PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena zdjęć i kwalifikacja do usuwania ich /bądź nie/ z forum.



GalaktycznyMuczaczo
15-02-2016, 20:24
Wątek powstał w wyniku wycięcia tej dyskusji z podforum galerie. Być może zainteresuje większą ilość użytkowników więc zamieszczam w tym dziale.
Kolekcjoner



ja rozumiem że amator amatorem, ale jakiś minimalny poziom tutaj powinien być utrzymany... mam nadzieję że moderacja się tym zajmie, a jeżeli nie to w złą stronę to zmierza ;(

zdebik
16-02-2016, 11:46
Mysle, ze glownym problemem jest brak samokrytyki. Tu jak i na zoltym forum ludzie robia jedna klatke a potem czekaja na oklaski. Niestety, wiekszosc to zwykle pstryki bez swiatla, kompozycji i edycji w postprocesie. Ot fajnie mi to wyszlo.

Sam uwazam sie za amatora, ktory regularnie zarabia na fotografii. Widze bledy w swoim warsztacie i nie potrzeba mi 10 opinii, ze np.... noga wyszla nienaturalnie duza bo strzelalem 50'ka z bliska i nie chcialem meczyc dziecka (a zona sie uparla na fotke).

Kolekcjoner
16-02-2016, 14:51
ja rozumiem że amator amatorem, ale jakiś minimalny poziom tutaj powinien być utrzymany... mam nadzieję że moderacja się tym zajmie, a jeżeli nie to w złą stronę to zmierza ;(
Znaczy się co moderacja ma zrobić? Czego oczekujesz? Bo jeśli mylisz moderację z cenzurą to się zawiedziesz.

GalaktycznyMuczaczo
16-02-2016, 15:49
Znaczy się co moderacja ma zrobić? Czego oczekujesz? Bo jeśli mylisz moderację z cenzurą to się zawiedziesz.

forum nie należy do mnie, moge jedynie wyrazić swoją opinię. z jednej strony mamy amatora który wrzuca co jak leci , w moim mniemaniu oraz wielu tutaj pewnie, kontent mijający się "delikatnie" z założeniem tego forum a z drugiej strony moderacja która nie może zrobić nic bo w sumie zdjęcie obraźliwe nie jest anie niezgodne z regulaminem. To troche jak z dobrą restaracją w której podają wysokiej klasy jedzenie ale sztućce są plastikowe, niby jest ok ale w sumie każdy wie że powinno się zadbać o standardy

Kolekcjoner
16-02-2016, 15:57
Tylko cały czas powstaje pytanie o to jak pilnować tych standardów i jak je ustalić?

GalaktycznyMuczaczo
16-02-2016, 16:06
Tylko cały czas powstaje pytanie o to jak pilnować tych standardów i jak je ustalić?

Nie mi to rozwiązywać, adminem nie jestem co innego gdybym był , można by się angażować w takie rzeczy wtedy. Mi nie musisz odpowidać nawet nie chcę ale zobacz sobie na zdjęcie nr.2 oraz 3 i odpowiedz sam sobie, czy naprawdę te zdjęcia powinny się tutaj znaleźć? widziałem kilka świetnych zdjęć noworodków, nie mam nic do zdjeć dzieci i rodzinnych , ba sam takie sesje realizuje, z tą różnicą ze coś jest wykonane albo dobrze albo ...

Kolekcjoner
16-02-2016, 18:52
Dlatego zapytałem, bo widzisz bardzo łatwo jest narzekać że coś jest źle, a później weźcie, zróbcie, podnieście..... Tylko jak przychodzi do konkretów to się argumenty kończą....

becekpl
16-02-2016, 18:58
szczerze mówiąc ten typ robi tu ustawke
a tekst o posprzątaniu przez adminow mistrzowski
taki nowy rodzaj troliingu

GalaktycznyMuczaczo
16-02-2016, 19:04
Dlatego zapytałem, bo widzisz bardzo łatwo jest narzekać że coś jest źle, a później weźcie, zróbcie, podnieście..... Tylko jak przychodzi do konkretów to się argumenty kończą....

Nie odbierz mnie źle ale admini chyba powinni mieć jakieś kompetencje i stawać na wysokości zadania pod względem rozwiazywania takich spraw. Taka rola na forum, bo jeżeli moderatore jest od cenzurowania slowa "szanowne cztery litery" a pod względem opinii na temat zdjęć ,które umówmy się wyznaczają niską granicę i otwierają mozliwości na zamieszczanie zdjęć dłoni :), otwierają ramiona i mówią "co mam robić, niewiem, ty mi powiedz" to odpowiedz mi czy nie jest to smutne?
Wyobrażasz sobie że idziesz na policję, w związku z włamaniem do twojego domu, a policjant ci mówi, "wie pan co, ja niewiem, jakby pan to rozwiazał?", to czujesz delikatne zażenowanie tym że musisz sam radzić sobie z problemem który powinien być rozwiązany przed osobę której zostało powierzone dane zadanie.
Mam nadzieje że odbierasz tą nasza rozmowę na bardzo koleżenskim poziomie, nie podważam twoich kompetencji oraz tego co robisz, komentuje tylko to, że na forum można zamieścić kompletnie losowe zdjęcie,powiedzieć że się uczysz, i nieważne jak bardzo słabe zdjęcie jest to , tak moderacja musi powiedzieć "trzeba zostawić, co mam robić"

RobertON
16-02-2016, 19:06
Tylko cały czas powstaje pytanie o to jak pilnować tych standardów i jak je ustalić?

I tak się nie uda, i tak komuś będzie nie pod drodze.

Merde
17-02-2016, 09:15
Taka rola na forum, bo jeżeli moderatore jest od cenzurowania slowa "szanowne cztery litery" a pod względem opinii na temat zdjęć ,które umówmy się wyznaczają niską granicę i otwierają mozliwości na zamieszczanie zdjęć dłoni :)
Błyskawicznie zmienisz zdanie, kiedy zaczniemy usuwać twoje zdjęcia.

zdebik
17-02-2016, 13:33
Nikt nikogo tu nie trzyma na sile. Sa inne fora z "lepszymi" pracami, gdzie koty i slomki znajda uznanie.

