PDA

Zobacz pełną wersję : Szelki dla ślubniaka



heather
03-03-2016, 21:48
Witam serdecznie,

Stoję przed wyborem szelek na dwa body.
Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?
Co polecacie?

Ja się zastanawiam na razie nad dwoma typami:
RebelEast - ale nigdzie nie ma żadnych opinii (prócz jednej ale wydaje się być sponsorowana)
Reporter Dual X Promax.

Proszę o opinie najlepiej od ślubniaków :)

salas
03-03-2016, 21:50
Szukajka forum - polecam

heather
03-03-2016, 22:00
W dziale fotografii ślubnej nikt nie wypowiadał się na temat szelek RebelEast. (poza tym nie interesują mnie posty które były stworzone x lat temu)
Ale dzięki za radę, kolejnym razem skorzystam.

GalaktycznyMuczaczo
07-03-2016, 17:18
chcesz to ci sprzedam black rapida duala ;D

dawid.zielinski
07-03-2016, 23:53
To mój pierwszy post więc na początku się przywitam:
WITAM :)
---
Co do samego wątku to ja korzystam obecnie z szelek Rebel East i muszę przyznać, że to jeden z lepszych fotograficznych zakupów!
Wcześniej nie używałem żadnych innych, ale te sprawdzają się świetnie. Dobrze się dopasowują, są eleganckie, więc na ślub pasują jak znalazł. Jak chcesz jakieś szczegółowe info to pisz - chętnie się podzielę!

mkkaczy
15-06-2017, 12:11
Ma ktoś porównanie w wygodzie i stabilności pomiędzy skórzanymi szelkami a z tworzywa sztucznego? Staram się wybrać konkretnie pomiędzy Rebel East a BlackRapid Double Breathe. Głównie interesuje mnie:
1. wygoda ramion - wrzynanie się w barki, pod pachy, rozkład ciężaru, bóle pleców
2. strzelanie w trybie portretowym - moje obecne chińczyki są trochę krótkie i bardzo muszę się garbić żeby dociągnąć w trybie portretowym aparat do oka. Które wygodniej sie trzyma za gripa?
3. zachowanie materiału po spoceniu się, jak i samo pocenie się - zapach, szybsze wietrzenie, odbarwianie na ubrania, w którym bardziej człowiek sie poci.
4. hałas. Czytałem że niektóre skórzane potrafią skrzypieć głównie na klamrach
5. bezpieczeństwo sprzętu i zaufanie - wykręcanie śrubek z aparatu, obijanie się aparatów o siebie, uderzanie o ziemię podczas klękania

Kwestia estetyki wiadomo jaka jest. W jednym wygląda się jak james Bond w drugim jak Batman.

KOKO74
15-06-2017, 13:42
na takie pytania odpowie ci tylko twój test -
znajdź ludzi blisko siebie którzy mają takie szelki poproś podjedz przymierz ponoś - zobaczysz jak ty się czujesz, bo opinie innych są względne
ja jestem z górnego śląska i posiadam i posiadam
Dual x | reporterstrap (http://www.reporterstrap.com/dual-x-dual-x-onsteroids/)
jak blisko to zapraszam na testy

aptur
15-06-2017, 14:45
Osobiście nie używam ale z tego co widzę, to sporą popularnością wśród fotografów ślubnych cieszą się takie szelki:
https://holdfastgear.com/collections/money-maker

