PDA

Zobacz pełną wersję : Ile dopłacacie aby zrobić zdjęcia ślubne?



Sergiusz
06-11-2016, 00:52
Ile dopłacacie młodej parze aby zrobić zlecenie? :lol: Ja wiem, że to co pod linkiem może podnieść ciśnienie ale to fakt. Fotograf Praga Północ – Zdjęcia Ślubne Praga Północ Warszawa | iPragapolnoc.pl (http://ipragapolnoc.pl/artykul/fotograf-praga-polnoc/102947)

ATBFLASH
06-11-2016, 00:59
Dodaje posta tylko że raz widziałem ogłoszenie pary która pisała ile może jej fotograf zapłacić za "możliwość zrobienia sesji". A w opisie wesela było m.in ze para nadleci helikopterem... znaczy się ledwo koniec z końcem wiązali :) (ŻART) Poza tym wątek jest ,,,, ciekawy :)

tomfoot
06-11-2016, 02:08
Świetna sprawa. Za takie zdjęcia słusznie Abdul dopłaca i każdy powinien. Cud, ze mu jeszcze nikt po masce nie wklepał.

xxkomarxx
06-11-2016, 08:54
Dodaje posta tylko że raz widziałem ogłoszenie pary która pisała ile może jej fotograf zapłacić za "możliwość zrobienia sesji". A w opisie wesela było m.in ze para nadleci helikopterem... znaczy się ledwo koniec z końcem wiązali :) (ŻART) Poza tym wątek jest ,,,, ciekawy :)

To była podpucha dla żartu napisana. Nawet pamiętam kto to wtedy wymyślił :)

aptur
06-11-2016, 09:28
Ja dopłacę nawet 300 euro. Co tam. Nawet faktury nie potrzebuję. Jeden warunek: ślub musi być na Seszelach i młodzi opłacają lot oraz pobyt. Te 300 euro sponsoruję z własnego budżetu asymilacji międzypaństwowej i rozwoju fotograficznego.

xxkomarxx
06-11-2016, 09:49
Ja dopłacę nawet 300 euro. Co tam. Nawet faktury nie potrzebuję. Jeden warunek: ślub musi być na Seszelach i młodzi opłacają lot oraz pobyt. Te 300 euro sponsoruję z własnego budżetu asymilacji międzypaństwowej i rozwoju fotograficznego.

Nie potrzebujesz asystenta, zapłacę 100 ojro :)

jaś
06-11-2016, 10:12
i to jest nowoczesny i kreatywny sposób na biznes, jak się chce to można :mrgeen:

Tom77
06-11-2016, 10:19
Teraz widać jacy rozpuszczeni są fotografowie, niektórzy każą sobie płacić za robienie zdjęć slubnych

italy
06-11-2016, 10:19
. Fotograf Praga Północ – Zdjęcia Ślubne Praga Północ Warszawa | iPragapolnoc.pl


Dla mnie to jako ciekawostka.Nie uważam żeby to była prawda a jedynie wywołanie dyskusji i co niektórym podniesienie ciśnienia.Nie jestem tzw ślubniakiem,ale nigdy, bym nie zapłacił za to żebym mógł dla kogoś pracować.Ja rozumie rynek i jego wymogi, ale ekonomia ekonomią i ni jak się to ma do uzyskania zysków.

aptur
06-11-2016, 10:34
Jak ktoś z was mieszka w pobliżu to można zarobić. Bierzecie koleżankę i przebieracie się za parę młodą. Jak macie firmę foto to jeszcze lepiej. Wystawiacie fakturę usługa fotograficzna a Abdul płaci 200 euro. Myślę, że w godzinę Abdul się wyrobi z sesją. A, zapomniałem że macie jeszcze zdjęcia. Gratis :mrgreen:

mateu-sz
06-11-2016, 12:58
Ja dopłacę nawet 300 euro. Co tam. Nawet faktury nie potrzebuję. Jeden warunek: ślub musi być na Seszelach i młodzi opłacają lot oraz pobyt. Te 300 euro sponsoruję z własnego budżetu asymilacji międzypaństwowej i rozwoju fotograficznego.

aptur ja daje tez 100 jurków i będę nosił za tobą sprzęt ;)

