PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Ulead CD&DVD Pictureshow 4



oskarkowy
25-04-2006, 11:00
Pytanie do użytkowników nowej wersji Ulead CD&DVD Pictureshow 4: czy
wszystko jest w porządku?
U mnie w dziwnych momentach zwyczajnie, bez ostrzeżenia się wyłącza.
Żadnych komunikatów błędów, żadnych ostrzeżeń.. Pstryk i nie ma.
A jak już się uda dojść do momentu tworzenia plików, to potrafi wyłączyć
się sam z siebie po godzinie mielenia danych. Regularnie wywala się, gdy pierwsza część dojdzie do 50%.
Support oczywiście wywiązuje się wzorowo ze swojej funkcji. Milczy, jakby w
ogóle nie istniał :(
Ktoś ma jakieś pomysły?
Jedyne łatki są do wersji 3, która mimo, że wolno ale działała.. :(

heniek
25-04-2006, 12:43
u mnie "2" też tak miał (ale 4 chodzi..:-)
miejsca na dysku z tego co wiem to też potrzeba dużo.. sprawdź pod tym kątem pamięci
pozdrawiam

oskarkowy
25-04-2006, 12:52
Jestem po prostu załamany. Jeszcze nie miałem tak, żeby coś nie działało od pierwszego dnia. Ramu ani dysków na swapa mu nie brakuje. Mam 2gb ramu, 200gb i 120gb na swapa. Czyli nie tutaj jest problem.
Boję się, czy konfliktu nie wywołuje procesor dual core.
Na razie odinstalowuję wszystko, co może mu się w systemie nie podobać. Zobaczymy co będzie. Wywaliłem właśnie cały soft canona :mrgreen:

heniek
25-04-2006, 14:31
u mnie kiedyś Nero i Fotooffice nie mogł się pogodzić,
ale wcześniej miałeś ok?
być może właśnie któryś z zainstalowanych programów coś mąci, no bo jeśli wersje masz full..
jesli coś z pamięcią to zrób mini test:
pokaz slajdów na ok. 20 zdjęć plus muza i zobacz czy to przerobi

oskarkowy
25-04-2006, 14:48
u mnie kiedyś Nero i Fotooffice nie mogł się pogodzić,
ale wcześniej miałeś ok?
być może właśnie któryś z zainstalowanych programów coś mąci, no bo jeśli wersje masz full..

Właśnie odinstalowałem praktycznie wszystko. No i dalej nic się nie zmieniło.


jesli coś z pamięcią to zrób mini test:
pokaz slajdów na ok. 20 zdjęć plus muza i zobacz czy to przerobi

Sprawdzałem. Wali się dokładnie w tym samym miejscu, co zwykle.
Teraz ściągam jeszcze triala ze strony Ulead, ciekaw jestem, czy też będzie się sypał.

To już wiem. Sypie się tak samo. Czyli mam chociaż jasność, że to coś z moim systemem.

heniek
25-04-2006, 15:08
jestem w pracy i nie widzę tego programu ale w ostatecznym kroku wskazuje się miejsce na pliki tymczasowe, zobacz to i może zmień folder docelowy z odp. ilością wolnego miejsca.. ?
sam już nie wiem...
ja w sobotę zaczynam sezon ślubny więc też zacznę się z nim bawić..:-D

oskarkowy
25-04-2006, 15:10
Nie, no nie to..
Ja już zacząłem 3 śluby temu i własnie muszę prezentacje porobić :(

heniek
25-04-2006, 16:13
no to MemoriesOntv Ci zostaje, to samo zrobisz co uleadem i raczej szybciej.. efekty też moim zdaniem ciekawsze...no i tyko 7 MB!
pozdrawiam

Art Mag
25-04-2006, 23:21
ProShowGold i problemy znikną.

oskarkowy
25-04-2006, 23:45
Dzięki Panowie za propozycję wydania $29.95 i $39.95 w sytuacji, gdy wczoraj wydałem $49.95 :?
Jutro rano instaluję nowy system na wolnym dysku. Zobaczymy, czy wina tkwi w systemie, czy w sprzęcie.

