PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia śłubna - artykuły



dexter77
27-04-2016, 09:45
Proponuję na stałe przylepić temat, może ktoś będzie chciał się podzielić ciekawymi artykułami na temat fotografii ślubnej :)

Na dzień dobry:

Spowiedź fotografa ślubnego
Spowiedź fotografa ślubnego - Joe Monster (http://joemonster.org/art/35921/Spowiedz_fotografa_slubnego)

GalaktycznyMuczaczo
27-04-2016, 16:03
Proponuję na stałe przylepić temat, może ktoś będzie chciał się podzielić ciekawymi artykułami na temat fotografii ślubnej :)

Na dzień dobry:

Spowiedź fotografa ślubnego
Spowiedź fotografa ślubnego - Joe Monster (http://joemonster.org/art/35921/Spowiedz_fotografa_slubnego)

przeczytałem i poza ostanim akapitem artykuł fajny. Odstateczne podsumowanie to takie że robiąc śluby musisz być ofiarą losu albo idiotą, i na pewno nie lubisz tego co robisz, bo tylko focenie dla playboya i pukanie modelek jest fajne w pracy fotografa :)

chester_jds
27-04-2016, 23:39
Generalnie wylewane są żale. A że kiedyś fotograf to był magik z wiedzą tajemną i trudnodostępnym sprzętem, a teraz Panie, poracha. Nie dosyć źe dobry sprzęt dostępny dla przeciętnego połykacza ziemniaków, o jeszcze wiedza do nabycia w tym internecie, co diabeł siedzi, a w dodatku cholera, są ludzie z intuicją, którzy robią coś fajnie bez żadnego namaszczenia czy pracy.
Myśmy z kapelą demo nagrywali 20 lat temu w studio za ciężkie pieniądze wynajmowanym. Dzisiaj kompiuter, darmowy soft i można nastrzelać takie kawałki, że dech zapiera. I pewnie właściciele profesjonalnych studio mogą się zżymać, że ludzie w domu nagrywają... Ale od zżymania się nie zarobią. Fotograficy ślubni takoż.
Komentarze poczytaliście pod linkowanym tekstem? Tam to dopiero ciekawie.

GalaktycznyMuczaczo
28-04-2016, 12:15
Generalnie wylewane są żale. A że kiedyś fotograf to był magik z wiedzą tajemną i trudnodostępnym sprzętem, a teraz Panie, poracha. Nie dosyć źe dobry sprzęt dostępny dla przeciętnego połykacza ziemniaków, o jeszcze wiedza do nabycia w tym internecie, co diabeł siedzi, a w dodatku cholera, są ludzie z intuicją, którzy robią coś fajnie bez żadnego namaszczenia czy pracy.
Myśmy z kapelą demo nagrywali 20 lat temu w studio za ciężkie pieniądze wynajmowanym. Dzisiaj kompiuter, darmowy soft i można nastrzelać takie kawałki, że dech zapiera. I pewnie właściciele profesjonalnych studio mogą się zżymać, że ludzie w domu nagrywają... Ale od zżymania się nie zarobią. Fotograficy ślubni takoż.
Komentarze poczytaliście pod linkowanym tekstem? Tam to dopiero ciekawie.

dpiero teraz tam sie zagłębiłem i po kilku chwilach przstałem czytać... wnioski są takie, kiedy nie bylo konukrencji i bylo latwiej proste , dzis kazdy ma aparat i juz nie starczy być przecietnie dobry i tani, trzeba albo byc najlepszy albo bardzo tani, co boli bo zeby być najlepszym trzeba nieźle zapier...ać , chodzić na kursy, kupić drogi srpzęt bo inni z dofinansowań mają itp itd, może napisze do JM swój artykuł kompletnie odwrotny :D ?

BernardL
03-05-2016, 12:40
dobre

najlepszefoto
04-05-2016, 09:32
To i my coś dorzucimy :)

Dziś Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji mamy dla Was do obejrzenia niezwykłą sesję narzeczeńską w takim właśnie klimacie! Zobaczcie zdjęcia na stronie fotografa: Viral star wars cosplay photography - RLphotoArt (http://www.rlphotoart.com/blog/the-real-finn-and-rey)
oraz polski reportaż: Sesja narzeczeńska w klimacie Gwiezdnych Wojen robi wrażenie (http://www.spidersweb.pl/2016/04/sesja-narzeczenska-gwiezdne-wojny.html)

Czy w Polsce też macie zlecenia na takie stylizowane filmem zdjęcia? Czekamy na Wasze opinie!

