PDA

Zobacz pełną wersję : nowy TAMRON 28-75 F2.8, alternatywa dla drogich szkieł?



Nixi
11-02-2004, 11:25
Co powiecie na ten obiektyw, jest niby b.dobry za przystępną cene...( USA 300 dolarów)
http://www.tamron.com/special_di/di_slide1_spec.htm

Czy to jest alternatywa dla szkieł Canona?
Nixi

Czacha
11-02-2004, 14:52
Jesli chodzi o obiektywy marek niezaleznych to obecnie nie ma na rynku nic lepszego... zas oferta Canonowskiej optyki wysiada.. dopiero L'ki ktore sa parokrotnie drozsze maja lepsza jakosc.

Zreszta.. Vitez ma.. niech sie podzieli wrazeniami :)



PS. ja polecam forum Canona na www.dpreview.com ... znajdzesz tam duzo zdjec z tego.. tylko poszukaj

Vitez
12-02-2004, 02:25
Zreszta.. Vitez ma.. niech sie podzieli wrazeniami :)


Bardzo, bardzo, bardzo polecam 8)
I nie tylko ja.
Kilku cenionych, znanych na calym swiecie zagranicznych recenzentow rowniez bardzo chwali ten obiektyw. Dodatkowo wygral on niedawno w rankingu duzego niemieckiego i ogolnoswiatowego czasopisma fotograficznego.
Jego jakosc i skutecznosc oceniana jest w granicy Canonowskich eLek z tego samego zakresu ogniskowych, ale cene ma dwukrotnie (?) nizsza.
Same zalety... wad chyba brak - ma swietna jakosc rowniez na pelnym otworze.

Podsumowujac - brac, nie pytac 8)

Zdjecia glownie z tego obiektywu (niestety pomniejszane wiec ostrosc taka sobie a nie bawilem sie w wyostrzanie, moge oryginaly podeslac): http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/pokaz-pzf-3

No i moja ulubiona pokazowka jego mozliwosci jesli chodzi o GO (figurka ma ok 10cm wysokosci...) :
http://vitez.ceron.pl/galerie/10D/rozne/images/gollum3.jpg

A tak w ogole to wcale nie jest to taki nowy obiektyw... wypuszczony na rynek chyba we wrzesniu zeszlego roku.

Azazel
25-02-2004, 17:43
Polecam Tokine ATX - 28-70 Pro SV 2.8 - niezawodna doskonała optycznie.

Czacha
25-02-2004, 18:35
Testy Tokin wypadaja troche blado... gozej niz Sigmy..

Vitez
25-02-2004, 23:48
Testy Tokin wypadaja troche blado... gozej niz Sigmy..
A Sigmy gorzej niz Tamrona...

Czacha
26-02-2004, 08:47
Tak.. ale dodaj ze gozej niz ten jeden Tamron... no.. jeszcze 90/2.8 Macro wypada lepiej niz Sigma.. cala reszta Tamronow wypada gozej.


PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...

Fajer
09-04-2004, 15:59
Tak.. ale dodaj ze gozej niz ten jeden Tamron... no.. jeszcze 90/2.8 Macro wypada lepiej niz Sigma.. cala reszta Tamronow wypada gozej.


PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...

To znaczy, że generalnie Sigma jest lepsza od Tamrona, no pomijając 28-75 f/2.8 XR Di, zgadza się?
Czyli do szerokiego kąta lepiej wziąć EF 17-40 f/4L, lub jakąś Sigmę 15-30mm f/3.5-4.5 EX DG DF; 17-35mm f/2.8-4 EX DG HSM; 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM...(szukając oczywiście w cenowo równych, bo zawsze zostaje EF 16-35 f/2.8L :wink: )?

Vitez
09-04-2004, 16:48
PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...

Wez w koncu potestuj sobie tego co ja mam Tamrona i przestaniesz psioczyc na "Tamrownowe wykonanie obiektywow" oraz AF :P

A ja do szerokiego kata zostawie sobie Canon EF-S 18-55. Jakosc i wykonanie nie powala ale nie stac mnie na nic lepszego przez najblizsze pare miesiecy - plecak, statyw, grip i databank wyzej od szerokiego kata sie plasuja a ten Canonowy jest znosny do ostatecznego wykorzystania gdy jest potrzeba.

Fajer
09-04-2004, 17:37
Wez w koncu potestuj sobie tego co ja mam Tamrona i przestaniesz psioczyc na "Tamrownowe wykonanie obiektywow" oraz AF :P

Czytam sobie od kilku dni sporo na sieci o tym twoim Tamronie i faktycznie, zarówno w porównaniu do EF 24-70 f/2.8L, jak i do porównywalnych Nikkorów wypada bardzo dobrze - porównywalnie :) Dorwałem też gdzieś porównanie z EF 50 f/1.8 i wypadł ostrzej z odległości 100m ...

brzmi zachęcająco :wink:

Z wad, które gdzieś dostrzegłem, to było ostrzeżenie, że niektóre są felernie zrobione i polecają kupować blisko miejsca zamieszkania, testować i jak coś to dawać od razu do wymiany...

piotrkula
09-04-2004, 18:39
Czytam sobie od kilku dni sporo na sieci o tym twoim Tamronie

juz w inny watku zadawalem to pytanie ale odpowiedzi nie uzyskalem, moze taraz, a doczytales sie czy byl testowany z analogami czy tylko z cyframi, jakbys jakiegosc sznurka podrzucil byloby fajnie.
Tak czytam i czytam o tym tamronie tutaj i az mi przez mysl przeszlo zeby zmienic sowjego IS'a na tego tamrona i tak mam zamiar cos dluzszego kupic wiec 135mm mojego canona przestaje byc argumentem.

Vitez
09-04-2004, 21:45
Dorwałem też gdzieś porównanie z EF 50 f/1.8 i wypadł ostrzej z odległości 100m ...

