PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 5D MKIII - Cannot Playback Image



-marta-
15-06-2016, 09:23
Czy komukolwiek z Was wyskoczył kiedyś błąd "Cannot Playback Image" na wyświetlaczu? Wczoraj skopiowałam zdjęcia na komputer, ale ich nie usunęłam z aparatu. Podczas przeglądania, na jednym ze zdjęć wyskoczył mi właśnie taki błąd.

http://imageshack.com/a/img922/8473/l2RX0S.jpg

aptur
15-06-2016, 09:27
Marta, to już kolejny twój problem typu aparat/karta. Sprawdzałaś te karty?

mqqlka
15-06-2016, 09:35
Teraz to już naprawdę możesz odetchnąć. To z pewnością nie aparat, a podrobione SanDiski.

-marta-
15-06-2016, 09:38
Marta, to już kolejny twój problem typu aparat/karta. Sprawdzałaś te karty?

Muszę je chyba przeskanować w poszukiwaniu błędów. Najgorsze jest, że kupiłam wczoraj kartę Lexar i mam to samo... Dodam, że tę kartę kupiłam w sklepie fotograficznym. :(

--- Kolejny post ---


Teraz to już naprawdę możesz odetchnąć. To z pewnością nie aparat, a podrobione SanDiski.

No nie wiem - tak jak napisałam wyżej, mam teraz kartę Lexar i to właśnie na niej wyskoczył ten błąd. Nie majstrowałam nic przy żadnym ze zdjęć - jedynie zgrałam je na komputer.

aptur
15-06-2016, 09:39
Najgorsze jest, że kupiłam wczoraj kartę Lexar i mam to samo...

Wymień ten aparat. Koniecznie. Chyba, że jakiś problem powstaje podczas kopiowania zdjęć...

mqqlka
15-06-2016, 09:40
To zmienia postać rzeczy dość wyraźnie. Za wcześnie się cieszyłem. Sorry.

-marta-
15-06-2016, 09:53
Wymień ten aparat. Koniecznie. Chyba, że jakiś problem powstaje podczas kopiowania zdjęć...

Wcześniej pracowałam na 500D i nie było nigdy problemów z kopiowaniem zdjęć, tak więc myślę, że to raczej kwestia aparatu. Ewentualnie mojego pecha, jeśli chodzi o karty (w co wątpię). Przetestuję jeszcze Lexara i zobaczę czy będą wyskakiwały paski, ale coraz bardziej się skłaniam do zwrotu i kupna nowego gdzie indziej (niestety sklep nie może mi zaoferować wymiany, bo nie mają tego body na stanie).

aptur
15-06-2016, 09:57
Przetestuję jeszcze Lexara i zobaczę czy będą wyskakiwały paski, ale coraz bardziej się skłaniam do zwrotu i kupna nowego gdzie indziej (niestety sklep nie może mi zaoferować wymiany, bo nie mają tego body na stanie).

Masz trzy karty i na każdej z nich są problemy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że to wina kart? Moim zdaniem żadne... Z drugiej strony problem czasami pojawia się już na podglądzie w aparacie. Ja bym wymienił aparat. Swoją drogę to trochę dziwne, że sklep od razu zgodził się na zwrot pieniędzy. Kupowałaś wysyłkowo?

-marta-
15-06-2016, 10:02
Masz trzy karty i na każdej z nich są problemy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że to wina kart? Moim zdaniem żadne... Z drugiej strony problem czasami pojawia się już na podglądzie w aparacie. Ja bym wymienił aparat. Swoją drogę to trochę dziwne, że sklep od razu zgodził się na zwrot pieniędzy. Kupowałaś wysyłkowo?

Tak, była to sprzedaż wysyłkowa. Plus tego wszystkiego jest taki, że tam gdzie mieszkam (w Monachium) mają swój punkt i mogę po prostu odnieść im aparat. Tak chyba zrobię, bo już tracę cierpliwość. Napisałam dziś maila, że aparat będzie raczej do zwrotu lub wymiany na inny egzemplarz.

7four
15-06-2016, 10:26
Trochę systematyki :-)

W którym momencie powstaje problem ?
1) karta w aparat, format karty (z menu aparatu), robisz zdjęcia, przeglądasz i problem.
2) karta w aparat, format karty (z menu aparatu), robisz zdjęcia, przeglądasz, wyciągasz kartę, kopiujesz na komputer, wkładasz kartę do aparatu, przeglądasz zdjęcia na aparacie i problem?
3) czy zgrywałaś zdjęcia na: a) inny komputer b) poprzez inny czytnik i czy problem wystapił również.

latant
15-06-2016, 11:11
Czy przypadkiem nie nastąpiła modyfikacja pliku przy kopiowaniu, np. obrócenie zdjęć.


Swoją drogę to trochę dziwne, że sklep od razu zgodził się na zwrot pieniędzy
Bo to Niemcy są.

aptur
15-06-2016, 11:13
Swoją drogę to trochę dziwne, że sklep od razu zgodził się na zwrot pieniędzy
Bo to Niemcy są.

