PDA

Zobacz pełną wersję : [BATTLE] djtermoz vs Michal-Czuba - zdjecia



muflon
25-04-2006, 16:40
Temat: głębia

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img250.imageshack.us/img250/9219/battle3eu.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img244.imageshack.us/img244/1531/depth2zc.jpg)

hazan
25-04-2006, 20:38
Coś jest nie tak z zdjęcie nr 2 czy mi wzrok nawala ? - a moze to zamierzony efekt??

FOTOGRAF
25-04-2006, 20:54
a wlaciwie to sie zapytam co jest na zdjeciu nr 2?

muflon
25-04-2006, 21:13
a wlaciwie to sie zapytam co jest na zdjeciu nr 2?
No przecież jest w pierwszym poście: głębia :mrgreen:

Aczkolwiek mam pewne podejrzenia, z działki że tak powiem, zawodowej...

stdanielo
25-04-2006, 22:29
nr 2 niestety całkiem skopany technicznie, wygląda jak zrobiony telefonem i do tego krzywo

snowboarder
25-04-2006, 22:46
2-ka rzeczywiscie dosc dziwna...
Gdyby nie okna w tle, to pomyslalbym - rzad serwerow,
a tak chyba szafki w gym'ie lub szkole(?). To krzeslo w tle
troche psuje czystosc kompozycji.
Ogolnie calkiem fajny pomysl, gdyby zdjecie bylo zrobione
porzadnie, ze statywu, z akceptowalnym ziarnem, moze druga
eskpozycja na wypalone tlo i najjasniejsze miejsca...
A tak pierwsze nie ma konkurencji. Choc szczerze moim zdaniem
pierwsze zdjecie nie jest na temat. Widze tam wiele rzeczy,
symetrie, krzywe itd, ale glebia? W takim znaczeniu
(glebia ostrosci) kazde zdjecie jest na temat "glebia".

Zielony
25-04-2006, 22:54
Widze tam wiele rzeczy,
symetrie, krzywe itd, ale glebia? W takim znaczeniu
(glebia ostrosci) kazde zdjecie jest na temat "glebia".

Kurde, tak samo pomyślałem/odbieram to.
Stwierdziłem, że poczekam kilka dni i zagłosuję - jak przemyślę/dopatrzę sprawe.

SimOn!
25-04-2006, 23:24
to drugie foto chyba ma nasladowac troche obraz... no przynajmniej dla mnie tak to wyglada, sadze ze to nie jest techniczne niedopatrzenie a celowy zamiar... choc to raczej oczywiste ;)

bonk
25-04-2006, 23:29
nr 2 niestety całkiem skopany technicznie...
stdanielo patrząc na twojego avatara to stwierdzam ze sam jestes skopany technicznie :mrgreen:
to jedynka jest skopana, tyle ze tematycznie. z tematem ta fotka ma tyle wspolnego co ja z fryzjerem.
dwojka mimo kilku niedociagniec jak najbardziej ok.
pozatym o jakich niedociagnieciach mozna mowic w sotosunku do fotografii artystycznej. jezeli to jest wizja autora to nam od niej wara.
ja glosuje na nr dwa.
mimo kilku zastrzezen ktore do niej posiadam, wydaje mi sie zdecydowanie ciekawsza od dziewczecia siedzącego okrakiem na torach.

bachoo
26-04-2006, 00:58
najwiecej kontrowersji wzbudza zdjecie 2. kazdy widzi tam cos innego. czego innego tam sie doszukuje. Czy jest skopana technicznie - hmm kwestia podejscia do tematu, wlasnej estetyki i upodoban. Czy fotografia musi byc zdjęciem? Ale jak dla mnie 1 - nudna, 2 - no głebia jest ... i co?

Vitez
26-04-2006, 01:29
A moze by w przyszlych ankietach dawac trzecia opcje : "wstrzymuje sie od glosu (komentarz) " ?
Ja sie wstrzymuje bo wg mnie oba niewystarczajaco dobrze uderzaja w temat.

pejot
26-04-2006, 13:12
A jak wszyscy wstrzymają się od głosu? Wtedy następne starcie? "Chleba i igrzysk", krew musi się polać- po bitwie musi być zwycięzca...

Opcja "wstrzymuję się od głosu" trochę wydaje mi się dziwna, bo wystarczy przecież... wstrzymać się od głosu :) A komentarz i tak zostawić można, w wątku.