Ktory wypadl ostrzej? Ja mialem przez jakis czas 50 1.8 i byl lepszy (ostrzejszy, nawet na pelnej dziurze) od Tamrona... ale na tyle nieznacznie ze nie zalowalem ze go oddalem (choc kiedys wroce do tej 50tki :) ).


czy byl testowany z analogami czy tylko z cyframi
5 minut googlania:

http://www.photoreporter.com/2004/02-12/features/pir_product_showcase.html

Tamron's SP AF28-75mm f/2.8 XR Di Zoom is a fast standard zoom created to meet the needs of dual-format photography (silver halide and digital). Its optical system is engineered to provide optimum performance when used with digital SLRs. Tamron's Di (Digitally Integrated design) series is engineered to offer film and digital camera users: higher resolution; control of flare and ghosting; minimized peripheral light falloff; and reduced chromatic aberrations.

Wystarczy czy szukac dalej?
Hint: photoreporter to dosc znany magazyn wiec ich opinii mozna zaufac :roll:

Ot nastepne z google:
http://www.intro2020.co.uk/tamron18.html

Tamron Di lenses offer superior features and performance - not only for standard, but also for digital SLR cameras.

Next one:

http://www.shutterbug.net/show_reports/1202sb_35mm/

"Designated as “Di” or “digitally integrated,” they should also be ideal for use with conventional SLR cameras. "
"Tamron USA rep provided the following preliminary summary of its benefits. “Lenses designed for 35mm SLR cameras pose two problems with digital models: ghosting and flare in backlighting, as well as peripheral light falloff with less light reaching pixels at the edges of the image area. Depending on the specific focal length the problem is more, or less, noticeable. The optical systems of the new Di lenses were designed to decrease flare/ghosting and to offer increased peripheral light gathering capability or ‘increased corner luminosity.’ Hence, they provide better performance with both silver halide film and digital sensors.” "

Fajer
09-04-2004, 23:34
ja znalazłem na forum photo.net wypowiedź gościa, który go używał z Eos'em 3

http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=007jRE


Który wypadł ostrzej? Ja miałem przez jakiś czas 50 1.8 i był lepszy (ostrzejszy, nawet na pełnej dziurze) od Tamrona...

no na jednym zdjęciu robionym ze 100 metrów wypadł delikatnie ostrzej Tamron - sam się zdziwiłem...

ale za to, znalazłem text na temat 17-40 f/4L, że kiepsko wypada na filmie podobno - lepiej na cyfrze, chociaż zdania były podzielone :? ech...

i co tu człowieku z analogiem masz począć? :?

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2004 11:50 am ]
Vitez, a jak Ci sie sprawuje Macro w tym Tamronie twoim?

Poza tym, czy może tak być rzeczywiście w przypadku Tamrona, że jedne egzemplarze tego samego modelu są lepsze a inne gorsze? Spotkałem się w sieci z różnymi opiniami na jego temat i często był dodatek w stylu "w każdym razie w przypadku mojego modelu"...?
Czy jest możliwa tak duża rozbieżność w jakości wykonania poszczególnych modeli?

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2004 9:24 am ]
Piotrkula, pytałeś o działanie tego Tamrona na analogach - też miałem ten problem + jeszcze chciałem wiedzieć jak wypada w porównaniu do 28-135 IS
oto odpowiedź:

http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=0081Zp

piotrkula
20-04-2004, 15:31
no i wszystko robi sie janse!

to tylko teraz drogo sprzedac, tanio kupic :twisted: , a moze ktos chce 28-135mm IS w swietnym stanie z oslonka, bede w polsce za dwa tygodnie (hurrraaaaa....) to moge go sprzedac, po powrocie kupie tamrona.

Czacha
20-04-2004, 22:33
500zl moge ci dac za niego ;-)

Vitez
21-04-2004, 10:21
Przeciez napisal "drogo sprzedac" . Cfaniak chce sprzedac w Polsce po polskich cenach a potem w USA kupic Tamrona po amerykanskich cenach :P

Czacha
21-04-2004, 10:45
To go zbojkotujemy ;-)

Paweł
21-04-2004, 12:20
No ja bym dał jakieś 600 :D ale nie zebym sie tutaj chciał licytować :D (no tyle w Polsce jest wart :lol: ).Poza tym to jest mój pierwszy post WITAM WSZYSTKICH serdecznie -mam na imię Paweł jestem szczęsliwym urzytkownikiem od dwóch tygodni Canonka 300D.

piotrkula
21-04-2004, 14:39
no co za ludzie :twisted: , okiazji nie chca wykorzystac :lol:

generalnie to nie mam "cisnienia" zeby go sprzedac, ale jak ktos bylby zainteresowany to przed powrotem do stanow moge go opchnac, przypuszczam ze i tak cena nie bedzie zla. Przejrzalem allegro tam schodza od 1800 do 2000zl pewnie na gieldzie w wa-wie taniej, swojego moge oddac z oslonka za $400, w stanach sprzedam go za oslonka za ok $360-380 - wiec dla mnie nie jest to rewelacja sprzedac go w polsce.

i teraz mozecie mnie bojkotowc :cry:

Vitez
21-04-2004, 15:48
Przejrzalem allegro tam schodza od 1800 do 2000zl pewnie na gieldzie w wa-wie taniej

Na gieldzie w wawie jest dorzej niz na Allegro.
Ale 400$ to dobra cena, wiec mozesz juz teraz wystawiac na Allegro ;) (z adnotacja kiedy odbior).

