PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy sigmy i tamrona a E-TTL 2



Kubaman
26-09-2004, 12:26
Witam,
jestem bliski zakupu 20D i zastanawiam się nad strategią doboru szkieł. Ponieważ body kosztuje swoje, rozważam możliwość kupienia szkieł Tamrona lub Sigmy, a konkretnie Tamrona 28-70/2.8 i Tamrona 17-35/2.8 - 4.

I tu powstaje pytanie: czy ktoś wie, czy te szkła będą współpracowały z E-TTL2, czyli czy podają do aparatu dane dotyczące odległości do obiektu? O ile przy 28-70 nie mam wiekliego wyboru - canon ma L'kę w zabójczej cenie, o tyle szeroki kąt, to już mniejsza różnica (do 17-40L, który na pewno wspomaga E-TTL2).

Dzięki za pomoc

P.S> może trochę nie nie na temat, ale jeśli ktoś mi powie, czy canon 70-200/4 L jest lepszy od 75-300 IS, to będę dźwięczny. Kupiłbym L'kę ale nie wiem czy nie za ciemna.

Krzychu
26-09-2004, 13:03
Witam,
jestem bliski zakupu 20D i zastanawiam się nad strategią doboru szkieł. Ponieważ body kosztuje swoje, rozważam możliwość kupienia szkieł Tamrona lub Sigmy, a konkretnie Tamrona 28-70/2.8 i Tamrona 17-35/2.8 - 4. I tu powstaje pytanie: czy ktoś wie, czy te szkła będą współpracowały z E-TTL2, czyli czy podają do aparatu dane dotyczące odległości do obiektu?


Chyba na razie nikt tego nie wiem a moja teoria jest taka że jeżeli producenci się tym nie pochwalili (Sigma, Tamron) to pewnie infa o odległości nie przesyłają, bo nie widzę powodu dla którego mieliby się natychmiast po wprowadzeniu E-TTL II tym pochwalić...



O ile przy 28-70 nie mam wiekliego wyboru - canon ma L'kę w zabójczej cenie, o tyle szeroki kąt, to już mniejsza różnica (do 17-40L, który na pewno wspomaga E-TTL2).
Dzięki za pomoc


Jest jeszcze EF 24-85/3.5-4.5, ewentualnie 28-105/3.5-4.5 które infa o odległości na pewno dają, a złymi obiektywami nie są... Tyle że są odrobine ciemniejsze, a obiektywy ze światłem 2.8 firm niezależnych często są akceptowalne i tak dopiero po przymknięciu (to jest oczywiście subiektywne - co kto akceptuje).



P.S> może trochę nie nie na temat, ale jeśli ktoś mi powie, czy canon 70-200/4 L jest lepszy od 75-300 IS, to będę dźwięczny. Kupiłbym L'kę ale nie wiem czy nie za ciemna.

Jest zdecydowanie lepszy, przede wszystkim ostry od pełnej dziury. Co do jasności - kwestia do czego chcesz ją używać.

BTW: Happy birthday ;-)

Kubaman
26-09-2004, 17:46
BTW: Happy birthday ;-)

dzięki :D
tak jak dziękuję również za podpowiedź