PDA

Zobacz pełną wersję : spacerowa Sigma



Silent Planet
25-09-2004, 11:29
Witam!

Mam pytanko - najlepiej do użytkowników szkieł tej marki - jak jest z jakością?
"Na spacerki" używam kitowego Canona 28-90, powiedzmy, że z jakości jestem zadowolony od f/8... ale nie zawsze się da, fotografuję czasem ciemne motywy i trzeba obiektyw otwierać na maksa... wiecie.

Pomyślałem sobie, że mogę kupić szkło np. Sigmy, które przy podobnych ogniskowych 28-105 oferuje znacznie lepsze światło - około dwie działki jaśniej ( 2.8-4 ); to nie dużo, ale czasem przy 1/40 może być pomocne.

Może macie jeszcze inne propozycje lub doświadczenia? Inna marka? Wymagam zakresu od 28 ( lub mniej? ), wąski kąt też by był miły.
Jedno wymaganie - pierścień zoomu obracany w lewo, jak w Canonach - odwrotnie jest dla mnie nie do przejścia - nie umiem po prostu.

Co do finansów - im mniej tym lepiej, powiedzmy, że złoty środek pomiędzy ceną a jakością ( jesli taki istnieje ).

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Vitez
25-09-2004, 13:07
złoty środek pomiędzy ceną a jakością ( jesli taki istnieje ).

Subiektywnie, ale wsparty wieloma opiniami innych zadowolonych uzytkownikow zasugeruje: Tamron 28-75 2.8 Xr Di.

Gdybys sie obawial czy dziala on dobrze na analogach mimo dopisku Di to rozmawialismy o tym tutaj: http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=128&start=0 8)

A jak sie uprzesz przy waskim kącie to Canon 28-135 IS - ciemniejszy, wg mnie gorszy jakosciowo ale bardziej uzyteczny (zakres i IS).
Bardzo fajna jest Sigma 18-125 ale... tylko do cyfrowych lustrzanek.

Silent Planet
25-09-2004, 13:42
Ok, tamron wygląda ciekawie, szczególnie ze stałym 2.8.
Ale zoomuje się nim odwrotnie, a to byłby dla mnie problem - za długę kręcę canonami :wink:
W "służbowym" nikonie doprowadza mnie to do pasji :wink:
W każdym razie marzyłbym o czymś węższym niż 75 mm.

Dwa - jakei mam szkła to widać w podpisie ( 28-90 i 90-300 ). Czy hybryda w stylu np. sigmy 28-300 jest dobrym rozwiązaniem?
Na allegro nawet można kupić takie za nieduże pieniądze.
Jak wygląda takie szkło w praniu ?
Lub canonowski 28-200 ultrasonic, ale on też w sumie ciemny jest... bez sensu.
W sumie non-stop pstrykam na ISO400, filmy b/w więc w słońcu kwestię czasów możemy pominąć - jadę na przymkniętym obiektywie w 90%, ale ciemniejsze wnętrza... i ****.
Ostatnio miałem dwie sytuacje, że ledwo co utrzymałem ( 1/30 i 1/20 ), ale jakoś dałem radę... ale nie chcę tego więcej; wycisnąłem z gripa soki.

No nie wiem sam, mam ochotę wymienić swój tandemik na siakieś inne szkło.
Może ktoś mi pomoże...

Vitez
25-09-2004, 21:12
Ok, tamron wygląda ciekawie, szczególnie ze stałym 2.8.
Ale zoomuje się nim odwrotnie, a to byłby dla mnie problem - za długę kręcę canonami :wink:
W "służbowym" nikonie doprowadza mnie to do pasji :wink:

Ja mam i Canona i Sigme i Tamrona (co widac) i prawie nie zauwazam ktory w ktora strone sie kreci ;) , dla mnie to kwestia sekundy by sie przestawic na odwrotny kierunek - po prostu mowie swojemu mozgowi "Miauczek - w lewo!" i jazda 8) .


Czy hybryda w stylu np. sigmy 28-300 jest dobrym rozwiązaniem?
Jak wygląda takie szkło w praniu ?

