PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor 17'' CRT



Algier
27-09-2004, 13:39
Jaki polecacie 17'' monitor CRT do obróbki zdjęć?

gietrzy
27-09-2004, 14:28
Jaki polecacie 17'' monitor CTR do obróbki zdjęć?

Mitsubishi, Nec, Eizo

Algier
27-09-2004, 15:06
a co myślicie o 17" Samsung SyncMaster 757 MB (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5680) czy to dobry wybór?

gietrzy
27-09-2004, 15:15
a co myślicie o 17" Samsung SyncMaster 757 MB (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5680) czy to dobry wybór?
Ale jajka :) mam 957MB w pracy. Osobiście podoba mi się tylko napis TCO'03. Moje uwagi w zasadzie dotyczą b. dużej wrażliwości tego monitorka na pole elektromagnetyczne. Obok (20 cm) mam maluśkie głośniczki i mi obraz faluje jak je włącze. Jak na CRT wyjątkowo dobra geometria (1280x960@85). Powłoka antyrefleksyjna jest bardzo, ale to bardzo delikatna. Monitorek po kalibracji poprawnie wyświetla kolory. Do Mitsubishi 900u to mu daleko jeśli mówimy o kolorach i ostrości.

muflon
27-09-2004, 15:57
Ale jajka :) mam 957MB w pracy.
Ja miałem kiedyś taki monitor - niestety nie testowałem go pod kątem kalibracji, ale po tym producencie raczej nie spodziewałbym się rewelacji. Jednak pod każdym innym względem (geometria, kontrast, szczegóły itp.) jest OK. Sprzedałem go właściwie tylko z powodu wyemigrowania :)

TomaszQ
27-09-2004, 15:58
Za 750zł można już kupić piękną, uzywaną 19'nastkę, a nawet całkiem przyzwoitą 21'kę. Nie wyobrażam sobie pracy grafika na 17'nastce, chyba że jako drugi ekran na narzędzia, palety etc. Jasne, że Lacie albo Barco to to nie będzie ale Elsa, Einzo, NEC, Dell, etc. spokojnie. Sam ostatnio postawiłem jako drugi monitor 21'' Della P1130 za 800zł i po kalibracji jest całkiem całkiem.
Jednak decydując sie na zakup na wtórnym rynku trzeba monitor wybierać osobiście. Nokia monitor test na dyskietkę i .... W przeciwnym wypadku można trafić na egzemplarz z wypaloną bańką i przy kontraście 100% nie przejdzie kalibracji, a podniesienie jaskrawości wywoła mydełko.

Tomasz Golinski
27-09-2004, 16:42
Nie polacam SONY do zadnych zastosowan. Ze wzgledu na serwis :evil: :evil: :evil:

eternus
27-09-2004, 16:46
Ja za to odradzam CTX - bo choc jest nie zly, to nieco za drogi jak na te cene. Poza tym te 2 horyzontalne cienie potrafia wkurzac.

Nie mowie, ze jest to tragiczny zakup, ale sadze, ze powinny byc lepsze.

Klosiu
27-09-2004, 17:34
ja polceam z czystym sumieniem Eizo T962
2048 x 1536 80 Hz
1600 x 1200 104 Hz
plamka 0.24

np taki jak ten
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31916999

Vitez
27-09-2004, 19:27
Nie wyobrażam sobie pracy grafika na 17'nastce, chyba że jako drugi ekran na narzędzia, palety etc.

Na szczescie nie jestem grafikiem bo swoje zdjecia obrabiam na 15" Samsung Syncmaster 550b, ponad 5 lat mu stuknie niedlugo, zaczyna troszke szwankowac i powaznie mysle o co najmniej 19" ... ale za ta sama cene wole dolozyc do Sigmy 70-200 2.8 EX niz monitor kupowac :roll: .

Algier
27-09-2004, 19:42
Nie wyobrażam sobie pracy grafika na 17'nastce, chyba że jako drugi ekran na narzędzia, palety etc.

Na szczescie nie jestem grafikiem bo swoje zdjecia obrabiam na 15" Samsung Syncmaster 550b, ponad 5 lat mu stuknie niedlugo, zaczyna troszke szwankowac i powaznie mysle o co najmniej 19" ... ale za ta sama cene wole dolozyc do Sigmy 70-200 2.8 EX niz monitor kupowac :roll: .