Vitez
26-04-2006, 02:16
Mi by sie nie chcialo reinstalowac... jak place to wymagam: http://www.ulead.com/tech/techsupport.htm

heniek
26-04-2006, 10:04
daj znać co było przyczyną sam jestem ciekawy..

oskarkowy
27-04-2006, 12:08
ProShowGold i problemy znikną.
Czy w tym programie da się zrobić jakieś menu startowe? Szukam i nic nie znalazłem.

Zielony
27-04-2006, 12:39
Czy w tym programie da się zrobić jakieś menu startowe? Szukam i nic nie znalazłem.

Tak da się!
Jak już dajesz funkcję wypalania gotowej prezentacji (na górze ikonki - DVD Disc, CD, coś tam jeszcze) to wyskakuje okienko i tam się ustawia MENU itd.
Najpierw musisz mieć jednak ten projekt zapisany gdzieś na dysku.
Z resztą jak nie będziesz miał to wyskoczy komunikat, że masz to zrobić.
Konkretnie użyć funkcji SAVE/SAVE AS.

Mam nadzieję, że o to Ci chodziło...

oskarkowy
08-05-2006, 14:21
Dobrze.. Chyba już wiem wszystko. Jestem Wam winien wyjaśnienia i rozwiązanie problemu...
Kupuję ProShow Gold. Szkoda mojego czasu, nerwów i pieniędzy. Ulead się uparł i nie chce współpracować. Jego broszka. Nawet na czystym systemie się wysypuje, co ciekawe zawsze w tym samym miejscu. Support Uleada oczywiście nawysyłał mi patchy, tylko chyba nie do końca do celu.

A jeśli już jesteśmy przy proshow gold. Jak ustawić na całej prezentacji jakieś ładne przenikania? Wiem jak to zrobić w pojedynczej klatce, klikam na side, później przełączam co trzeba, ustawiam wielkość, do której chcę, żeby się przesunął i jest fajnie. Tylko jak mam do zrobienia 300 zdjęć, to się przecież zaklikam na śmierć. Czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić szybko i bezboleśnie?

Aha, i to, od czego powinienem zacząć ten list. Bardzo dziękuję Wam za dotychczasową pomoc.

yogi-bear
08-05-2006, 17:45
Doświedczenie mówi mi że takie sypanie się programu może być spowodowane kiepskimi pamięciami RAM. Jeśli masz taką możliwość to wsadz jakieś inne dla sprawdzenia.

bundy
08-05-2006, 17:51
U mnie ta wersja Picture Show chodzi bez zająknięcia. (Athlon 64+, płyta Gigabyte, pamięci HyperX, Winda XP Pro PL SP2). Stawiałbym na "pogryzienie się" czegoś w Twoim zestawie (płyta-chipset, pamięci, trudno powiedzieć...).

oskarkowy
08-05-2006, 18:31
mam dość nietypowy zestaw: drurdzeniowy procek na dziwnej płycie, pamięci dual cośtami kilka urządzeń, z którymi rzeczywiście soft może się pogryźć. Po prostu tym razem się poddałem. Już rozpracowałem ProShow Gold i wszystko działa jak należy.

Zielony
08-05-2006, 18:36
A jeśli już jesteśmy przy proshow gold. Jak ustawić na całej prezentacji jakieś ładne przenikania? Wiem jak to zrobić w pojedynczej klatce, klikam na side, później przełączam co trzeba, ustawiam wielkość, do której chcę, żeby się przesunął i jest fajnie. Tylko jak mam do zrobienia 300 zdjęć, to się przecież zaklikam na śmierć. Czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić szybko i bezboleśnie?