Kolekcjoner
17-02-2016, 13:41
Nie odbierz mnie źle ale admini chyba powinni mieć jakieś kompetencje i stawać na wysokości zadania pod względem rozwiazywania takich spraw. Taka rola na forum, bo jeżeli moderatore jest od cenzurowania slowa "szanowne cztery litery" a pod względem opinii na temat zdjęć ,które umówmy się wyznaczają niską granicę i otwierają mozliwości na zamieszczanie zdjęć dłoni :), otwierają ramiona i mówią "co mam robić, niewiem, ty mi powiedz" to odpowiedz mi czy nie jest to smutne?
Wyobrażasz sobie że idziesz na policję, w związku z włamaniem do twojego domu, a policjant ci mówi, "wie pan co, ja niewiem, jakby pan to rozwiazał?", to czujesz delikatne zażenowanie tym że musisz sam radzić sobie z problemem który powinien być rozwiązany przed osobę której zostało powierzone dane zadanie.
Mam nadzieje że odbierasz tą nasza rozmowę na bardzo koleżenskim poziomie, nie podważam twoich kompetencji oraz tego co robisz, komentuje tylko to, że na forum można zamieścić kompletnie losowe zdjęcie,powiedzieć że się uczysz, i nieważne jak bardzo słabe zdjęcie jest to , tak moderacja musi powiedzieć "trzeba zostawić, co mam robić"

Dobrze że przywołałeś policję, bo ta posługuje się prawem czyli zbiorem ustalonych zasad. Dlatego z ciekawością czekałem na odpowiedź jak masz zamiar ustalić co jest, a co nie sztuką :).
Przykład który podał Merde jest modelowy :).

GalaktycznyMuczaczo
18-02-2016, 00:34
Błyskawicznie zmienisz zdanie, kiedy zaczniemy usuwać twoje zdjęcia.

nie specjalnie, forum jest wasze, jeżęli masz zmaiar usuwać moje zdjęcia prosze bardzo,mam nadzieje tylko że będziesz równie konsekwentny w stosunku do innych, poza ostanim tematem moja galeria już dawno została porzucona

Kolekcjoner
18-02-2016, 14:39
nie specjalnie, forum jest wasze, jeżęli masz zmaiar usuwać moje zdjęcia prosze bardzo,mam nadzieje tylko że będziesz równie konsekwentny w stosunku do innych, poza ostanim tematem moja galeria już dawno została porzucona

Forum nie jest "nasze" to jedno. Drugie to nikt nie ma zamiaru usuwać stąd Twoich zdjęć, bo panują tu takie zasady, które uniemożliwiają zrobienie tego bez konkretnego powodu. Moje obawy kierują się właśnie w stronę rozwiązań, które jak rozumiem popierasz, a które miałyby na celu wprowadzenie takiej uznaniowości.
Szkoda że zamiast odpowiedzieć na moje pytania strzelasz focha.

becekpl
18-02-2016, 15:06
zgadzając się z Galaktycznym co do eliminowania ewidentnych podpuch na forumie, zgadzam się tez z Kolekcjonerem, ze nie jest łatwo w zgodzie z regulaminem jego wyeliminowanie
niektórzy mogą mieć naprawdę mentalność dziecka
chyba trzeba po prostu pewne rzeczy ignorować, nie ma innej rady

GalaktycznyMuczaczo
18-02-2016, 16:05
Forum nie jest "nasze" to jedno. Drugie to nikt nie ma zamiaru usuwać stąd Twoich zdjęć, bo panują tu takie zasady, które uniemożliwiają zrobienie tego bez konkretnego powodu. Moje obawy kierują się właśnie w stronę rozwiązań, które jak rozumiem popierasz, a które miałyby na celu wprowadzenie takiej uznaniowości.
Szkoda że zamiast odpowiedzieć na moje pytania strzelasz focha.

Nie no żadnego focha tutaj niemam, poprostu nie zajrzałem do tematu do wczoraj. Mówie to poraz kolejny, nie jestem administratorem i nie jestem osobą która takimi rzeczmi sie tutaj zajmuje, nie mam ani obowiązku nic z tym robic. Za to mam możliwość wyrazić swoje zdanie z którym napewno wiele osób tutaj zgodziło się, że poziom zdjęć powinien być trzymany , nawet jeżeli jest to amator ktory dopiero co wlaczyl aparat.
Rozumiem ich chęci, hej sam kiedyś zaczynałem, czasy kiedy to na serwisy www chciało się wrzucić najlepsze prace zeby zaistnieć zeby zyskac jakas aprobate a nie byle co byle jak , z automatu bum na forum i EJ JESTEM NOWY #KONSTRUKTYWNAKRYTYKA #NIEPODOBASIETONIEKOMENTUJ , taki standard tutaj zaobserwowany. Jak już kiedys komuś powiedziałem , nie trzeba być wybitnym bokserem żeby być fantastycznym trenerem.

Kolekcjoner
18-02-2016, 16:27
Za to mam możliwość wyrazić swoje zdanie z którym napewno wiele osób tutaj zgodziło się, że poziom zdjęć powinien być trzymany , nawet jeżeli jest to amator ktory dopiero co wlaczyl aparat.

No i wszystko pięknie tylko pytam po raz setny ;).... jak?

GalaktycznyMuczaczo
18-02-2016, 16:37
No i wszystko pięknie tylko pytam po raz setny ;).... jak?

a ja poraz setny że to nie należy do moich obowiazków, rozwiazywanie problemów tego forum i nadzorowanie go od strony techniczno kontentowej :) ja tutaj tylko sie wypowiadam i zamieszczam zdjęcia palców

Kolekcjoner
18-02-2016, 17:58
a ja poraz setny że to nie należy do moich obowiazków, rozwiazywanie problemów tego forum i nadzorowanie go od strony techniczno kontentowej :) ja tutaj tylko sie wypowiadam i zamieszczam zdjęcia palców
Krótko mówiąc, nie wiem ale się wypowiem. To po co całe to narzekanie? ;)

GalaktycznyMuczaczo
18-02-2016, 18:27
Krótko mówiąc, nie wiem ale się wypowiem. To po co całe to narzekanie? ;)

zwracanie uwagę na "problem" moze spowoduje jakiś ruch ze strony administracji, albo wciąze bedzie mozna publikowac co sie chce jak leci :)

Kolekcjoner
18-02-2016, 18:38
zwracanie uwagę na "problem" moze spowoduje jakiś ruch ze strony administracji, albo wciąze bedzie mozna publikowac co sie chce jak leci :)

Ale jakiego "ruchu" się spodziewasz? Możesz wreszcie napisać jakieś konkrety, bo śmiecimy w tym wątku już którąś stronę i ciągle czytam ogólniki a żadnych konkretów.