Vitez ale co z tego że zrobisz piękne i wypasione fotki jak ich potem nawet nie masz na czym porządnie obrobić?

Vitez
27-09-2004, 19:57
Vitez ale co z tego że zrobisz piękne i wypasione fotki jak ich potem nawet nie masz na czym porządnie obrobić?

To z tego ze ja obrobke zdjec sprowadzam do minimum. Jesli zrobie, jak piszesz - piekne i wypasione fotki - to po co je obrabiac? :D

satriani
27-09-2004, 20:08
Osobiście mam Soniaka G200 i nie miałem do tej pory jazd z serwisem, ale wybrałem go ze względu na kineskop FD Trinitron.
To jeden z lepszych kineskopów, który można znaleźć w modelach innych firm.

muflon
28-09-2004, 08:18
ja polceam z czystym sumieniem Eizo T962
2048 x 1536 80 Hz
1600 x 1200 104 Hz
plamka 0.24
Hmm.. piekne. Tak sobie myślę, że rozplenienie się LCDków ma jeden bardzo pozytywny efekt o którym mało się mówi: można za nieduże pieniądze dostać naprawdę porządne, wielkie CRT. Takie jak ten :)

Anonymous
28-09-2004, 09:45
Algier,

Barco - powinni miec tez i 17'' ale ceny zaporowe. Maja zewnetrzne przystawki do kalibrowania kolorow.

Sam natomiast dzialam na Flatron LG 19'' i goraco polecam. Naprawde warto jesli masz miejsce w domu zainwestowac w wiekszy monitor. Osobiscie zaluje ze nie kupilem 21'', bo tak jak powiedzial Muflon ceny CRT od momentu wejscia LCD spadly bardzo.

TomaszQ
28-09-2004, 10:43
Hmm.. piekne. Tak sobie myślę, że rozplenienie się LCDków ma jeden bardzo pozytywny efekt o którym mało się mówi: można za nieduże pieniądze dostać naprawdę porządne, wielkie CRT.

Dokładnie tak. :lol: i cieszmy się ...
LCD dla nas są nieprzydatne. Wypożyczyli nam do firmy, w ramach usilnych poszukiwań klienta najnowszy model Einzo LCD.
Podobno specjalnie skonstrułowany dla DTP. Z kalibracja i wszystkimi możliwymi wodotryskami. Cena coś koło 8000zł.
Pobawiłem się i podziękowałem. Siedzę sobie przy 4 x tańszym CRT z najwyższej półki i napawam wiernością i naturalnością kolorków. Kiedyś pewnie LCD osiądnie takie parametry ale nie sądzę by nastąpiło to szybko.

Tomasz Golinski
29-09-2004, 22:11
Lektura tego wątku wprowadziła mnie w radosny nastrój. Nieświadomie myślałem, że będę kupował nowy monitor LCD, ale chyba jednak pozostane przy CRT. A musze kupic nowy, bo SONY od pół roku nie może mojej starej 17' naprawić (model 220E) i jestem strasznie zły. A pracować na starym 14' wypalonym na max, w 800x600 nie lubię.

muflon
29-09-2004, 22:29
Lektura tego wątku wprowadziła mnie w radosny nastrój. Nieświadomie myślałem, że będę kupował nowy monitor LCD, ale chyba jednak pozostane przy CRT. A musze kupic nowy, bo SONY od pół roku nie może mojej starej 17' naprawić (model 220E) i jestem strasznie zły. A pracować na starym 14' wypalonym na max, w 800x600 nie lubię.
Hmm, licz się z tym, że nowy, dobry monitor CRT (taki o jakich tu rozmawiamy), to mimo wszystko nie będzie kilkaset złotych...