No tak. To wszystko wyjaśnia.

zdebik
15-06-2016, 11:18
W UK tez zostalby wymieniony od reki.

Jesli chodzi o mnie to z zasady plikow na karcie nie ruszam (jedynie odczyt). Karty gdy sa pelne formatuje, nigdy nie kasuje pojedynczych plikow.

-marta-
15-06-2016, 13:06
Czy przypadkiem nie nastąpiła modyfikacja pliku przy kopiowaniu, np. obrócenie zdjęć.


Bo to Niemcy są.

Nie, zdjęcie było robione w poziomie i tak też zostało skopiowane na komputer.

xxkomarxx
15-06-2016, 13:32
Marta. Kiedy jest ten problem. Czy po kopiowaniu na komputer, czy wystepuje wczesniej zanim zdjecia zostana zgrane. Teraz pytanie jak zgrywasz, czytnik, kabel.

-marta-
15-06-2016, 13:52
Ok, to ja w takim razie opiszę, jakie błędy się pojawiały:

1. Zdjęcie wyglądało dobrze na wyświetlaczu aparatu. Po zrzuceniu na komputer koleżanki przez kabel USB na kilku zdjęciach był widoczny pasek (taki jak na załączonym zdjęciu - podobny też był na poziomych fotkach). Po zgraniu tych samych zdjęć na mój komputer, zdjęcia wyglądały normalnie (zgrywanie przez ten sam kabel). Przykład poniżej:

https://imageshack.com/i/pnLMOqgAj

2. Zdjęcie wyglądało ok na wyświetlaczu aparatu, po czym po jakimś czasie wystapił błąd (link poniżej). Po zrzuceniu na komputer przez kabel, zdjęcie wyglądało ok.

https://imageshack.com/i/pmLsvx4Rj

3. Zdjęcie wyglądało ok na wyświetlaczu, natomiast po zrzuceniu na laptopa już nie (zarówno przez kabel, jak i czytnik kart USB).

https://imageshack.com/i/plmb7xaUj

4. Wszystkie zdjęcia próbne (testowałam nową kartę) wyglądały ok na wyświetlaczu. Po zgraniu na komputer przez kabel też wszystko było w porządku. Zdjęć nie usuwałam jednak z karty, bo chciałam zobaczyć czy po zgraniu będe miała jakieś błędy. Od czasu do czasu jedno lub dwa zdjęcia nie mogą zostać do końca wyświetlone. Wyskakuje mi błąd "Cannot playback image".

Mam nadzieję, że to troszkę rozjaśni sytuację. W sumie założyłam już temat odnośnie mojego problemu. Czy można te dwa wątki połączyć z sobą? Nie ma sensu rozbijać tego chyba na dwa tematy, bo i tak wracamy do problemu z kartą. :)

zdebik
15-06-2016, 14:41
Wymien aparat dla swietego spokoju. Przy okazji kup nowy card reader.

Btw. Nadal mysle, ze to problem z karta lub czytnikiem.

AndrzejXM
15-06-2016, 15:06
Bardzo dawno temu, w czasach windowsa XP mialem podobny problem. Zdjecia z plyki CD wygladaly podobnie jak Marty. Na innym kompie bylo ok. Pomogl format dysku. Albo cos w Windowsie bylo albo jakis wirus. A jak formatujesz karte w aparacie to robisz szybkie wymazywanie czy LOW LEVEL format? Moze COS na tej karcie jednak zostaje gdy robisz szybkie wymazywanie. Sformatuj karte LOW LEVEL, zrob fotki i wsadz karte w inny komputer (np. w pracy albo w jakims LABIE gdzie robia odbitki...).

-marta-
15-06-2016, 15:17
Bardzo dawno temu, w czasach windowsa XP mialem podobny problem. Zdjecia z plyki CD wygladaly podobnie jak Marty. Na innym kompie bylo ok. Pomogl format dysku. Albo cos w Windowsie bylo albo jakis wirus. A jak formatujesz karte w aparacie to robisz szybkie wymazywanie czy LOW LEVEL format? Moze COS na tej karcie jednak zostaje gdy robisz szybkie wymazywanie. Sformatuj karte LOW LEVEL, zrob fotki i wsadz karte w inny komputer (np. w pracy albo w jakims LABIE gdzie robia odbitki...).

Tak, zawsze robię LOW LEVEL format. Jeszcze przez kilka dni będe miała aparat, więc potestuję i zgram może na laptopa z pracy - zobaczymy, co z tego się "urodzi". Nie sądzę jednak, że format dysku pomoże, bo błędy wyskakują nawet na wyświetlaczu - przed włożeniem karty do czytanika lub też przed zgraniem ich przez kabel.

aptur
15-06-2016, 15:25
błędy wyskakują nawet na wyświetlaczu - przed włożeniem karty do czytanika lub też przed zgraniem ich przez kabel

Wymień aparat.

-marta-
15-06-2016, 15:39
Wymień aparat.

Aptur, tak też zrobię. Napisałam już dziś rano maila do sklepu, w którym aparat został kupiony. Czekam na potwierdzenie, że mogę przynieść aparat. :)