PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki obiektyw na początek?



michalsalek
21-05-2016, 15:26
Cześć, zaczynam swoją przygodę z filmowaniem lustrzanką. Obecnie posiadam 550d z kitem, ale obiektyw nie daje rady, obraz jest bardzo słabej jakości. Potrzebuje czegoś na dobry początek. Co polecacie? Zastanawiałem się nad Sigma 17-50 f/2.8 . Nie ukrywam, że niektóre ujęcia będą robione nocą, w świetle miasta, a część ujęć będzie mojej facjaty. Obawiam się, że te szkło nie poradzi sobie w ciemniejszych scenach.. Czy ten obiektyw zda egzamin? Może lepiej zainwestować i kupić coś lepszego? Samyang 35mm f1.4 ?Mój budżet na chwilę obecną to ok. 1000zł, lecz jeśli będzie trzeba mogę dorzucić kolejny tysiąc do puli. Dzięki za cenne informacje

GalaktycznyMuczaczo
21-05-2016, 15:41
50/1,8 stm , jezeli nie specjalnie znasz sie na ustawianiu strosci na manualu to troche wody upłynie zanim to zrozumiesz i załapiesz, w przypadku stm jak bedziesz filmowac cos statycznie to przynejmniej af ustawisz w punkcie ktory chcesz

Kolekcjoner
21-05-2016, 16:05
Cześć, zaczynam swoją przygodę z filmowaniem lustrzanką. Obecnie posiadam 550d z kitem, ale obiektyw nie daje rady, obraz jest bardzo słabej jakości.

Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?

michalsalek
21-05-2016, 16:25
Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?

Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma. Przy robieniu zdjęć problem znika. Mam drugi obiektyw Sigmę 90-300 i widać sporą różnicę w jakości, na plus Sigmy.

Jakieś tam podstawy mam, potrafię wyostrzyć, ustawić odpowiednio aparat, sprzęt w formie statywów i steadycamów także jest. Magic Lantern zainstalowany. Kwestia dobrania odpowiedniego obiektywu..

aptur
21-05-2016, 17:57
Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma.

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Ten typa tak nie powinien mieć.

michalsalek
21-05-2016, 18:56
Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Ten typa tak nie powinien mieć.

Mniejsza z tym. Trzeba go wymienić na lepszy, jakieś propozycje ?

Kolekcjoner
21-05-2016, 20:13
Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma. Przy robieniu zdjęć problem znika. Mam drugi obiektyw Sigmę 90-300 i widać sporą różnicę w jakości, na plus Sigmy.

Jakieś tam podstawy mam, potrafię wyostrzyć, ustawić odpowiednio aparat, sprzęt w formie statywów i steadycamów także jest. Magic Lantern zainstalowany. Kwestia dobrania odpowiedniego obiektywu..

Masz zepsuty obiektyw. Nie ma problemu żeby nim uzyskać zadowalające efekty, wręcz bardzo dobre. Za 1000 zł to będzie postęp w jakości trudno zauważalny.

MMM
21-05-2016, 23:16
Na początek odpuść sobie super jasne szkła bo w filmowaniu bardzo płytka głębia ostrości nie jest potrzebna, wręcz przeszkadza. W odróżnieniu od fotografii, w filmie głębię obrazu uzyskuje się ruchem kamery i perspektywą a nie płytką GO, która wygląda nienaturalnie w szerszych planach i paradoksalnie spłaszcza obraz pozbawiając go perspektywy. EF-S 18-135 STM mimo że ciemnawy to całkiem przyzwoity obiektyw do filmowania, lekki, ostry, niezła stabilizacja i bardzo przydatny przy pracy w pojedynkę ciągły AF. Trochę brakuje stałego f/4, ma widoczną beczkę na szerokim końcu ale za te pieniądze trudno więcej oczekiwać.

mkamelg
09-06-2016, 12:37
Mniejsza z tym. Trzeba go wymienić na lepszy, jakieś propozycje ?

5 best lenses for shooting video with a Canon DSLR (with video examples) | Stark Insider (http://www.starkinsider.com/2014/05/best-lenses-shooting-video-canon-dslr.html)

Jak jest kasa w portfelu to w 2016 roku warto zamienić EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM na EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM (http://www.canon.pl/lenses/ef-s-18-135mm-f3.5-5.6-is-usm/) Opinia z Cyfrowe.pl:


Rewelacja!
Jak wiekszosc osob dlugo zastanawialem sie nad wyborem obiektywu,szukalem uniwersalnego zoomu a wiec poniekad do wszystkiego bez zbednego wachlowania obiektywami bo ten za wąski a ten za szeroki.oczywiscie opcji bylo wiele ale ja postawilem na ten obiektyw bo:nie chcialem obiektywu ktory jest juz na rynku od kilku lub nawet kilkunastu lat a takich jest zdecydowana wiekszosc wiem postawilem na cos zupelnie nowego cos z tej epoki,glownie mam tu na mysli Nano usm czyli polaczenie STM-u z USM-em i powiem wam ze ten obiektyw ostrzy juz w momencie jak o tym pomyslicie jest niesamowicie szybki,dziala z predkoscia swiatla cos niebywalego...w dodatku bez najmnjejszego dzwieku,poprostu nic,cisza....po drugie obiektyw systemowy(to jedyny sluszny wybor) w moim przypadku 70D ostrosc zdjec jest niebywała.cena jak na nowowsc do przelkniecia.na wersje OEM czekalem 2 tygodnie ale oplacalo sie czekac.dadatkowo obiektyw jest uszczelniony co nie wszedzie mozna wyczytac,automatycznie rozpoznaje prace na statywie i panoramowanie.jest bardzo dobrze wykonany i super sie prezentuje.pieknie trafia w punkt ma super kolory,ostrosc no poprostu jest w tej klasie absolutnym mistrzem.mam nadzieje ze moja opinia bedzie pomocna dla przyszlych kupujacych i nie mogacych podjac jednoznacznej decyzji tym bardziej ze to pierwsza opinia na temat tego obiektywu.naprawde polecam
Ocena:

Autor: Luca
Dodano: 2016-04-20 23:48:49

becekpl
09-06-2016, 13:22
Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?

tez uważam ze wystarczy wymienić/naprawić
kit ci w zupełności wystarczy

paw13
15-06-2016, 19:21
Ja polecam kupić starego jak świat heliosa 44 m - do płytkiej głębi ostrości daje radę. Przy cenie 50-60 zł fajny dodatek do zestawy.

Sam mam starego canona 550d :) i jakość z tym szkiełkiem zadowalająca moim zdaniem. A oprócz tego doradzam jak koledzy spytać o koszty naprawy kita i dopiero wtedy zastanowić się ewentualnie nad czymś nowym.

Alejandrro
04-07-2016, 14:28
No nie wiem właśnie. Myślałem o czymś spośród tych http://www.sigma-sklep.pl/obiektywy-szerokokatne,7,cat.html ale nie znam się na tyle,żeby wybierać. Zależy mi jednak na profesjonalnym sprzęcie, bo idę na trzystopniowy kurs, więc z czasem wiem, że się nauczę i będzie mi to potrzebne do pracy, więc nie chcę tymczasowych rozwiązań.

mwitek
08-07-2016, 13:37
Planujesz zatem zostać pro foto :-) no to powiem ci ze najlepiej kup sobie teraz jakąś zatyczkę do body na przykład stare 50 1.8 za 2 czy 3 stówy a po trzecim stopniu kursu i pewnym czasie praktyki zawodowej będziesz wiedział jakich obiektywów ci trzeba.