Tomasz Golinski
29-09-2004, 22:42
okjej, ale LCD to tez nie kilkaset zlotych. Poza tym nawet ten EIZO za 1300 (jakaś promocja czy kradzione, skoro on sam mówi, że są po 6k?) to znośna cena. A ja aż tyle nie potrzebuje. W końcu nie mam L-ek :wink:

BTW. Jaki monitor wybrać dla osoby z chorymi oczami? Taki, żeby jak najmniej męczył wzrok?

gietrzy
30-09-2004, 05:24
BTW. Jaki monitor wybrać dla osoby z chorymi oczami? Taki, żeby jak najmniej męczył wzrok?

Hehe, Nec 1980SX LCD niestety lub starszy model 1880SX. Ja też postawiłem ostatecznie na oczy i zakupiłem Eizo L557. Troszeczkę gorszy jeśli chodzi o kolory (od Neca). Od CRT Mitsubishi dużo gorszy szczególnie w cieniach. Osoba która siedzi "cały dzień" przy 19" CRT a potem siądzie do LCD poczuje różnicę (zmęczenie oczu) odrazu.

muflon
30-09-2004, 07:41
BTW. Jaki monitor wybrać dla osoby z chorymi oczami? Taki, żeby jak najmniej męczył wzrok?
No to niestety, chyba jednak LCD :( Ja dawno temu w pracy przesiadałem się z dobrej 19" Samsunga na 17" TFT i , mimo początkowego "eee, dziwne to jakieś" (to były początki LCD w ogóle :)) to jednak doceniłem samopoczucie po ośmiu godzinach siedzenia. Także jeśli są problemy z oczami - tylko LCD.

TomaszQ
30-09-2004, 09:03
Może to kwestia przyzwyczajenia lub jakiś dziwacznych własności moich gałek :?
Jednak odczuwam większe zmęczenie siedząc przed LCD.
Oczywiście, że częstotliwość odchylania w CRT musi być większa od 85 Hz, a najlepiej min. 100Hz. Z tych bardziej dostępnych, z czystym sumieniem Mogę polecić DELL'a P1130. To kawał zacnej bańki, która świeci przede mną, jako druga obok Lacie w 1600 x 1200 / 100Hz. Żadnego zmęczenia a siedzę przed kompem min. 10-12h/ dobę. Do tego koniecznie karta ATI. Typ i model możesz sobie wybrać sam biorąc pod uwagę ewentualne gierki. Jednak dla DTP ma on marginalne znaczenie. To jest 21'', a więc osoba ze słabszym wzrokiem będzie miała wszystko duże, szczególnie w niższych rozdzielczościach. Ostatnio go widziałem na Allero za 1300zł. Jednak kupując monitor, szczególnie używany musisz go przetestować i wybrać sam. Nowe monitory trafiajace do CE należą do najgorszej grupy jakościowej. Kilka razy testowaliśmy partie kiklunastu, kilkudziesięciu sztuk i mieliśmy poważny problem by wybrać jeden, dobry egzemplarz. Gdzie w Niemczech trzeba mieć pecha by trafić na taki, który u nas jest uznawany za bardzo dobry. Używany może być już po prostu wypalony. Może to zabrzmi dziwacznie. Wypalony 2-3 latek ale to prawda. Spokojnie można zajechać monitor w 2 lata używając go 8 godzin dziennie, w trybie skalibrowanym i na wyśrubowanych parametrach, a ww. Dell ma zalecane (nie maxymalne) parametry wyświetlania 1600x1200/100 . Pozostaje więc tylko Nolia Monitor Test i wycieczka do sprzedawcy.
W kwestii LCD.
Nie mam tu zbyt wielkich doświadczeń bo w zasięgu mam tylko laptopa, kilka biurowych NEC'ów i Samsungów oraz 2 tygodnie przed wspomianym już EINZO ale odnoszę wrażenie, że one w dziwny sposób podkręcają wyświetlanie. Kontrast, nasycenie, ostrość są nienatualne aczkolwiek znacznie "ładniejsze" niż na CRT. Dla człowieka, który nie wypuszcza swoich prac poza własny monitor to zapewne zaleta. Jednak schody zaczynają się w momencie kiedy trzeba coś naświetlić, wydrukować, opublikować na www lub po prostu zrobić w labie odbitki. Okazuje się, że to co na LCD wyglądało ślicznie tam już nie. Pracując na dobrych CRT, pamiętając o kalibracji i odpowiednich profilach kolorów nie ma takich problemów, rozczarowań i niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

