PDA

Zobacz pełną wersję : canon 100d lampa błyskowa iskrzy



arczik87
04-12-2016, 16:44
Cześć, kupiłem canona 100d. Niestety lampa podczas focusowania jest głosna i buczy jak jarzeniówka.

CZy to normalne czy aparat jest niesprawny?

Pozdrawiam, Artur!

r_m
04-12-2016, 17:04
Nie wiem jak Ty, ale ja zacząłbym od przeczytania instrukcji obsługi. Jeśli przez przypadek zrobisz coś, czego nie możesz robić, możesz uszkodzić sprzęt w ciągu kilku minut, instrukcja opisuje jak, co, i kiedy i po co działa, i czego nie wolno robić, żeby nie zepsuć sprzętu.
Jak znajdziesz instrukcję, poczytaj o ustawianiu ostrości, i wspomaganiu ustawiania ostrości w tym aparacie, jak przeczytasz, napisz czego się dowiedziałeś, może przyda się innym ;) (innymi słowami: odpowiedź na Twoje pytanie masz w instrukcji)

Tom77
04-12-2016, 22:01
Cześć, kupiłem canona 100d. Niestety lampa podczas focusowania jest głosna i buczy jak jarzeniówka.

CZy to normalne czy aparat jest niesprawny?

Pozdrawiam, Artur!

Sklep czy używka ?

arczik87
04-12-2016, 22:04
Aparat jest nowy, kupiłem wczoraj w Media Markt. Prosto z pudła, pierwszy raz użyłem dziś. Zadzwonię jutro do serwisu canona i się dowiem.

Tom77
04-12-2016, 22:10
Aparat jest nowy, kupiłem wczoraj w Media Markt. Prosto z pudła, pierwszy raz użyłem dziś. Zadzwonię jutro do serwisu canona i się dowiem.

Przeczytaj instrukcję

arczik87
04-12-2016, 22:39
W instrukcji stoi że lampa będzie wysyłać serię naświetleń, zapewne do ustalenia jakości odpowiednij, niestety nie ma tam nic o buczącym dzwięku:/

--- Kolejny post ---

Jest też mowa o dzwięku podczas ustawiania af:) (Spust wciskany do połowy)

salas
04-12-2016, 22:52
no wow :mrgreen: a myślisz, że po co Ci mówił żebyś instrukcje czytał :lol:

Tom77
04-12-2016, 23:03
W instrukcji stoi że lampa będzie wysyłać serię naświetleń, zapewne do ustalenia jakości odpowiednij, niestety nie ma tam nic o buczącym dzwięku:/

--- Kolejny post ---

Jest też mowa o dzwięku podczas ustawiania af:) (Spust wciskany do połowy)

Jak sobie wyobrażasz błyskać tak szybko i nie buczeć ?

arczik87
04-12-2016, 23:16
Panowie, to jest moja pierwsza własna lustrzanka, więc proszę o wyrozumiałość:) Miałem wcześniej sony alpha 200 i tam nic nie buczało, stąd moje przerażenie.
Chcę też podziękować za pomoc i zachęcenie mnie do czytania manuala do aparatu:)

--- Kolejny post ---


Jak sobie wyobrażasz błyskać tak szybko i nie buczeć ?

Kobieta też buczy i trzeba z tym jakoś żyć:) Widzę że CANON zastosował podobną zasadę:)

r_m
05-12-2016, 02:04
Panowie, to jest moja pierwsza własna lustrzanka, więc proszę o wyrozumiałość:) Miałem wcześniej sony alpha 200 i tam nic nie buczało, stąd moje przerażenie.
Każde mignięcie lampy błyskowej to wyładowanie, seria szybkich wyładowań - i słyszysz to co słyszysz.


Kobieta też buczy i trzeba z tym jakoś żyć:) Widzę że CANON zastosował podobną zasadę:)
off topic (zasłyszane od elektryka)
- dlaczego transformator buczy?
- jakbyś miał 50 okresów na sekundę też byś buczał
;)