PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie parametry (ustawienia) aparatu?



sal
26-09-2004, 09:29
Witam.
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>

Klosiu
26-09-2004, 12:50
to chyba zalezy od wielu czynnikow :wink:
sprecyzuj pytanie

generalizujac
portret max otwarta przeslona
sport w miare krotki czas

TomaszQ
26-09-2004, 13:02
Witam.
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?

Sal sorrki ale zadałeś pytanie w stylu "jak się ubieracie i dlaczego tak?"
Powszechnie wiadomo chyba, że w lecie inaczej niż w zimie, w deszczu, na spacer, do pracy i w góry też inaczej ...

Krzychu
26-09-2004, 13:05
to chyba zalezy od wielu czynnikow :wink:
sprecyzuj pytanie

generalizujac
portret max otwarta przeslona
sport w miare krotki czas

Mnie się coś zdaje że facet pyta o ustawienia apratu (jakieś tam kontrasty, sharpeningi i inne wynalazki powodujące że to co aparat produkuje nadaje się do oglądania ;-) ) a nie przysłonę czy czas...

Tytus
26-09-2004, 14:46
Witam.
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>

jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią :mrgreen:

powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj

TomaszQ
26-09-2004, 16:24
jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią :mrgreen:

Tytusie drogi !!!
Pytanie w momencie gdy go czytałem zawierało tylko pierwsze zdanie.
Lubię precyzyjne wypowiedzi i precyzyjne pytania :wink: i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z rytuałami godowymi żab :mrgreen:


powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj

Bardzo się mylisz.
Owszem na zapisany w trybie RAW obraz ustawienia nie mają żadnego wpływu.
To są po prostu surowe dane z matrycy.
Jednak przy ustawieniu innych trybów zapisu dane pochodzące z matrycy są obrabiane przez wewnętrzną elektronikę aparatu wg ustawień domyślnych lub zdefiniowanych przez fotografa, po czym dopiero, z ich uwzględnieniem zapisywane na karcie.
Jeśli więc podniesiesz np. kontrast a focisz w pełnym słońcu to masz śliczne przepalenia i zero szczegółów w cieniach.
Wszystkie moje fotki przechodzą przez edytor graficzny więc nie widzę sensu ustawiania jakichkolwiek parametrów wstępnych. Czasem tylko podniosę wyostrzanie. Znacznie lepiej jest korygować potem, na dużym monitorze w porządnym programie.

Generalnie uwielbiam format RAW. On daje znacznie większe możliwości późniejszej korekcji, a Photoshop CS robi to znakomicie :lol:

pozdrawiam

Tytus
26-09-2004, 18:05
jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią :mrgreen:

Tytusie drogi !!!
Pytanie w momencie gdy go czytałem zawierało tylko pierwsze zdanie.
Lubię precyzyjne wypowiedzi i precyzyjne pytania :wink: i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z rytuałami godowymi żab :mrgreen:


powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj

Bardzo się mylisz.
Owszem na zapisany w trybie RAW obraz ustawienia nie mają żadnego wpływu.
To są po prostu surowe dane z matrycy.
Jednak przy ustawieniu innych trybów zapisu dane pochodzące z matrycy są obrabiane przez wewnętrzną elektronikę aparatu wg ustawień domyślnych lub zdefiniowanych przez fotografa, po czym dopiero, z ich uwzględnieniem zapisywane na karcie.
Jeśli więc podniesiesz np. kontrast a focisz w pełnym słońcu to masz śliczne przepalenia i zero szczegółów w cieniach.
Wszystkie moje fotki przechodzą przez edytor graficzny więc nie widzę sensu ustawiania jakichkolwiek parametrów wstępnych. Czasem tylko podniosę wyostrzanie. Znacznie lepiej jest korygować potem, na dużym monitorze w porządnym programie.

Generalnie uwielbiam format RAW. On daje znacznie większe możliwości późniejszej korekcji, a Photoshop CS robi to znakomicie :lol:

pozdrawiam

ja robię w RAW i stąd moje doświadczenia

Vitez
26-09-2004, 23:43
Witam.
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>

Hm...