GalaktycznyMuczaczo
18-02-2016, 19:52
Ale jakiego "ruchu" się spodziewasz? Możesz wreszcie napisać jakieś konkrety, bo śmiecimy w tym wątku już którąś stronę i ciągle czytam ogólniki a żadnych konkretów.

Konkrety mają wyciągać administratorzy, osoby odpowiedzialne za to, administratorzy mają tutaj swoją rolę , jedną z nich jest chyba pilnowanie tego aby nie bylo tu syfu a jak , to juz wasza sprawa :D . Jeżeli w domu zatrudniona jest sprzątaczka to dlaczego miałbym ja sprzątać skoro to jest jej rola :) , sorki ale ja nie bedę za was rozwiązywać problemów forum zwiazanego z tym że można zamieścić zdjęcia jakiejkolwiek jakosci

Tom77
18-02-2016, 20:05
Szum się dopiero zrobi jak powstaną kryteria usuwania zdjęć :)

Kolekcjoner
18-02-2016, 23:54
Konkrety mają wyciągać administratorzy, osoby odpowiedzialne za to, administratorzy mają tutaj swoją rolę , jedną z nich jest chyba pilnowanie tego aby nie bylo tu syfu a jak , to juz wasza sprawa :D . Jeżeli w domu zatrudniona jest sprzątaczka to dlaczego miałbym ja sprzątać skoro to jest jej rola :) , sorki ale ja nie bedę za was rozwiązywać problemów forum zwiazanego z tym że można zamieścić zdjęcia jakiejkolwiek jakosciAle krytykować i robić śmietnik na forum bezwartościowymi wpisami będziesz. Gratuluje konstruktywnej postawy.
BTW: a może Twoje są bez " jakiejkolwiek jakości" - nie wiem ale pomyśl o tym.


Szum się dopiero zrobi jak powstaną kryteria usuwania zdjęć :)

No to próbuję koledze wytłumaczyć ale mamy standard czyli akty strzeliste jak by to można zrobić żeby było cudnie, a jak padnie pytanie jak to foch.

GalaktycznyMuczaczo
19-02-2016, 00:53
Ale krytykować i robić śmietnik na forum bezwartościowymi wpisami będziesz. Gratuluje konstruktywnej postawy.
BTW: a może Twoje są bez " jakiejkolwiek jakości" - nie wiem ale pomyśl o tym.


no cóż jak admin nie wie jak poradzić sobie z takim problemem i musi pytać przecietniaków jak ja to stawia to administrację w raczej niezbyt jasnym świetle , nie sądzisz ;) . Jeżeli są bez jakiejkolwiek jakości i ktoś o tym zadecyduje aby je usunąć już mówiłem prosze bardzo droga wolna, tylko mam nadzieje że będzie to równie konsekwentne w stosunku do wszystkich :)

Jaki foch, caly czas prowadzimy rozmowe w które to ja pisze że można na forum wrzucic byle jakiego gniota i niestety administracja co najwyżej może tupnąć nóżką. Foch raczej można by wystosować z waszej strony gdzie zamiast zająć się problemem i rozwiązać go (przeciez chyba dlatego jestescie administracją gdyż macie kompetencje do prowadzenia forum oraz tego co tutaj sie zamieszcza, jakie materiały), ale jedyne co slysze to tylko TO ZROB TO POWIEDZ JAK , dla mnie to wyglada troche jak nasi nowi forumowicze ktorzy wszystko na talerzu by chcieli .
Za pozycje administratora zajme się problemem :D

eleroo
19-02-2016, 02:15
Ja to piszę tak ogólnie i proszę to traktować jako refleksję bardzo bardzo ogólną, niezwiązaną konkretnie z wątkiem ami, dyskusja tu sie wywiązała, więc tu sie dopisuję, ale nie mam nikogo konkretnego na myśli.

A niech sobie każdy wrzuca dowolne gnioty, ale niech potem nie płacze, że mu te gnioty gniotą ;) Taka prawda i taka specyfika wrzucania fotek na fora :D Kryteria sreria, jasne, że można je wprowadzić, żeby "trzymać poziom" ale kurde, na forum dla amatorów? Na forum fotograficznym?Zawsze wszelkie próby kategoryzowania tworów wizualnych (no różnych innych też, ale na tych się skupmy) sprowadzały się do tego, że nagle się okazywało, że jedynym słusznym kierunkiem jest akademizm. No może i jest dla tych, którzy potrzebują ograniczeń i szufladek, żeby się móc wpisać do odpowiedniej kategorii, żeby móc powiedzieć "robię coś według jakichś reguł tak jak trzeba więc jestem git". Skoro tego potrzebują to spoko. Moim zdaniem to ślepa uliczka. Tworzywa jakim jest kreacja nie da się pomierzyć, poważyc i oznaczyć etykietką. Obrazek to komunikat. Jeśli jest zgodny z intencją autora, to cóż może w nim być "niepoprawnego", przecież to od wiedzy i wrażliwości odbiorcy zależy czy zrozumie ten komunikat i jak go zrozumie, czy się z nim "zgodzi" czy "nie zgodzi". Jeśli odbiorca się "nie zgadza" nie czyni to obrazka kalekim, znaczy to tylko tyle, że odbiorca się "nie zgadza". No. Ale podkreślam, obrazek ma być wynikiem jakiegoś planu, a nie, że "tak mi wyszło i nie wiem dlaczego".

Oczywiście jakikolwiek obrazek by nie był, publikujący musi się liczyć z tym, że odbiorcy się z nim "nie zgodzą" i będą wydziwiać i komentować i poprawiać i pisać jak oni by chcieli, żeby obrazek wyglądał. I takie ich święte prawo, tak samo jak świętym prawem autora jest obrazka bronić. Problem nie bierze się z jakości obrazka ani z "niezgody" na niego, tylko ze sposobu w jaki przebiega cały kontakt na linii autor - publiczność. Z jakichś powodów publiczność niemal zawsze wychodzi z założenia, że autor nie wie co robi i manifestuje to często w dość niewybredny sposób uderzając ad personam, autor często niepotrzebnie przytyki odnośnie obrazków traktuje personalnie. No i bałagan gotowy. Problem nie leży w "jakości" obrazków, tylko w jakości komunikacji pomiedzy autorem a publicznością. A sama "jakość" obrazka to też kwestia bardzo dyskusyjna... dajcie tę samą fotkę osobie oczytanej i z dużą wyobraźnią i osobie, dla której sensem życia jest piwo z ziomalami i filmy klasy B (no wiem, strasznie upraszczam, ale czasem trzeba), zapytajcie o nią i przekonacie się, że każda z tych osób zobaczy inny obraz.

