PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw do filmowania Canon mark III



photoshooter.gda
09-10-2016, 21:31
Chciałbym kupić statyw do filmowania mark III, taki do 1000 zł. I nie wiem czy lepszą opcją jest taki z rozpórką na dole, jak ten:
CG-5100 Statyw do kamer video
czy może taką po środku, jak tu:
CG-5090 Statyw do kamer video

różnica w cenie żadna, a chciałbym kupić coś co będzie bardziej uniwersalne.

Kolekcjoner
09-10-2016, 21:56
Chciałbym kupić statyw do filmowania mark III, taki do 1000 zł. I nie wiem czy lepszą opcją jest taki z rozpórką na dole, jak ten:
CG-5100 Statyw do kamer video
czy może taką po środku, jak tu:
CG-5090 Statyw do kamer video

różnica w cenie żadna, a chciałbym kupić coś co będzie bardziej uniwersalne.

Z rozpórką na dole szybciej się rozkłada - do repo lepsza opcja ale musi być w miarę płaskie podłoże. I tu jest miejsce dla takiego z rozpórką wyżej, bo tego ustawisz wszędzie ale z kolei nogi są szerzej rozstawione co w wielu miejscach jest uciążliwe.
Nie wiem do czego masz zamiar używać tego statywu ani jak intensywnie ale trzeba pamiętać że "chińskie" statywy po pewnym czasie zaczynają się rozlatywać - śruby się przekręcają, głowice ciekną klejem (to nie żaden olej) itd.

jerzyp
06-11-2016, 23:23
Na pewno z rozpórką wyżej niż na samym dole , no chyba że będziesz statywu używał w studio-pomieszczeniu

emi3000
25-11-2016, 12:25
Fajny statyw kupiłam jakiś czas temu - Manfrotto MT190XPRO3 z głowicą MHXPRO-3W. 3 sekcje, aluminiowy, kolumna 90 st - super stabilny, szybko się rozkłada . Głowica trzykierunkowa a więc precyzyjna, składane rączki, wbudowana poziomica, też aluminiowa porządna - dźwignie do 8 kg więc aż nadto, duży zakres ruchów. Baardzo się sprawdza w studio :) Cena za całość koło 1000 zł, ale warto, bo pracuje się na nim świetnie.