Zaznaczasz wszystkie slajdy!! Chyba nawet Ctrl+A działa dla tej funkcji.
Poźniej klikasz na ikonke przejścia/efektu pomiędzy slajdami i wybierasz jeden z tej całej masy jakie tam są. Wtedy automatycznie wszystkie przejścia będą identyczne - takie jak wybrałeś. No bo rozumiem, że o to Ci chodzi?? Czy chcesz np. co slajd to inne przejście?

BTW, szukasz jeszcze współpracownika/ów? :mrgreen: :D


PS. 300 sjadów??? Po ile sekund dajesz na slajd? Plus ile na przejście?
Kurde, mnie zwykle jakieś 100 slajdów zajmowało z 10 min.
W zasadzie moje pytanie jest nie na miejscu :mrgreen: - to przecież zależy od twojej konwencji. Może być i 300 ;)

Diabeł
10-05-2006, 21:44
Panowie, a w jakiej rozdzielczości przygotowujecie pliki do prezentacji na DVD.
Ja kiedyś robiłem Uleadem w wersji 2 i wczytywałem tify po skanowaniu negatywu, każdy z nich miał okoł 8MB i 2100 X 1400 to jakość tych zdjęć wyświetlana w telewizorze nie była najlepsza.
Czy trzeba by je może przygotować do rozdzielczości PAL 720x576?

oskarkowy
10-05-2006, 22:11
Ja wrzucam oryginały, czyli 4k z czymś na 3k z czymś.. Niech sobie program sam skaluje. To tego, jeśli uzywasz mocno opcji przesuwania obrazu, to z czegoś te pojawiające się informacje muszą się brać.

oskarkowy
10-05-2006, 22:16
Zaznaczasz wszystkie slajdy!! Chyba nawet Ctrl+A działa dla tej funkcji.
Poźniej klikasz na ikonke przejścia/efektu pomiędzy slajdami i wybierasz jeden z tej całej masy jakie tam są. Wtedy automatycznie wszystkie przejścia będą identyczne - takie jak wybrałeś. No bo rozumiem, że o to Ci chodzi?? Czy chcesz np. co slajd to inne przejście?
Dzięki, dokładnie o to. Obszedłem to jeszcze inaczej, ale efekt mam podobny. Jest taki automat, który ustawia różne delikatne efekty. Teraz walczę z poruszaniem się zdjęć na ekranie podczas wyścietlania (bardzo fachowa terminologia). Jedno, które mnie w tym drażni to fakt, że niektóre przekręcają obraz. I nie znalazłem sposobu jak to wyłączyć (we wszystkich na raz).



BTW, szukasz jeszcze współpracownika/ów? :mrgreen: :D

NIe, już chyba znalazłem potrzebną mi osobę. Choć technicznie jeszcze koszmarnie cienko, to ma coś, czego nie byłbym jej w stanie nauczyć - wyczucie i gust. A technikę dopracujemy ;)


PS. 300 sjadów??? Po ile sekund dajesz na slajd? Plus ile na przejście?
Kurde, mnie zwykle jakieś 100 slajdów zajmowało z 10 min.
W zasadzie moje pytanie jest nie na miejscu :mrgreen: - to przecież zależy od twojej konwencji. Może być i 300 ;)
Mam taką zasadę, żeby nie przekraczać 40 minutw całości. A 300 plików to minimum, czasem idzie ponad 500.

Zielony
10-05-2006, 23:49
Ja wrzucam oryginały...


Ja też wrzucam fullsizy jpgi. Program sam sobie z tym radzi.
Prawdopodobnie z mniejszymi jpgami szybciej by sobie radził jeśli chodzi o przeliczanie - to logiczne. Nigdy nie miałem ochoty tego sprawdzać.


