PDA

Zobacz pełną wersję : [pikczer] JVC Jazz Festival 2006



Pikczer
07-12-2005, 22:34
Tak jak obiecalem pokazuje swoje wypociny ze wspanialego, wczorajszego koncertu basisty Richarda Bona.

Milego ogladania.

Pikczer
07-12-2005, 22:35
I jeszcze jedno

Pikczer
07-12-2005, 22:35
i jeszcze...

Pikczer
07-12-2005, 22:37
kolejne :)

Pikczer
07-12-2005, 23:05
oraz takie

Pikczer
07-12-2005, 23:20
Moze cos w pionie :)

macieq
07-12-2005, 23:22
WOW
Piękne!!!

Pikczer
07-12-2005, 23:28
WOW
Piękne!!!

Dziekuje :oops:

Tomasz Golinski
07-12-2005, 23:30
Nieźleście się zsynchronizowali z postami :>

macieq
07-12-2005, 23:31
robione tym 17-40L ??

Pikczer
07-12-2005, 23:41
Nieźleście się zsynchronizowali z postami :>

Nie bede sie wdawac w ta prowokacje, bo jest delikatnie mowiac niesmaczna :neutral:

Pikczer
07-12-2005, 23:42
robione tym 17-40L ??

Nie, to juz test nowego szkielka 24-70L. I mysle, ze zdalo swoj egzamin - nawet jak mydli i ma CA :p

Tomasz Golinski
07-12-2005, 23:45
Nie bede sie wdawac w ta prowokacje, bo jest delikatnie mowiac niesmaczna :neutral:
Jaka prowokacja? Mi chodzi tylko o to, że wrzuciliście zdjęcia prawie w tym samym czasie. Twoje ostatnie o 22:20, a macieq o 22:19.

PS. Przy okazji zmienie tytuł na regulaminowy.

Jac
07-12-2005, 23:46
Nie bede sie wdawac w ta prowokacje, bo jest delikatnie mowiac niesmaczna :neutral:
a co w tym niesmacznego ze prawie jednoczesnie powstaja dwa watki na ten sam temat... :-)

zdjecia b.fajne... podobaja sie... ale poza pionowym CZ-B to sa taki same jak inne.. choc poprawne ;-)

EDIT: pierwsze OK, drugie fajnie by bylo jak by z gory zdjecia zamknal gryf (chyab, no wiesz to wioslo ze strunami), trzeci i czwarte braklo instrumentu z dolu, piate jest OK szoste super...

Pikczer
07-12-2005, 23:54
Jaka prowokacja? Mi chodzi tylko o to, że wrzuciliście zdjęcia prawie w tym samym czasie. Twoje ostatnie o 22:20, a macieq o 22:19.

PS. Przy okazji zmienie tytuł na regulaminowy.

Przepraszam, ale pomylily mi sie znaczki i zamiast puscic oczko jest NEUTRAL :oops:


ps
bardzo dziekuje

Pikczer
07-12-2005, 23:55
a co w tym niesmacznego ze prawie jednoczesnie powstaja dwa watki na ten sam temat... :-)


A Ty co.... papuga Tomka jestes :mrgreen:

Pikczer
08-12-2005, 00:07
No to jeszcze z innego kata...

adamek
08-12-2005, 00:12
oo.
Ostatnie najciekawsze. Ładnie zakomponowane górne światło.

Pikczer
08-12-2005, 00:17
Moze kiepskie artystycznie, ale ta gitarka..... te słoje...

Jac
08-12-2005, 00:22
A Ty co.... papuga Tomka jestes :mrgreen:
pan kaze sluga musi ;-)...

Pikczer
08-12-2005, 00:24
pan kaze sluga musi ;-)...

tiaaa...

dzieki, pozdrawiam

Pikczer
08-12-2005, 10:51
Moze jeszcze dzis ze dwa dodam do tej galerii.

ps
jak cos znajde fajnego

Pikczer
08-12-2005, 11:05
oo.
Ostatnie najciekawsze. Ładnie zakomponowane górne światło.

dzieki, mam jeszcze jakies z faknym "blyskiem", moze podesle

DoMiNiQuE
08-12-2005, 11:12
dzieki, mam jeszcze jakies z faknym "blyskiem", moze podesle

nie ma to jak nabijanie postow :mrgreen:

Jurek Plieth
08-12-2005, 11:23
Nie, to juz test nowego szkielka 24-70L. I mysle, ze zdalo swoj egzamin - nawet jak mydli i ma CA :p
Przy największej dziurze każdy obiektyw ma CA.