Kolekcjoner
19-02-2016, 02:57
no cóż jak admin nie wie jak poradzić sobie z takim problemem i musi pytać przecietniaków jak ja to stawia to administrację w raczej niezbyt jasnym świetle , nie sądzisz ;) . Jeżeli są bez jakiejkolwiek jakości i ktoś o tym zadecyduje aby je usunąć już mówiłem prosze bardzo droga wolna, tylko mam nadzieje że będzie to równie konsekwentne w stosunku do wszystkich :)

Jaki foch, caly czas prowadzimy rozmowe w które to ja pisze że można na forum wrzucic byle jakiego gniota i niestety administracja co najwyżej może tupnąć nóżką. Foch raczej można by wystosować z waszej strony gdzie zamiast zająć się problemem i rozwiązać go (przeciez chyba dlatego jestescie administracją gdyż macie kompetencje do prowadzenia forum oraz tego co tutaj sie zamieszcza, jakie materiały), ale jedyne co slysze to tylko TO ZROB TO POWIEDZ JAK , dla mnie to wyglada troche jak nasi nowi forumowicze ktorzy wszystko na talerzu by chcieli .
Za pozycje administratora zajme się problemem :D
O czym Ty w ogóle piszesz? Zadałem proste pytanie na które wciąż słyszę infantylną odpowiedź - wiem ale nie powiem.
Odpowiedzi się nie doczekałem z przyczyn oczywistych - bo jej nie ma.
Tu nie ma o czym dyskutować, bo nie ma przedmiotu dyskusji. Tak jak nie ma kryteriów wedle których dałoby się racjonalnie ocenić co można zamieścić na forum, a co nie.
Zresztą kolega eleroo obszernie to wyłożył i szkoda dalej poświęcać czas dla oczywistości.

GalaktycznyMuczaczo
19-02-2016, 02:57
Ja to piszę tak ogólnie i proszę to traktować jako refleksję bardzo bardzo ogólną, niezwiązaną konkretnie z wątkiem ami, dyskusja tu sie wywiązała, więc tu sie dopisuję, ale nie mam nikogo konkretnego na myśli.

A niech sobie każdy wrzuca dowolne gnioty, ale niech potem nie płacze, że mu te gnioty gniotą ;) Taka prawda i taka specyfika wrzucania fotek na fora :D Kryteria sreria, jasne, że można je wprowadzić, żeby "trzymać poziom" ale kurde, na forum dla amatorów? Na forum fotograficznym?Zawsze wszelkie próby kategoryzowania tworów wizualnych (no różnych innych też, ale na tych się skupmy) sprowadzały się do tego, że nagle się okazywało, że jedynym słusznym kierunkiem jest akademizm. No może i jest dla tych, którzy potrzebują ograniczeń i szufladek, żeby się móc wpisać do odpowiedniej kategorii, żeby móc powiedzieć "robię coś według jakichś reguł tak jak trzeba więc jestem git". Skoro tego potrzebują to spoko. Moim zdaniem to ślepa uliczka. Tworzywa jakim jest kreacja nie da się pomierzyć, poważyc i oznaczyć etykietką. Obrazek to komunikat. Jeśli jest zgodny z intencją autora, to cóż może w nim być "niepoprawnego", przecież to od wiedzy i wrażliwości odbiorcy zależy czy zrozumie ten komunikat i jak go zrozumie, czy się z nim "zgodzi" czy "nie zgodzi". Jeśli odbiorca się "nie zgadza" nie czyni to obrazka kalekim, znaczy to tylko tyle, że odbiorca się "nie zgadza". No. Ale podkreślam, obrazek ma być wynikiem jakiegoś planu, a nie, że "tak mi wyszło i nie wiem dlaczego".

Oczywiście jakikolwiek obrazek by nie był, publikujący musi się liczyć z tym, że odbiorcy się z nim "nie zgodzą" i będą wydziwiać i komentować i poprawiać i pisać jak oni by chcieli, żeby obrazek wyglądał. I takie ich święte prawo, tak samo jak świętym prawem autora jest obrazka bronić. Problem nie bierze się z jakości obrazka ani z "niezgody" na niego, tylko ze sposobu w jaki przebiega cały kontakt na linii autor - publiczność. Z jakichś powodów publiczność niemal zawsze wychodzi z założenia, że autor nie wie co robi i manifestuje to często w dość niewybredny sposób uderzając ad personam, autor często niepotrzebnie przytyki odnośnie obrazków traktuje personalnie. No i bałagan gotowy. Problem nie leży w "jakości" obrazków, tylko w jakości komunikacji pomiedzy autorem a publicznością. A sama "jakość" obrazka to też kwestia bardzo dyskusyjna... dajcie tę samą fotkę osobie oczytanej i z dużą wyobraźnią i osobie, dla której sensem życia jest piwo z ziomalami i filmy klasy B (no wiem, strasznie upraszczam, ale czasem trzeba), zapytajcie o nią i przekonacie się, że każda z tych osób zobaczy inny obraz.

Bardzo sensownie i duzo racji do pewnych rzeczy można by sie czepić ale na sile , temat zostawiam, nie ze względów fochu czy czegoś pod co podepnie to admin , może nawet wyczyści temat z tej rozmowy , w sumie widziałbym w tym sens , ja mam swój nowy temat na którym publikuje wszystko zgodnie z regulaminem , w planach kolejne galerie w kolejnych działach

namoamo
19-02-2016, 10:42
Bardzo sensownie i duzo racji do pewnych rzeczy można by sie czepić ale na sile , temat zostawiam, nie ze względów fochu czy czegoś pod co podepnie to admin , może nawet wyczyści temat z tej rozmowy , w sumie widziałbym w tym sens , ja mam swój nowy temat na którym publikuje wszystko zgodnie z regulaminem , w planach kolejne galerie w kolejnych działach
OMG w jakim Ty języku piszesz? Jak polityk..
Chcesz dobrych zdjęć, to zadbaj o ludzi, Ci sukcesywnie stąd pouciekali. Nowych nie ma, bo forum jest już wyłącznie sprzętowe.
BTW canon-board nie jest jedynym forum na świecie ;)