mkkaczy
15-06-2017, 15:19
Dzięki, ale tutaj gdzie mieszkam nie za bardzo znam osoby ze skórzanymi szelkami. Kilka osób na materiale sztucznym, takowe i ja posiadam, ale chciał bym zobaczyć czy oprócz "prestiżu" skóra ma inne zalety nad tworzywem. Żebym sobie wyrobił zdanie też musiał bym trochę ponosić, zwłaszcza skórzane, bo wiadomo, skóra jak but po pewnym czasie dostosowuje się do ciała. Dodatkowo większość ludzi jakich znam są znacznie niźsi ode nnie (193cm wzrostu), więc prawdopodobnie ich skórzane szelki były by na mnie za małe, co dało by mi błędny obraz.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1670679052960184&set=a.591151510912949.1073741825.100000543155841&type=3&theater
Black rapida brałbym w rozmiarze L, a te Rebel east po kontakcie z producentem też były by w największym rozmiarze z dodatkowo dłuższymi paskami właśnie dla zdjęć portretowych.
Szelki muszę wymienić bo te co mam to najtańsza tandeta i nie chcę więcej kusić losu. Ja ich co prawda nie używam na weselach, głównie są to różnego rodzaju reporatarze max 3-4 godziny.
Rozmontowywanie rapidów czy reporterów na pojedynczy pasek dla jednej puszki nie jest dla mnie atutem bo dla pojedynczego zestawu używam Carry Speed Pro mk III, który jest dla mnie super.
Dlatego szukam opini ludzi co używali obu typu szelek.

davidex2006
15-06-2017, 23:16
Miesiąc temu stałem przed tym samym wyborem i co? I wybrałem naszego polskiego producenta "Reporter Corio" od reportera ma już sporo np pas z jukami itp. Świetny sprzęt, świetnie wykonany i wygodny. I pisze to jako zwykły użytkownik. Wg mnie dobrze wydane 470 zł

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

mkociarz
16-06-2017, 09:34
Ja wybrałem OP/TECH Dual Harness:
- montaż za uchwyty co pozwala dalej mieć wkręconą złączke pod statyw,
- po odpięciu od szelek można końcówki razem spiąć i mieć krótki pasek,
- szerokie paski na ramiona,
- praktyczność u mnie wygrywa z wyglądem,
- kosztowały 170 zł z przesyłką z GB

af-p
16-06-2017, 17:08
skórzane być może wygodne ale te chromowane okucia...widziałem odzianego w to fotografa i przez chwilę pomyślałem że kupił tę uprząż w sex shopie...

michael_key
19-06-2017, 08:24
Miesiąc temu stałem przed tym samym wyborem i co? I wybrałem naszego polskiego producenta "Reporter Corio" od reportera ma już sporo np pas z jukami itp. Świetny sprzęt, świetnie wykonany i wygodny. I pisze to jako zwykły użytkownik. Wg mnie dobrze wydane 470 zł
Właśnie w ostatnich dniach stanąłem przed tym wyborem :)
Zastanawiałem się pomiędzy Rebelem, a właśnie Corio. Po rozmowie z Marcinem Orzolkiem zdecydowałem się na Polski Produkt.

heather z całą pewnością napiszę na forum jakąś krótką recenzję ;)

mwitek
19-06-2017, 10:33
Mam skórzane szelki. Handmade'y. Wymagają jeszcze jednej poprawki bo realizator zaspał jak prosiłem o zszycie w innym miejscu, ale generlanie sprawują się okej. Mam też pojedyncze trzymadło tekstylne i w sumie skóra lepiej mi pasuje ale to nie jest obiektywne porównanie ponieważ są innej konstrukcji. Niemniej skóra to skóra - to osobiste preferencje :D

mkkaczy
19-06-2017, 17:28
Dzięki. Jak narazie skłaniam się w strone skóry, dokładnie Rebel East Veteran Pro, ale nie ma go znowu na sklepie to poczekam aż wróci. Bardzo mie się spodobały.

Davidex2006, na te Corio też zwróciłem uwagę. Fajnie i prosto zrobione. Jak jest z obracaniem aparatu do tryby portretowego w nich?

Właśnie w ostatnich dniach stanąłem przed tym wyborem :)
Zastanawiałem się pomiędzy Rebelem, a właśnie Corio. Po rozmowie z Marcinem Orzolkiem zdecydowałem się na Polski Produkt.

