PDA

Zobacz pełną wersję : RAW z 30D - obróbka



bundy
24-04-2006, 10:30
Ciekaw jestem jak pracujecie z RAW'em z 30D :-) Narazie przetestowałem DPP i C1 3.4.7 i stwierdzam, że jednak C1 jest warte pieniędzy, które się za nie płaci. Kolory generowane przez DPP są jakieś takie...dziwne a zbalansowanie bieli tego samego ujęcia identyczniew C1 i DPP daje w tym pierwszym poprawne wyniki.
Z tego co widzę, to DPP importuje ustawienia PictureStyles.
Jak postępujecie z wyostrzaniem? Ja generalnie nie przepadam za mechanizmami, którymi ostrzy C1 i trzymam się od dawna sprawdzonych actionów Fredka Mirandy (w D60 służyły mi bardzo dobrze). Teraz w PSie traktuję Tiffy wyplute przez C1 akcją Fredka, ale tą do 20D (sądzę, że to bez znaczenia) - ustawienia daje defaultowe, i do tego zaznaczam "fine detail sharpening i remove color noise). Oglądając surowe rawy w C1 albo Tiffy wyplute po konwetrsji z wyłączonym wyostrzaniem (zostawiam tylko redukcję szumów z defaultowymi ustawieniami dla 30D) mam wrażenie, że są one nieco mydlane i dopiero akcja Fredka wydobywa z nich to co trzeba. Nie chce mi się sięgać w przeszłość, ale chyba rawy(tiffy) z d60 zaraz po konwersji były bardziej ostre :-).

Diabeł
24-04-2006, 10:37
trzymam się od dawna sprawdzonych actionów Fredka Mirandy (w D60 służyły mi bardzo dobrze). Teraz w PSie traktuję Tiffy wyplute przez C1 akcją Fredka, ale tą do 20D (sądzę, że to bez znaczenia) -
a mógłbys to bardziej rozwinąć albo jakiś link zpodać ?

bundy
24-04-2006, 10:44
a mógłbys to bardziej rozwinąć albo jakiś link zpodać ?

Proszę bardzo - http://www.fredmiranda.com/shopping/20DCSpro

mark_solo
26-04-2006, 00:17
Jestem nowy na tym forum, więc niniejszym wszystkich pozdrawiam. Jak dotąd brałem bierny udział, czyli tylko czytałem.

Przeprowdziłem dzisiaj szybki test RSP v.1.0.2 build 75 (jest to wersja testowa, którą otrzyałem od M. Tapes - wspiera 30D), DPP, ACR i C1. Wykonałem zdjęcię jednego motywu dla czułości 200, 400, 800, 1600. Balans bieli za pomocą WhiBall. Obiektyw 85/1.8 USM, przysłona 5.6. Z moich obserwacji wynika, że przy ISO 1600 wszystkie programy w wyjątkiem RSP i może ACR po prostu sobie nie radzą. W przypadku RSP jest możliwa korekcja szumu, tak że trudno jest poznać iż zdjęcie zostało wykonane przy ISO 1600. Jeżeli miałbym wybierać to kolejność byłaby następująca: RSP i ACR z tym, że wywołanie z RSP jest w/g mnie lepsze - kwestia gustu. Następnie C1, przy którym po wykonaniu powiększenia 100% i maksymalnych nastawach noise/color suppresion nie mogłem się doczekać na wygenerowanie obrazu i ostatni DPP, który jest po prostu tragiczny. Przy DPP ziarno wygląda po prostu jak ospa.

Przemek Białek
26-04-2006, 00:24
piszesz ospa , tylko ze otwarcie pozniej wywolanej fotki w Szopie nie pokazuje
takiego same szumu jak DPP, poprostu taki ma algorytm wyswietlania i tyle

bundy
26-04-2006, 08:34
W DPP standardowo po instalacji tryb wyświetlania obrazu jest ustawiony z priorytetem dla prędkości. Przestaw w Preferences na Quality i włącz redukcję szumów i będzie OK

mark_solo
26-04-2006, 09:07
Oczywiście tak zrobiłem. Były ustawione na maksymalne wartości. Niestety efekty w porównaniu z innymi programami są niezadawalające.

Paprochwbody
26-04-2006, 12:02
A ja mam pytanie takie: istnieje coś takiego jak Microsoft RAW Image Viewer z którego z powodzeniem korzystałem oglądając fotki RAW z 20D. Aplikację tę można ściągnąć bezpłatnie ze stron majkrosoftu. Przy 30 D ten programik nie czyta Rawów. Jak to obejść? Chodzi o to, że zrobione w RAWach zdjęcia chcę komuś nagrać na płytkę, żeby później obejrzał sobie na swoim kompie. Jaka jest najprostsza przeglądarka RAW (30D) żeby ktoś mógł sobie ją ściągnąć? Inaczej czeka mnie przerabianie ok 100 zdjęć na Jpegi...:-? Czy w DPP jest opcja convert selected?Sorry za pytania z typu podstawowych ale może ktoś podpowie...
Pozdrawiam
Tomek

korek
26-04-2006, 12:51
A ja mam pytanie takie: istnieje coś takiego jak Microsoft RAW Image Viewer z którego z powodzeniem korzystałem oglądając fotki RAW z 20D. Aplikację tę można ściągnąć bezpłatnie ze stron majkrosoftu. Przy 30 D ten programik nie czyta Rawów. Jak to obejść? Chodzi o to, że zrobione w RAWach zdjęcia chcę komuś nagrać na płytkę, żeby później obejrzał sobie na swoim kompie. Jaka jest najprostsza przeglądarka RAW (30D) żeby ktoś mógł sobie ją ściągnąć? Inaczej czeka mnie przerabianie ok 100 zdjęć na Jpegi...:-? Czy w DPP jest opcja convert selected?Sorry za pytania z typu podstawowych ale może ktoś podpowie...
Pozdrawiam
Tomek

Może ten link ci pomoże >>> http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d48e808e-b10d-4ce4-a141-5866fd4a3286&DisplayLang=en

pozdrawiam

Diabeł
26-04-2006, 13:15
Jaka jest najprostsza przeglądarka RAW (30D) żeby ktoś mógł sobie ją ściągnąć?
Tomek
FastStone Image zobacz tu http://www.faststone.org/ oraz tu http://picasa.google.pl/

Paprochwbody
26-04-2006, 16:45
Fast Stone Image czyta bez problemu pliki RAW z 30D. Dziękuję serdelecznie:grin:
Tomek

David
13-05-2006, 01:11
Czy w DPP jest opcja convert selected?Sorry za pytania z typu podstawowych ale może ktoś podpowie...
Pozdrawiam
Tomek


Tak. Oczywiście. W głównym oknie programu zaznaczasz miniaturki zdjęć które chcesz wywołać, klikasz open i otwiera się okno z ustawieniami konwersji. Ustawisz rządane opcje i wybierasz opcję batch. Podajesz parametry konwersji i to już wszystko.
Nie wiem jaką wersję DPP posiadasz, ale najnowsza 2.1.1.4 jest bardzo ciekawa. Świetnie wyostrza zdjęcia i jest stosunkowo szybka.

Diabeł
24-05-2006, 08:25
Panowie a jak kadrujecie zdjęcia w programie do wywoływania RAW-ów czy później po wołaniu w programie graficznym. Czy jest tu jakaś różnica która wpływa na jakość?