Tom77
19-02-2016, 18:49
OMG w jakim Ty języku piszesz? Jak polityk..
Chcesz dobrych zdjęć, to zadbaj o ludzi, Ci sukcesywnie stąd pouciekali. Nowych nie ma, bo forum jest już wyłącznie sprzętowe.
BTW canon-board nie jest jedynym forum na świecie ;)

Poza tym to bardzo drogie forum. Przychodzisz z 3 tys i okazuje się ze bez 10 tys zdjęć nie da się zrobić :)
A tak na poważnie jak widać nawet kiepskie zdjęcia wywołały dyskusję a to ożywia forum. Jak widać autor nie obraził się, co więcej wykazał się poczuciem humoru i chyba o to chodzi. kasowanie zdjęć to słaby pomysł.

ami
19-02-2016, 19:03
To i ja jako główny winowajca zabiorę cichy głos. Tak się wczytuję w waszą dyskusje i tak sobie myślę , ale tylko myślę czy kompromisowym rozwiązaniem nie byłoby stworzenie coś na wzór 1 , 2, 3 Ligii (czy jakby inaczej to zwać)Osoba która obawia się nazwania go Gniotarzem może z czystym sumieniem wrzucić fotę do 3 ligii co najwyżej usłyszy że jak najbardziej jest tu na to miejsce a może usłyszy (poprzez komentarze) ku swojej uciesze że już awansowała do 2 ligi potem do pierwszej I w drugą stronę, ocena może polagać na zdegradowaniu do 2, 3 ligii, zawsze to jakaś forma oceny. Piłkarz też zaczyna od trampkarzy a potem albo awansuje do kadry narodowej albo kończy karierę LTS Kozia Wólka co nie zmienia faktu że jakimś piłkarzem był/jest.

Tom77
19-02-2016, 19:08
To i ja jako główny winowajca zabiorę cichy głos. Tak się wczytuję w waszą dyskusje i tak sobie myślę , ale tylko myślę czy kompromisowym rozwiązaniem nie byłoby stworzenie coś na wzór 1 , 2, 3 Ligii (czy jakby inaczej to zwać)Osoba która obawia się nazwania go Gniotarzem może z czystym sumieniem wrzucić fotę do 3 ligii co najwyżej usłyszy że jak najbardziej jest tu na to miejsce a może usłyszy (poprzez komentarze) ku swojej uciesze że już awansowała do 2 ligi potem do pierwszej I w drugą stronę, ocena może polagać na zdegradowaniu do 2, 3 ligii, zawsze to jakaś forma oceny. Piłkarz też zaczyna od trampkarzy a potem albo awansuje do kadry narodowej albo kończy karierę LTS Kozia Wólka co nie zmienia faktu że jakimś piłkarzem był/jest.

Ale kto będzie o tym decydował w której jesteś lidze ? 1 osoba, 5, 50 ?

mwitek
19-02-2016, 19:42
Bez sensu. Trzeba równać do najlepszych.

ami
19-02-2016, 19:49
Ale kto będzie o tym decydował w której jesteś lidze ? 1 osoba, 5, 50 ?

A teraz jak oceniacie (poczytaj jak mnie sprowadziliście na ziemię ;)) Wystarczy ocena 3 liga i wszystko wiadomo może z krótkim uzasadnieniem. Ktoś wrzuci do 3 ligii usłyszy - pozostajesz lub awans do 2 ligii Twoje foty są za dobre na 3 ligę. Kiedy z 3 do 2 no nie wiem choćby większa ilość głosów
Podobało mi się to co ktoś tu napisał nie iem kto nie chce mi się szukać. Skąd ktoś kto Świeżak ma wiedzieć czy robi gnioty czy zyska uznanie (mniej więcej tak to napisano) W 3 lidze nie narazi się na ..., no sami wiecie...

Tom77
19-02-2016, 20:01
A teraz jak oceniacie (poczytaj jak mnie sprowadziliście na ziemię ;)) Wystarczy ocena 3 liga i wszystko wiadomo może z krótkim uzasadnieniem. Ktoś wrzuci do 3 ligii usłyszy - pozostajesz lub awans do 2 ligii Twoje foty są za dobre na 3 ligę. Kiedy z 3 do 2 no nie wiem choćby większa ilość głosów
Podobało mi się to co ktoś tu napisał nie iem kto nie chce mi się szukać. Skąd ktoś kto Świeżak ma wiedzieć czy robi gnioty czy zyska uznanie (mniej więcej tak to napisano) W 3 lidze nie narazi się na ..., no sami wiecie...

Teraz oceniamy a ty możesz się z tym zgadzać albo nie. Poza dla ciebie trzeba by było stworzyć 6 ligę :)

ami
19-02-2016, 20:07
a czy ja mówię że nie? Mogę zacząć od l. terenowej LTS Ami Wólka, tylko gdzie będę wstawiać foty zauroczeni fesjsem i słit fociami? aha! liga trampkarzy

pan.kolega
19-02-2016, 20:13
Ale kto będzie o tym decydował w której jesteś lidze ? 1 osoba, 5, 50 ?

Oczywiście tylko sam użytkownik.

Ja w dodatku zawsze byłem za opcja podforów (nie potworów) "efemerycznych" czyli takich, w których posty automatycznie znikaja po pewnym czasie. Tam byłoby miejsce na pytania typu "czy ten wałek ze szkiełkiem co tkwi w aparacie trzymać ku sobie czy od siebie" albo "który guzik wdusić , żeby zrobić zdjęcie, proszę o szybka odpowiedź, bo nie man czasu". Oczywiście, spodziewam się, że jest to obecnie technicznie zbyt skomplikowane i niemożebne, może jak technologia się rozwinie w przyszłości.:roll:

Nie rozumiem dlaczego właściciele forów upieraja się, że wszystkie czyny i rozmowy musza być spisane i zachowane do końca świata. To chyba jest jakaś mania kolekcjonowania i chomikowania.

Poza tym, fakt, że nikt nie jest zmuszony do ogladania a tym bardziej komentowania na tematy, które go/ jej nie intersuja, pozostaje kolącą w oczy prawdą. A "zaśmiecanie forum" linkami do kiepskich zdjęć też nie jest problemem, kiedy są osobne wątki, które można ignorować. Chyba, że ktoś czuje misję sprzątania całego świata i możliwość doklikania się w publicznym miejscu do zdjęć na poziomie rodzinnego albumu wywołuje w nim dręczacy niepokój.

Tom77
19-02-2016, 20:24
Oczywiście tylko sam użytkownik.