Czacha
21-04-2004, 21:50
fajna cena.. jakbym mial kasiorke to bym podqpil... bo chyba powoli zaczynam tesknic do takiego uniwersalnego przedzialu.. a grzech nie brac za tyle ;-)

Fajer
21-04-2004, 22:48
Jeszcze jedno porównanie Tamrona 28-75 f/2.8 XR Di & Canona EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM

http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=007VTy

Nie tak jednoznaczne na korzyść Tamrona, jednak potwierdzające jego prawidłowe działanie na analogach :)

piotrkula
22-04-2004, 14:18
mozesz juz teraz wystawiac na Allegro

na allegro nie wystawie, tak jak pisalem nie mam cisnienia na sprzedaz tego obiektywu (nawet w dziale "sprzedam" na tym forum nie napisze jak ktos przeczyta ten watek i odezwie sie to ok, jak nie tez ok, nawet jak nie kupie tamrona to IS'a za ta kase ponownie kupie.

Paweł
22-04-2004, 21:41
A gdzie najkorzystniej kupie tematowego tamrona ? - tylko allegro?
Poza tym dziś dzwoniłem do znajomego co pracuje w fotosklepie i mówił mi o jakiś przepięciach które powoduje rzeczony tamron.Wciskał mi tokine.Spotkaliście sie z takimi opiniami?Może tylko ściemniał by wepchnąć tokine?

Z góry dzieki za odpowiedż


Pozdrawiam

Vitez
22-04-2004, 22:15
A gdzie najkorzystniej kupie tematowego tamrona ? - tylko allegro?
Najtaniej znajdziesz na Allegro. Jak z faktura i gwarancja polska musisz to pytaj w Fotojokerze - sa dystrybutorem Tamrona na Polske o ile sie nie myle.


Poza tym dziś dzwoniłem do znajomego co pracuje w fotosklepie i mówił mi o jakiś przepięciach które powoduje rzeczony tamron.Wciskał mi tokine.Spotkaliście sie z takimi opiniami?Może tylko ściemniał by wepchnąć tokine?

Zgadles - sciemnial. Pierwsze slysze o przepiaciach (a troche sie naczytalem opniii userow o Tamronach i przed zakupem i po).
O Tokinie zapomnij - nie ta klasa jakosci.

Fajer
22-04-2004, 22:48
Jak z faktura i gwarancja polska musisz to pytaj w Fotojokerze - sa dystrybutorem Tamrona na Polske o ile sie nie myle.

Pytałem w Fotojokerze w Toruniu :? -> zapytali "słucham? jaki Tamron? Pierwsze słysze... nie ma go w ofercie na Polske..." albo debile którzy chcą sprzedawać swoje "Kity" po 1400 zł i się nie przemęczać, albo źle poinformowani...? :? chyba, że faktycznie nie ma :evil: , ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce... :(


Zgadles - sciemnial. Pierwsze slysze o przepiaciach (a troche sie naczytalem opniii userow o Tamronach i przed zakupem i po).

W tych wszystkich opiniach, które ja znalazłem na sieci, też ani słowa nie było o przepięciach...

Vitez
23-04-2004, 16:06
Jak z faktura i gwarancja polska musisz to pytaj w Fotojokerze - sa dystrybutorem Tamrona na Polske o ile sie nie myle.

Pytałem w Fotojokerze w Toruniu :? -> zapytali "słucham? jaki Tamron? Pierwsze słysze... nie ma go w ofercie na Polske..." albo debile którzy chcą sprzedawać swoje "Kity" po 1400 zł i się nie przemęczać, albo źle poinformowani...?

Zamiast do sklepu zajrzyj do internetu. Bo masz zle poinformowanych. Polecam glowna strone Fotojokera... www.fotojoker.pl . Posiada ona nastepujace kategorie artykulow:
- aparaty kompaktowe
- lustrzanki
- cyfrowka
- lampy blyskowe
i uwaga - ODDZIELNA kategoria - Obiektywy TAMRON.
To musi o czyms swiadczyc prawda? Taka oddzielna kategoria. :roll:
Niestety nie ma na stronie Tamrona 28-75 Xr Di 2.8 wiec pewnie trzeba by do nich napisac/zadzwonic i zamowic.

Fajer
23-04-2004, 17:24
Zamiast do sklepu zajrzyj do internetu. Bo masz zle poinformowanych. Polecam glowna strone Fotojokera... www.fotojoker.pl . Posiada ona nastepujace kategorie artykulow:
- aparaty kompaktowe
- lustrzanki
- cyfrowka
- lampy blyskowe
i uwaga - ODDZIELNA kategoria - Obiektywy TAMRON.
To musi o czyms swiadczyc prawda? Taka oddzielna kategoria. :roll:
Niestety nie ma na stronie Tamrona 28-75 Xr Di 2.8 wiec pewnie trzeba by do nich napisac/zadzwonic i zamowic.

Źle się zrozumieliśmy :) mają Tamrony różne -> nie słyszeli o tym modelu Tamrona 28-75 f/2.8 Xr Di i go nie mają :?

Czacha
23-04-2004, 21:32
FJ nie ma tego w ofercie..

Carlos
23-04-2004, 22:17
Panowie a takie pytanie: Czekam na tedo swojego D30 z Ebaja, to moja pierwsze lustro i tak się zastanawiam czy nie kupić na początek np Tamronka 28-300 XR, który jest z tej samej nowej serii (XR) co Tamronek 28-75... zamiast tego uniwersala rozważam właśnie 28-135 IS, ale tu będzie może brakować większego tele, a nie chcę kupować od razu 2-3 szkieł, bo nie wiem jakiego konta będzie mi najbardziej brakować, w to trzeba się wstrzelić...

(najchętniej to kupił bym ta nową sigmę 18-135, ale jej jeszcze nie ma wogóle w sprzedaży)

Vitez
23-04-2004, 22:49
FJ nie ma tego w ofercie..

:shock: :lol:
To chyba ... dosc powazny bug w ofercie Fotojokera. Tak popularnego szkla nie miec w ofercie tylko same prawie tanie badziewia Tamrona :?

mroczny
23-04-2004, 22:58
Tak popularnego szkla nie miec w ofercie tylko same prawie tanie badziewia Tamrona
Ekonomia panowie, zapewne wywołana założeniem, że jak ktoś już zakupi body z wyższej półki to mu mało funduszy zostanie na obiektyw. NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO PANOWIE Z FJ 8)

blazej33
24-04-2004, 11:35
Teraz to mi daliście mocno do myślenia z Tamronem bo myślę o Sigmie 24-70 f2.8 ?!

