PDA

Zobacz pełną wersję : jak połączyć lustrzankę z teleskopem?



pe.en.de
16-12-2016, 16:37
Witam.
Temat dla mnie nowy bo nigdy w życiu nie miałem w ręku teleskopu a obiecałem wnuczce wyprawę rowerową połączoną z obserwacją nieba tudzież przyrody.
No i dylemat - jak podłączyć 5DII do teleskopu? gdzie kupić pierścień pośredni i adapter fotograficzny? I w ogóle to jaki teleskop aby spełniał warunki -
niebo i przyroda:?:

adawro
16-12-2016, 19:33
Może tu:
astrofotografia (http://teleskopy.pl/index.php?cPath=32_279)

pe.en.de
17-12-2016, 00:40
Dzięki, tam jest faktycznie wszystko, może nawet aż za dużo, teraz mój dylemat : teleskop czy luneta?
Prawdopodobnie parę razy użyję ten sprzęt ale co wybrać aby nie przesadzić z ceną a żeby nie było też tak iż nie spełni on oczekiwań początkującego?
A może początkującemu wystarczy cokolwiek?

kmeg
17-12-2016, 08:21
Szukaj używanego, to jest typ sprzętu, który się szybko nudzi i ludzie się go pozbywają bo leży nieużywany - sam tez możesz być takim przypadkiem.

mago83
18-12-2016, 01:24
Witam.
Temat dla mnie nowy bo nigdy w życiu nie miałem w ręku teleskopu a obiecałem wnuczce wyprawę rowerową połączoną z obserwacją nieba tudzież przyrody.
No i dylemat - jak podłączyć 5DII do teleskopu? gdzie kupić pierścień pośredni i adapter fotograficzny? I w ogóle to jaki teleskop aby spełniał warunki -
niebo i przyroda:?:

Wszystko zależy od tego co Pan chce pokazać wnuczce. Czy to będzie szeroki kadr czy też wąski z zawartym pojedynczym obiektem głębokiego nieba (DS).
Tak czy siak potrzebny jest dodatkowo montaż paralaktyczny, np. eq3-2 z prowadzeniem nada się do szerokich kadrów (krótkie ogniskowe) a z kolei Heq5 już do dłuższych. To z kolei przeszkodzi w wyprawie rowerowej ponieważ każdy z montaży jest dosyć ciężki i trudny w tego typu wyprawach.
Wracając do pytania, czym podłączyć lustrzankę do teleskopu, są odpowiednie adaptery eos-T2 pasujące do wielu wyciągów 2" w teleskopach np. marki Sky Watcher.

ezzo
23-01-2017, 10:19
A czy ktoś z kolegów lub koleżanek dysponuje może takim sprzętem? Jak się sprawuje w praktyce?