Ja w dodatku zawsze byłem za opcja podforów (nie potworów) "efemerycznych" czyli takich, w których posty automatycznie znikaja po pewnym czasie. Tam byłoby miejsce na pytania typu "czy ten wałek ze szkiełkiem co tkwi w aparacie trzymać ku sobie czy od siebie" albo "który guzik wdusić , żeby zrobić zdjęcie, proszę o szybka odpowiedź, bo nie man czasu". Oczywiście, spodziewam się, że jest to obecnie technicznie zbyt skomplikowane i niemożebne, może jak technologia się rozwinie w przyszłości.:roll:

Nie rozumiem dlaczego właściciele forów upieraja się, że wszystkie czyny i rozmowy musza być spisane i zachowane do końca świata. To chyba jest jakaś mania kolekcjonowania i chomikowania.

Poza tym, fakt, że nikt nie jest zmuszony do ogladania a tym bardziej komentowania na tematy, które go/ jej nie intersuja, pozostaje kolącą w oczy prawdą. A "zaśmiecanie forum" linkami do kiepskich zdjęć też nie jest problemem, kiedy są osobne wątki, które można ignorować. Chyba, że ktoś czuje misję sprzątania całego świata i możliwość doklikania się w publicznym miejscu do zdjęć na poziomie rodzinnego albumu wywołuje w nim dręczacy niepokój.

Tu nie chodzi o kolekcjonowanie. Wierzymy, że nadejdzie kiedyś taki dzień kiedy jakiś początkujący przeczyta forum w poszukiwaniu odpowiedzi, zanim zada pytanie.

ami
19-02-2016, 20:33
"...początkujący przeczyta forum w poszukiwaniu odpowiedzi, zanim zada pytanie"

Moi odbiorcy zachwyceni moimi fotami , w jaki sposób mam znaleźć odpowiedź że dla was to gnioty, podlinkuj chętnie poczytam

Tom77
19-02-2016, 20:57
"...początkujący przeczyta forum w poszukiwaniu odpowiedzi, zanim zada pytanie"

Moi odbiorcy zachwyceni moimi fotami , w jaki sposób mam znaleźć odpowiedź że dla was to gnioty, podlinkuj chętnie poczytam

Przeczytaj na jaki watek odpowiadam i o czym pisał pan.kolega. Nie rozmawiamy o twoich fotkach

Merde
19-02-2016, 21:13
Ja w dodatku zawsze byłem za opcja podforów (nie potworów) "efemerycznych" czyli takich, w których posty automatycznie znikaja po pewnym czasie.
Takie miejsce na forum istnieje, aczkolwiek stworzone zostało do trochę innych celów:

http://www.canon-board.info/pralnia-39/

Tom77
19-02-2016, 21:15
Takie miejsce na forum istnieje, aczkolwiek stworzone zostało do trochę innych celów:

http://www.canon-board.info/pralnia-39/

Ale tam nic nie ma, wszystko wyprane

Merde
19-02-2016, 21:31
Ale tam nic nie ma, wszystko wyprane
Akurat w tym dziale brak postów można traktować jako pozytywne zjawisko.

Kolekcjoner
19-02-2016, 22:08
To i ja jako główny winowajca zabiorę cichy głos. Tak się wczytuję w waszą dyskusje i tak sobie myślę , ale tylko myślę czy kompromisowym rozwiązaniem nie byłoby stworzenie coś na wzór 1 , 2, 3 Ligii (czy jakby inaczej to zwać)Osoba która obawia się nazwania go Gniotarzem może z czystym sumieniem wrzucić fotę do 3 ligii co najwyżej usłyszy że jak najbardziej jest tu na to miejsce a może usłyszy (poprzez komentarze) ku swojej uciesze że już awansowała do 2 ligi potem do pierwszej I w drugą stronę, ocena może polagać na zdegradowaniu do 2, 3 ligii, zawsze to jakaś forma oceny. Piłkarz też zaczyna od trampkarzy a potem albo awansuje do kadry narodowej albo kończy karierę LTS Kozia Wólka co nie zmienia faktu że jakimś piłkarzem był/jest.

Tylko kto będzie kwalifikował i na jakiej podstawie przynależność do określonej ligi? To jest właśnie meritum sprawy.

jaś
21-02-2016, 10:37
i śmieszne i straszne - zaczyna się od stwierdzeń że amatorzy pokazują gnioty, a potem już tylko lepiej - zróbmy podział na tych lepszych i gorszych :mrgreen: i najgorszych, a potem będziemy ich awansować od kota szeregowca do podporucznika i będzie zabawa :mrgreen: można komuś powmawiać że jego foty są trzecioligowe, a zawodowe gnioty pierwszoligowe - i najlepiej powołać jeszcze jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji i będzie pięknie.
z moich obserwacji wynika że gnioty produkują wszyscy - a największe gnioty produkują początkujący profesjonaliści (żeby nie wskazywać palcem) :mrgreen: którym się wydaje ... :mrgreen:, profesjonalista to fotograf któremu płacą za zdjęcia, a nie fotograf robiący dobre zdjęcia.
czemu miałoby to służyć - uwiarygodnieniu wypowiedzi na forum - to obawiam sie że forum byłoby całkowicie niewiarygodne :mrgreen:
jesli ktoś odczuwa potrzebę pokazania swoich wytworów to w internecie jest sporo miejsc gdzie można sie zrealizować - mają zasięg międzynarodowy, silną moderację i znanych autorów i właściwie gwarantują brak gniotów w galerii ale obawiam się (na podstawie tego so widzę na forum) że może być ciężko (to może być nie ta liga) - to chyba jest bardziej odpowiednia droga do promocji własnych prac.
na koniec dodam że chętnie oglądam dobre prace na forum ale te są w odwrocie był na przykład facet pokazujący niezłe portrety ale ostanio gdzieś się zagubił i nie widze jego prac na forum. jeszcze chętniej czytam jakieś opisy na temam sposobu powstania takich prac (w końcu to nie galeria ale forum sprzętowe i o fotografii) ale z tym to już całkiem ciężko.

Tom77
21-02-2016, 11:43
Myślę, że w komisji oceniającej powinno być przynajmniej kilkadziesiąt osób, tylko wtedy możemy zapewnić bezstronne działanie komisji i uczciwą ocenę.
Jak odróżnimy zwykłe zdjęcia od sztuki ? Może zdjęcia kiepskie nie są, tylko przez nas źle odbierane a kryje się w nich głębszy potencjał i przesłanie ?

zdebik
21-02-2016, 16:46
Jednemu typowi zagraly kolana i chcecie zmieniac system. To ze koles zachowuje sie jak islamski extremista nie znaczy, ze musimy mu ulegac. Skasowac jego galerie, a mlodym dac szanse na nauke i krytyke.

