PDA

Zobacz pełną wersję : kompakt do 1600 zl



macgaw
16-08-2016, 17:16
czesc, chcialbym uzyskac porade co do zakupu aparatu.
aparat dla rodzicow. obecnie maja jakies sony wielkosci czterech palcow.

wymaganie to stabilizacja, filmy full hd 60 fps, obiektyw wbudowany - rodzice napewno nie beda wymieniac obiektywow.
fajnie gdyby uchwyt do trzymania byl wiekszy. wybralem

canon sx 60
g9x
wiem ze sa drozsze ale jeszcze akceptowalne

Janusz_K
19-08-2016, 11:17
Proponowałbym Panasonic DMC-LF1 - kupisz nawet taniej. Wiem, że stary model, ale wystarczająco szybki, no i jest wizjer optyczny (starcze osoby to często lubią). Jeszcze jedna zaleta. Przy bardzo akceptowalnej jakości zdjęć (przecież nawet RAW-y masz) mieści się w każdej kieszonce. I to jest zaleta, chyba że tatuś lubi, jak mu się kilowy sprzęt na szyi dynda.

Kolekcjoner
19-08-2016, 12:43
Canon g9X - matryca daje radę jak na kompakta 8-).

Kolekcjoner
19-08-2016, 12:51
Proponowałbym Panasonic DMC-LF1 - kupisz nawet taniej. Wiem, że stary model, ale wystarczająco szybki, no i jest wizjer optyczny (starcze osoby to często lubią). Jeszcze jedna zaleta. Przy bardzo akceptowalnej jakości zdjęć (przecież nawet RAW-y masz) mieści się w każdej kieszonce. I to jest zaleta, chyba że tatuś lubi, jak mu się kilowy sprzęt na szyi dynda.
Rawa-ami w tym panasoniku to bym się zbytnio nie podniecał - one są chyba tylko po to żeby się przekonać o kiszce jaką tam dali zamiast obiektywu ;).
I nie wiem też czy czegoś nie mylisz, bo w tym panasie jest kiepski wizjer elektroniczny.

Janusz_K
27-08-2016, 15:52
Drogi kolekcjonerze. Być może masz rację, bo LF1 chyba nie masz? Zgadłem? A ja mam ten aparat, kupiony po tym, jak pani w jednym ze sklepów zgodziła się, żebym mógł włożyć do niego swoją kartę, zrobić tam kilka zdjęć (tej pani też) i wszystko obejrzał sobie na swoim komputerze.

Dlatego dla innych polecam tę samą drogę. Zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości i podjąć decyzję. Bo dane marketingowe jedno, a rzeczywistość to drugie.

A mogłeś choćby zdjęcia tych ludzi obejrzeć: https://www.flickr.com/groups/lf1/pool/ zamiast wyczytywać cudze opinie. Naprawdę uważasz, że w 99 procentach okazji "nie wystarczą)? ;)

Kolekcjoner
27-08-2016, 16:17
Drogi kolekcjonerze. Być może masz rację, bo LF1 chyba nie masz? Zgadłem? A ja mam ten aparat, kupiony po tym, jak pani w jednym ze sklepów zgodziła się, żebym mógł włożyć do niego swoją kartę, zrobić tam kilka zdjęć (tej pani też) i wszystko obejrzał sobie na swoim komputerze.

Dlatego dla innych polecam tę samą drogę. Zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości i podjąć decyzję. Bo dane marketingowe jedno, a rzeczywistość to drugie.

A mogłeś choćby zdjęcia tych ludzi obejrzeć: https://www.flickr.com/groups/lf1/pool/ zamiast wyczytywać cudze opinie. Naprawdę uważasz, że w 99 procentach okazji "nie wystarczą)? ;)

Tego aparatu od czasu do czasu używam służbowo. To że da się nim zrobić ładne zdjęcia nie oznacza, że nie ma wad o których pisałem.
Do 99% "okazji" w zupełności wystarczy komórka.

Janusz_K
28-08-2016, 10:12
Masz rację. Sam myślałem o Galaxy S4 Zoom, ale po pierwsze mam inną komórkę, do której się przyzwyczaiłem, a po drugie, chodziło właśnie o ten jeden procent. O te zdjęcia, które mimo wszystko są jednak mocno nieporównywalnej jakości. Ale faktem jest, jeśli ktoś jeździ dużo, a nie ma chęci na dźwiganie ogromnego sprzętu, to S4 Zoom, czy ewentualnie nakładka w rodzaju Smart-shot z Sony wystarcza aż nadto, a w budżecie spokojnie się mieści (chyba nawet SONY DSC-QX1, nie mówiąc o QX100, czy QX30).

lonardino
06-12-2016, 13:20
A co sądzicie o tym: aparat kompaktowy Canon EOS M10.\Noszę się z zamiarem kupna, a może coś innego w tej cenie?]]]

Comosur
10-12-2016, 10:43
co sądzicie o tym: aparat kompaktowy Canon EOS M10.\Noszę się z zamiarem kupna, a może coś innego w tej cenie?]]]
Canon Eos m10 to już nie jest, aparat kompaktowy a bezlusterkowiec.
Możesz w nim dowolnie wymieniać obiektywy.
Więc jeśli szukasz możliwości rozbudowy - jest to bardzo prosty bezlusterkowiec (informacje znajdziesz np na optyczne), dobry na początek, z czasem może Ci zacząć przeszkadzać.
Najważniejsze pytanie do czego go potrzebujesz?