Sergiusz
06-11-2016, 15:51
Ja zawsze zaczynam czytać artykuł od komentarzy oczywiście pomijając złośliwe. Zawsze można się coś ciekawszego dowiedzieć niż z artykułu. Znalazł ktoś może taką ciekawostkę ile Abdul oddaje zdjęć z imprezy?

xxkomarxx
06-11-2016, 16:33
Jak ktoś z was mieszka w pobliżu to można zarobić. Bierzecie koleżankę i przebieracie się za parę młodą. Jak macie firmę foto to jeszcze lepiej. Wystawiacie fakturę usługa fotograficzna a Abdul płaci 200 euro. Myślę, że w godzinę Abdul się wyrobi z sesją. A, zapomniałem że macie jeszcze zdjęcia. Gratis :mrgreen:

Abdul zrobi wszystko za jednym zamachem :)

tomfoot
06-11-2016, 18:18
Ja zawsze zaczynam czytać artykuł od komentarzy oczywiście pomijając złośliwe. Zawsze można się coś ciekawszego dowiedzieć niż z artykułu. Znalazł ktoś może taką ciekawostkę ile Abdul oddaje zdjęć z imprezy?

Abdul nie oddaje zdjęć z imprezy. On tylko za nie płaci. Zdjęcia musi oddać klient. Czy jakos tak. Abdul jest Chuckiem Norrisem fotografii.

fotna
06-11-2016, 21:17
Tu nic nie jest za darmo - On dostaje pieniądze za wykonanie usługi z projektu (płaci państwo + unia). Młodzi w tym wypadku nie są klientami tylko modelami i za to dostają kasę.
Napiszcie projekt w ramach np: dokumentacji zwyczajów Polaków, mniejszości narodowych, małżeństw międzynarodowych - jak wam to przejdzie - róbcie to samo.
Jest masę takich projektów tylko ludzie się nie chwalą jak wyciągają pieniądze z uni.

ATBFLASH
06-11-2016, 22:45
To była podpucha dla żartu napisana. Nawet pamiętam kto to wtedy wymyślił :)
TAk czy siak nie mogłem nie dopisać czegoś:)

rafels3
07-11-2016, 13:30
Ten temat to też chyba żart. Łącznie z komentarzami:


Robiliśmy na Pradze plener w lipcu tego roku. Wszystko łącznie ze zdjęciami było bezpłatne. Chcieliśmy dać kopertę z tysiakiem ale Abdul odmówił. Jeszcze raz Piękne Dzięki!


W kościele i na weselu ma być 3 fotografów a w plenerze asystent.


Wyjeżdżaliśmy po ślubie na stałe i wszystko dostaliśmy 4 dni po ślubie! 3000 pięknie obrobionych zdjęć.

michalab
07-11-2016, 13:51
Znalazł ktoś może taką ciekawostkę ile Abdul oddaje zdjęć z imprezy?
3000 pięknie obrobionych zdjęć. Ruda Beatka.

piękne!

--- Kolejny post ---

I kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci.. Społeczeństwo.

Sergiusz
07-11-2016, 20:48
Lepiej płacić "za coś" niż rozdawać na przykład zasiłek. Do tego jest zajęcie. Pieniądze też nie idą do młodych a na jakieś inne lub część zlecenia. Kiedyś nazywało się to roboty publiczne i kładli tory albo osuszali bagna. Ale świat się zmienia.

ATBFLASH
10-11-2016, 22:47
Dam 500+ :)

Sergiusz
12-11-2016, 03:18
Mnie zastanawia coś zupełnie innego. Sprawdziłem to dokładnie. Bieg był tego samego dnia co jest założona galeria. Skończył się koło 15 a trzeba jeszcze gdzieś po nim dojechać. Powiedzmy, że Abdul miał 10 godzin na oddanie zdjęć. I oddał 1500 Tyle jest zdjęć w obu galeriach z tego samego dnia. Maraton Warszawski 30 kilometr Praga Północ Warszawa | iPragapolnoc.pl (http://ipragapolnoc.pl/artykul/maraton-warszawski-30/78341) Często gdzieś czytam, że na 300 - 400 zdjęć ze ślubu czeka się i 3 miesiące. Jak taki facet odda 2000 zdjęć w kilka dni to nawet jak nie będzie dopłacał to i tak będzie miał klientów.

rafels3
12-11-2016, 10:11
Takich "pstryków" jak te z maratonu, to można oddać i 10.000 pięć minut po zakończeniu imprezy. Mnie ciekawią te 3000 na drugi dzień po ślubie...