Fotek poszukaj na www.pbase.com (da sie wyszukac wg typu obiektywu). Poza tym zajrzyj np na www.obiektywy.prv.pl - mnie ta stronka przekonala by absolutnie nie brac Canona 75-300 a brac 70-210 i jestem cholernie zadowolony.
Ogolnie im wiekszy zakres ogniskowych tym wieksze mydlo - dlatego radzilbym ci zostawic sobie tego 90-300 (albo wymienic go na lepszego o klase lepszego Canona 100-300) a jako spacer zoom - 28-135 IS USM, zapominajac o hybrydach 28-200 czy 28-300. Ten 28-135 to ostatni najlepszy zoom o takim zakresie, wszystko powyzej juz jest sporo gorsze, a produkty innych firm o podobnym zakresie rowniez gorsze a w podobnej cenie.


Ostatnio miałem dwie sytuacje, że ledwo co utrzymałem ( 1/30 i 1/20 ), ale jakoś dałem radę... ale nie chcę tego więcej; wycisnąłem z gripa soki.

Heh, ja dzisiaj nie utrzymalem 1/50 przy 80mm :shock: , ale chory jestem i to juz bylo po 2 godzinach spaceru to mozna mi darowac... na jednym slubie w kosciele bez problemu utrzymalem 120mm przy 1/30 8) : http://vitez.ceron.pl/new/portfolio/slubne/2/images/sl5.jpg


No nie wiem sam, mam ochotę wymienić swój tandemik na siakieś inne szkło.


28-200, 28-300 - zapomnij, jakosc bedziesz mial gorsza niz z 28-90.
Canon 28-135 IS USM - powinien ci bardzo pasowac (choc moze cena nie bardzo).
Do niego zostaw sobie tego 90-300 albo kup 100-300.
Musisz zdecydowac czy chcesz czegos co ma 2w1 niezaleznie od jakosci (czyli wlasnie te hiperzoomy), czy czegos jasniejszego (tu jedynie obiektywy z zakresu 28-70 maja dobra jakosc i jasnosc 2.8 , Tamron, za nim Tokina i Sigma EX - wszystkie okolice 28-70) do wnetrz, czy czegos lepszego jakosciowo, o niezlym zakresie ale niekoniecznie najjasniejszego - tu Canon 28-135, choc nie slyszalem tez zlych opinii o 28-105 ale to nie ta klasa podobno.

Kubaman
25-09-2004, 21:45
Ja mam i Canona i Sigme i Tamrona

właśnie Vitez, pytanie może nie do końca adekwatne do tematu dyskusji, ale może mi zdradzisz...
czy ten tamron ma opcję bezpośredniego przejścia w tryb manual, bez przełączania?

Vitez
26-09-2004, 01:05
czy ten tamron ma opcję bezpośredniego przejścia w tryb manual, bez przełączania?

Chodzi ci zapewne o FTM, czyli Full Time Manual? Nie ma. Dla niektorych: niestety nie ma. Mi to obojetne bo w 99% zdjeciach polegam na AF. Sigma tez nie ma FTM, za to Canon 70-210 ma , Canon 50 1.8 nie wiem, nie probowalem, chyba za rzadko go uzywam :?

Krzychu
26-09-2004, 08:19
czy ten tamron ma opcję bezpośredniego przejścia w tryb manual, bez przełączania?

Chodzi ci zapewne o FTM, czyli Full Time Manual? Nie ma. Dla niektorych: niestety nie ma. Mi to obojetne bo w 99% zdjeciach polegam na AF. Sigma tez nie ma FTM, za to Canon 70-210 ma , Canon 50 1.8 nie wiem, nie probowalem, chyba za rzadko go uzywam :?

HSM'owe Sigmy mają, 50 1.8 oczywiście nie ma, generalnie mają to (w przypadku Canona) tylko obiektywy z Ring USM'em poza jednym jedym wyjątkiem w postaci 50 1.4 który ma MM a FTM.

Kubaman
26-09-2004, 09:00
dzięki, tego szukałem