Smaczny
08-12-2005, 11:32
Mi się bardzo podobają dwie foty: czarno-białe pionowe oraz zbliżenie gitarki ("słoje").

Pikczer, domyślam się, że wykorzystywałeś górny zakres ogniskowych swojego zooma? Jakie ISO? Czy brakowało Ci jasności obiektywu? No i na koniec, czy nie sądzisz, że "zwykłe" 85/1.8 mimo wszystko lepiej by się sprawdziło na takim koncercie z uwagi na światło i odrobinę większy zasięg?

Pikczer
08-12-2005, 13:33
Pikczer, domyślam się, że wykorzystywałeś górny zakres ogniskowych swojego zooma? Jakie ISO? Czy brakowało Ci jasności obiektywu? No i na koniec, czy nie sądzisz, że "zwykłe" 85/1.8 mimo wszystko lepiej by się sprawdziło na takim koncercie z uwagi na światło i odrobinę większy zasięg?

Zakres - uzywalem zarowno 24 jak i 70 (po srodku tez :)
Zdjecia, ktore zamiescilem sa w wiekszosci z 70mm ale robilem na wszystkich ogniskowych.

ISO 800

Nie brakowalo mi jasnosci. Scena byla dobrze oswietlona i f2.8 w zupelnosci wystarczylo.

Ja za stalkami nie przepadam. W szczegolnosci gdy zdjecia trzeba robic szybko i nie ma czasu na zastanowienie sie, lepsze sa zoomy. obok mnie siedzial kumpel i cykal 85 f1.8. Moze pokaze jak mu wyszlo.
Ja siedzialem w pierwszym rzedzie i uwazam, ze ogniskowa 85 z cropem z tej odleglosci, to za duzo. Mialem 50 f1.8, ale jak widzisz wystarczylo mi 24-70.

Smaczny
08-12-2005, 13:51
obok mnie siedzial kumpel i cykal 85 f1.8. Moze pokaze jak mu wyszlo.
Świetnie, byłoby super zobaczyć też zdjęcia z 85/1.8!

karczmarz
08-12-2005, 22:55
Witam,

technicznie zdjęcia bez większych zarzutów, ale czegoś im brak. no tak, ale moje nawet technicznie są nie tego ;-)
jednym słowem, ładny dokument. gratuluję

jarek

Pikczer
09-12-2005, 10:23
technicznie zdjęcia bez większych zarzutów, ale czegoś im brak. no tak, ale moje nawet technicznie są nie tego ;-)


Powiem czego im brak... doswiadczenia :-P

borysx
09-12-2005, 10:44
Moi faworyci, foto czarno-biale swietna plastycznosc (i pomyslec ze to zoom;-)) podoba mi sie, i 4 fajna "cytryna"

Pikczer
11-12-2005, 18:14
kabelek...

Pikczer
11-12-2005, 18:14
dmuchacz...

Pikczer
11-12-2005, 18:15
grupowe...

bebop
19-12-2005, 09:59
czarno-białe ze światełkiem najciekawsze dla mnie. reszta niestety obarczona bólem kąta fotografowania i obcinania co popadnie (gryf, człowiek etc.). fotopasów nie dawali? pod sceną jest jednak większe pole do popisu.
a w kwestii słojów na gitarze to chyba to nie jest monolit, więc jaracie się Panowie jakąś 1cm naklejką na korpus :-) 90-letnie [baczność] słoje [/spocznij] to Ci mogę na kontrabasie pokazać. :lol:

Pikczer
19-12-2005, 10:55
czarno-białe ze światełkiem najciekawsze dla mnie. reszta niestety obarczona bólem kąta fotografowania i obcinania co popadnie (gryf, człowiek etc.). fotopasów nie dawali? pod sceną jest jednak większe pole do popisu.
a w kwestii słojów na gitarze to chyba to nie jest monolit, więc jaracie się Panowie jakąś 1cm naklejką na korpus :-) 90-letnie [baczność] słoje [/spocznij] to Ci mogę na kontrabasie pokazać. :lol:

Jaramy sie tym, co lubimy. O gustach sie nie dyskutuje. A firma, ktorej to jest gitara specjalizuje sie wlasnie w tego typu sprzetach. Cacka te zas, robione na zamowienia potrafia kosztowac spore pieniazki. Tak jak sprzety fotograficzne, ktorymi jaramy sie na tym forum.
Jeden po prostu lubi sloje a inny sloiki :p

bebop
19-12-2005, 11:32
Jaramy sie tym, co lubimy. O gustach sie nie dyskutuje.

to chyba coś nowego.


