PDA

Zobacz pełną wersję : Zanieczyszczenia na CMOSie - na pewno już któryś raz, ale pr



Martinn
25-09-2004, 16:01
Witm,

Oddałem do czyszczenia na matryce CMOS do serwisu Canona w Warszawie. Niestety na tamten moment nieświadomy, że wyczyszcą mi tam matryce w sposób niedozwolony. Efekt jest taki że został na CMOSie jakis dziwny nalot, którego boję się usunąć czymkolwiek. Czytałem Wasze posty na temat "Sensor Swabs". Czy ma je któś moż ze Śląska i pomógł mi przeczyścić sensor. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Martinn

Vitez
25-09-2004, 21:54
<glupie pytanie>A ten nalot widac na zdjeciach czy tylko na matrycy?</glupie pytanie>

filip71
25-09-2004, 22:50
<glupie pytanie>A ten nalot widac na zdjeciach czy tylko na matrycy?</glupie pytanie>

Piszę tu rzadko - ale przeginasz :twisted: .
Nie uważam siebie za zawodowca ale forum zawsze uważałem za źródło informacji nawet dla nowicjuszy z podstawowym celem poszerzenia wiedzy o systemie Canon (EOS) - za co go szanowałem.
A widzę tutaj strzał w "pysk" pt. "sorry nie znasz się" .
Od razu dodam, że nie jestem biegły w emotikonach i niuanse z nich wynikające są mi obce, i chcę abyś brał to pod uwagę.

Vitez
26-09-2004, 01:16
A widzę tutaj strzał w "pysk" pt. "sorry nie znasz się" .


Gdzie ty widzisz ten strzal w pysk to ja zupelnie nie wiem :roll: .
Po prostu sie pytam czy widac jakas zmiane w jakosci zdjec przed i po czyszczeniu matrycy.
Ale ze najprowdopodobniej widac to dlatego oznaczylem swoje pytanie jako glupie, ale zawsze lepiej sie upewnic.

filip71
26-09-2004, 13:28
Ale ze najprowdopodobniej widac to dlatego oznaczylem swoje pytanie jako glupie, ale zawsze lepiej sie upewnic.

Ja to inaczej zinterpretowałem lecz jeżeli tak jest jak piszesz to sorry.

Tytus
26-09-2004, 14:48
Ale ze najprowdopodobniej widac to dlatego oznaczylem swoje pytanie jako glupie, ale zawsze lepiej sie upewnic.

Ja to inaczej zinterpretowałem lecz jeżeli tak jest jak piszesz to sorry.

nie sorruj, on tak ma, trza go szczelić z drugiej strony i będzie po równo :mrgreen:

Voytas
26-09-2004, 16:04
trzelacie sie tu a odpowiedzi nie ma
Martinn: odpowiedz na pytanko Vitez'a (według mnie pytanie jest sensowne) ahhh.

[ Dodano: 26-09-2004 ]
strzelacie sie tu a odpowiedzi nie ma
Martinn: odpowiedz na pytanko Vitez'a (według mnie pytanie jest sensowne) ahhh.

Jerzy
29-09-2004, 07:01
Witm,

Oddałem do czyszczenia na matryce CMOS do serwisu Canona w Warszawie. Niestety na tamten moment nieświadomy, że wyczyszcą mi tam matryce w sposób niedozwolony. Efekt jest taki że został na CMOSie jakis dziwny nalot, którego boję się usunąć czymkolwiek. Czytałem Wasze posty na temat "Sensor Swabs". Czy ma je któś moż ze Śląska i pomógł mi przeczyścić sensor. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Martinn

Witaj Martinie
Zobacz na stronie http://www.cleaningdigitalcameras.com/index.html
Najtrudniejszy pierwszy raz,za drugim ręce ci się już nie spocą.
Jurek