Vitez
24-04-2004, 20:46
Teraz to mi daliście mocno do myślenia z Tamronem bo myślę o Sigmie 24-70 f2.8 ?!

To przestan o niej myslec? :twisted:

Czacha
24-04-2004, 21:48
Asortyment ustala tzw. gora.. wiec smiej sie z niej ;-)

Paweł
24-04-2004, 23:12
Qrde na allegro tydzien wcześniej za 1500 można było tego tamronka wziąśc a teraz poniżej 1700 nie ma szans.Trza sie chyba bedzie szarpnąć.(niestety parę piwek pójdzie w odstawkę :D )

Fajer
17-05-2004, 23:17
To tak dla równowagi kilka złych opinii na temat tego obiektywu

Reviewed by: GreenLee, Professional
Price Paid: $342 at B&H Photo
Photography Experience: 11-20 years, People

Summary:
I will sum this up with one word, this product is "Junk". Don't waste your money on this lens! Very cheap product. I received this lens today and shoot 10 pictures and review them and put it back in the box to send back to B&H Photo. I went by the reviews on this site and purchase this lens.

Please don't waste your money on this lens.

Strengths:
Nothing

Weaknesses:
Everything!
Not sharp! Give me a break, they say this is a Pro Lens...they have to be kidding because it's no where near it.
AF is slow.
MF is three thumbs down!
Made like a toy and handles like one.

Similar Products Used:
Canon "L" Series Lens

Customer Service:
Excellent

Wzięte stąd -> http://www.photographyreview.com/PRD_171808_3128crx.aspx

I uwaga na temat „nierównego” wykonania poszczególnych modeli:

Overall, Asahi Camera said this lens was very close in sharpness to the Nikkor, but there were huge inconsistencies in production. We have not been able to confirm this variation ourselves, however, if you buy this lens, buy it new and buy it locally so you can exchange it if you get a not so good sample, in case they do in fact exist.

http://www.nikonians.org/html/resources/non-nikon_articles/tamron/2875-f28/2875-5.html

Vitez
18-05-2004, 11:57
Reviewed by: GreenLee, Professional
Wzięte stąd -> http://www.photographyreview.com/PRD_171808_3128crx.aspx


Nie kilka a jedna zla opinia. Skupiles sie na tej jednej czy przejrzales pozostale 27? Ja przejrzalem wszystkie. Wszystkie sa od doswiadczonych fotografow - srednio zaawansowanych lub profesjonalistow z dosc dlugim stazem i wszystkie wygladaja na szczere. Sa niskie oceny wystawione przez wymagajacych i przez takich co sie z Lki przesiedli lub Lki uzywali. Ta opinia... w swietle pozostalych 26 wyglada co najwyzej na scieme jakiegos frustrata.
Oczywiscie kliknalem na "report this review" .

Fajer
18-05-2004, 16:09
Nie kilka a jedna zla opinia. Skupiles sie na tej jednej czy przejrzales pozostale 27? (...) Ta opinia... w swietle pozostalych 26 wyglada co najwyzej na scieme jakiegos frustrata.

Tak, przeczytałem wszystkie pozostałe. :) Ja nie twierdze, że ten obiektyw jest zły z powodu tej jednej opinii, ale pokazuję, że takowe też się zdarzają. Ciekawy jest tylko rozrzut ocen. Mało jest pośrednich. Albo się ludzie zachwycają, albo kompletnie gnoją - jak w wyżej wymienionej...

Bardziej martwić może opinia z drugiego linka, jaki zacytowałem, o tym, że zdarzają się "trefne" egzemplarze (może taki właśnie dostał tamten koleś). Jeszcze gdzieś na sieci spotkałem się z tekstami w stylu "może mój był uszkodzony, ale..." nie pamiętam teraz gdzie to było...

Dla mnie to może być problem, bo obiektyw chcę kupić w USA i co jak mi się "trafi"? :?

[ Dodano: Wto Maj 18, 2004 3:40 pm ]


Teraz to mi daliście mocno do myślenia z Tamronem bo myślę o Sigmie 24-70 f2.8 ?!

To przestan o niej myslec? :twisted:

Jest jeszcze Sigma 24-60mm f/2,8 EX DG :)

http://www.sigmaphoto.com/Html/pages/24-60_exdg.htm

http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=2&lewa=1&e=1970

http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=2&lewa=1&e=1970

Vitez
19-05-2004, 10:46
Ciekawy jest tylko rozrzut ocen. Mało jest pośrednich. Albo się ludzie zachwycają, albo kompletnie gnoją - jak w wyżej wymienionej...

Hm... czyli jendak nie przeczytales pozostalych... Jedna na 27 to same 1ki, kilka 3/5 albo 4/5 i duuuzooo 5/5. Czyli: jedna ocena "gnojaca", kilka ocen szczerych (te 3/5 bo cos komus nie podpasowalo, najczesciej tym co pracowali wczesniej na Lkach) ale nie uznalbym je za "gnojace" , no i sporo zachwytow (najczesciej od tych co sie ze slabszego sprzetu przesiadali).
Czyli juz na podstawie tych opinii mozna sie dowiedziec ze Tamron to taka wyzsza klasa srednia. Wiadomo ze to nie Lka - nigdy tego nie twierdzilem, tylko ze Lkom "podskakuje" 8) . Ale za ta cene i ta wage w gramach... nie ma nic lepszego, ale jak kogos stac na Lke to wiadomo ze niech lepiej kupi Lke.
Jakby mnie bylo stac to kupilbym Canon 24-70 2.8 L , Canon 16-35 2.8 L i Canon 70-200 2.8 L (albo 100-400 4.5-5.6 L ), ale zem oszczedny a jakosciowo wymagajacy ale nie az tak by sprzedac swoja nerke za sprzet ;) to mam cos jakosci przewyzszajacej sredniaczyli wlasnie Tamrona no i w podobnym stylu zamierzam dokupic niedlugo Sigme 70-200 2.8 EX - porownywalna ale niekoniecznie tak samo dobra jak Canon 70-200 2.8L.