A firma, ktorej to jest gitara specjalizuje sie wlasnie w tego typu sprzetach. Cacka te zas, robione na zamowienia potrafia kosztowac spore pieniazki. Tak jak sprzety fotograficzne, ktorymi jaramy sie na tym forum.

nie robi to na mnie wrażenia, może jak zwolennik instrumentu, który brzmi sam z siebie i z umiejętności muzyka a nie następnych 30kg w postaci kolumny i wzmacniacza, nie widzę w tym nic więcej niż kawałka drewna przypominającego pagaj. w kwestii natury pieniężnej to kontrabasy lutnicze zaczynają się od sum (w Polsce) odpowiadających 1D_N, górnej granicy w kwestii lutników zagranicznych nie ma.


Jeden po prostu lubi sloje a inny sloiki :p

zdecydowanie tak. a w kwestii obiektywu to jakoś 24-70L mnie nie poraził. ot zoom. z tego co pokazywali inni tamronem to powiedziałbym że podobnie.

Pikczer
19-12-2005, 11:48
to chyba coś nowego.



nie robi to na mnie wrażenia, może jak zwolennik instrumentu, który brzmi sam z siebie i z umiejętności muzyka a nie następnych 30kg w postaci kolumny i wzmacniacza, nie widzę w tym nic więcej niż kawałka drewna przypominającego pagaj. w kwestii natury pieniężnej to kontrabasy lutnicze zaczynają się od sum (w Polsce) odpowiadających 1D_N, górnej granicy w kwestii lutników zagranicznych nie ma.



zdecydowanie tak. a w kwestii obiektywu to jakoś 24-70L mnie nie poraził. ot zoom. z tego co pokazywali inni tamronem to powiedziałbym że podobnie.

Bepop, odnosze wrazenie, iz Twoje komentarze na temat moich fotek (i nie tylko), to nic innego jak chec odreagowania za moja wypowiedz a propos Twoich zdjec dziecka, ktora byla zreszta wypowiedzia czysto subiektywna a nie techniczna :o Domyslam sie, ze po 2 tygodniach "wiszenia" na forum dopiero wczoraj je zauwazyles i to zaraz po mojej wypowiedzi 8-)
Jesli jestes na tyle niedojrzaly, aby nie umiec zniesc krytyki, to nie wystawiaj fotek i nie wyzywaj sie na tych, co maja odmienne zdanie niz Twoje :idea:
Ciesze sie, ze nie podoba Ci sie moj 24-70L, ciesze sie, ze masz gdzies firme, ktora robi jedne z najlepszych gitar basowych na swiecie (a nie kontrabasy czy akordeony :evil: ) i ciesze sie, ze nie widziales chocby pana Victora Wootena, w akcji i co potrafi zrobic z basem, bo bys na zawal walnal :cool:

ps
jesli masz jeszcze ochote cos "madrego" pisac nie na temat zdjec, to wal na PM nie zasmiecajac watku i nie nabijajac sobie licznika.

bebop
19-12-2005, 12:10
widzisz Pikczer, bas nie musi mi się podobać, szczególnie jeżeli patrzę na zdjęcia, gdzie ucinasz mu główkę. a to że podoba mi się jedno konkretne zdjęcie z tych które zaprezentowałeś z koncertu to jest odreagowywanie? pochlebiasz sobie. w kwestii obiektywu to jest to wyłącznie kwestia tego, że na zdjęciach webowych ciężko ocenić obiektyw typu zoom - rożnice między tamronem a canonem L w takich małych obrazkach nie są mordercze. wyluzuj.

Pikczer
19-12-2005, 12:38
widzisz Pikczer, bas nie musi mi się podobać, szczególnie jeżeli patrzę na zdjęcia, gdzie ucinasz mu główkę. a to że podoba mi się jedno konkretne zdjęcie z tych które zaprezentowałeś z koncertu to jest odreagowywanie? pochlebiasz sobie. w kwestii obiektywu to jest to wyłącznie kwestia tego, że na zdjęciach webowych ciężko ocenić obiektyw typu zoom - rożnice między tamronem a canonem L w takich małych obrazkach nie są mordercze. wyluzuj.

szkoda gadac, pozdrawiam.

Pikczer
19-12-2005, 12:51
w kwestii obiektywu to jest to wyłącznie kwestia tego, że na zdjęciach webowych ciężko ocenić obiektyw typu zoom - rożnice między tamronem a canonem L w takich małych obrazkach nie są mordercze. wyluzuj.

