PDA

Zobacz pełną wersję : [A520] Ciemne zdjęcia i ekspozycja



Drosed
22-04-2006, 19:36
Witajcie,

Jak już czytałem Canony A520 rozjaśniają na monitorze LCD zdjęcia. Dzięki temu głupiemu błędowi moje zdjęcia wychodzą ciemne. Najczęściej używam do fotografowania trybów P, Tv, M. Jest tam korekta ekspozycji. Na jaki stopień ustawić ją, by zdjęcia na wyświetlaczu rzeczywiście tak wyglądały w komputerze? Pytam się znawców, bo Canona mam od 4 miesięcy.

Pozdrawiam,
Drosed

MMM
22-04-2006, 19:59
Do oceny zdjęcia używaj histogramu.

Drosed
22-04-2006, 22:21
Jak pociąg jedzie to raczej nie mam szans na ocenę zdjęcia według histogramu.

Chodzi mi o wartość korekty ekspozycji na dodatnią, tylko jaką?

Tomasz Golinski
22-04-2006, 22:23
Najlepiej samemu wypracować regułę (o ile jakakolwiek jest). Zrób parę zdjęć, obserwuj histogram. Mierz świadomie światło

Driver
22-04-2006, 22:53
Przyciemnij monitorek w aparacie.

Nie ma tej funkcji ? :>

Drosed
23-04-2006, 10:21
Niestety nie ma w tym aparacie funkcji przyciemniania monitora :(

Zazwyczaj jak fotografuje to jest jasno, a zdjęcia wychodzą ciemne..

Fotografuję na trybie Tv. Potrzebuję krótkich czasów naświetlania, ale dla szybko poruszającego sie obiektu jak dostosować przysłonę? To znaczy ile ma być, bo zazwyczaj tak F8,0 - F7,1

No i pozostała jeszcze ta ekspozycja :-(

Driver
23-04-2006, 11:00
Jak robisz na TV to przysłona sama ci się dobierze - no chyna ze przegniesz pale i dasz za szybki cza to ... wtedy będziesz miał własnie za ciemne foty

Co do ekspozycji. Na pewno masz drabinke EV na zero ? bo seria A raczej nie ma takich napadów że wyrażnie prześwietla lub niedoświetla.

O ile skoygować EV. Dobierz to eksperymentalnie. Zrób serie - każde następne prześwietlone o jeden krok. Zrzucisz, porównasz i podejmiesz decyzje

mao
24-04-2006, 18:17
Sprawdziłem czy nie ma firmware'u do tego modelu, ale nic z tego. Nawet już nie można na niego liczyć. Zbyt stary model. Jesteś więc zdany na samego siebie.