gietrzy
30-09-2004, 12:13
Oczywiście, że częstotliwość odchylania w CRT musi być większa od 85 Hz, a najlepiej min. 100Hz.
Żartujesz chyba :?: Powyżej 85 Hz to się mydło robi. Owszem obraz nie skacze ale czytelność spada dramatycznie.
Piszesz 1600x1200@100 Hz
Wspólczuje Twoim oczom. Poważnie. Chyba nawet dla 21" (rekomendowana rozdzielczość) to nie jest zalecane odświeżanie. Ale to już OT
Generalnie: dla mnie max to 85 Hz

muflon
30-09-2004, 12:17
Hmm, jakies mocno nietypowe poglądy tu głosisz :) Ja jestem nauczony, że im większa rozdzielczośc, tym większe jest zalecane odchylanie. Dlatego np. praca przy 640x480@75 była kiedyś całkiem przyjemna, 1024x768@85 to rozsądne minumum, a do 1600x1200 potrzeba już 100Hz.

[ Dodano: 30-09-2004, 12:18 ]
A że sprzęt, który takie parametry wyciąga bez pogarszania wyrazistości obrazu nie jest najtańszy...

maku
30-09-2004, 12:28
Zgadzam się co do LCD. Przynajmniej co do tych tańszych. Przerobiłem to na sobie. Zdjęcia na monitorze wyglądały cacy a po zaniesieniu do labu odbierałem szajs.
W końcu się zdenerwowałem i postanowiłem zainwestować w „porządną bańkę”. Poszperałem, poszukałem, zasięgnąłem języka. W wyniku tych poszukiwań mój wybór padł na Mitsubishi DP2070SB. Kupa „siana” ale tak sobie pomyślałem że jak już wydawać pieniądze to na porządny sprzęt.
Niestety na monitor trzeba było poczekać. Nikt nie ma na sklepie takiego sprzętu. Zamówiłem, czekałem. W końcu się doczekałem. Rozpakowuję karton, stawiam „bydlę” na biurku, podłączam i .... szok. Takiego mydła nie widziałem jak żyję. Parę lat temu męczyłem się jeszcze na 14’ okrąglutkiej bańce ale na pewno miała lepszy obraz.
Po krótkiej rozmowie z serwisem okazało się że serwis „door to door” polega na tym że to producent/serwis ponosi koszty wysyłki. Ale ja muszę go spakować i wysłać. Pomyślałem trudno tak widać jest. Wysłałem, czekałem w końcu się doczekałem. Wrócił nowy (tamten uznano za uszkodzony i wymieniono). Otwierając karton myślałem sobie że teraz to już na pewno będę miał cacy obraz. Stawiam to to na biurku podłączam (jeszcze mu dałem trochę postać co by się ogrzał). I co... no niby lepiej ale tylko na środku na brzegach znowu mydło.
Biorąc pod uwagę że wszystkie inne monitory z jakimi mam do czynienia kosztowały o połowę mniej i dają obraz dwa razy lepszy zaczynam się zastanawiać o co tu chodzi?

Niewątpliwie dużo jest prawdy w tym że na nasz rynek trafia dobrze wyselekcjonowany szajs.

Póki co nie pozostaje mi nic innego jak znowu go spakować, wysłać i czekać. Ciekawe czego doczekam się tym razem.

Tomasz Golinski
30-09-2004, 13:16
Czyli, brawo dla serwisu. Mojej przygody nawet nie bede opowiadal, bo szok. Po prostu nie mam monitora ;(

gietrzy
30-09-2004, 13:46
Hmm, jakies mocno nietypowe poglądy tu głosisz :) Ja jestem nauczony, że im większa rozdzielczośc, tym większe jest zalecane odchylanie. Dlatego np. praca przy 640x480@75 była kiedyś całkiem przyjemna, 1024x768@85 to rozsądne minumum, a do 1600x1200 potrzeba już 100Hz.
Być może. Dla tego napisałem chyba. Nigdy nie pracowałem przy 21" potworze.