Przemoc
26-04-2006, 13:31
...........
Opcja "wstrzymuję się od głosu" trochę wydaje mi się dziwna, bo wystarczy przecież... wstrzymać się od głosu :) A komentarz i tak zostawić można, w wątku.

Zgadzam się, nie głosujac wstrzymujesz się od głosu.
A emocje wywoływane przez zdjęcia obrazuje liczba głosujących, można zrobić ranking która bitwa wywołała największy odzew wśród społeczności CB.

arturs
26-04-2006, 22:03
Więc ja się wstrzymuję ;-),pierwsza z głębi ma tylko głębię ostrości (i to niedużą ;-) ) a druga... w sumie nie wiem czy ma głębię

Pozdr
Artur

-=Festyk=-
27-04-2006, 13:10
Ja zagłosowałem na 2.Moim zdaniem bardziej trafiona w temat.

pyciu
27-04-2006, 13:19
pierwsza z głębi ma tylko głębię ostrości (i to niedużą ;-) ) a druga... w sumie nie wiem czy ma głębię

A nieco parafrazując - to słoneczniki Van Gogha to dla Ciebie tylko jakieś tam słoneczniki. No coż, to m.in. siła fotografii, że niesie ze sobą jakiś niedopowiedziany przekaz, stymuluje do szukania kontektu... lub też i nie niesie lub nie każdego (stymuluje).

pzdr.

FOTOGRAF
27-04-2006, 13:19
festyk ty tu nie glosuj tylko szykuj sie bo bedziesz nastepny po edim do bitwy :-)
a zeby nie OT to zaglosowalem na 1 jakos bardziej do mnie trafila :-)

-=Festyk=-
27-04-2006, 14:05
festyk ty tu nie glosuj tylko szykuj sie bo bedziesz nastepny po edim do bitwy :-)
Zwarty i gotowy8-)

MMM
27-04-2006, 16:18
Do tej pory nie zagłosowałem i jakoś nie bardzo mam na to ochotę.
Może dać autorom jeszcze jedną szansę i powiedzmy tydzień na wystawienie nowych zdjęć w tym samym temacie?

SimOn!
27-04-2006, 18:14
Do tej pory nie zagłosowałem i jakoś nie bardzo mam na to ochotę.
Może dać autorom jeszcze jedną szansę i powiedzmy tydzień na wystawienie nowych zdjęć w tym samym temacie?

To nie DOOM tu nie ma 2 zyc :mrgreen: walka to walka.

mxdanish
27-04-2006, 18:19
Szczerze?
Żadne do tematu mi nie leży :(
A technicznie to zdecydowanie pierwsze bo drugie wygąda jak beznadziejny skan lub fotka telefonem

MMM
27-04-2006, 19:48
Już nie przesadzajcie z tym skanem albo telefonem. Po kilku poprawkach może być z tego fajny mroczny klimacik.

FOTOGRAF
27-04-2006, 20:03
Po kilku poprawkach może być z tego fajny mroczny klimacik.
szpitalu psychiatrycznego?

MMM
27-04-2006, 20:09
szpitalu psychiatrycznego?
Na przykład

SimOn!
27-04-2006, 20:26
Czy zdejcie dobre to tylko te: ostre , z super poprawna ekspozycja, kontrastem, saturacja itd itp.??
Bo ja zawsze naiwnie myslalem, ze fotografia jest silnie zwiazana z emocjami i uczuciami... jest odbiciem rzeczywistosci w naszych umyslach... a nie rejestracja obrazow i tyle (no chyba ze ktos jest fotoreporterem i nie ma na to czasu)
To czy sie cos komus podoba czy nie to druga sprawa. Ale mowienie ze cos jest nie na temat przy tak postawionym temacie zadania jest delikanie mowiac glupio mądre ;)

EDIT:
Dodam tlko, ze glosowalem na #2 bo jest inna... troche jak obraz, troche jak senna mara, ma glebie jak dla mnie :)

arturs
27-04-2006, 21:21
A nieco parafrazując - to słoneczniki Van Gogha to dla Ciebie tylko jakieś tam słoneczniki.