Jedno, które mnie w tym drażni to fakt, że niektóre przekręcają obraz. I nie znalazłem sposobu jak to wyłączyć (we wszystkich na raz).
Podejrzewam o co Ci chodzi (takie sprawy niejako trudno opisać tj dobrze wytłumaczyć pisząc :-) ) Muszę zerknąć do softu i zobaczyć. Ale to później bo mam na drugim kompie. Ja w zasadzie każdą fotkę ustawiam osobno (jeśli chodzi o poruszanie na ekranie) więc nie wchodzi w grę 300-500 fot. Za dużo zabawy.



Nie, już chyba znalazłem potrzebną mi osobę. Choć technicznie jeszcze koszmarnie cienko, to ma coś, czego nie byłbym jej w stanie nauczyć - wyczucie i gust. A technikę dopracujemy ;)
Chciałem wtedy pisać do Ciebie w tej sprawie. Ale kurde, wozu nie miałem. Nadal nie mam :-(



Mam taką zasadę, żeby nie przekraczać 40 minut w całości. A 300 plików to minimum, czasem idzie ponad 500.
Hmmm, nie męczy to widza?
Bo to taki już w sumie średni metraż filmowy (średni metraż - teoretycznie 30-60 minut. Zazwyczaj jednak 45 minut)
Z ciekawości - robisz to oprócz albumu? Czy albo album, albo prezentacja?

oskarkowy
11-05-2006, 08:56
Podejrzewam o co Ci chodzi (takie sprawy niejako trudno opisać tj dobrze wytłumaczyć pisząc :-) ) Muszę zerknąć do softu i zobaczyć. Ale to później bo mam na drugim kompie. Ja w zasadzie każdą fotkę ustawiam osobno (jeśli chodzi o poruszanie na ekranie) więc nie wchodzi w grę 300-500 fot. Za dużo zabawy.
Byłbym bardoz wdzięczny. Znalazłem kilka "globalnych" ustawień, ale żadne nie odnosiło się do tego problemu.




Hmmm, nie męczy to widza?
Bo to taki już w sumie średni metraż filmowy (średni metraż - teoretycznie 30-60 minut. Zazwyczaj jednak 45 minut)
Nie wydaje mi się, żeby to ich nudziło. Zresztą pytam wcześniej jak dlugie ma to być. Ten czas na oglądanie jest chyba dobrze dobrany.



Z ciekawości - robisz to oprócz albumu? Czy albo album, albo prezentacja?

Album? Jaki album?
Płytki, odbitki i dziękuję ;)
Nie mam czasu na takie rzeczy, do tego strasznie ciężko jest trafić w czyjś gust przy wyborze albumów. Takie jak mi się podobają, kosztują przynajmniej 300zł. Nikt mi za to nie zwróci kasy..

bundy
11-05-2006, 09:07
Album? Jaki album?
Płytki, odbitki i dziękuję ;)
Nie mam czasu na takie rzeczy, do tego strasznie ciężko jest trafić w czyjś gust przy wyborze albumów. Takie jak mi się podobają, kosztują przynajmniej 300zł. Nikt mi za to nie zwróci kasy..

Naprawdę nikt nie prosi o gotowe i wyklejone albumy? W sumie moje doświadczenie ślubne jest mizerne, bo zdarza mi się zrobić 3-4 śluby w roku (i w sumie więcej nawet bym nie chciał, bo żyję z czegoś innego a taka liczba zleceń pozwala mi zachować "świeżość" pomysłów i nie tłuc powtórek tematycznych), ale zawsze ludziki domagają się albumów. Fakt, że jak zaczyna się rozmowa o kosztach albumu, to mina co niektórym rzednie, bo ja nie biorę pod uwagę żadnej taniej tandety, która się rozleci po "rodzinnym oglądaniu" a potem każdy powie 'co ta za fotograf, jak taki tandetny album dał". W pewnym sensie album traktuję jako swoją wizytówkę, która idzie w świat, więc sam w sobie musi być trwały i ładny, a to kosztuje. Praktycznie 100% ludzi decyduje się na Henzo, gdzie 2 sensowne albumy na 50 zdjęć wychodzą w granicach 150 zł (przy zakupie od dystrybutora). Górna granica jest oczywiście bardzo wysoka i może dojść nawet do 1000 zł w przypadku albumów ze skóry (ja mam takie ze swojego ślubu i wiem, że nawet moje prawnuki albo i jeszcze dalej będą oglądać to w dobrym stanie ;-) )