A że sprzęt, który takie parametry wyciąga bez pogarszania wyrazistości obrazu nie jest najtańszy...
Jasne. Myślę, iż w tym wątku cały czas się obracamy wokół Mitsubishi, Nec, Eizo, Sony. Mam na myśli modele z serii PRO a nie ECONO

muflon
30-09-2004, 13:51
A że sprzęt, który takie parametry wyciąga bez pogarszania wyrazistości obrazu nie jest najtańszy...
Jasne. Myślę, iż w tym wątku cały czas się obracamy wokół Mitsubishi, Nec, Eizo, Sony. Mam na myśli modele z serii PRO a nie ECONO
Jasne (może z wyjątkiem Sony :mrgreen:). Gdyby jednak było tak jak piszesz powyżej (zwiększenie odchylania pionowego -> spadek wyrazistości obrazu), to producenci nie chwaliliby się tak strasznie odchylaniem poziomym.
A w praktyce - im bardziej zawodowy monitor, tym więcej kHz. Swoją drogą, jakie o.poziome ma takie monstrum co wyciąga 1600x1200@100Hz? :)

TomaszQ
30-09-2004, 13:52
Żartujesz chyba Powyżej 85 Hz to się mydło robi. Owszem obraz nie skacze ale czytelność spada dramatycznie.
Piszesz 1600x1200@100 Hz
Wspólczuje Twoim oczom. Poważnie. Chyba nawet dla 21" (rekomendowana rozdzielczość) to nie jest zalecane odświeżanie. Ale to już OT
Generalnie: dla mnie max to 85 Hz
Nie żartuje i ponoszę pełną odpowiedzialność za moje słowa.
Mydło owszem robi się powyżej iluś tam Hz ale tylko w pudełkach udających moinitory, a zalecaną rozdzielczość producent podaje zawsze razem z zalecanym odświeżaniem.
Dla przykładu Lacie przy 1600x1200 ma zalecaną częstotliwość odświeżania 120Hz ale ta bańka nowa kosztowała równowartość 3 x Sony.

Niewątpliwie dużo jest prawdy w tym że na nasz rynek trafia dobrze wyselekcjonowany szajs.
kolega pracuje w dziale kontroli jakości dużego i znanego producenta sprzetu RTV i nie tylko. Oni z założenia dzielą wyroby na 4 grupy. Przedostatnia i ostatnia trafia do nas. Dlatego uważam, że lepiej kupić sprzęt lekko przechodzony importowany np. z Niemiec niż nasz nowy.

Tomasz Golinski
12-10-2004, 21:56
Śledziłem oferty monitorów na Allegro i już nic nie rozumiem. Wszystkie monitory są podejrzanie tanie. Rozumiem, że część jest używana, gwarancja jest krótka. Niektóre są niby nowe (jakieś leżaki), ale też pewnie przechodzone. Czy kupowanie czegoś takiego ma sens? Domyślam się ryzyka, ale przy takiej różnicy w cenie...

Niestety nikt nie sprzedaje w Białymstoku i musiałbym gdzieś jeździć, bo z rad wynika, że koniecznie trzeba obejrzeć stan.

TomaszQ
13-10-2004, 09:51
Niestety nikt nie sprzedaje w Białymstoku i musiałbym gdzieś jeździć, bo z rad wynika, że koniecznie trzeba obejrzeć stan.
Niestety to prawda.
Jak już pisałem monitor 2-4 letni może mieć bańkę w stanie niemalże idealnym i równie dobrze może być zajechany.
Ja swojego Della kupowałem nie daleko Bielska Białej. W firmie, która sprowadza przechodzony sprzęt z USA. Korespondowaliśmy droga mailową i umowa była taka, że jak się pojawi coś godnego uwagi to dadzą znać. Dali i pojechałem. W garażu mieli z 200 szt. różności, raczej szajsowatych. Dell przygotowany dla mnie okazał sie złomem z wypalonym kineskopem. Zacząłem grzebać, podłączać i testować. W końcu wybrałem z jakiś 20 szt takiego z zadrapaną obudową i uszczerbaną podstawką, za to idealny obraz. Kupiłem go za 600zł i jeszcze idealną 19'tkę za 500 na f-rę. W tym czasie robiłem fuchy w Krakowie więc chyba warto było przejechać ok. 200km :lol:
Może masz kogoś znajomego, mającego pojęcie o monitorach blisko sprzedawcy. Może on mógłby wybrać. Resztę, tzn. zapakowanie i wysyłkę zrobi sam sprzedawca.