BeatX
09-05-2016, 07:58
Co za beton ten pomysł na zdjęcia ślubne w konwencji gwiezdnych wojen.
Gdzie tu w ogóle jest ukazana jakąkolwiek idea sesji ślubnej?
Tylko czekać aż ktoś wpadnie na jeszcze bardziej odjechany pomysł i zrobi sesję ślubną w klimacie gry "Doom" :D

Fotosz
09-05-2016, 10:46
Co za beton ten pomysł na zdjęcia ślubne w konwencji gwiezdnych wojen.
Gdzie tu w ogóle jest ukazana jakąkolwiek idea sesji ślubnej?
Tylko czekać aż ktoś wpadnie na jeszcze bardziej odjechany pomysł i zrobi sesję ślubną w klimacie gry "Doom"

Przecież to sesja narzeczeńska a nie ślubna, moim zdaniem fajny pomysł... Poza tym cosplay to pewnie ich pasja więc tym bardziej nie ma co się czepiać... No te efekty trochę plastikowe ale luzik:)

najlepszefoto
10-05-2016, 11:13
Przecież to sesja narzeczeńska a nie ślubna, moim zdaniem fajny pomysł... Poza tym cosplay to pewnie ich pasja więc tym bardziej nie ma co się czepiać... No te efekty trochę plastikowe ale luzik:)

W Polsce był już nawet ślub w tym klimacie. Zobaczcie: Star Wars w Zakopanem, czyli ślub w obiektywie Fabryki Kreatywnej (http://digitalcamerapolska.pl/inspiracje/2059-star-wars-w-zakopanem-czyli-slub-w-obiektywie-fabryki-kreatywnej)

aptur
10-05-2016, 11:19
W Polsce był już nawet ślub w tym klimacie. Zobaczcie: Star Wars w Zakopanem, czyli ślub w obiektywie Fabryki Kreatywnej (http://digitalcamerapolska.pl/inspiracje/2059-star-wars-w-zakopanem-czyli-slub-w-obiektywie-fabryki-kreatywnej)

Jeśli im się podobało to dlaczego nie. Gratuluję także księdza bo jak sądzę większość by się na coś takiego nie zgodziła.

najlepszefoto
31-05-2016, 09:54
Dziś znowu o górach... Tatrzański Park Narodowy wprowadził opłaty za wykonywania ślubnych sesji fotograficznych na terenie Tatr oraz wyznaczył miejsca, gdzie będzie można w górach zawrzeć związek małżeński... Co Wy na to?

TPN wprowadził opłaty za sesje fotograficzne w Tatrach - Aktualności - Swiatobrazu.pl (http://www.swiatobrazu.pl/tpn-wprowadzil-oplaty-za-sesje-fotograficzne-w-tatrach-33620.html)

tombas
31-05-2016, 10:47
toż o tym własnie rozprawiamy od ponad tygodnia w innym wątku, (czy premium member ma uprawnienia łamania regulaminu i smiecenia wstawiając jako nowe watki tematy które juz pomału się "wypalają") :mrgreen:

becekpl
31-05-2016, 11:08
ma....

tombas
31-05-2016, 11:27
ma....
a czy możesz rozwinąc swoja błyskotliwą i wyczerpujaca wypowiedz o jakis link do regulaminu lub inne info
bo ja znalazłem tylko taki zapis
"5.2 Niezależnie od wkupionego konta obowiązują inne przepisy regulaminu czyli np. kwestie spamowania czy odpowiedniego wyrażania się."

becekpl
31-05-2016, 11:57
sorki, ale po tylu latach powinieneś już dostrzec ze regulamin dotyczy tylko starych forumowiczów
nowi mogą robić co chcą i to robią
przykłady powstają każdego dnia

tombas
31-05-2016, 12:06
sorki, ale po tylu latach powinieneś już dostrzec ze regulamin dotyczy tylko starych forumowiczów
nowi mogą robić co chcą i to robią
przykłady powstają każdego dnia
i tu wyjatkowo;) i w całej rozciagłości sie z Tobą zgadzam

becekpl
31-05-2016, 12:08
no i sam widzisz:lol:

najlepszefoto
01-06-2016, 08:26
toż o tym własnie rozprawiamy od ponad tygodnia w innym wątku, (czy premium member ma uprawnienia łamania regulaminu i smiecenia wstawiając jako nowe watki tematy które juz pomału się "wypalają") :mrgreen:

