PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 6D dziwny problem z obrazem po nagraniu.



mborkowski02
30-03-2016, 13:16
Witam serdecznie. Mam pewien problem z materiałem nagranym 6D.
Problem wygląda tak jak na filmie w linku:

https://www.youtube.com/watch?v=YuhnLNBErWw

Chodzi mi o te liniowanie (że tak to nazwę) na detalach na deskach z prawej strony oświetlonych przez słońce. Wcześniej kręciłem sobie 60D i nie pamiętam takich rzeczy, przesiadłem sie na 6D i od razu problem, irytujący. Spotkaliście sie z taką przypadłością?? Dodam, że nawet jak nagram szafkę w domu mam ten sam problem.
Robiłem sobie testy w święta i miałem być zadowolony a tu ZONK:/
Może to kwestia ustawień, których nie potrafię ogarnąć, a może coś zupełnie innego? (może to normalne w pełnej klatce?)
Zapytacie o parametry pewnie to tyle co pamiętam:
Wgrany Magic Lantern (ale i bez niego taki sam efekt)
6D + 24-105 f4
ISO: 200-400
Przysłona: f8
Profil Standard i wgrany Cinema ( na obu to samo, na cinema trochę mniej z racji matowości)
Monopod.

Przemek_PC
30-03-2016, 14:21
Nie bardzo widze problem na tablecie ale zapewne chodzi o problem wynikajacy z pomijania linii przy tworzeniu obrazu wideo. Klatka filmu ma 1080 linii w pionie a matryca 6D ma ich kilkakrotnie wiecej wiec wieksza czesc rejestrowanego obrazu idzie do smieci. Niektore aparaty jak np. Panasonic Gh2 maja specjalny tryb pracy, w ktorym pracuje wycinek matrycy i nic nie jest pomijane. Wniosek? Do wideo kupuje sie kamere wideo, ktorej matryca ma tyle linii ile potrzeba. A jak sie chcesz kompletnie zalamac to sprobuj nagrac jakis motyw z drobniutkim wzorkiem jak np. koszula czy marynarka w drobna kratke lub paski.

mborkowski02
30-03-2016, 16:12
Wezmę, sobie twój wniosek do serca :) Jeżeli ma się małe dziecko w domu i chce się mieć dwa w jednym, a nie biegać obwieszonym. W 60D, który również nagrywał w 1080p nie występuje ten problem, stąd moje zapytanie. Nie jestem nagrywaczem wesel i tego typu rzeczy i nigdy nie będę, a zwykłym użytkownikiem, który widzi mocną różnicę, no chyba, że po przesiadce na pełną klatkę to jest norma i czepiam się niepotrzebne, ale widzę na YT filmy z 6D i takim samym obiektywie i nie widzę tego problemu.

Fotopstryczek
31-03-2016, 14:09
W naszym systemie nie ma tego problemu tylko 5D3. Nie wiem jak puszki z digic VI.

Bangi
01-04-2016, 10:46
Wg mnie to jest efekt mory po prostu.

aptur
01-04-2016, 11:08
Wg mnie to jest efekt mory po prostu.

Wideło nie kręcę ale przy zdjęciach w 6D mora jest faktem i należy się nauczyć z tym żyć ewentualnie korygować. W starej piątce tego nie zauważyłem...

pan.kolega
01-04-2016, 22:13
To właśnie ta mora w video jest powodem insynuacji, że 6d jakoby nie posiada filtra AA .