PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie matrycy / serwis w Białymstoku?



yogi-bear
18-04-2006, 12:39
Witam!

Zauważyłem że mam trochę zabrudzoną matrycę (350D). Przy wyższych wartościach przesłony widać brzydkie czarne plamy. Usiłowałem to wydmuchać gruszką ale wszystko wskazuje na to że jest to "lepki kurz". Myślałem żeby samemu to wyczyścić ale troszkę się obawiam żeby nie zniszczyć sprzętu. Czytałem wątki na forum o czysczeniu różnymi sposobami ale... jakoś nie mam do tego odpowiednich narzędzi ani odwagi ;) Czy może ktoś z forumowiczów zna jakiś serwis w Białymstoku który dobrze wyczyścił by mi matrycę? Wolał bym oddać sprzęt w ręce prof. :)

Cichy
18-04-2006, 13:14
To pytanie warto było dokleić do któregoś z wątków o czyszczeniu a nie afiszować się z nowym tematem... Ups, chyba trochę vitezuję... :)

MARANTZ
18-04-2006, 13:57
Pałeczki kosmetyczne do łapki i jedziesz po matrycy. Byle delikatnie i systematycznie. Nic jej się nie stanie. Najgorszy jest pierwszy raz ;)

yogi-bear
18-04-2006, 14:24
Pałeczki kosmetyczne do łapki i jedziesz po matrycy. Byle delikatnie i systematycznie. Nic jej się nie stanie. Najgorszy jest pierwszy raz ;)


Hm... takie zwykle patyczki? Ale jeśli paprochy są przyklejony to może być ciężko samymi patyczkami. Skoro mowisz ze tylko pierwszy raz jest ciężki to chyba sie za to wezme i sam się przekonam. Trzymajcie kciuki ;)

bartosz108
18-04-2006, 14:59
Ja czyściłem sprężonym powietrzem i efekt był OK.
Warto kupić powietrze dobrej jakości!!!
Po patyczkach zostały smugi.

Mazaczo
18-04-2006, 19:53
Właśnie przed chwilą skończyłem czyscic matrycę w moim 350D,użyłem do tego mikrofibry i Chemaxa 3.Muszę się przyznać że to też był mój pierwszy raz i miałem niezłego stracha.Matryca jest czysciutka ale zajęło mi to prawie godzinę.

GrzegorzS
18-04-2006, 20:13
Ja czyściłem sprężonym powietrzem i efekt był OK.
Warto kupić powietrze dobrej jakości!!!
Po patyczkach zostały smugi.
Wszystko wymaga i dobrych narzędzi i dobrych materiałów. No i oczywiście doświadczenie.
Ale sprężone powietrze miałeś w gruszce czy w spray'u?

amperior
19-04-2006, 12:46
Wszystko wymaga i dobrych narzędzi i dobrych materiałów. No i oczywiście doświadczenie.
Ale sprężone powietrze miałeś w gruszce czy w spray'u?

No wlasnie bo jak w spary'u to chyba troche silne jest uderzenie powietrza?

GrzegorzS
19-04-2006, 13:34
No wlasnie bo jak w spary'u to chyba troche silne jest uderzenie powietrza?
Uderzenie może nie ale te "nie zamawiane dodatki" w sprężonym powietrzu to mogą nabałaganić mocno.

bundy
19-04-2006, 13:50
Ja czyściłem sprężonym powietrzem i efekt był OK.
Warto kupić powietrze dobrej jakości!!!
Po patyczkach zostały smugi.

A po powietrzu z puszki może zostać jeszcze większe kuku :-), które potem i tak trzeba będzie patyczkami czyścić :-))

popmart
19-04-2006, 13:54
powietrze sprężone - NIE przez pomyłkę można dmuchnąc skroplonym zresztą jakość wyrobów jest bardzo różna .... lepsza jest nowa duża gruszka z apteki jakieś 10PLN

pałeczki do uszu ?? hmm suche ??? - ja bym sie bał że porysuje a poza tym naśmiecę włoknami ..

Moim zdaniem najlepszya jest szpatułka (dobrze jest dociąć starą kartę kredytową na wymiar) + pec pad (lub oryginalny czyscik sensor swab za ok 30PLN nabyłem jeden dobrze przechowuję i czysciłem już kilka razy)

za 1 razem prawie mnie poturbowała psychicznie ta operacja i trwała 30 min teraz zajmuje mi 1 minutę z nawiązką ;)


http://www.cleaningdigitalcameras.com/index.html

tu strona z czyszczeniem

Tomek Stępień
19-04-2006, 23:48
Witam.
Co do czyszczenia matrycy polecam przeczytać http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=233947#233947
jest kilka ciekawych pomysłów. np: odkurzacz... :-D

pzdr.