Bardziej martwić może opinia z drugiego linka, jaki zacytowałem, o tym, że zdarzają się "trefne" egzemplarze

Shit wszedzie happens. Sa egzemplarze 10D ze skopana ostroscia ktore trzeba tunowac w serwisie. Sa egzemplarze D70 z mniej lub bardziej widoczna mora ;) .
Z obiektywami moze tez byc roznie, moze gosc z kontroli jakosci akurat przespal ten obiektyw, poszedl w paczuszke i trafil do tego goscia.


Dla mnie to może być problem, bo obiektyw chcę kupić w USA i co jak mi się "trafi"? :?

Mailujesz do sklepu w ktorym kupiles i dogadujesz sie o wymiane (oczywiscie musialbys dostarczyc zdjecia z full exifem) - wtedy przesylka na koszt sklepu jest (gwarancja).
Albo dogadaj sie ze sklepem przed zakupem w stylu "what if" - zadac pytanie przed zakupem zawsze mozna. I kup tylko w tym sklepie ktory stawia przesylke w razie potrzeby gwarancji.

Fajer
19-05-2004, 13:28
hmm...

No ja się nadal zastanawiam między EF 28-135 IS a Tamronem... Coraz mniej czasu mi zostaje, bo czas decyzji się zbliża. Ciągle pokutuje opinia Tamrona na temat wykonania obiektywów i "zużywania" się ich w miarę użytkowania.
Czytałem mnóstwo opinii na temat tego, że Tamron lepszy, lepsza starość itp. ale nie wiem kiedy Tele sobie kupię (dawniej o tym w ogóle nie myślałem) i czy mi tych ogniskowych w okolicy 100 nie będzie brakowało.
Poza tym USM F-TM to bardzo miła rzecz.. :?

Z tym Tamronem ciężki zgryz. Zanim się nie pojawił w ogóle kupna Tamrona bym nie rozważał.
To dla mnie dość sporo kasy i nie chcę źle wybrać, a 28-135 IS oglądałem, miałem w rączkach :wink: wiem jak się zachowuje na EOS’ie 30 i jak "leży" w rękach. Tamrona nigdzie dorwać nie mogę i znam go tylko ze zdjęć :( Wydaje mi się, że trzeba się czasem osobiście do jakiegoś sprzętu przekonać i żadne techniczne dane i testy nic nie dają, jak sprzęt po prostu Ci nie "leży"...

A wracając do kwestii zakupów to może Allegro jednak i oferta Tommiego?

Carlos
19-05-2004, 16:15
Teraz to mi daliście mocno do myślenia z Tamronem bo myślę o Sigmie 24-70 f2.8 ?!

To przestan o niej myslec? :twisted:

mnie nie stać na nowy, a Tamronika nie kupię używanego bo takich nie ma, a Sigmę można już dotać z drugiej ręki... czy jednak warta polecenia? w końcu światło takie samo a trochę szersza - 24x1.6=38mm :) i ile warto dać za taki używany? 1200? więcej?

(pomińcie fakt, że lepiej kupić inny ale nowy, albo poczekać i uzbierać, jadę na pożyczonym i muszę coś kupić na wczoraj)

proszę o radę :roll:

[ Dodano: Sro Maj 19, 2004 9:38 pm ]
OK. Już raczej nieaktualne. Właśnie zakupiłem na aukcji Sigmę 18-50 DC 3.5-5.6. Może nie rewelacja, ale na lepszy mnie teraz nie stać, a za tego dałem niewiele i będzie jednak nowy. Teraz zasadzam się na 70-200/3.5-4.5 ale to ciężko znaleźć... może poczekam aż Vitez mi sprzeda :D (chyba jestem pierwszy w kolejce o ile pamiętam :mrgreen: )

Vitez
20-05-2004, 08:22
28-135 IS oglądałem, miałem w rączkach :wink: wiem jak się zachowuje na EOS’ie 30 i jak "leży" w rękach. Tamrona nigdzie dorwać nie mogę i znam go tylko ze zdjęć :( Wydaje mi się, że trzeba się czasem osobiście do jakiegoś sprzętu przekonać i żadne techniczne dane i testy nic nie dają, jak sprzęt po prostu Ci nie "leży"...

A wracając do kwestii zakupów to może Allegro jednak i oferta Tommiego?

Napisz do Tommiego - moze zgodzi sie na podeslanie ci Tamrona do testow, pobawisz sie nim, jak sie nie spodoba to odsylasz obiektyw, jak sie spodoba to odsylasz pieniadze 8) . Mozesz ewentualnie sie powolac na to forum i na mnie.
Ewentualnie w ktorys ladny weekend mozesz odwiedzic Warszawe to dam ci sie pobawic Tamronem. Nie mam absolutnie zadnych zarzutow co do jego wykonania. Bo sa Tamrony i Tamrony, sa slabe produkty jak i topowe Tamrona. A wsrod topowych to wlasnie 28-75 2.8 Xr Di jak i 90 2.8 macro sa bardzo chwalone, a zarzuty jakie znasz wobec Tamronow dotycza tych z nizszej polki obiektywow, ale rowniez ich produkcji.

