PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnętrzny dysk USB 3,0 PROBLEM



Kosmo
20-12-2016, 13:29
Witam

Kilka dni temu dokupiłem drugi zewnętrzny Dysk USB3.0. Żeby nie było problemów kupiłem drugi identyczny jaki już mam. Pierwszy dysk od roku śmiga super i nigdy nie było problemu.
Problem jest z podłączeniem tego nowego.
Jak komp jest odpalony (Win7) i podepnę dysk to wykrywa go i działa. Gdy jednak wyłączę kompa i chcę go odpalić ponownie - wisi. Odpala się pierwsza strona startowa. W prawym dolnym rogu mam oznaczenie B4, potem powinna się odpalić druga czarna i znak zmienia się na A2 i potem już leci windows. Jednak tak się nei dzieje i komp wisi mi na pierwszej czarnej stronie
Gdy odepnę ten nowy dysk odpala się bez problemu. Jak temu zaradzić ?

Michal
20-12-2016, 13:36
Sprawdź w bios ustawienia dysku startowego, lub zmień literkę dysku w 'menadżer urządzeń'.


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Tom77
20-12-2016, 20:50
Witam

Kilka dni temu dokupiłem drugi zewnętrzny Dysk USB3.0. Żeby nie było problemów kupiłem drugi identyczny jaki już mam. Pierwszy dysk od roku śmiga super i nigdy nie było problemu.
Problem jest z podłączeniem tego nowego.
Jak komp jest odpalony (Win7) i podepnę dysk to wykrywa go i działa. Gdy jednak wyłączę kompa i chcę go odpalić ponownie - wisi. Odpala się pierwsza strona startowa. W prawym dolnym rogu mam oznaczenie B4, potem powinna się odpalić druga czarna i znak zmienia się na A2 i potem już leci windows. Jednak tak się nei dzieje i komp wisi mi na pierwszej czarnej stronie
Gdy odepnę ten nowy dysk odpala się bez problemu. Jak temu zaradzić ?

Sformatuj dysk, zmień port, sprawdź ustawienia autostartu w biosie

niki68
21-12-2016, 00:32
Witam

Kilka dni temu dokupiłem drugi zewnętrzny Dysk USB3.0. Żeby nie było problemów kupiłem drugi identyczny jaki już mam. Pierwszy dysk od roku śmiga super i nigdy nie było problemu.
Problem jest z podłączeniem tego nowego.
Jak komp jest odpalony (Win7) i podepnę dysk to wykrywa go i działa. Gdy jednak wyłączę kompa i chcę go odpalić ponownie - wisi. Odpala się pierwsza strona startowa. W prawym dolnym rogu mam oznaczenie B4, potem powinna się odpalić druga czarna i znak zmienia się na A2 i potem już leci windows. Jednak tak się nei dzieje i komp wisi mi na pierwszej czarnej stronie
Gdy odepnę ten nowy dysk odpala się bez problemu. Jak temu zaradzić ?

Wystarczy zmiana ustawienia w Boot Device Menu (BIOS). Podobnie będzie jak zechcesz uruchomić system z penem :-)
A jeśli to nie to ... poczytaj http://www.fixitpc.pl/topic/16381-problem-ze-startem-systemu-dyski-usb/