Czyli? Z tego co wiem oba produkty są polskie.

davidex2006
20-06-2017, 22:01
Dzięki. Jak narazie skłaniam się w strone skóry, dokładnie Rebel East Veteran Pro, ale nie ma go znowu na sklepie to poczekam aż wróci. Bardzo mie się spodobały.

Davidex2006, na te Corio też zwróciłem uwagę. Fajnie i prosto zrobione. Jak jest z obracaniem aparatu do tryby portretowego w nich?

Czyli? Z tego co wiem oba produkty są polskie.
Tryb portretowy hmm... nie miałem porównania z innymi szelkami ale tutaj nie miałem jakiś większych problemów podczas ślubów...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

kurczeblade
26-06-2017, 09:20
Może ja się wypowiem, ponieważ używałem bardzo długi czas Dual X Promax, a teraz mam Rebele Veteran Pro.

Dual X z praktycznego punktu widzenia (moim zdaniem) są wygodniejsze i lepsze.
Dual X'y można rozpinać w jeden pas, można konfigurować i w sumie różnie to nosić, przez ramie, przez klatkę. Podobało mi się to że można je rozpiąć na jeden pas, odpiąć wszystkie paski, paseczki i chodzić wygodnie z aparatem, zawinąć sobie materiałową szelkę i wsadzić z jednym aparatem w torbę, co zabierało mało miejsca, lub wrzucić żonie do torebki :D . W rebelach jak chcę się biegać z jednym aparatem, to trzeba podpiąć jedną szelkę (żeby nie wisiała pusta) ale wiadomo całość zabiera więcej miejsca, generalnie "spacerowo" jest mniej wygodnie. Jak miałem DualX to zabierałem jeden aparat i jedną część szelki na plener - teraz mając rebele, nie zabieram szelek na plener i spacery. Rebele trzeba zawinąć, i wrzucić w rebelową torbę, która sporo zabiera miejsca :D

Reportery troszkę wygodniejsze, jeśli chodzi o komfort pracy, lepiej układają się do ciała, na początku materiały sztywne, ale po kilku razach praktycznie ich nie czuć z 2x aparatami. Jest bardzo dużo możliwości regulacji. Aczkolwiek w Rebelach skórka po czasie się wyrabia i powoli zaczyna się fajnie układać, generalnie trzeba się przyzwyczaić, po czasie pracując na dwóch aparatach nie czułem jakiś większych różnic w wygodzie między rebelami a reporterami, chociaż już nie miałem bezpośredniego porównania a do skórki się przyzwyczaiłem.

Skórzane pasy bardzo się fajnie komponują z ubraniem, generalnie są eleganckie i zwracają na siebie uwagę - często pytanie pada, czy to na pistolety - przyciągają uwagę. Generalnie zapach skórki, wyprasowanej koszuli, perfum daje klimacik. To jest największy plus tych pasów, ale są też wygodne. Skórka pachnie mmm i wygląda mmm ... chociaż ostatnio delikatnie się oparłem o ścianę i zdarłem sobie warstwę skóry. Więc trzeba bardziej uważać. Zapięcia na aparaty w pasach, w jednych i drugich jest ok, są różne ale szybkie i dobrze trzymają, są podwójne zabezpieczenia.

Wybrałem ostatecznie rebele, bo są ładniejsze i fajnie komponują się na eleganckich weselach, kiedy jest się dobrze ubranym. Aczkolwiek reportery nie wyglądają źle, są bardziej neutralne. Z drugiej strony, sprzedałem za 200zł DualX i żałuję, bo poszły prawie za nic, a teraz dopiero stwierdziłem że mogłem zostawić sobie na plenery, spacerowe sesje, i mniejsze, bardziej skromne wesela.

