PDA

Zobacz pełną wersję : winetowanie w PS



Voytas
26-09-2004, 22:56
chce zrobic owalna winetę na zdjeciu. okragly grandien odpada bo jest..okragly :). czy w PS jest taki efekt jak winetowanie? jezeli tak to gdzie. W photo-paint'ie był

[ Dodano: 26-09-2004 ]
JUZ WIEM :)

Przemek Białek
27-09-2004, 02:44
1 otworz obraz
2 utwórz nowa warstwe
3 na warstwie obrazu zanacz elipsa wielkosc winiety i wpisz wtapianie jakie chcialbys osiagnac!
4 z menu zaznacz - zaznacz odwrotinie
5 nacisnij Del i masz winiete!

kavoo
27-09-2004, 10:49
Mozna prosciej i szybciej :-)
1. tworzysz czarna warstwe nad warstwa przyslaniana winietka
2. zapodajesz jej maske przezroczystosci (gradient radialny)
3. zaznaczasz maske i skalujesz ja jak kazdy inny obiekt, aby uzyskac zadowalajacy ksztalt owalu.

That's it ;-)

Voytas
27-09-2004, 12:30
chodzilo mi tez zyby wineta miala połprzezroczystosci. ja zrobilem tak:
- nowa warstwa
- maska zaznaczylem elipse (granice winety)
- odwrociłem zaznaczenie
- wypełniłem na biało uzyskane zaznaczenie
- potem tylko gussian blur zamalowanego zaznacznie
- flatten imgae
- end
:)

muflon
27-09-2004, 13:01
chodzilo mi tez zyby wineta miala połprzezroczystosci. ja zrobilem tak:
- nowa warstwa
- maska zaznaczylem elipse (granice winety)
- odwrociłem zaznaczenie
- wypełniłem na biało uzyskane zaznaczenie
- potem tylko gussian blur zamalowanego zaznacznie
- flatten imgae
- end
:)
No i 'tyz piknie' :)
Aczkolwiek porządna winieta, to chyba coś trochę bardziej skomplikowanego niż gaussian blur elipsoidalnej maski.. popróbuj może zaczynając od konturu z trochę postrzępionymi krawędziami (jest chyba na to jakiś filtr?)

Vitez
27-09-2004, 19:18
Aczkolwiek porządna winieta, to chyba coś trochę bardziej skomplikowanego niż gaussian blur elipsoidalnej maski.. popróbuj może zaczynając od konturu z trochę postrzępionymi krawędziami (jest chyba na to jakiś filtr?)

A nie latwiej kupic jakis tani, badziewny obiektyw ktory w testach odznacza sie najwiekszym winietowaniem? ;)

muflon
28-09-2004, 08:20
Aczkolwiek porządna winieta, to chyba coś trochę bardziej skomplikowanego niż gaussian blur elipsoidalnej maski.. popróbuj może zaczynając od konturu z trochę postrzępionymi krawędziami (jest chyba na to jakiś filtr?)
A nie latwiej kupic jakis tani, badziewny obiektyw ktory w testach odznacza sie najwiekszym winietowaniem? ;)
Hmm.. chyba aż tak badziewnych to nie robią :)

Tytus
28-09-2004, 10:02
Aczkolwiek porządna winieta, to chyba coś trochę bardziej skomplikowanego niż gaussian blur elipsoidalnej maski.. popróbuj może zaczynając od konturu z trochę postrzępionymi krawędziami (jest chyba na to jakiś filtr?)

A nie latwiej kupic jakis tani, badziewny obiektyw ktory w testach odznacza sie najwiekszym winietowaniem? ;)

pokaż mi taki, który ma widoczne winietowanie 30% kadru :roll:

może jakiś Tamron ma :mrgreen:

Przemek Białek
28-09-2004, 18:25
chodzilo mi tez zyby wineta miala połprzezroczystosci. ja zrobilem tak:
- nowa warstwa
- maska zaznaczylem elipse (granice winety)
- odwrociłem zaznaczenie
- wypełniłem na biało uzyskane zaznaczenie
- potem tylko gussian blur zamalowanego zaznacznie
- flatten imgae
- end
:)

ale probojecie byc glupio-madrzy po co jakies blurry jesli mozna zwiekszyc lub zwiekczyc wtapianie!