry :)

Jest autentycznie za darmo?

siudym
06-02-2017, 08:24
hmm wszędzie pisze, ze darmowy
VSDC Free Video Editor 5.7.3.644 - dobreprogramy (http://www.dobreprogramy.pl/VSDC-Free-Video-Editor,Program,Windows,39919.html)

Na jego stronie także.

janpur
06-02-2017, 20:44
Moj XP32 nie dal rady.

the.watcher
11-02-2017, 20:14
Masz też CAŁKOWICIE darmowy program profesjonalny, do niedawna za $1000, Davinci Reslove. Jestem fanem tego softu, jedno z najlepszych na rynku narzędzi do gradingu, pomimo że free :D

Swoją drogą, nie wiem czy wiesz, że łączenie cięć fade'm (na miękko) służy głównie do maskowania błędów montażowych (np. łączenie tych samych planów, powinna być różnica min, dwóch/trzech planów w sąsiadujących klipach). Zauważ, że we współczesnym kinie nie stosuje się w ogóle fade'ów tylko tnie na ostro (z zachowaniem osi akcji/kontaktu i kierunku panoramowania). Rodzaj cięcia, to też środek wyrazu: through-black, through-white to upływ czasu i/lub zmiana miejsca, sharp-cut to stałość miejsca i czasu, flash - zazwyczaj łączenie jednej sceny z wyciętym kawałkami, dla zamaskowania szarpnięć itp.