Kolekcjoner
22-02-2016, 00:23
Jednemu typowi zagraly kolana i chcecie zmieniac system. To ze koles zachowuje sie jak islamski extremista nie znaczy, ze musimy mu ulegac. Skasowac jego galerie, a mlodym dac szanse na nauke i krytyke.

Nie popadajmy w skrajności.
Dla wyjaśnienia - póki co dyskutujemy bez żadnych planów.
Kolega który rozpoczął całą dyskusję przyciśnięty wykrecił się od konkretów. Ja uważam że póki ktoś nie poda pomysłu jak konkretnie przeprowadzać taką weryfikacje to nie ma co zmieniać czegokolwiek ale może jest coś czego nie wiem i wtajemniczeni znają cudowne sposoby na oddzielenie ziaren od plew.

pan.kolega
22-02-2016, 06:15
Źródłem nieporozumienia jest chyba pomylenie zamieszczenia amatorskiej fotki do oceny na forum z "publikowaniem." Oczywiście, jeśli ja wrzucę do Internetu zdjęcie odklejającej się gumy na korpusie to w takim samym sensie to też jest "publikowanie fotografii." Ale w sieci, tak jak w realu, są różne miejsca o różnym przeznaczeniu i każdy kto umie czytać powinien je odróżnić. Na ulicy np. są galerie sztuki ale są też wystawy okienne w sklepie z butami, w których oczekuje się innych poziomów "sztuki". Zamiast zmieniać to co jest, dlaczego nie dodać specjalnych podforów ekskluzywnych, elytarnych, high-brow, moderowanych, tylko dla najwyższych lotów sztuki fotograficznej. Nawet można wynająć niezależnych ekspertów do kwalifikacji dzieł. :p

Takie elitarne galerie na pewno silnie wzmocnią reputację cb, :lol: i nie sądzę żeby fotki w innych galeriach o innym przeznaczeniu miały to zrujnować.:roll:
Oczywiście moje zainteresowanie takimi ekskluzywnymi galeriami będzie niewielkie, bo dobrych zdjęć w Internecie są tony i nie widzę powodów, żeby oglądać wysokich lotów sztukę tworzoną wyłącznie przez właścicieli sprzętu marki Canon, albo przez np. osoby młode, rudowłose, ani żadną inna podklasę populacji.

eleroo
22-02-2016, 06:59
Weźcie zluzujcie kurde, to jest forum sprzętowe, na które czasem ktoś tam wrzuca fotkę i pyta czy ładna a nie internetowy oddział MoMA :D Pan Kolega wyczerpał temat. Ludzie weźcie się ogarnijcie. Co jeden pomysł to lepszy. Jakie ligi? Jakie klasy i podklasy? Jakie komisje? Niech każdy kto chce wrzuca na co ma ochotę i niech dostaje komentarze do tego od tych co chcą komentować i tyle. W miarę mozliwości bez osobistych wycieczek ;) Jak zaczniecie usuwać fotki to będą ciągłe płacze typu "czemu moja fotka poleciała, przeciez są gorsze" i nie nadążycie czytać priwów na ten temat ;) Jak ktoś chce do ligi to niech Starcrafta sobie odpali. Od trzymania poziomu są portale z selekcją prac. Poza tym nowi mają jakąś szansę na sensowny komentarz do swoich wprawek, o ile to w ogól mozliwe na forum, bo z reguły to się ogranicza do "gniot", "ojej nie ma trójpodziału" , czy "nie wiem czemu ale fotka jest kiepska".

v.1958
22-02-2016, 09:09
"zdjęcie odklejającej się gumy na korpusie" (post #50) może być tak samo wielką sztuką, jak obraz przedstawiający puszkę zupy... :)
Przedstawione na forum prace mogą mi się podobać lub nie, mogą wzbudzić moje emocje tak, że pochwalę lub skrytykuję, obok innych przejdę obojętnie.
Ale to jest wciąż tylko moje subiektywne odczucie i nie mnie kwalifikować, które fotki nadają się do wystawienia...
Prosta sprawa - interesuje mnie temat, lubię czyjeś prace - odwiedzam, nikt nie zmusza mnie do oglądania prac, które mnie nie interesują!
A z podziwem przeglądam galerie, w których widać wyraźny postęp :)

Daniel_Daniel
22-02-2016, 09:26
Okiem początkującego ...

1.
No dobra, jestem początkujący, z ograniczonym sprzętem. Wrzuciłem kilkadziesiąt zdjęć i ... chyba nawet chciałbym abyście je przesunęli do 6 ligi. Wiedziałbym na czym stoję. Nawet usunięcia bym przełknął bo cieszył by mnie fakt że jakieś się ostało. Jeśli by się ostało oczywiście. Dla mnie problemem jest jakikolwiek brak ewaluacji, informacji zwrotnej i etc. Rankingi i usuwanie wiec miłe widziane. Najprostsze forma - lajki, hejty etc.

Rozwiązanie ... Przecież może być dział taki jak jest - galerie użytkowników. A może być też dział PRO tam faktycznie ktoś by dbał o poziom. Tylko admini mogliby subiektywnie przerzucać galerie do PRO. Z drugiej strony taka galeria już raczej broniłaby się sama. Bo jeśli taki KRZYCHUM wrzuciłby jakieś dziwne mroczne i nieostre zdjęcie to by znaczyło, że bierze udział w word press photo Poziom I techniczny i artystyczny byłby ważny ... W końcu zdjęcie to środek wyrazu...

2.
Cieszę się, z tej dyskusji, ale zgadzam się z opiniami, że mało nowych sensownych prac. Z mojego punktu widzenia takich od których można się uczyć. Na mistrzostwie czy błędach. Z opisem jak powstały, albo z ustawieniami. Dla inspiracji i rozwoju. A nawet dyskusji czemu czas 1/8000 a nie 1/4000 ;)
Brakuje więc dobrych galerii a nowych / aktualnych zdjeć jest niewiele ...i to problem dla mnie.

3.
Podsumowując jestem za jakąś gradacją i trochę większym ożywieniem forum jakimikolwiek firmami w kategorii zdjęcia. Bo w kategorii sprzęt jest lepiej niż super ;)

Z pozdrowieniami

Bangi
22-02-2016, 10:25
Na wstępie mam taką prośbę - jak już coś jest wycinane z innego wątku, to dobrze by było na wstępie dokleić do niego link by by można było zerknąć do źródła owego tematu, tu doszedłem, który był przyczynkiem całej dyskusji, ale jednak link na wstępie byłby myślę przydatny - taka sugestia.