Za Rebele płaciłem około 700zł (z wysyłką)
Za DualX z tego co pamiętam około 400zł

Podsumowanie.
DualX są tańsze i praktyczniejsze.
Rebele są bardziej eleganckie i droższe (chociaż nie każdemu może się podobać skórzany pas)
Ostatecznie: Jedne i drugie spełniają swoją role, ułatwiają prace na dwóch aparatach - jedne i drugie pasy, fajnie układają z aparatami, fajnie chowają się pod marynarką - warto mieć mniejsze aparat, mam Nikony D600/D750(nie używam gripów) i idealne zestawienie na pasy reporterskie, ja kiedyś podpiąłem D4 i wisiała mi wielka cegła. Jeśli ktoś lubi skórzane "gadżety" i podobają mu się takie ładne rzeczy, niech bierze rebele (ja tak mam - wybrałem rebele) jeśli ktoś lubi praktyczniejsze rzeczy niech bierze DualX'y. Druga sprawa, Rebele są ładne, ale specyficzne i nie wszyscy lubią skórę, więc niektórym mogą się bardziej spodobać materiałowe reportery.

mkkaczy
26-06-2017, 12:29
Dzieki. Zamówiłem te veterany. Na spacery czy boisko zabieram jedną puche na innym neoprenowym pasku to i tak szelek bym nie zakładał. A jak Ci się sprawują te Veterany jeśli robisz w trybie portretowym?

jinks
01-07-2017, 22:27
Co robicie z resztą obiektywów? Na pasie w sakwach, czy raczej staracie się robić na tych dwóch przypiętych do body?

kurczeblade
04-07-2017, 11:02
@mkkaczy Jak idę gdzieś na plener nie biorę pasków, pasów, sam aparat w rękę i tyle + torba z resztą sprzętu na ramieniu :) Pamiętaj że to skóra i trzeba raczej pielęgnować. Polecam jakiś naturalny balsam, wosk do skór. Ja mam coś takiego, działa i się sprawdza, w dodatku polepsza wygląd :)

https://canon-board.info/imgimported/2017/07/100_4288JPG-2.jpg
źródło (http://www.sklep.arkadia-zdrowia.com.pl/cms/zalaczone_pliki/100_4288.JPG)


@jinks Reszta sprzętu leży w torbie, podchodzisz i sobie podpinasz jak potrzebujesz inny obiektyw. Jak ogarniasz temat, to spokojnie tak można i jeszcze w między czasie wyjść z kościoła na papierosa :)

jinks
04-07-2017, 11:07
... i jeszcze w między czasie wyjść z kościoła na papierosa :)
Mistrz! :) Dzięki.

michael_key
08-07-2017, 13:49
Jestem po pierwszym weselu ze skórzanym Corio od Reporterstrap. Moje krótkie przemyślenia na szybko są takie.

Pasek świetnie wykonany, dobrze dopasowuje się do ciała. Pomimo tego, że skóra z paska była jeszcze trochę sztywna, z biegiem czasu jak mijał mi dzień zaczęła się fajnie układać do ciała. Po całym dniu i wieczorze nie odczuwałem po powrocie do domu, że nosiłem na ramionach sprzęt.
Przez cały czas miałem do dwóch pełnych klatek lampy błyskowe i działało mi się z takim zestawem na prawdę dobrze. Aparaty bez najmniejszego programu "chodziły" na pasku.

Na stronie producenta są pokazane dwa sposoby noszenia Corio:
wersja paska 35

https://canon-board.info/imgimported/2017/07/coriocasco-2.jpg
źródło (http://www.reporterstrap.com/wp-content/uploads/2017/03/corio-casco.jpg)

i wersja 40

https://canon-board.info/imgimported/2017/07/cr01-2.jpg
źródło (http://www.reporterstrap.com/wp-content/uploads/2016/11/cr01.jpg)

Ja posiadam 35-tkę (z mniejszym X na plecach). Używam go w sposób odwrotny niż na zdjęciu, czyli podwójna część paska z regulacją jest u mnie na ramionach. Dlaczego? Od razu go tak założyłem, bo wydawało mi się to naturalne ułożenie. Ponadto aparaty chyba nie mają "przeszkody" będąc na dole (początku nakładających się dwóch warstw skóry). Poza tym jestem szczupłą osobą i wydaje mi się, że "podwójny" pasek na ramionach bardziej niweluje ciężar zestawu.

