PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe lampy na weselu



heather
05-03-2016, 18:13
Witam,

Potrzebuje dokupić dwie lampy, które będę używane na statywach podczas wesela.
Moje pytanie jakie się najlepiej sprawdzą? Chodzi mi o jak najtańsze ale w miarę dobre. (1/8000 błysku, ettl itp).
Jakie wyzwalacze, odbiorniki kupić żeby wszystko dobrze sie sprawdziło?
Na stopce będzie 580 ex II

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

chrisNI
05-03-2016, 20:30
Najkorzystniejszá opcjá IMHO to YN- 568 mark2. Kupiłem z ciekawości i świetnie wspòłpracuje z moim I trzema speeadlight 580 mark2. Ma wszystko co systemowym 580 ka. Jedyna ròżnica to palnik daje 200 K więcej jak systemowa.

solti
05-03-2016, 20:36
Jeśli ma być jak najtaniej, dobrze i z ettl (a tak napisałeś), to 2 x YN685 + YN622C na sanki a na to 580EX.

--- Kolejny post ---


Najkorzystniejszá opcjá IMHO to YN- 568 mark2
Do tej lampy będzie potrzebny dodatkowy YN622C. Bez tego lampa pracuje bezprzewodowo tylko w podczerwieni a to nie jest zbyt niezawodne. Poza tym jest droższa od YN685 a w pakiecie z YN622 dużo droższa (YN685 ma wbudowany odbiornik YN622).

chrisNI
05-03-2016, 21:32
Jeśli będziesz używał z YN-622C to jak najbardziej kolega @Solti ma racje co do oszczędności. Mòj wybòr to kupno chińskiej kopi systemowym 580 mark2 bo używam bezprzewodowo PocketWizardòw. Generalnie Nie jestem zwolennikiem zamiennikòw I preferòje systemowe lampy Jak ròwneż szkła czy akcesoria... To zaoszczędzi wiele kłopotliwych sytuacji. Co do YN-622c to dość dobra budzetowe opcjá I z yn622c-tx na body świetnie sie sprawuje, możesz ustawiać moc poszczegòlnych lamp z sterownika na body.

heather
05-03-2016, 21:45
Super, dzięki za odpowiedzi.

Proszę dajcie znać jaki dokładnie zestaw odbiorników/wyzwalaczy będę potrzebował? Chodzi mi o cały zestaw który będzie współpracował z 3 lampami (w tym jedna na body tak jak wspomniałem)
Myślałem też o systemie phottix odin (to się trochę wyklucza jeśli chodzi o budżet ale też o chętnie dowiem się jaki zestaw tego systemy byłby odpowiedni)

Pozdrawiam

solti
05-03-2016, 22:02
Jeśli zdecydujesz się na zestaw oparty o YN622C, to potrzebujesz 2 x YN685 + 1 x YN622C. Pod jednym warunkiem! Że masz w miarę nowe body, które obsługuje sterowanie lampami z menu aparatu.

chrisNI
05-03-2016, 22:08
Jeśli chcesz ustawiać moc poszczegòlnych lamp z poziomie puszki to dodatkowo YN622c-TX

heather
05-03-2016, 22:41
super dzięki za info :)
body to 5dmk2 i 6d.

A co powiedziecie o wyzwalaczasz phottixa? Mieliście z tym styczność?

solti
05-03-2016, 23:03
Jeśli chcesz ustawiać moc poszczegòlnych lamp z poziomie puszki to dodatkowo YN622c-TX
Przy najnowszych puszkach nie jest potrzebne YN622C-TX - można to ustawić z poziomu body (np. 6D).

chrisNI
05-03-2016, 23:04
Daruj sobie. IMHO jeśli chińczyk to YN622 albo droższe ale najdoskonalsze PocketWizzard

solti
05-03-2016, 23:07
Poza tym przy założeniu 622C-TX na sanki w body odpada możliwość błyskania z 580EX zapiętej do aparatu (sterownik TX nie ma sanek do lampy) - no chyba, że ktoś dodatkowo używa jeszcze L-bracket'a.

tlustyx
07-03-2016, 01:36
Witam,

Potrzebuje dokupić dwie lampy, które będę używane na statywach podczas wesela.
Moje pytanie jakie się najlepiej sprawdzą? Chodzi mi o jak najtańsze ale w miarę dobre. (1/8000 błysku, ettl itp).
...