Nie... w słoneczniki VG chetnie bym się wpatrywał .. u mnie na ścianie :D , pisałem tylko o moich odczuciach na ten temat, i jak widać po opiniach nie jestem odosobniony
Podr
AS

pyciu
28-04-2006, 11:08
pisałem tylko o moich odczuciach na ten temat, i jak widać po opiniach nie jestem odosobniony

Wiem, że każdy pisze co myśli _osobiście_, a ja z kolei chciałem podnieść głos byście nie skupiali się zbytnio onanistycznie na fotografii, bo z czasem stracicie sens dla którego warto postrzegać świat przez "pryzmat lustra"


Nie... w słoneczniki VG chetnie bym się wpatrywał .. u mnie na ścianie :D

Jeśli Twoje wysublimowanie nie jest na tyle upiorne by megalomanie stawiać na plan pierwszy ... to uderz do OBI czy innego marketu i masz słoneczniki ;)
A oryginał już ktoś ma i z tego co mi wiadomo - nie chce oddać ;)

pzdr

Michal-Czuba
28-04-2006, 18:51
Może dać autorom jeszcze jedną szansę i powiedzmy tydzień na wystawienie nowych zdjęć w tym samym temacie?
Z całym szacunkiem, ale taki jest punkt widzenia autorów, tak postrzegamy z djtermoz'em temat głębi - a to, że nie każdemu się to podoba nie znaczy, że od razu mamy wystawiać nowe foty. Z pewnością nie dla każdego jest to "głębia" - ale jak widać dla nas była.

arturs
28-04-2006, 21:11
Wiem, że każdy pisze co myśli _osobiście_, a ja z kolei chciałem podnieść głos byście nie skupiali się zbytnio onanistycznie na fotografii, bo z czasem stracicie sens dla którego warto postrzegać świat przez "pryzmat lustra"



Wydaje mi się że przesadzasz, każdy napisał co o tym _osobiście_ myśli.. bo co miał napisać? Wydaje mi się, że skoro komentujemy fotografie to trzeba się na nich skupić, czy skupiamy się "onanistycznie" nie wiem :smile:



Jeśli Twoje wysublimowanie nie jest na tyle upiorne by megalomanie stawiać na plan pierwszy ... to uderz do OBI czy innego marketu i masz słoneczniki ;)
A oryginał już ktoś ma i z tego co mi wiadomo - nie chce oddać ;)

Na ścianie mam już słoneczniki, nie z obi co prawda tylko prawdziwą ręczną robotę - wyszywane przez 3 miesiące przez moją żonę...
nie bardzo widzę moje upiorne wysublimowanie i megalomanię ale nie wiem - może jestem zaślepiony - muszę chyba spytać specjalistę :confused: ...


Z całym szacunkiem, ale taki jest punkt widzenia autorów, tak postrzegamy z djtermoz'em temat głębi - a to, że nie każdemu się to podoba nie znaczy, że od razu mamy wystawiać nowe foty. Z pewnością nie dla każdego jest to "głębia" - ale jak widać dla nas była.

I tego się trzymajmy - kto miał zagłosować zagłosował, kto nie to nie - o gustach podobno się nie dyskutuje.. IMHO pomysł wystawienia innych zdjęć nie jest tu na miejscu..

Pozdrawiam
Artur

Michal-Czuba
03-05-2006, 12:19
Szczerze mówiąc wynik mnie trochę zaskoczył, bo gdy zobaczyłem zdjęcie djtermoz-a stwierdziłem, że chyba nie mam szans :) A tu masz. Dzięki :)

djtermoz
03-05-2006, 13:51
Teraz gdy juz emocje opadly moge pogratulowac zwyciezcy. Bardzo mi sie fotka Michala podoba choc moze rzeczywiscie niezupelnie jest na temat.

Siedzialem cicho przez caly tydzien i obserwowalem rozwoj wydarzen. Tak jak sie spodziewalem mocno zamieszalem tym moim zdjeciem. Pora sie przyznac jak powstalo...

aparat-jednorazowka z supermarketu: $0.00 (dostalem w prezencie)
wycieczka do uniwersyteckiej biblioteki: $0.00
wywolanie + skanowanie negatywu: ~$12.00
usmiechy na twarzach forumowiczow: priceless!