Corio wygląda elegancko. Sam X jest niewielki, nie przytłacza. Ma go ułożony na plecach mam na środku, nie ma efektu "klejenia się" skóry do koszuli.

Polecam każdemu, kto szuka dobrze wykonanego, eleganckiego skórzanego paska na dwa aparaty :)

Flanel
25-08-2017, 15:31
Odgrzebuję wątek, bo stoję przed zakupem.

Waham się czy kupić Rebel slim czy oszczędzić 200 pln i kupić Reporter Corio (20/35)

200 to dużo i nie - ale lubię wiedzieć za co płacę - za mało opinii porównawczych i nadal nie wiem co wybrać.

Help

mwitek
25-08-2017, 23:00
na twoim miejscu, jeśli masz taką możliwość to przymierzył bym oba modele i wybrał ten który bardziej Ci się spodoba po pomacaniu

michael_key
27-08-2017, 23:52
Odgrzebuję wątek, bo stoję przed zakupem.
Flanel do mojego poprzedniego wpisu nadmienię, że dzięki uprzejmości Reportera dokonałem drobnej modyfikacji Corio.
Jak wspominałem noszę szelki odwrotnie niż na prospektach (podwójna nośna część paska na ramieniu). Poprosiłem o dodanie do elementu nośnego odcinka skóry o długości 11 cm. Po prostu (przede wszystkim) przy pionowych kadrach brakowało mi tego elementu, by komfortowo użytkować aparat.
Jutro wykonam zdjęcia i wrzucę do wątku by pokazać jak finalnie to wygląda.

Jeśli chodzi o skórzany pasek to myśląc o tym temacie, każdy w domyśle mówi Rebeal. Użytkowałem podczas jednych z warsztatów Rebela i powiem, że klasa akcesorium. Finalnie wybrałem tańszy produkt od Reporterstrao, ale... cena w tym przypadku nie oznacza jakości, sprzęt jest wykonany rewelacyjnie.

Najgorzej jest to, że w sklepach nie ma nigdzie skórzanych szelek Rebela i Reportera, by spokojnie je porównać.

Reasumując. Nikomu nie doradzam... mam Reporterstrao Corio i jestem happy :)

Flanel
28-08-2017, 10:52
Dzięki za informacje. Jednak wybrałem Rebel East slim ( gold ). Nie mogąc się zdecydować, i nie widząc zbytniej różnicy w opiniach ( choć w ankiecie na fb wygrał Rebel ) postanowiłem via FB napisać do obu firm zapytanie w czym ich paski są lepsze. Reporter nie odpisał do dziś. Rebel ładnie mi wszystko wyjaśnił i przegadaliśmy 2 dni. Dla mnie liczy się podejście do klienta, i tu Rebel wygrał.

mkkaczy
28-08-2017, 14:00
Mam Rebela a tym że zwykłego, nie wąskiego. Rzeczy o które się obawiałem nie występują. Skóra nie zabarwiła koszuli, pomimo że lało się ze mnie. wygodnie pracowało się w trybie portretowym, choć aparaty nie waliły o ziemie kiedy klękałem. Skrzypienia póki co nie zauważyłem. Skóra się nie wrzyna w ramiona, jest co najmniej tak wygodna jak materiał sztuczny na poduszkach.

RadOs41
01-09-2017, 09:09
A czy korzysta Ktoś z Forumowiczów tego wzoru szelek?

GGS Fotospeed F7 - Akcesoria drobne - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/ggs-fotospeed-f7.html)

Bardzo proszę o spostrzeżenia i opinie.