PDA

Zobacz pełną wersję : różnice między Canon MR-14EX a Sigma EM-140 ????



uldum
01-04-2006, 13:20
Witam wszystkich,
Stoję przed dylematem kupna lampy do makrofotografii. Moje możliwości finansowe oscylują w okolicach dwóch modeli:
1. Sigma Macro Ring Flash EM-140
2. Canon MacroRingLite MR-14EX

Oczywiście Sigma to cena około 1340 zł, a canon 1700 zł. Czyli różnica całkiem znaczna, za którą można coś jeszcze kupić (np. 50/1,8).

Czym zasadniczo się one różnią, biorąc pod uwagę fotografowanie owadów?
Czy warto dopłacić do Canona ?

Posiadam obiektyw Canon 100/2,8 macro. Korpus 10D.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Pozdrawiam wszystkich.

Mikołaj
10-04-2006, 16:20
Ciekawe pytanie. Też się zastanawiam nad tym.

Jac
11-04-2006, 12:14
co prawda nie mam dosiwadczenia z tym lampami, ale znajac inne opinie nt lamp innych producentow, to generalnie wszystko sprowadza sie do stwierdzenia:
sa prawie takie same, prawie robi roznice

i wlasnie dlatego bral bym canona, po to zeby nie miec pozniej (np po zmianie body) problemow, skad wiesz jakie nowe funkcje beda/sa w nowcyh/obecnych body o ktorych canon nie poinformowal a wprowadzi to np za rok czy dwa?

jesli cie stac na canona to go bierz 50/1.8 moze przyniesie mikolaj ;-)

krzysp
24-04-2006, 11:14
Witam wszystkich,

Zastanawiam się na kupnem jednej z lamp:
1. Canon MR-14EX
2. Sigma EM-140
Instrukcję do Sigmy znalazłem w internecie, ale niestety nigdzie nie mogę dorwać instrukcji obsługi lampy pierścieniowej Canon MR-14EX.

Informacje dostępne na stronie Canona są zbyt ogólnikowe żeby na ich podstawie dokonać wyboru lampy.

Podstawową różnicą jest cena (sigma jest tańsza o kilkaset zł).
Parametry podawane w folderach reklamowych obie mają prawie identyczne.
Mnie jednak interesuje ich funkcjonalność i ewentualne ogranicznenia.

Dla przykładu w lampie Sigma EM-140 tryb ETTL działa tylko w trybie korpusu full auto. Czy to oznacza, że nie będzie działał w trybach AV i TV ???? To przecież poważne ograniczenie.

Ograniczenia Sigmy mogę wyłapać z instrukcji.

Z Canonem jest gorzej jeśli nie tragicznie. Nic o nim nie wiem.
Może ktoś miał z nią (lampą MR-14EX) do czynienia i poda mi z jakimi ograniczeniami należy się liczyć?

Chciałbym wiedzieć czy warto zapłacić te kilkaset zł więcej tylko za napis Canon (bazuję na informacjach z folderów reklamowych). Posiadam korpus 10D i jeszcze długo nie będę go zmieniał. Obiektyw Canon 100/2,8 macro.

Z góry dziękuję z odpowiedzi,
Pozdrawiam.

Tasma
24-04-2006, 18:04
Napisz jakie ograniczenia ma Sigma to odpowiem czy podobnie jest w Canonie.
Canon oczywiscie naswietla we wszystkich trybach tak jak inne EX'y.

krzysp
26-04-2006, 07:58
Napisz jakie ograniczenia ma Sigma to odpowiem czy podobnie jest w Canonie.
Canon oczywiscie naswietla we wszystkich trybach tak jak inne EX'y.
Myślę , że jest to odpowiedź na pytanie dotyczące ograniczeń.

Cyt. :Dla przykładu w lampie Sigma EM-140 tryb ETTL działa tylko w trybie korpusu full auto. Czy to oznacza, że nie będzie działał w trybach AV i TV ???? To przecież poważne ograniczenie.

Canon, jak mniemam wykorzystuje ETTL we wszystkich trybach ?
Brak instrukcji jest naprawdę poważnym ograniczeniem. Sam zastanawaim się na kupnem lampy pierścieniowej.


Ponieważ mam mozliwość kupna lampy MT-24EX za 2450 zł zastanawiam sią czy warto dopłacić około 700 zł do ceny MR-14EX ?