Sergiusz
13-11-2016, 02:57
Ja nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy pomiędzy pstrykiem z maratonu a pstrykiem ze ślubu.

fotna
13-11-2016, 12:46
Wracając do tematu - pomyślcie:
-Ile chcieli byście zarabiać na godzinę? (albo ile zarabia wasz hydraulik)
-Ile wynosi u was strata na wartości sprzętu ( aparat, lampa, obiektywy, komputer, samochód itd) w ciągu roku.
-Ile zużywacie prądu, paliwa itd.
-Ile wydajecie na doszkalanie ( kursy, książki, siedzenie na internecie)
Podliczcie to wszystko i podzielcie prze to co zarobiliście - możne się okaże że większość z was dopłaca do ślubów?

aptur
13-11-2016, 12:57
Ja nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy pomiędzy pstrykiem z maratonu a pstrykiem ze ślubu.

Tak to jest jak się nie posiada wyobraźni.

Sergiusz
13-11-2016, 15:27
Wracając do tematu - pomyślcie:
-Ile chcieli byście zarabiać na godzinę? (albo ile zarabia wasz hydraulik)
-Ile wynosi u was strata na wartości sprzętu ( aparat, lampa, obiektywy, komputer, samochód itd) w ciągu roku.
-Ile zużywacie prądu, paliwa itd.
-Ile wydajecie na doszkalanie ( kursy, książki, siedzenie na internecie)
Podliczcie to wszystko i podzielcie prze to co zarobiliście - możne się okaże że większość z was dopłaca do ślubów?

Ja na to wpadłem jakieś 7 lat temu jak mi cena za zdjęcie zaczęła spadać poniżej 50 zł Wolę zrobić jedno zdjęcie za 20 zł niż 40 po 50 groszy

michalab
14-11-2016, 11:59
Tak to jest jak się nie posiada wyobraźni.

Wygrubienia moje:


Ja nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy pomiędzy pstrykiem z maratonu a pstrykiem ze ślubu.

I wszystko powinno stać się jasne, chyba że ciężko sobie wyobrazić, że zarówno ze ślubu jak i z maratonu można wycisnąć coś więcej niż pstryki. ;-)

Sergiusz
14-11-2016, 23:36
Można się obejść bez wyobraźni kiedy ma się odpowiedni bagaż w postaci intuicji i doświadczenia. I to ostatnie podpowiada mi, że nie warto wyciskać więcej niż ktoś jest w stanie za to dopłacić. Od czasu kiedy podstawowym urządzeniem do przeglądania internetu stał się telefon kryteria oceny zdjęć nieco się zmieniły.

aptur
16-11-2016, 11:13
Co wy tam wiecie...
https://www.olx.pl/oferta/slubny-fotograf-CID49-IDiKLVN.html#e538764d66

Można tanio? Można!

7four
17-11-2016, 12:56
Można się obejść bez wyobraźni kiedy ma się odpowiedni bagaż w postaci intuicji i doświadczenia. I to ostatnie podpowiada mi, że nie warto wyciskać więcej niż ktoś jest w stanie za to dopłacić. Od czasu kiedy podstawowym urządzeniem do przeglądania internetu stał się telefon kryteria oceny zdjęć nieco się zmieniły.

Tylko tego nie zrozumieją osoby oglądające swoje zdjęcia pixel po pixelu na full HD, 4K czy czym tam dysponują, nawet takie które nigdy nie wydrukowały najmniejszego jpg'a prosto z puszki do albumu.

Kolekcjoner
21-11-2016, 14:44
Co wy tam wiecie...
https://www.olx.pl/oferta/slubny-fotograf-CID49-IDiKLVN.html#e538764d66

Można tanio? Można!

No to do dopłacania już niedaleko ;). Ciekawe czy za bilet na busa dla fotografa trzeba dopłacić ;).

aptur
22-11-2016, 16:34
1 zł za zdjęcie ale tylko wtedy gdy się spodobają.
Macie lepszą ofertę?

https://www.olx.pl/oferta/fotograf-gratis-zdjecia-za-1zl-CID49-IDgbFdH.html#b810a26c9e