Tomasz Golinski
13-10-2004, 10:22
Pewnie musiałbym się wybrac do warszawy. Choc i tak nie wiem, czy to cos da bo raczej mało jest takich handlowców we wschodniej części Polski ;) a poza tym sam chyba się za słabo znam, żeby dobrze poznać.

Czy słusznie mi się wydaje nie warto brać sprzętu z 1mies gwarancją nawet po testach? Mam troche obaw po przejsciach z moim soniaczem badziewnym.

Jurek Plieth
13-10-2004, 10:31
...Mam troche obaw po przejsciach z moim soniaczem badziewnym.
A z jakim soniaczem masz takie złe doświadczenia? Ja mam notebooka i palmtopa tej firmy i złego słowa na nich nie pozwolę powiedzieć :D

Tomasz Golinski
13-10-2004, 10:41
CDP-220E. Moich trzech znajomych też miało takie i każdy z nich bywał w serwisie. Mój 5 razy. I w końcu nie został naprawiony, więc zostałem bez monitora. Teraz marnuje oczy pzy 12letniej 14' (światowej sławy producent BRG ;) )

Jurek Plieth
13-10-2004, 11:24
CDP-220E
Moje google mówią, że to jest CD Player :mrgreen:

Tomasz Golinski
13-10-2004, 12:08
chodzi o CPD-220E, przepraszam. nie mam monitora, to latwo o pomylke ;)

TomaszQ
13-10-2004, 13:05
a poza tym sam chyba się za słabo znam, żeby dobrze poznać.
Poszukaj w sieci programiku Nokia monitor test. On ma wszystko co potrzeba.
Najważniejsze jest by monitor miał duży zapas jaskrawości i kontrastu. Jak bańka jest wypalona to przy ich zwiększeniu znikają jasne szarości i zaczyna działać ograniczenie prądowe kineskopu. Objawia się to brakiem reakcji na zwiększanie regulatorów. Potem sprawdzasz geometrię, konwergencję, ostrość a na jednokolorowych planszach czystość kolorów. Prosta sprawa.

Tomasz Golinski
13-10-2004, 16:13
Ten programik mam, ale jakoś cięzko mi wychodziło oglądanie. Może sprawdzałem na zbyt dobrym monitorze ;) Dziękuje za rady.

satriani
16-10-2004, 10:03
monitor to za dużo usterek do ukrycia, ja bym sie nie zdecydował na zakup w ciemno chyba ze od znajomego który zagwarantowałby mi zwrot lub wymianę przez jeszcze jakiś czas.

Tomasz Golinski
16-10-2004, 11:56
Niektórzy na allegro mają gwarancje. Standard 1 mies. (chyba za mało). Ten facet od EIZO (link wczesniej) ma 6mcy. Zastanawiam się nad tym monitorem, ale nie wiem, czy naprawde mi taki potrzebny.

TomaszQ
16-10-2004, 13:38
ale nie wiem, czy naprawde mi taki potrzebny.
tak w fotografii nie oszczędza sie na optyce, w samochodach na oleju, oponach i chamulcach tak w DTP na monitorach i kartach grafiki ... na wszystkim innym możesz :wink:

Tomasz Golinski
16-10-2004, 13:42
No właśnie. W fotografii oszczędzam (widać po stopce), a monitor nie jest do DTP (szczytowe wykorzystanie to zrobienie raz w roku plakatu)... Karte grafiki też mam lekko marną Radeon 9000 vivo. Poza tym moje doświadczenia z zakupem drogiego solidnego sprzętu są marne (płyty gł., monitory itd.) A i skąpy jestem ;)

satriani
16-10-2004, 15:31
ja mam rivę tnt 16mb i do obróbki fotografii mi starcza, ale w nowego Need for Speeda to nie ma szans pograć.