DariuszM
20-05-2004, 16:08
OK. Już raczej nieaktualne. Właśnie zakupiłem na aukcji Sigmę 18-50 DC 3.5-5.6. Może nie rewelacja, ale na lepszy mnie teraz nie stać, a za tego dałem niewiele i będzie jednak nowy. Teraz zasadzam się na 70-200/3.5-4.5 ale to ciężko znaleźć... może poczekam aż Vitez mi sprzeda :D (chyba jestem pierwszy w kolejce o ile pamiętam :mrgreen: )

oo to daj jakieś sample z tego szkła bo sam o nim myśle nim dozbieram do 17-40...:)

Carlos
20-05-2004, 17:18
Właśnie zakupiłem na aukcji Sigmę 18-50 DC 3.5-5.6.

oo to daj jakieś sample z tego szkła bo sam o nim myśle nim dozbieram do 17-40...:)

powinienm ją jutro otrzymać pocztą, porobię w sobotę jakieś fotki i zamieszczę gdzieś... ale gdzie najlepiej? bo mam tylko darmowe konto 10MB na WP

DariuszM
20-05-2004, 17:53
pbase? :) choc tam tez tylko 10...ale wystraczy na ze 2 oryginaly i kilka pomniejszonych...

Fajer
20-05-2004, 19:45
Ewentualnie w ktorys ladny weekend mozesz odwiedzic Warszawe to dam ci sie pobawic Tamronem.

Dzięki Wielkie Vitez :) to w takim razie zaczynam myśleć o wyjeździe do Warszawy :)

A do Tommiego napiszę jak już będę miał całą kasę. Zobaczymy co powie....

Toruń to totalne zadupie fotograficzne :? nic tu obejżeć czy przetestować nie można...
Jak ostatnio w sklepie zobaczyłem na półce :shock: EF 28-135 IS, EF 28-105/3.5-4.5 + Eos 30 & 33 BP-300 to mało zawału nie dostałem... Cś innego niż EOS 300 z kitowcem, lub tanim Tamronem?! Niewiarygodne! :? :(

Vitez
21-05-2004, 07:59
Właśnie zakupiłem na aukcji Sigmę 18-50 DC 3.5-5.6. Może nie rewelacja, ale na lepszy mnie teraz nie stać, a za tego dałem niewiele i będzie jednak nowy.

A ja sie jednak przekonalem do kitowca 18-55. Uzywac go bede praktycznie tylko na szerokim kacie i F8 - bo czasem jest po prostu potrzeba, a nowy (spilowany) kosztuje 700 zl, co za znosne 18mm jest cena bardzo przyjemna :)

Carlos
21-05-2004, 11:57
ja też go kupiłem tylko dla szerokiego (dałem 560 z wysyłką i dziś odbieram !! :)), bo czasem trzeba zafocić w ciasnych pomieszczeniach... ale dalej zastanawiam się nad 28-135 IS, kilka dni temu wpadłem na koncercie na kumpla jeszcze z technikum :) i okazało się że on siedzi w fotografii od lat i ma właśnie IS'a :D obiecał mi pożyczyć na kilka dni, jak zda u mnie egzamin to kupię taki (oczywiście egzamin bardziej z zakresu ogniskowych niż z jakości, bo wiadomo że to dobre szkiełko)

I jeszcze zgadałem się z sąsiadem fotografem... on siedzi jeszcze w analogach, ale ma kilka fajnych szkiełek (m.in. Sigma 170-500, 24-70/2.8 :twisted: ) pytał czy mu body czasem pożyczę :) i jak tu odmówić :?: :D

a tej sigmy co kupiłem to bardzo mało testów w necie... zrobię kilka fotek i powiecie w czym różni się od kitowego

Fajer
14-06-2004, 23:11
Fajny teścik tego Tamronka znalazłem
W porównanu do EF 70-200 f/2.8 IS (!)

-> http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=008SgU

-> http://www3.telus.net/tomstravels/Lens%20Test.htm

Wypada całkiem fajnie :)

Czacha
14-06-2004, 23:51
sorry, ale trzeba miec troche nawalone zeby porownywac zoomy z dwoch roznych przedzialow ogniskowych - to raz.. a dwa - czego ten test dowodzi? co przedstawia? zdolnosc obiektywu do fotografowania opakowan tekturowych z nalepkami? ;-)

tak.. to jest test co sie zowie ;-)

Vitez
15-06-2004, 03:38
Fajny teścik tego Tamronka znalazłem
W porównanu do EF 70-200 f/2.8 IS (!)


Poszukaj testu porownawczego do Canona 24-70 2.8L i/lub Tokiny 28-80 2.8 AT-X 280 AF PRO to bedziesz mial cos miarodajnego.
Bo porownywanie obiektywow z dwoch zupelnie roznych zakresow jest... glupie?

Fajer
15-06-2004, 13:05
no niby mądre nie jest, ale chodziło o porównanie L-ki przy ogniskowej 70-75 do tego Tamrona.
Może niemieli akurat 24-70L ? :?

Leprekan
26-07-2004, 11:55
Witam.
Czy jest ktoś z forumowiczów, kto testował tego tamrona z analogiem - najlepiej z EOS 30, i mógłby sie podzielic wrażeniami?

Shadow
26-07-2004, 19:43
Ewentualnie w ktorys ladny weekend mozesz odwiedzic Warszawe to dam ci sie pobawic Tamronem.

Dzięki Wielkie Vitez :) to w takim razie zaczynam myśleć o wyjeździe do Warszawy :)

A do Tommiego napiszę jak już będę miał całą kasę. Zobaczymy co powie....

