PDA

Zobacz pełną wersję : problem z lampą



restromaniak
16-12-2016, 14:17
Witam.
Mam pytanie odnośnie doświetlania postaci na sali tanecznej podczas wesela.
Zazwyczaj i w sumie nadal gości, oraz parę młodą doświetlam odbitym światłem lampy błyskowej z pozycji body, lub halogenami ze statywu.
Ostatnio próbowałem użyć 2 lamp z wyzwalaczami. Pierwsza lampa jako światło kontrujące z za pleców fotografowanych postaci na statywie, a druga lampa z body jako światło odbite.
Powszechna technika używana przez wielu fotografów, ale ja mam z nią problem. Podczas takiej techniki mam wrażenie że lampa z body traci znacznie na mocy.
Te same ustawienia dają fajne odbicie światła i doświetlenie postaci przy wyłączonej lampie kontrującej, przy włączonej kontrze postaci są niedoświetlone.
Obydwie lampy mam ustawione w trybie ettl i obydwie tej samej marki yn568exII.
Jakieś sugestie?

tlustyx
16-12-2016, 17:41
...w trybie ettl ...
To jest twój problem.
Przełącz na tryb M, o ettl-u zapomnij ;)

Leon007
18-12-2016, 00:00
Albo skoryguj lampę na aparacie mocno na +, jeśli zależy Ci na TTLu.

forfiter
28-01-2017, 23:51
Wystarczy, że poeksperymentujesz z odpowiednim zmniejszeniem mocy lampy kontrującej na statywie ;)

Fotosz
16-02-2017, 13:31
Ja tak bardzo często robię ale wtedy tylko tryb M. TTL strasznie się wtedy gubi... Jest trochę kręcenia pokrętłem ale po kilku fotach już będziesz wiedział jaką moc lampy głównej ustawić w zależności od czego odbijasz :) Po całej nocy focenia najbardziej mnie boki kciuk od pokrętła mocy lampy :D