Pomyliles watki 8) Ja tu pokazuje foty a nie reklamuje gitare czy obiektyw. To, ze ktos zapytal sie czym robilem i czy jestem zadowolony, to chyba nic zlego mu odpowiedziec ???
A jesli na zdjeciach webowych ciezko oceniac jakosc obiektywu, to dlaczego go oceniasz :shock:
Ja widze zdjecia 1:1 nieobrabiane i mam do tego prawo, a Ty?? Trzymaj sie swojej tezy i nie oceniaj jak nie zobaczysz 1:1 :idea:

PS
PISZ JUZ NA PRIVA PROSZE I NIE ZASMIECAJ WATKU I NIE NABIJAJ SE LICZNIKA. DZIEKUJE :idea:

Pikczer
26-04-2006, 20:17
A w poniedzialek w Sali Kongresowej, goscila pani Dianne Reeves.
Koncert nawet mnie pozytywnie zaskoczyl, tylko kobitka troszke sie posunela ;-)

ps
ale glosik, to ona ma... :rolleyes:

A oto kilka fotek.
1. Panowie wspomagajacy.

Pikczer
26-04-2006, 20:18
2. a teraz czarny :mrgreen:

Pikczer
26-04-2006, 20:20
3. i razem...

Pikczer
26-04-2006, 20:22
No i razem z Pania...

Pikczer
26-04-2006, 20:23
No i sama Dama :p

Pikczer
26-04-2006, 20:25
A tak to wygladalo z daleka... fajne kolorki byly.

FOTOGRAF
26-04-2006, 20:49
i 5 postow przybylo :mrgreen: polacz je w jeden post ;-)
w 1 przeszkadza mi ten glosnik na pierwszym planie
2. szkoda obcietych nug oraz stolika
w 3 tez przyczepilbym sie tego stolika czy jak on sie nazywa ;-)
w 4 to nie widzi mi sie stolik, obciete nogi oraz glowa tej pani taka jakos nie ostra ? :|
5 bardzo fajna, szkoda tylko tych glosnikow na pierwszym planie, gdyby nie one to fotka byla by extra a tak to tylko jest bdb ;-)

Pikczer
26-04-2006, 20:55
i 5 postow przybylo :mrgreen: polacz je w jeden post ;-)
Nie chodzilo mi o nabijanie licznika, ale jak podlaczam kilka fotek, to sie nie wyswietlaja - tylko same linki sa :-|


w 1 przeszkadza mi ten glosnik na pierwszym planie
2. szkoda obcietych nug oraz stolika
w 3 tez przyczepilbym sie tego stolika czy jak on sie nazywa ;-)
w 4 to nie widzi mi sie stolik, obciete nogi oraz glowa tej pani taka jakos nie ostra ? :|
5 bardzo fajna, szkoda tylko tych glosnikow na pierwszym planie, gdyby nie one to fotka byla by extra a tak to tylko jest bdb ;-)

A co do reszty... coz, taki tam krotki fotoreportarz, nic specjalnego, ale pokazac chcialem - moze kogos zainteresuja :sad: Ale dzieki za wnikliwa odpowiedz.

stdanielo
26-04-2006, 21:36
i 5 postow przybylo :mrgreen: polacz je w jeden post ;-)
to i ja sobie jeden dobiję, jak powiem kolegom to będą zazdrościć


w 1 przeszkadza mi ten glosnik na pierwszym planie
wg. mnie buduje plan i dzięki niemu zdjęcie nabiera wymiaru i nie jest płaskie


2. szkoda obcietych nug oraz stolika
a mi nie szkoda nóg bo nie one są tematem zdjęcia


w 3 tez przyczepilbym sie tego stolika czy jak on sie nazywa ;-)
jw.

w 4 to nie widzi mi sie stolik, obciete nogi oraz glowa tej pani taka jakos nie ostra ? :|

fakt mogła by być ostrzejsza


5 bardzo fajna, szkoda tylko tych glosnikow na pierwszym planie, gdyby nie one to fotka byla by extra a tak to tylko jest bdb ;-)

też mi szkoda tych głośników ;) po cholere je tam wstawiali?! to jakiś koncert był czy co?

jakby nie patrzyć jest to reportarz i to całkiem przyzwoity, pozdrawiam

FOTOGRAF
26-04-2006, 21:43
nóg [COLOR=Black]
dzieki za poprawke ;-)




też mi szkoda tych głośników ;) po cholere je tam wstawiali?! to jakiś koncert był czy co?

no bylo to koncert ;-) chodzilo mi bardziej o to czemu sa one tak widoczne. np. u mnie w miescie to glosniki sa podczepione do sufitu oraz po bokach poustawiane, i jak patrzalem na fotki miejscowych fotoreporterow :| to nie byly ich widac



jakby nie patrzyć jest to reportarz i to całkiem przyzwoity, pozdrawiam

patrzac na to jako na reportarz to jest berdzo dobry.

