PDA

Zobacz pełną wersję : ImageBrowser EX



fotoceramika44
11-10-2016, 15:56
Od wielu lat używam lustrzanki Canona od D30 przez 10D a teraz 5D. Do zgrywania i wstępnej obróbki używam z powodzeniem ZoomBrowser ale ostatnio wyczytałem że ZoomBrowster zastąpiony został przez ImageBrowster EX ale nijak nie mogę znaleźć tego programu by wgrać na komputer i wypróbować. Niby w Canon Polska wymieniają ten program ale ta strona ostatnio się dość zmieniła i jak to bywa na gorsze--mniej czytelne.
Jednym słowem mam pytanie do Kolegów gdzie znajdę ten program ?. Mam kilka płyt Canona i jest tam wymieniany ale dla Maca a ja używam Windows 10-64bit
Będę wdzięczny za podpowiedź

1glider
11-10-2016, 17:52
Wygląda na to że Canon zrezygnował z tego programu. Można go jeszcze zainstalować z płyty Solution Disc 29,1A. Leży tutaj:http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_7d_mark_ii.aspx?type=download&language=&os=WINDOWS 7 (64-bit)

biodar
11-10-2016, 19:54
ja na płycie z 6D miałem ten nowy Image Browser EX z czarnym interfejsem - ale wolę stary i w nim sobie przeglądam co trzeba;)Chodzi pod windows 10 be problemu (oba zresztą)

szukaj image browser a nie browster - jak podałeś, może ta literówka coś zmieni, ale chyba kolega w poprzednim poście podał najnowszą wersję

igor58
11-10-2016, 20:42
ten nowy soft to jakaś parodia
wywaliłem, używam starego

atsf
18-10-2016, 02:27
ten nowy soft to jakaś parodia
wywaliłem, używam starego

W istocie! Zrobiłem to samo. Nie ma mz sensu pakowanie się w Image Browser EX, bo to jest szopka, w której nie wiadomo, o co chodzi. Najpierw nie mogłem dotrzeć do żadnych zdjęć po normalnej ścieżce dostępu, bo jej nie ma ("Ctrl+O" nie działa), a jak już dotarłem, to mi przekopiował cały katalog na partycję systemową. Tego było już dla mnie za wiele, więc go wywaliłem. Stary Zoom Browser ma użyteczny podprogramik, który jeszcze chodzi i pod Windows 8, i pod Windows 10, tj. Memory Card Utility. Wyciągnąłem ikonę na pulpit i bez problemu ściągam zdjęcia z karty do zadanej lokalizacji, z automatycznym podziałem na katalogi wg daty. Dalej to już DPP , FastStone i Photoshop, samego Zoom Browsera nawet nie używam, bo i po co?

fotoceramika44
27-10-2016, 16:11
Bardzo dziękuję za porady --wiedziałem,że na Kolegów można liczyć.W końcu dogadałem się z Canon Poland i przysłali mi link do programu IB EX i tak na marginesie: dawniej były podane programy w różnych wersjach a teraz podporządkowali to poszczególnym aparatom i w efekcie trudno się połapać i tak zastanawiam się po co zmieniać coś co dobrze działało.Świetnym przykładem tego są ostatnie zmiany na Allegro.
Sam program ImageBrowser EX jest faktycznie delikatnie mówiąc dość dziwny i przypomina trochę pierwszy Zoom Browser dodawany do pierwszej lustrzanki D30 ale przyznacie,że i DPP też jest zupełnie inny od reszty programów.Może Canon stawia na inność,oryginalność ?
Nowa wersja DPP zapowiada się ciekawie ale czy na tyle by przekonać do siebie użytkowników ? Wątpię.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

pe.en.de
11-02-2017, 23:43
Cieszy mnie kolego że się cieszysz:D, radość ma będzie jeszcze większa gdy zaczniemy się cieszyć obaj z tego samego. A spowodować to może dodanie przez Ciebie linka o którym wspominasz wyżej a którego nie udało mi się uzyskać drogą którą Ty do niego doszedłeś ani żadną inną.
W win10 to mogę sobie co najwyżej popatrzeć na komunikat : "Klasa-niezarejestrowana" zamiast mojego ZoomBrowsera. A szukanie na stronach canona kończy się zawsze tym samym - ofertą sprzedaży dla firm ich produktów:evil:. DPP i EOS Utility to jeszcze można było ściągnąć ale o ImageBrowser EX to chyba zapomnieli.
Zatem jeżeli zależy Ci (lub komukolwiek innemu, kto czyta ten wątek) na podniesieniu stanu ogólnej radości na świecie, to dodaj ten link;)