PDA

Zobacz pełną wersję : 100 czy 5



gofer
21-04-2006, 16:45
Temat byc moze juz byl poruszany ale nie moge znalezc odpowiedzi

oba stare ale co wybrac na polprofesionalny sprzet

chodzi mi o aparat do zdjec w plenerze, sportu i moze imprezy okolicznosciowe

czekam na podpowiedzi ewentualnie o pokierowanie na podobne tamaty na forum

z gory dzieki

gwozdzt
21-04-2006, 17:58
Temat byc moze juz byl poruszany ale nie moge znalezc odpowiedzi
oba stare ale co wybrac na polprofesionalny sprzet
chodzi mi o aparat do zdjec w plenerze, sportu i moze imprezy okolicznosciowe
czekam na podpowiedzi ewentualnie o pokierowanie na podobne tamaty na forum
Setki już nagminnie chorują na migawkę. Tu masz dowod - sprzedający "zorientował" się na dzień przed zakończeniem aukcji: http://www.allegro.pl/item98812288.html
Sam kiedyś setkę kupiłem, z tego samego powodu odesłałem z powrotem do sprzedawcy i u mnie skończyło się na EOS 50.
O piątkach na razie brak doniesień, aby "chorowała" migawka ale być moze dlatego, że to model pozycjonowany nieco wyzej, więc prawdopodobnie ma lepszą konstrukcję migawki (możliwe, że rodem z jedynek).
Jeśli o mnie chodzi to "100" bym odpuścił, a wybierał pomiedzy 5, 50/50E a 30/33
O ich naistotniejszych IMHO cechach napisałem w wątku obok:
http://canon-board.info/showthread.php?t=10285

thorin
21-04-2006, 23:29
eeee gwozdzt, to nie zalezy od modelu tylko do wieku aparatu, a wybor miedzy 100 a 5 powinien byc czyms uwarunkowany, 5tka to pomijajace werjse z eye control chyba najldluzej produowany model eosa wiec mozna trafic na model z 92 roku jak i taki z 98 (poprawcie mnie jesli myle daty ;) ) po 10-15 latach wylewa sie z migwaki smar, dlatego odpuscilbym sobie eosa 100 podobnie jak pisal gwozdzt, chyba ze masz okazej kupic go za 100 zl, wtedy dasz 200 za serwis, i za 300 zl masz bardzo bardzo porzadny i raczej rzadko u nas spotykany aparat, niby cichy, ale nad ta cisze przedkladalem szybkosc, trcohe mi jej brakowalo, w koncu to tylko 3 kl/sek ;) poza tym pancerne body i bardzo fajna wbudowana lampa, duzo piatek, biadalo na pokretlo z programami (av tv p m zielone okienko) ale moze to feler jednej serii ? za wyborem danego body powinna przemawiac tylko zawartosc Twojej kieszeni i rocznik aparatu jaki zamierzasz kupic

pozdrawiam
krzysiek

gwozdzt
21-04-2006, 23:49
eeee gwozdzt, to nie zalezy od modelu tylko do wieku aparatu...
No widzisz, mam pewne przypuszczenia, że nie.
Wydaje mi się, ze korpusy z najkrótszym czasem 1/8000 (jedynki, piątka i trójka) mają jakąś inną konstrukcje migawki i w nich ten "smar" nie wychodzi/nie będzie wychodził?
Wprawdzie nie mam nic na poparcie tej tezy, ale jakoś nie widać doniesień o pojawianiu się tej usterki choćby w najstarszej jedynce czy piątce.
Czy ktoś zna szczegóły konstrukcyjne tych migawek, aby coś konkretniejszego powiedzieć?

nikczemnik
23-04-2006, 12:12
Ja brałbym 5. Miałem taki aparacik kilka lat i mogę powiedzieć, że to kawałek solidnej maszynki. Mimo iż trzeszczy jakby miała się za chwilę rozsypać:-)

chomsky
23-04-2006, 13:59
Eos 100 smaruje migawki rozlazla guma a piatka nie. Piatki bywaja zxnaczie mlodsze. Zreszta rok produkcji jest zakodowany pod klapka w rzedzie cyferek. Starszych jest w Polsce malo, bo malo kto wtedu kupowal- byly za drogie.
Piatki bardziej masowo pojawialy sie po 1998 roku.
Piatka jest aparatem znacznie bardziej udanym od calkiem niezlej setki.
Bierz piatke bez gadania.
Czesc.Ch
PS. jak sie uda szukaj taniej eos620.