Toruń to totalne zadupie fotograficzne :? nic tu obejżeć czy przetestować nie można...
Jak ostatnio w sklepie zobaczyłem na półce :shock: EF 28-135 IS, EF 28-105/3.5-4.5 + Eos 30 & 33 BP-300 to mało zawału nie dostałem... Cś innego niż EOS 300 z kitowcem, lub tanim Tamronem?! Niewiarygodne! :? :(

A ja właśnie dzisiaj rozmawiałem z Tomkiem i Tamron jutro do mnie dotrze :)
Też myślałem o tym Canonie 28-135 IS, ale jednak przekonałem się do Tamrona. W tej cenie to najlepszy obiektyw w sensie odwzorowania obrazu. Póżniej to już tylko L-ki za kupę kasy. Nie będę ukrywał że równierz opinie kolegi Viteza były nie bez znaczenia :)

Fajer
26-07-2004, 22:09
No to cieszyć się tylko pozostaje :)

Mnie sprawa ominęła, o tyle, że raz - zdecydowałem się na stałki, a dwa :) - z racji body interesują mnie raczej obiektywy FD :wink:

Dobrego światła życzę! :)

(do mnie jest w drodze FD 28mm f/2.8 :D )

Shadow
27-07-2004, 11:01
No i jest Tamronik :) Właśnie go testuję i muszę stwierdzić że w ten pochmurny dzień stała jasność szkła bardzo się przydaje. Szczególnie przy zoomowaniu to widać. Dobra idę dalej ćwiczyć nadgarstek bo taki słabowity mi się zrobił po kompaktach cyfrowych, a tu jakby nie było człowiek czuje że coś ma w ręku :)

Leprekan
11-08-2004, 14:53
Witam.
Pytanie istotne - dla mnie :D
Niedawno wyczytałem opinie jakiegoś gostka iz Tamron nie stworzył dla modelu 28-75 F2,8 osłony przeciw-słonecznej. Cosik dziwne, ale w życiu to wszystko możliwe :? . dlatego pytam: prawda/fałsz?
Vitez, Ty jako założyciel fanclubu, bedziesz chyba pierwszy? :wink:

Vitez
11-08-2004, 16:18
Niedawno wyczytałem opinie jakiegoś gostka iz Tamron nie stworzył dla modelu 28-75 F2,8 osłony przeciw-słonecznej. Cosik dziwne, ale w życiu to wszystko możliwe :? . dlatego pytam: prawda/fałsz?
Vitez, Ty jako założyciel fanclubu, bedziesz chyba pierwszy? :wink:

Jest w zestawie jako standardowe wyposazenie :roll: . Tulipanowa, plastikowa, swietnie sie spisuje przy calym zakresie, wygodne i solidne mocowanie na obiektyw na dosc sprytny zatrzask.

Na przyklad tu masz standardowy zestaw tego obiektywu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29212512

filip71
12-08-2004, 00:02
no na jednym zdjęciu robionym ze 100 metrów wypadł delikatnie ostrzej Tamron - sam się zdziwiłem...

mam i nie narzekam (no może trochę wolniejszy Auto FocuS) ale generalnie POLECAM. Fotki ostre i o odpowiedniej jakości - L-ki są w tyle z powodu ceny. I tyle :-)))))))))

[ Dodano: 11-08-2004 ]

Na przyklad tu masz standardowy zestaw tego obiektywu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29212512

Taniej ściągnął mi Tommy i z całego serca polecam (wydałem u niego z 11 000 zł)
Zapłaciłem za w/w obiektyw 1650zł.

[ Dodano: 11-08-2004 ]

500zl moge ci dac za niego

biznes stulecia :-))))))

Vitez
12-08-2004, 00:58
Na przyklad tu masz standardowy zestaw tego obiektywu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29212512

Taniej ściągnął mi Tommy i z całego serca polecam (wydałem u niego z 11 000 zł)
Zapłaciłem za w/w obiektyw 1650zł.

Chodzilo mi o przykladowa zawartosc tego co jest w pudelku z Tamronem, czyli lacznie z oslona przeciwsloneczna, a nie cene.
W czasach gdy ja kupowalem tego Tamrona to kosztowal on 1850zl :? .

krecio
10-09-2004, 20:37
Chyba, Vitez masz dar przekonywania. Do marketingu i reklamy z Toba. Właśnie zanabyłem ten plastik i jestem zaskoczony! Ten łobuz faktycznie jest ostry i jasny. A na dodatek kosztuje relatywnie niewiele. Za swojego dałem 1600. Nowiuteńki, w pudełku i ma wszystkie dodatki jak trzeba. Zobaczymy co dalej...
pozdr.
krecio :shock:

Vitez
11-09-2004, 00:00
Pamietaj ze to nadal nie ideal. Slyszalem juz troche niepochlebnych opinii o tym Tamronie ale byly one zazwyczaj z dwoch powodow:

- trafil sie komus fabrycznie niedorobiony egzemplarz - do wymiany
- ktos uzywal tego Tamrona bedac przyzwyczajonym do L-ek i stalek :roll:

Za to zadowolonych uzytkownikow tego szkla znam juz spoooroo :D

Tak btw - czemu nazywasz go "plastik" ? Moj jest ciezki, solidny, zrobiony glownie z metalu, soczewki szklane :roll: ... moze dostales wersje dla Nikona? ;) :mrgreen:

ukasz
11-09-2004, 00:45
Hej
Porówywaliście tego tamrona z tokiną 28-70 /2,8 sv. A jak wypada w porównaniu ze starą 28-70 /2,6-2,8? Domyślam sie że pewnie jest ostrzejszy. Pytam bo posiadam akurat takową. No i bardzo bym chciał wiedzieć czy różnica jakości jest warta różnicy w cenie. Bo za Tokinę mógłbym pewnie dostać 900-1000 pln przy dobrych układach, a rzeczony Tamron kosztowałby 1600 do 1700.
Poza tym (sorry Vitez :mrgreen: ) , nie uwierzę że jest on solidniej wykonany od tej Tokiny :D

Vitez
11-09-2004, 03:01
Poza tym (sorry Vitez :mrgreen: ) , nie uwierzę że jest on solidniej wykonany od tej Tokiny :D

Co za problem? Obaj jak widze jestesmy z Warszawy. Stajesz w szranki? Porownamy jakosc zdjec i wykonania - ramie w ramie ta sama scenke kilkukrotnie focimy z roznymi nastawami obydwoma obiektywami pod obydwa body podpietymi 8) .