Pikczer
27-04-2006, 06:40
no bylo to koncert ;-) chodzilo mi bardziej o to czemu sa one tak widoczne. np. u mnie w miescie to glosniki sa podczepione do sufitu oraz po bokach poustawiane

W Kongresowej zawsze glosniki masz ustawione w miejscu gdzie najczesciej stoja fotoreporterzy, ale to tez ma swoj urok. Bo jak napisaliscie - to w koncu koncert byl :)

perqsista
27-04-2006, 09:23
Technicznie do tej serii nie mam się czego czepiać. Pasowały by do JazzForum lub do innego tygodnika. Subiekywnie brakuje mi w tych fotkach trochę szaleństwa i kombinowania. Bardziej podobała mi się Twoja seria z Richardem Bona. Fakt, że ekipa Dianki grała bardzo grzecznie i elegancko (przynajmniej tak się domyślam) i mogły wystąpić uzasadnione trudnosci w wychwyceniu ciekawej chwili i grymasów. Nie mniej na jednym zdjeciu Ci się to udało :) (nr 2).

Pikczer
27-04-2006, 20:12
Technicznie do tej serii nie mam się czego czepiać. Pasowały by do JazzForum lub do innego tygodnika. Subiekywnie brakuje mi w tych fotkach trochę szaleństwa i kombinowania.

Wlasnie... to jest to, o co chodzi w fotografii artystycznej. Jednak podczas zwyklego (nie pozorowanego) koncertu, zrobic fajna fotke (czyt. artystyczna) nie jest latwo i czesto z nawet 200 zdjec ciezko taka wybrac. Ale po to sie chodzi, aby na takie trafic :razz:

SimOn!
27-04-2006, 20:20
no bylo to koncert ;-) chodzilo mi bardziej o to czemu sa one tak widoczne. np. u mnie w miescie to glosniki sa podczepione do sufitu oraz po bokach poustawiane, i jak patrzalem na fotki miejscowych fotoreporterow :| to nie byly ich widac

Bo te glosniki musza byc w takim miejscu, ta sa tzw odsluchy - dla artsty zeby slyszal co gra. Na kazdym koncercie cos takiego sie instaluje.


Co do fotek to sa klasyczna dokumentacja w dobrym wykonaniu. I jak mniemam o to chodzilo. :smile:

Pikczer
27-04-2006, 20:31
Co do fotek to sa klasyczna dokumentacja w dobrym wykonaniu. I jak mniemam o to chodzilo. :smile:

Chodzilo o czysty fotoreportarz, a jak do tego sie podoba, to sie bardzo ciesze :-P ... dzieki.

Pikczer
31-10-2006, 13:38
Witam,
w ta niedziele odbyl sie w Sali Kongresowej JVC Jazz Festival 2006.
3 x Bass - tzn. 3 zespoly m.in. Richard Bona :)
Niestety nie bylo mozna fotografowac trzeciego zespolu :(

http://jettstudio.pl/mars/jvc/

ps
prosba do adminow o zmiane tytulu na JVC Jazz Festival 2006

perqsista
31-10-2006, 14:57
Nie ma za brdzo czego glądać-otwarłem stronę w mozilii rozdz. 1024x768 , nie ma paska przewijania pomimo że strona się nie miesci na ekranie, nie mogę znaleźć nawigacji widze tylko fragment 1 zdjęcia....

Pikczer
31-10-2006, 15:01
Nie ma za brdzo czego glądać-otwarłem stronę w mozilii rozdz. 1024x768 , nie ma paska przewijania pomimo że strona się nie miesci na ekranie, nie mogę znaleźć nawigacji widze tylko fragment 1 zdjęcia....
Niestety tak to sie pokazuje pod ta rozdzielczoscia :twisted:
Przyciski przewijania sa umieszczone w prawym dolnym rogu.
Ale jak ich nie widzisz, to nacisnij ENTER - powinien sie wlaczyc slideshow, ktory sam bedzie zmieniac fotki.
Strzalki <– i –> tez przewracaja na nastepny slide.

robertdaz
03-11-2006, 14:39
Ładne, cieple, nieprzerysowanie zdjecia. Przyjemna reporterka w klimacie...

Pikczer
03-11-2006, 16:47
Ładne, cieple, nieprzerysowanie zdjecia. Przyjemna reporterka w klimacie...
Dzieki - rzeczywiscie tez je tak odbieram. Niestety nie ma tam zadnych rodzyneczkow, ale jak ktos sie interesuje tematem, to chociaz milo popatrzec ;)