Diabeł
11-05-2006, 09:30
Czy w ProShow Gold można zrobić w jakiś sposób menu? Testuję własnie programy o których było wcześniej pisane. W MemoriesOnTV ver. 3.0.2 działa całkiem przyzwoicie i wszystko mozna szybko zrobić. Teraz testuje ProShow Gold ale nie bardzo widzę czy można zrobić w nim jakieś menu.

Zielony
11-05-2006, 09:41
Czy w ProShow Gold można zrobić w jakiś sposób menu?

Panie! a czytał pan? Parę postów niżej (http://canon-board.info/showpost.php?p=161266&postcount=14)

heniek
11-05-2006, 10:23
Panowie, a w jakiej rozdzielczości przygotowujecie pliki do prezentacji na DVD.
Ja kiedyś robiłem Uleadem w wersji 2 i wczytywałem tify po skanowaniu negatywu, każdy z nich miał okoł 8MB i 2100 X 1400 to jakość tych zdjęć wyświetlana w telewizorze nie była najlepsza.
Czy trzeba by je może przygotować do rozdzielczości PAL 720x576?
pod tv wystarczy rozdzielczość max 800 x 600, program ma mniej z tym roboty a co za tym idzie zrobi to o wiele szybciej, zmieniam hurtem rozdzielczość wszystkich zdjęć plus lekkie podostrzenie,
właśnie ostrość?!
jak to u was wygląda na tv?
u mnie normalne zdjęcie na monitorze po przejściu przez uleada w pokazie na tv jest mniej ostre, w uleadzie gdzieś powinna być chyba opcja do wyostrzania ?
ja jej nie widzę..

Diabeł
11-05-2006, 10:58
Panie! a czytał pan? Parę postów niżej (http://canon-board.info/showpost.php?p=161266&postcount=14)
no rzeczywiście gdzieś mi umknęło, dzięki :smile: a jak już w temacie menu to jeszcze jedne pytanie. Jak już jestem przy tworzeniu menu mogę sobie wybrać Layout, wtedy zdjęcia które wcześniej dołączyłem automatycznie są dodawane do jednego albumu. Jak wybiorę np 3 albumy to jak dodać następnę zdjęcia do pozostałych albumów


A już wiem jak to zrobić trochę to na około, lepiej to rozwiązane jest w MemoriesOnTV

inferno
03-08-2007, 16:31
ProShowGold i problemy znikną.

Tu problemy dopiro sie pojawiaja ;)
Przynajmniej u mnie :(

Gdy nagrywam na CD lub DVD to pokaz strasznie 'skacze' i przerywa... czy to moze byc wina braku jakichs kodekow? nie znam sie na tym...

heniek
03-08-2007, 16:58
Tu problemy dopiro sie pojawiaja ;)
Przynajmniej u mnie :(

Gdy nagrywam na CD lub DVD to pokaz strasznie 'skacze' i przerywa... czy to moze byc wina braku jakichs kodekow? nie znam sie na tym...
skacze podczas nagrywania czy już po nagraniu w czasie odtwarzania?
podczas nagrywania dvd i u mnie "skacze" ale nagrywa się ok.

oskarkowy
03-08-2007, 17:31
To samo chciałem napisać. ;)

marekb
03-08-2007, 18:10
a ja mam pytanie gdzie najszybciej kupić proshow golda

oskarkowy
03-08-2007, 18:32
u nich na stronie, w minutę dostaniesz na maila link do programu i licencję.

marekb
03-08-2007, 18:43
dzięki..:)