ukasz
11-09-2004, 03:27
Wiedziałem ze odpowie, wiedziałem :D
Wyjdzie, ze Tamron jest ostrzejszy - skoro wszystkie testy tak wychodzą:). Zresztą chyba przyznałem to w poprzednim poście? Pisząc "solidniejszy" miałem na myśli konstrukcję mechaniczną - co by nie powiedziec to ta Tokina jest pod tym względem bardzo porządna. Po za tym nie ustosunkowałeś sie do głównego pytania - czy jest sens zmieniać, biorac pod uwagę różnice w cenie.

krecio
11-09-2004, 08:29
Vitez, bez urazy. Ten "plastik" to tak z przyzwyczajenia. Jeśłi chodzi o "elki' tp moje doswiadczenia z nimi sa praktycznie żadne. Więc spodziewałem się jakiegoś ciężaru itp. A, że jak go kupowałem to miałem ze soba body to napewno nie jest dla nikosia. Ja wiem, że sie jeszcze mało znam na pstrykaniu, ale tak elementarne rzeczy jeszcze potrafie odróżnic.
Co do opinii to ja myślę, że zawsze sie znajda niezadowoleni. Jak dla mnie szkiełko jest fajowe. Czas - of course - pokaże co dalej. Z pierwszych prób to śmiem twierdzić, że jest sporo ostrzejszy od mojego canona 20-35 f/3,5-4,5. Oczywiście nie jest dla niego alternatywa a uzupełnieniem ale.. Chyba, że już czas mi do okulisty.
pozdr.
krecio :shock:
PS. A swoja droga to faktycznie można zrobić własny test tego szkiełka. Różne body, nastawy - jeden obrazek. I wtedy stanie się jasność.

Vitez
12-09-2004, 01:39
Pisząc "solidniejszy" miałem na myśli konstrukcję mechaniczną - co by nie powiedziec to ta Tokina jest pod tym względem bardzo porządna.

Co by nie powiedziec to ten Tamron wg mnie tez ma bardzo porzadna konstrukcje - i to mozemy rowniez porownac (skoro w ostrosci juz sie poddajesz ;) ).


Po za tym nie ustosunkowałeś sie do głównego pytania - czy jest sens zmieniać, biorac pod uwagę różnice w cenie.

Raczej nie, chyba ze przestana ci sie podobac zdjecia z tej Tokiny ;)

[ Dodano: Nie Wrz 12, 2004 1:41 am ]

Więc spodziewałem się jakiegoś ciężaru itp. A, że jak go kupowałem to miałem ze soba body to napewno nie jest dla nikosia. Ja wiem, że sie jeszcze mało znam na pstrykaniu, ale tak elementarne rzeczy jeszcze potrafie odróżnic.

To masz bardzo dziwne - albo odczucia albo oczekiwania. Ten obiektyw, mimo ze jest zbudowany z mysla o tym by byc krotki i lzejszy (Xr - poczytaj o tym na stronie Tamrona) to z moich obiektywow, obok 70-210 jest najciezszy. Wiec nie sprawia absolutnie wrazenia plastikowego (w porownaniu do np 50 1.8, czy spilowanego kitowca 18-55 ktorego kiedys krotko mialem).

Rafalski
13-09-2004, 09:17
Hej
Porówywaliście tego tamrona z tokiną 28-70 /2,8 sv. A jak wypada w porównaniu ze starą 28-70 /2,6-2,8? Domyślam sie że pewnie jest ostrzejszy. Pytam bo posiadam akurat takową. No i bardzo bym chciał wiedzieć czy różnica jakości jest warta różnicy w cenie. Bo za Tokinę mógłbym pewnie dostać 900-1000 pln przy dobrych układach, a rzeczony Tamron kosztowałby 1600 do 1700.
Poza tym (sorry Vitez :mrgreen: ) , nie uwierzę że jest on solidniej wykonany od tej Tokiny :D

Również mam tę Tokinę AT-X 270 PRO II i przesiadka na podobnego Tamrona byłaby dla mnie nieco absurdalna. Różnica w jakości zauwazalna pewnie jedynie w testach, ten sam do niczego niepodobny szeroki kąt, do tego trzeba jeszcze nie tak znów mało dopłacić. Myślę raczej o Sigmie 24-70. Nawet, jeśli będzie (jak znam życie, niezauważalnie) gorsza optycznie, 4mm na szerokim końcu to dla mnie bardzo wymierna korzyść.

Jeśli chodzi o wykonanie Tokiny.. przypuszczam, że na rynku są sprzedawane nadwyżki z produkcji dla armii, prawdopodobnie amerykańskie celowniki do dział samobieżnych mają bagnet EF ;)

Vitez
13-09-2004, 17:23
Myślę raczej o Sigmie 24-70. Nawet, jeśli będzie (jak znam życie, niezauważalnie) gorsza optycznie, 4mm na szerokim końcu to dla mnie bardzo wymierna korzyść.

Jesli przedkladasz szerokosc nad nieco gorsza jakosc to pomysl nad Sigma 18-50 DC .

(mec)
14-09-2004, 21:38
Witam :)
Wybaczcie moją ignorancję (nie jestem zawodowcem), ale co to jest GO?

Rudi
14-09-2004, 21:42
co to jest GO?
Głębia ostrości
pozdr.

Rafalski
15-09-2004, 12:50
Myślę raczej o Sigmie 24-70. Nawet, jeśli będzie (jak znam życie, niezauważalnie) gorsza optycznie, 4mm na szerokim końcu to dla mnie bardzo wymierna korzyść.

Jesli przedkladasz szerokosc nad nieco gorsza jakosc to pomysl nad Sigma 18-50 DC .

Jeśli coś z tego cyklu, to pewnie 18-125, lub nowa 18-50 2.8 (chyba droga będzie). Robię sporo zdjęć w nocy, często z ręki i 2.8 + wyższe ISO robi mi dobrze ;) Jakość ma dla mnie znaczenie, ale Sigma 24-70 i moja Tokina 28-70 są chyba pod tym względem bardzo zbliżone do siebie.