Natomiast przechodząc do tematu, ale jednocześnie nie wnikając za bardzo w istotę dyskusji, zauważcie, że wątki ze "słabymi" (cudzysłów specjalnie) nie mają raczej za długiego życia...

BeatX
22-02-2016, 11:25
Ja tam już dawno znalazłem na to receptę.
Nie wchodzę do działu "galeria", żeby się nie denerwować[emoji38]Traktuję to forum jako forum sprzętowe, zrzeszające koneserów sprzętu a nie sztuki.
Podobnie jest w audio.
Jest forum audiostereo.pl gdzie siedzą ludzie słuchający sprzętu i jest forum Estrada i Studio, gdzie siedzą ludzie którzy tworzą muzykę i słuchają muzyki a nie sprzętu.
Ładne zdjęcia znajdziesz np. na plfoto.com
I tam wchodzę podziwiać zdjęcia, a nie szukać informacji o sprzęcie bo to po prostu nie jest odpowiednie miejsce po tego typu target społecznościowy :)

Goranick
22-02-2016, 11:51
...zauważcie, że wątki ze "słabymi" (cudzysłów specjalnie) nie mają raczej za długiego życia...
W punkt!

Znalezione w "konkurencyjnym" forum (choć ten sam właściciel) kilka punktów z regulaminu "galerii autorskich" (z 2004 r.) :
"...
6. Jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie pisz. Jeśli nie wiesz co powiedzieć, z pisaniem wstrzymaj się aż będziesz wiedział, jeśli odczuwasz negatywne emocje, wstrzymaj się z komentarzem i wróć do zdjęcia jak ochłoniesz...
7. Nie pisz na siłę...jeśli nic mądrego nie przychodzi Ci do głowy, pamiętaj, że milczenie jest złotem...
8. Jeśli zdjęcie, jego tematyka lub postawa autora Cię bulwersuje, omiń ten wątek, a jeśli już musisz się wypowiedzieć, staraj się w komentarzu wytłumaczyć swoje emocje zachowując maksimum dobrego wychowania
9. Jeśli cokolwiek skłania Cię do złamania któregokolwiek z powyższych punktów to najlepiej przejdź do następnego wątku."

...wystarczy się zastosować

Poza tym, jak wcześniej napisał namo to forum "umarło" przed kilkoma latami gdy odeszło sporo wartościowych ludzi.
W dyskusjach jak ta dobre jest tylko to, że w ogóle ...dyskutuje się w jakikolwiek sposób o fotografii.

Jedyne co przychodzi mi do głowy odnośnie moderowania/oceny zawartości galerii to stworzenie np. działu np. pt. "Szkółka (...)" Tam zamieszczaliby zdjęcia faktycznie początkujący, ale robiliby to sami zainteresowani... Kto chce odpowiada, poucza itd. itp.

pan.kolega
23-02-2016, 19:24
Poza tym, jak wcześniej napisał namo to forum "umarło" przed kilkoma latami gdy odeszło sporo wartościowych ludzi.


No tak, wszyscy opłakujemy wartościowych co odeszli, ale to ma dobre strony, bo my bezwartościowi ludzie, którzy pozostaliśmy na tym forum-padlinie nie musimy już mieć kompleksów.

Goranick
23-02-2016, 20:11
Oj. Przykro mi,że tak to zostało odebrane. Czasem zachowuje się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany... Nigdzie nie napisałem, że pozostali są bezwartościowi. Jedynie chciałem zaznaczyć, iż po "burzy" i opuszczeniu forum przez kilka osób, samo forum trochę zmieniło charakter. Moim skromnym zdaniem zmiany poszły w złym kierunku, stało się bardziej sprzętowe (a przecież jest "...o Fotografii i sprzęcie Canon") ...i tyle ...bez podtekstów.

zdebik
07-03-2016, 12:38
Wyglada na to, ze sprawa umarla smiercia naturalna.

Jednego mniej btw ^^

cobalt
07-03-2016, 12:49
O poziomie forum świadczą konkursy z 4, 2, a z czasem może i jednym startującym :).

aptur
07-03-2016, 12:55
O poziomie forum świadczą konkursy z 4, 2, a z czasem może i jednym startującym :).

O poziomie forum świadczą wypowiedzi jego uczestników. Zdjęcia to zupełnie inna para kaloszy.

zdebik
07-03-2016, 12:58
O poziomie forum świadczą konkursy z 4, 2, a z czasem może i jednym startującym :).
Za to jakie szanse na wygrana ;)

Problem konkursow lezy gdzie indziej. Nie mozna wystawiac prac ktore gdzies juz byly publikowane, brak nagrod ktore by motywowaly.

Merde
07-03-2016, 19:28
O poziomie forum świadczą konkursy z 4, 2, a z czasem może i jednym startującym :).
"Nie pytaj, co twoje forum może zrobić dla ciebie, zapytaj co ty możesz zrobić dla swojego forum" ;-)

Eberloth
07-03-2016, 20:42
No dobra. Facet wstawił gniota roku albo i dekady. I co? I nic. Nic się nie wymyśli. Nie ma takiego mądrego, ba, nawet najmądrzejsza, specjalnie powołana Rada Starszyzny Moderatorów nie jest w stanie ocenić, czy dana fota nadaje się do prezentacji, czy już nie. No chyba że pójdziemy w stronę dyktatury, to ja mogę oceniać :mrgreen:
W pierwszym nie najmądrzejszym odruchu pomyślałem, że można za coś takiego bany rozdawać. Ale w końcu za co? Za głupotę? Póki fota jawnie nikogo nie obraża, nie jest seksi/rasi i inna *stowska, to będzie wisieć i już. Zresztą z takimi jeszcze większy kłopot będzie, bo tak tu ocenić takie prowokacyjne, hartystyczne? No jak tak dłużej o tym pomyśleć, to są tylko dwa wyjścia:

1) Na forum fotograficznym zakazać publikacji jakichkolwiek fot.
2) Ale sądzę, że bezpieczniej będzie zamknąć forum. Bo jeszcze ktoś opisze, co sfotografował... Urazi tym opisem czyjś wysublimowany gust i nowy problem gotowy.

To co? Kto zrobi ankietę? :twisted: