PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszanie lamp.



EdytaP
04-11-2016, 22:00
Cześć, może mi ktoś powiedzieć, czy nie będzie problemu z mieszaniem lamp różnych producentów? Chciałabym dokupić druga lampę do yongnuo 600ex z której jestem bardzo zadowolona i myślałam na canonem 430ex rt. Yongnuo jest ciut chłodniejsza od Canona w związku z tym właśnie moje pytanie - jaki będzie efekt. Generalnie kupiłabym drugą Yn ale Canon jest mniejszy i czasami można wsadzić do torebki na wszelki wypadek ;) Samo wyzwalanie nie stanowi problemu, tylko chodzi o efekt.

mateu-sz
05-11-2016, 13:21
nie zdaje mi się żeby był to jakiś problem w wielu studiach można spotkać nawet do 3 producentów lamp .

steamhammer
05-11-2016, 15:28
Poza tym stałość temp.światła nawet jednej lampy jest umiarkowana i zmienia się trochę w zależności od siły błysku lub
w zależności od wyeksploatowania palnika.

r_m
05-11-2016, 15:52
Różna temp. barwowa to może być problem, a że w studiach bywa różnie, to najczęściej ma swoje źródło w kolejności zakupów i ilości środków do wydania.

@EdytaP: Być może w Twojej okolicy jest ktoś z 430exIII, lub znajdzie się jakiś sklep, który zgodzi się na dwa błyski próbne?

biodar
05-11-2016, 20:05
Mam trochę podobny zestaw YN 600 ale canona 430 ex II (bez rt) i jak dla mnie nie ma problemu - a dokładnie nie zwróciło to mojej uwagi. Ale tym zestawem nie robiłem np zdjęcia do dowodu. Jak Ci bardzo zależy to pisz na prv to jutro/pojutrze zrobię fotę "czegoś tam" z moim oświetleniem.

bajker83
07-11-2016, 16:33
odradzam takie połączenia, trzymaj się lepiej jednego producenta

zdebik
08-11-2016, 19:37
odradzam takie połączenia, trzymaj się lepiej jednego producenta
Tania chinszczyzna i tak bedzie blyskala jak chce.