Dziękuję za upomnienie. Wydaje mi się, że chyba ten wątek właśnie po to powstał, aby dzielić się artykułami z branży ślubnej. Nie wiedziałam, że już jest gdzieś omawiany (proszę o link do dyskusji, chętnie przeczytam). Omawianie czy wstawianie linków to spam w tym wypadku wydaje się zbędne - nie wysyłamy Wam bez przerwy linków do naszej strony i nie reklamujemy się. Bardzo przepraszam, jeżeli zamieszczenie tego artykułu kogoś uraziło. Pozdrawiam wszystkich!

Monika

tombas
01-06-2016, 09:08
Nie wiedziałam, że już jest gdzieś omawiany (proszę o link do dyskusji, chętnie przeczytam)
oj, leniuszek sie trafił, a samej sprawdzić nie łaska?;) zeby nie było zbyt łatwo linka nie zamieszcze;), ale dam podpowiedz mocno naprowadzającą - otóż rozmowa jest w tym samym dziale, tylko 2 wątki niżej:mrgreen:
Zasady Forum
"3.Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum."

najlepszefoto
01-06-2016, 10:45
oj, leniuszek sie trafił, a samej sprawdzić nie łaska?;) zeby nie było zbyt łatwo linka nie zamieszcze;), ale dam podpowiedz mocno naprowadzającą - otóż rozmowa jest w tym samym dziale, tylko 2 wątki niżej:mrgreen:
Zasady Forum
"3.Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum."

Dziękuję za podpowiedź - zobaczyłam i przeczytałam Waszą dyskusję. Nie widzę tam linka do świata obrazu, do artykułu, ale temat wątku (ja napisałam komentarz)jest podobny.

Jeśli chodzi o punkt 3 reg. to nic nowego nie założyłam.

Wątek w którym piszemy w tym momencie dotyczy artykułów. Podesłałam, aby osobom subskrybującym ten konkretny wątek się wyświetliło.

Przepraszam, że nie doczytałam, że podobna dyskusja już się dzieje. Postaram się na przyszłość nie zaśmiecać Wam forum.

Pozdrawiam,
Monika

umma
10-06-2016, 10:10
Ja mogę polecić tego typu artykuł Sesja fotograficzna: porady dla Pana Młodego - Fotografia ślubna (http://emilsosnowski.pl/zwariowac-czasie-sesji-fotograficznej-poradnik-dla-pana-mlodego/) Fajnie opisany i bardzo praktyczny poradnik dla Pana Młodego. Swoją drogą, jest bardzo wiele blogow tematycznych, na których pojawiają się coraz to nowsze posty i artykuły z dziedziny fotografii.
Bardzo podobają mi się także recenzje, z różnego rodzaju plenerów czy warsztatów. Jest ich zdecydowanie coraz więcej.

salas
10-06-2016, 10:15
Pozycjonowanie level master. Uwierz, że pierwszy post na forum i spamowanie linkiem nie jest dobrze odbierane. Chyba, że jesteś botem i piszę sam ze sobą :(

tapnięte z tela

aptur
10-06-2016, 10:37
Są gdzieś porady dla świadków?

michalab
10-06-2016, 11:09
Pozycjonowanie level master. Uwierz, że pierwszy post na forum i spamowanie linkiem nie jest dobrze odbierane. Chyba, że jesteś botem i piszę sam ze sobą :(
A mnie nie przeszkadza, chłopak napisał tekst i chce się nim pochwalić. Może się komuś przyda w przeciwieństwie do trollowania o poradach dla świadków, które jest zwykłym zaśmiecaniem.

aptur
10-06-2016, 11:19
A mnie nie przeszkadza, chłopak napisał tekst i chce się nim pochwalić.

Skoro sam napisał i chce się pochwalić to od razu mógł zaznaczyć, że sam napisał a nie pisać, że "mogę polecić" i "fajnie napisany".
Ja rozumiem, że Pan młody to jedna z centralnych postaci wydarzenia ale świadkowie mogą być także zainteresowani poradami. Ich rola jest przecież także bardzo ważna. Jakie to zaśmiecanie? :)