PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr CPL za 30zł - co to jest ?



Netis
19-04-2006, 14:40
Siemaneczko wszystkim.

Mam pytanie związane z http://allegro.pl/item96725268_rewolucja_cen_tylko_teraz_i_jeszcze40 szt_cpl_sr_za.html

Jest to filtr CPL kołowy za 29.99zł, czy opłaca się wogóle to kupić do Canona A75 ?
Wiem że to nie Hoya za 105zł i zdaje sobie z tego sprawe, ale pytam czy wogóle da to jakiś pozytywny efekt czy poprostu oszczędzić sobie nerwów a za te pieniązki kupić sobie flaszkę ? :)

Chomiczq
19-04-2006, 14:47
to jest... gówno... i w dodatku plastikowe...
kompakt to też nie jest rewelacja, ale taki filter i na kompakt będzie za słaby. lepiej poczekać i kupić lepszy. KING-i też są tanie i... plastikowe

MMM
19-04-2006, 15:02
Plastik to nie jest, ale że g***o to się zgadzam.
Tyle tylko, że ma służyć z A75 który ma 3MP, więc moim zdaniem nie powinno być źle jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu. Na pewno nie ma co liczyć na dobre zdjęcia pod światło.

Chomiczq
19-04-2006, 15:08
źle się wyraziłem, to nie plastik, tylko "szkło organiczne"
nie mówię o rozdzielczości optycznej, tylko o jakości. Tanie filtry to również zniekształcenia obrazu (różnice grubości), mniejsze przepuszczanie światła, itp

Netis
19-04-2006, 16:59
Dzięki wielkie za odpowiedz

Czyli jednak nie warto ? No to idę po flaszkę ;)
Jeszcze raz dzięki za info i opinie, pozdrawiam.

krii
19-04-2006, 17:09
owszem zle sie wyraziles, bo szklo organiczne to polimetakrylan metylu (PMMA)... czyli uogolniajac PLASTIK... podobnie jak PC czyli poliweglan... i co z tego, ze plastik?? duza czesc nowoczesnych soczewek w optyce np: okularowej produkuje sie wlasnie z PLASTIKU... na przyklad progresywne :)... roznica miedzy szklem organicznym a nieorganicznym jest taka jak miedzy kwasem organicznym a nieorganicznym... :)

widac, ze chlopaki jestescie traby z chemii... i traby z googla...

Netis, za 30 dychy to chyba lepiej flaszke... :)

Chomiczq
19-04-2006, 17:11
...tym bardziej, że za 30 zł to flaszka będzie całkiem niezła... polecam Finlandie ;)

tatakazika
29-04-2006, 09:02
Dolacze sie do tematu i spytam o filtr polowkowy szary oraz polaryzacyjny: W jakim stopniu eliminuja one abberacje chromatyczne?

@netis -w systembanku kupisz za 50zl polarka firmy Matin. Jest on nieporownywalnie lepszy z ta Mora.
looknij : http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/51940-test-filtr-polaryzacyjny-matin-58mm.htm

Silent Planet
29-04-2006, 16:54
Dolacze sie do tematu i spytam o filtr polowkowy szary oraz polaryzacyjny: W jakim stopniu eliminuja one abberacje chromatyczne?
Prawdopodobnie w takim samym, jak czerwony lakier samochodu eliminuje jego podsterowność na zakrętach.

Aberracja chromatyczna to wada optyki obiektywu; na pewno nie poprawisz tej wady umieszczając przed przednią soczewką kawałek plastiku, czy to organicznego czy nie.

Wiem, mogę dostać baty, że polar może pomóc - nie wiem, nie używam.
To takie moje luźne przemyślenia.

Gapollo
30-04-2006, 16:30
...tym bardziej, że za 30 zł to flaszka będzie całkiem niezła... polecam Finlandie ;)
A zniekształcenie obrazu na podobnym poziomie ;)

Vitez
01-05-2006, 20:25
Dolacze sie do tematu i spytam o filtr polowkowy szary oraz polaryzacyjny: W jakim stopniu eliminuja one abberacje chromatyczne?


Oba filtry zmniejszaja ryzyko powstania aberracji chromatycznych o dokladnie 0% .