pająk
20-10-2004, 17:38
Ja używam soniaka E230 od około 3lat jest bez zmian(jasność , kontrast nie przekraczam 75%, a do czytania 50%). Siostrzeniec NECa po niecałych 4 latach wyżucił na śmietnik tak się wypalił (windows to był ciemny , ale już filmy to były czarne i wszystko na maxa). Mam też CTXa na trinitronie 8letniego i nie nażekam, troche się wypalił ale jasność i kontrast na 90% i jest the best. Na SONY bym nie nażekał gdyby telewizor w ciągu 6 lat nie zepsół by sie chyba z 9 razy ( a konkretnie tracil menu i kolory, w serwisie mówili że to rozładowanie elektrostatyczne to powoduje :evil: )

maku
20-10-2004, 23:34
Tyle tyko że Sony już nie robi monitorów CRT.

Tomasz Golinski
10-11-2004, 23:18
Musze się pochalić. Dziś kupiłem EIZO T962. 21 cali. To jest rewelacja. Dzisiaj nie śpie tylko oglądam zdjęcia i filmy. Dobrze, że jutro wolne... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8)

Vitez
11-11-2004, 03:21
Podaj cene... i nie zapomnij dopisac do podpisu ;)

Tomasz Golinski
11-11-2004, 16:03
1200 + 100 za przedłużenie gwarancji do 6mcy + 100 za dowóz z Warszawy. Link do sprzedawcy na pierwszej stronie wątku.

Kubek
14-07-2005, 09:02
Minęło kilka miesięcy, więc może jakieś nowe opinie i spostrzeżenia się pojawią.
Ciekaw jestem propozycji dot. 19" CRT - w oparciu o własne doświadczenie, podajcie producenta i model, w który warto zainwestować.

Vitez
14-07-2005, 20:08
Ciekaw jestem propozycji dot. 19" CRT - w oparciu o własne doświadczenie, podajcie producenta i model, w który warto zainwestować.


Ja mam NEC MultiSync 991SB 19" CRT i jest swietny.
Tylko przed jednym moge przestrzec - przy wyraznych kontrastach widac na nim dwaz poziome paski przez cala szerokosc. Dzwonilem do sklepu - powiedzieli ze wszystkie 19" CRT tak maja a im ostrzejszy i jasniejszy monitor (Nokia Monitor Test wykazal mi ze moj jest cholernie ostry tak ze nawet ma sklonnosci do moiry 8) ) tym to bardziej widoczne... nie uwierzylem - zadzwonilem do serwisu i tez mi to potwierdzili wiec juz dalem spokoj i sie przyzwyczailem.

kavoo
14-07-2005, 20:27
przy wyraznych kontrastach widac na nim dwaz poziome paski przez cala szerokosc. Dzwonilem do sklepu - powiedzieli ze wszystkie 19" CRT tak maja a im ostrzejszy i jasniejszy monitor (Nokia Monitor Test wykazal mi ze moj jest cholernie ostry tak ze nawet ma sklonnosci do moiry 8) ) tym to bardziej widoczne... nie uwierzylem - zadzwonilem do serwisu i tez mi to potwierdzili wiec juz dalem spokoj i sie przyzwyczailem.
Ty to napisales powaznie czy sobie jaja robisz?
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons2/supressed.gif)

KuchateK
14-07-2005, 21:17
Wszystkie trynitrony tak maja... Tam jest maska szczelinowa (sie to chyba tak zwalo) w postaci pionowych drutow i sa tymi dwoma "paskami" spiete.

gonzo44
14-07-2005, 21:33
ja od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem samsunga 997MB i jak na razie nie mam powodow do narzekania - przesiadlem sie z 9 letniej (sic!) czternastki wiec ciesze sie jak dziecko ;-)

Tomasz Golinski
15-07-2005, 10:23
Moj Eizo jest tak ostry, ze ma straszna moire...

darpla
18-07-2005, 23:24
polecam LG monitory. Niemało kosztują , ale za klasę trzeba zapłacić

Coronado
19-07-2005, 01:00
Jaki polecacie 17'' monitor CRT do obróbki zdjęć? Polecam LaCie electron19blueIV ale to jest 19''. Najlepszy monitorek na jakim mialem okazje bawic sie zdjeciami.

Pozdrawiam
Coronado