PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z jakością zdjęć w photoshopie.



marcin_g
17-06-2016, 08:44
Witam.

Mam taki problem, tracę już głowę i nie mam pomysłu pod jakimi hasłami szukać pomocy w google. Wszystko co wpisuje wynikiem jest jakieś poradniki nie na temat tego czego tak naprawdę szukam. Otóż, zrobiłem zdjęcie które obrabiam w LR wywołuje do 16bit TIFF-a DPI600. Otwieram plik w photoshopie i chce wykonać obróbkę skóry zbliżam obraz np. 300% i wszystko jest takie nie wyraźne. Oglądam tutorial na youtubie osoba retuszująca zbliża ok. 250% i wszystko u niej jest wyraźne.

Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie robię jakiś błąd?

Bangi
17-06-2016, 09:01
No ale przecież to normalne, że jak zbliżysz na taki % to będzie "pikselaza".
Podeślij filmik z YT, o którym piszesz i napisz w któtej minucie/sekundzie jest to o czym piszesz.

marcin_g
17-06-2016, 09:09
wysłałem na priv

Macios
17-06-2016, 09:27
Ja też poproszę:)

Bangi
17-06-2016, 10:04
Przecież to można chyba tu podlinkować
https://www.youtube.com/watch?v=iO9thO5gIXA
Wg mnie on na początku nie powiększa więcej niż 100%.

Macios
17-06-2016, 10:09
od ok 202% - 313% w 14.22min i faktycznie pikselozy nie ma

steamhammer
17-06-2016, 10:42
Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie robię jakiś błąd?
Sprawa prosta. Ekran 4k w lapku z linka.

mqqlka
17-06-2016, 11:56
Odpowiedź Steamhammera jest oczywiście genialna i nie ma co na ten temat dyskutować.

Natomiast nie ma powodu, aby przeżywać frustracje tylko dlatego, że mamy w swoim lapku zwykłe full HD.
Wystarczy zamiast powiększenia 300% zastosować 150% i wszystko będzie wyglądać prawie* tak samo jak na filmie, który zrealizowano właśnie w HD, tracąc wszelkie dobrodziejstwa 4k (inne będą tylko zapisy procentów w dole obrazka, które okazały się pewnie przyczyną frustracji Autora wątku).
Oczywiście chętnie wymienię kiedyś swój 1920x1200 na 4k, a że nie mogę teraz, to też jestem lekko sfrustrowany.

* prawie często czyni jednak różnicę.

marcin_g
17-06-2016, 19:58
W takim razie jego wszystkie zdjęcia są na ekranie 4K każdy jeden film gdzie robi zblizenia nie ma takich pikseli. Generalnie dla mnie wasze rozwiazanie nie pomoglo mi. Bo nie wierze ze wszystkie filmy jakie nagral sa w jakosci 4k.
Moze powinienem w aparacie przestawic zapis na adobeRGB a nie jak teraz sRGB.

steamhammer
17-06-2016, 20:46
W takim razie jego wszystkie zdjęcia są na ekranie 4K każdy jeden film gdzie robi zblizenia nie ma takich pikseli. Generalnie dla mnie wasze rozwiazanie nie pomoglo mi. Bo nie wierze ze wszystkie filmy jakie nagral sa w jakosci 4k.
Moze powinienem w aparacie przestawic zapis na adobeRGB a nie jak teraz sRGB.
Wprawdzie Twoje pierwsze zdanie nie jest dla mnie w pełni czytelne ale myślę że źle zrozumiałeś to co napisałem.
To nie ma większego znaczenia czy filmy są zapisem FHD czy 4K. Pisałem że monitor w lapku jest 4K
i to jest istotą sprawy. Konkluzja jest taka że jeśli chcesz mieć podobny efekt jak w filmie z linku
to musisz mieć też monitor 4K. Natomiast profil koloru sRGB czy AdobeRGB nie ma w tym problemie znaczenia.

mqqlka
17-06-2016, 20:59
To może ja jeszcze dorzucę od siebie, żeby się za bardzo nie przejmować tym 4k, tym bardziej, że:

1. Jego film nie jest nagrany w 4k, lecz w full HD (1080p).
2. Monitor jego laptopa ma rozdzielczość 4k, autor nie wyświetla jednak na nim filmów, tylko obrabia zdjęcie jakiejś ładnej buzi (całkowicie statyczne).
3. Na jego monitorze 4k z odległości 40 cm widać z pewnością dokładnie to samo przy 200% powiększeniu, co np. na moim 2k, gdy ustawię powiększenie 100%. Fragment twarzy lub oka będzie miał tę samą wielkość (np. w cm kw) co i na moim (jeżeli przekątne ekranu są takie same). I tak samo jak u mnie nie będzie widać żadnych pikseli. Jak zaczniemy swoje monitory oglądać z odległości 20 cm, to jego obrazek będzie trochę subtelniejszy.

Jednym słowem: jeśli sfilmujesz w HD 1080p obróbkę zdjęcia w Twoim LR lub zgrasz tę obróbkę z karty graficznej jako fragment filmu (cały czas mówimy o full HD), to film ten będzie miał w przybliżeniu tę samą jakość, co i jego film1080p, który oglądaliśmy w YT (nie będzie żadnych pikseli w pokazywanych fragmentach).

PS. Apel Steamhammera, żeby zrozumieć lepiej, co napisał, trzeba jednak uwzględnić.

Macios
17-06-2016, 20:59
Marcin - może byśmy wiedzieli o co Ci chodzi, proponuję - zrób printscreena jak masz na 300% i wstaw tu. Łatwiej będzie cokolwiek doradzić.

r_m
17-06-2016, 21:22
Moze powinienem w aparacie przestawic zapis na adobeRGB a nie jak teraz sRGB.

Czy myślisz, że od tego pixele zamiast prostokątnych staną się łagodne, zaokrąglone, i będzie ich więcej? Niestety nie, "kwadraciki" na ekranie to są pixele zarejestrowane przez aparat, widać "kwadraciki", bo jest ich mało, i jest duże powiększenie. Sposób "szybki" na rozwiązanie problemu: mniejsze powiększenie. Sposób bardziej kosztowny (i prawdopodobnie zajmujący więcej czasu): 5d s.

michalab
17-06-2016, 21:37
Panowie, efektywny zoom na tym filmie to nie 300% tylko znacznie mniej, ekran 4k został nagrany w FHD, na etapie nagrywania filmu więc został zrobiony zoom out. Jak się te dwie wartości nałoży wychodzi już powiększenie mniej niż 100%, jeśli zdjęcie ma dużo szczegółów, to przy takim powiększeniu wygląda OK.

marcin_g
23-06-2016, 11:37
W takim razie wychodzi na to że bez ekranu hd nie uzyskam takiej ostrosci.

mqqlka
23-06-2016, 13:13
Może napisz, jaki konkretnie masz ekran, skoro daleko mu do hd (nie mówiąc o tzw. full hd).
Jeżeli to jest VGA lub SVGA, to trzeba jeszcze trochę inaczej to wszystko poustawiać.

marcin_g
05-07-2016, 11:15
Ale o jakich ustawieniach mówisz?
Korzystam z monitora iiyama ips, który podłączony jest kablem dvi, jeśli to ma znaczenie, to poproszę o uświadomienie mnie.