Po co Ci w lampach na statywach ttl? Tanio i w miarę dobre to YN z serii 560, można je bez problemu wyzwalać błyskiem lampy na body jednak minusem jest to, że jak goście "błyskają" to lampy też.
Jeśli wyzwalacze to YN 622.
Za około 1000zł (a jak używane to dużo taniej) masz 2 lampy i 3 wyzwalacze - nic więcej nie potrzeba :)

5pirit
07-03-2016, 10:56
A czy lampy z serii 560 posiadają HSS, bo w pierwszym poście to był jeden z kilku warunków które lampa musi spełniać?

pawko
07-03-2016, 11:16
A czy lampy z serii 560 posiadają HSS, bo w pierwszym poście to był jeden z kilku warunków które lampa musi spełniać?
czy możesz uzasadnić na co ci te lampy na zabawie weselnej w HSS? co ci mają dać tak krótkie czasy? ja z powodzeniem zamrażam na weselu ruch na 1/160 , 1/200 a czasami nawet na dłuższych czasach, na salach weselnych nie ma tak dużo światła .. zapewniam cię...
pozdrawiam
paweł

--- Kolejny post ---


Witam,

Potrzebuje dokupić dwie lampy, które będę używane na statywach podczas wesela.
Moje pytanie jakie się najlepiej sprawdzą? Chodzi mi o jak najtańsze ale w miarę dobre. (1/8000 błysku, ettl itp).
Jakie wyzwalacze, odbiorniki kupić żeby wszystko dobrze sie sprawdziło?
Na stopce będzie 580 ex II

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Druga sprawa: jesteś pewien, że chcesz błyskać na weselu w ETTL? jak też tak kiedyś myślałem ale jest to ślepa uliczka jeżeli chcesz używać kilku lamp, ten system jest tak zawodny i nie przewidywalny w połączeniu z wciąż zmiennym oświetleniem zespołu lub DJ'a , że po pierwszym a najdalej drugim weselem będziesz przeklinał ten system. Naucz się od razu ustawień lamp w manualu to naprawdę nie jest takie trudne. wymaga tylko kilku ćwiczeń a ustawienie tego przed pierwszym tańcem ogarniam w tracie jak goście jedzą obiad... ;-) jak i tak nie jadam gorącego rosołu.... :-)
pozdrawiam
Paweł

5pirit
07-03-2016, 11:31
Ale nie mi to potrzebne tylko założycielowi wątku, więc jego pytaj.

pawko
07-03-2016, 14:36
Ale nie mi to potrzebne tylko założycielowi wątku, więc jego pytaj.
przepraszam ,ale tak mi się zacytował ten post. Pytanie wiadomo, że jest do założyciela wątku.
pozdrawiam
Paweł

heather
07-03-2016, 15:44
HSS czy ETTL na weselach może i nie będzie mi potrzebny, ale przecież fotograf ślubny nie foci tylko na ciemnej sali weselnej. Mam zamiar używać lamp i w plenerze i w innych sesjach. Jeśli lampy mogą być wyposażone w te funkcje to czemu nie :)

tlustyx
07-03-2016, 16:00
HSS czy ETTL na weselach może i nie będzie mi potrzebny, ale przecież fotograf ślubny nie foci tylko na ciemnej sali weselnej. Mam zamiar używać lamp i w plenerze i w innych sesjach. Jeśli lampy mogą być wyposażone w te funkcje to czemu nie :)
To trzeba było napisać, że chcesz lampy "wielofunkcyjne" Te które zaproponowałem są tanie i dobre na wesele do montażu na statywie, przynajmniej jak Ci ktoś przewróci statyw to nie będziesz 1000 zeta w plecy :)

pawko
07-03-2016, 16:08
Witam,

Potrzebuje dokupić dwie lampy, które będę używane na statywach podczas wesela. ..............

W pierwszym poście określiłeś się jednoznacznie :-) , no ale jak się koncepcja zmieniła to ok....

pozdrawiam

Paweł

--- Kolejny post ---


To trzeba było napisać, że chcesz lampy "wielofunkcyjne" Te które zaproponowałem są tanie i dobre na wesele do montażu na statywie, przynajmniej jak Ci ktoś przewróci statyw to nie będziesz 1000 zeta w plecy :)
Miałem taką sytuację w styczniu w 2015: gość na 10 min przed końcem roboty wleciał mi w statyw z yn-560III , lampa rozpadła się na 2 części - głowica osobno i część z bateriami osobno (aku wyleciały z obudowy) ... obie części dyndały luźno, łączyły się tylko przez przewody połączeniowe. .... na szczęście udało się to w domu naprawić. puściły złączki które łączą przód i tył głowicy - zastąpiłem je czym innym... Lampa działa nadal... ;-) ale została już tylko jako backup na kontrę od tyłu....
pozdrawiam
Paweł

donald7000
29-12-2016, 22:38
3xyn560 zwykła i statywy z parasolkami