Ano wlasnie tak bylo. Mniej wiecej w czasie gdy umowilismy sie na bitwe sprzedalem aparat: 10D poszedl w dobre rece. Zreszta moja tymczasowa stopka to wyjasnia. Zostaly mi 4 szkielka i nie mialem do czego ich podpiac (spoko, spoko - nowe dziecko juz w drodze!). Stad wybor padl na jednorazowke a wiecie jakie one sa: film ISO 400, ekspozycja na stale 1/125 i f11 :( Trzeba bylo sobie jakos radzic. Gora fotki rzeczywiscie krzywa - moglem wyprostowac na kompie (Choc podloga w glebii kadru jest prosta - moze takie fantastyczne "obiektywy" montuja w tych jednorazowkach?). W PS zwiekszylem tylko nasycenie i kontrast. Ziarno i kolory sa naturalne. I cala reszta.
Dopiero po odebraniu fotek wpadlem na to, ze lepiej by to wygladalo z sylwetka czlowieka w koncu korytarza...


2-ka rzeczywiscie dosc dziwna...No, i to bardzo. Ale o to chodzilo!


Ogolnie calkiem fajny pomysl, gdyby zdjecie bylo zrobione
porzadnie, ze statywu, z akceptowalnym ziarnem, moze druga
eskpozycja na wypalone tlo i najjasniejsze miejsca...He, he... jednorazowym aparacikiem?


wygląda jak zrobiony telefonemblisko, blisko...

Dziekuje wszystkim za glosowanie. W koncu to tylko zabawa, nie?

Michal-Czuba
03-05-2006, 14:10
Bardzo mi sie fotka Michala podoba choc moze rzeczywiscie niezupelnie jest na temat.

Pewnie masz rację, chciałem to rozegrać ciut inaczej, ale pogoda wtedy zupełnie nie dopisała - zrobiłem tą fotkę dzień po umówieniu się na bitwę, później już nie miałem okazji do robienia zdjęć.


Dziekuje wszystkim za glosowanie. W koncu to tylko zabawa, nie?
I dokładnie o to chodzi, o zabawę :) Dzięki za bitwę.

McKane
03-05-2006, 15:17
Teraz gdy juz emocje opadly moge pogratulowac zwyciezcy. Bardzo mi sie fotka Michala podoba choc moze rzeczywiscie niezupelnie jest na temat.

Siedzialem cicho przez caly tydzien i obserwowalem rozwoj wydarzen. Tak jak sie spodziewalem mocno zamieszalem tym moim zdjeciem. Pora sie przyznac jak powstalo...

aparat-jednorazowka z supermarketu: $0.00 (dostalem w prezencie)
wycieczka do uniwersyteckiej biblioteki: $0.00
wywolanie + skanowanie negatywu: ~$12.00
usmiechy na twarzach forumowiczow: priceless!

Ano wlasnie tak bylo. Mniej wiecej w czasie gdy umowilismy sie na bitwe sprzedalem aparat: 10D poszedl w dobre rece. Zreszta moja tymczasowa stopka to wyjasnia. Zostaly mi 4 szkielka i nie mialem do czego ich podpiac (spoko, spoko - nowe dziecko juz w drodze!). Stad wybor padl na jednorazowke a wiecie jakie one sa: film ISO 400, ekspozycja na stale 1/125 i f11 :( Trzeba bylo sobie jakos radzic. Gora fotki rzeczywiscie krzywa - moglem wyprostowac na kompie (Choc podloga w glebii kadru jest prosta - moze takie fantastyczne "obiektywy" montuja w tych jednorazowkach?). W PS zwiekszylem tylko nasycenie i kontrast. Ziarno i kolory sa naturalne. I cala reszta.
Dopiero po odebraniu fotek wpadlem na to, ze lepiej by to wygladalo z sylwetka czlowieka w koncu korytarza...

No, i to bardzo. Ale o to chodzilo!

He, he... jednorazowym aparacikiem?

blisko, blisko...

Dziekuje wszystkim za glosowanie. W koncu to tylko zabawa, nie?

Hehe niezla sprawa :) Szkoda faktycznie ze nie postawiles kogos na koncu korytarza byloby bardziej intrygujaco.

Co nie zmienia faktu ze i tak glosowalem na 2 bo znacznie ciekawsza.

Pozdrawiam i gratuluje

muflon
03-05-2006, 16:50
ISO 400, ekspozycja na stale 1/125 i f11 :(
No nie powiem, rzucanie sie na temat p.t. Glebia z tak zafiksowanymi parametrami to naprawde niezle wyzwanie :lol: Gratuluje efektu!

snowboarder
03-05-2006, 17:09
Fajnie, fajnie...
Rozumiem, ze dlugo bez aparatu nie wytrzymasz ;-)