Wyszukiwarka sie zepsula? ;)

http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=358

Ja RAW i problem z glowy :P

j@nusz
10-07-2005, 16:53
Nie chcę zakładać nowego wątku. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje, a podany wyżej link prowadzi donikąd.
Czy ktoś z Was wie, jak są ustawione domyślne parametry (kontrast, ostrość, nasycenie, odcień) w 300D. Chciałbym ustawić swoje w jednym z trzech wolnych zestawów użytkownika. Chciałbym głównie "podkręcić" ostrość. Z tego co próbowałem, to przy każdym z parametrów istnieje 5-stopniowa regulacja (po dwa na + i - oraz 0). No i dlatego jestem ciekaw, jak wygląda to przy domyślnych ustawieniach Canona w Parametr 1 i Parametr 2. W instrukcji obsługi również nic na ten tremat nie znalazłem. Dodam, że nie interesują mnie RAW-y lub obróbka w PS. Chciałbym "podostrzyć" zdjęcie już w aparacie. Wiem, że mógłbym dać ostrość na full, ale może ktoś zna ustawienia domyślne.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

darpla
10-07-2005, 21:47
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
A czemu nie zapytasz do jakich zdjęć. PRzecież to jest podstawa.wjakich warunkach i jakie zdjęcia???!!!!??

sal
11-07-2005, 12:17
A czemu nie zapytasz do jakich zdjęć. PRzecież to jest podstawa.wjakich warunkach i jakie zdjęcia???!!!!?? Halooooo! Pobudka. Czas chyba najwyzszy sie juz obudzic ze snu zimowego :)

Marfackib
11-07-2005, 13:01
Witam.
Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
Zapisuję zdjęcia JPEG.
Krajobraz, przyroda, architektuta - Parametr 1,
Portrety, ludzie - Parametr 2

kocis
12-07-2005, 07:47
Ja podobnie.
Ponadto jeśli jest na dworze "szaroburo" daję nasycenie na +1.

A obróbkę ograniczam do korekty krzywej tonalnej i jest zadawalająco.

Venio
12-07-2005, 11:49
ja cały czas uzywam parametru pierwszego i jedynie jesli zachodzi taka potrzeba to robie cos w PSie.

alkazz
25-03-2008, 10:17
Ja eksperymentowalem, zniszczylem duza czesc fotek przez indywidualny parametr "sharpening". Przy maksymalnym ustawieniu zdjecia wychodza "drewniane", nie jest to ostrosc stricte, a cos w stylu unsharp mask z photoshopa, tak wiec - odradzam :).

Tomsarz
30-03-2008, 20:06
Nie chcę zakładać nowego wątku. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje, a podany wyżej link prowadzi donikąd.
Czy ktoś z Was wie, jak są ustawione domyślne parametry (kontrast, ostrość, nasycenie, odcień) w 300D. Chciałbym ustawić swoje w jednym z trzech wolnych zestawów użytkownika. Chciałbym głównie "podkręcić" ostrość. Z tego co próbowałem, to przy każdym z parametrów istnieje 5-stopniowa regulacja (po dwa na + i - oraz 0). No i dlatego jestem ciekaw, jak wygląda to przy domyślnych ustawieniach Canona w Parametr 1 i Parametr 2. W instrukcji obsługi również nic na ten tremat nie znalazłem. Dodam, że nie interesują mnie RAW-y lub obróbka w PS. Chciałbym "podostrzyć" zdjęcie już w aparacie. Wiem, że mógłbym dać ostrość na full, ale może ktoś zna ustawienia domyślne.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Coś kolega pobieżnie przegląda instrukcję. Na stronie 57 (300D) jest wyraźnie napisane jakie ustawienia są w Parametr1 i Parametr 2. Dla ułatwienia na samym dole strony.
Parametr 1 - kontrast, ostrość nasycenie ustawione są na +1
Parametr 2 - wszystkie parametry maja wartość 0

arturs
30-03-2008, 22:49
Coś kolega pobieżnie przegląda instrukcję. Na stronie 57 (300D) jest wyraźnie napisane jakie ustawienia są w Parametr1 i Parametr 2. Dla ułatwienia na samym dole strony.
Parametr 1 - kontrast, ostrość nasycenie ustawione są na +1
Parametr 2 - wszystkie parametry maja wartość 0

Wydaje mi się że przez prawie 3 lata kolega J@nusz doczytał co jest napisane w instrukcji :mrgreen: bo od 2,5 roku forum nie odwiedził